2 Gün Sonra Ameliyat Olucam ama Ne yapacağımı bilmiyorum

Lachesis

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
7.900
4
Merhaba herkese,
Dr. Sadullah Karun'da bu Cumartesi sabahına ameliyat günü aldım bugün, ama öğleden sorna birden hafif geçirdiğim grip ağırlaştı, öksürüyorum halsizim, bu durumda ameliyat olabilir miyim? Bir de her an regl olabilirim bu ameliyatı nasıl etkiler.
Hem deviasyon hem estetik ameliyatı olucam, bir estetikçi bu konuda başarılı olur mu sizce, rahat nefes alabilmek istiyorum artık.
Bir de bir hafta sonra okula falan gidebilir miyim?
Çok heyecanlıyım kızlar, yardım bekliyorum :Saruboceq:

bildiğim kadarıyla grip soğuk algınlığı boğaz gibi durumlarda ameliyatı erteliyorlar.
normal hayata da 3-4 gün içinde dönebiliyormuşsun ama bence bir 10 günlük boşluk olması daha uygun okula , işe gitmek için.regli konusunda da genellikle ilk günü haricinde ameliyat olmada bir sorun olmuyormuş.

Bende soguk alginlik varsa amelyati erteliyorlar diye biliyorum.
Rengli doneminde bir problem olmuyormus ama ben korkup doktoruma erteleyici ilac kullansammi diye sormustum oda nasil istersen ilac icmende problem olmaz regli olmanda problem olmaz demisti ama heyecandan heralde olmadim :)
Buarada bol sans, umarim iyi gecer bence sen hemen ilac kullanmaya basla belki ctesiye atlatirsin

bildiğim kadarıyla grip soğuk algınlığı boğaz gibi durumlarda ameliyatı erteliyorlar.
normal hayata da 3-4 gün içinde dönebiliyormuşsun ama bence bir 10 günlük boşluk olması daha uygun okula , işe gitmek için.regli konusunda da genellikle ilk günü haricinde ameliyat olmada bir sorun olmuyormuş.

İnşallah iyileşirim o zaman yarına kadar:KK43:

Bende soguk alginlik varsa amelyati erteliyorlar diye biliyorum.
Rengli doneminde bir problem olmuyormus ama ben korkup doktoruma erteleyici ilac kullansammi diye sormustum oda nasil istersen ilac icmende problem olmaz regli olmanda problem olmaz demisti ama heyecandan heralde olmadim :)
Buarada bol sans, umarim iyi gecer bence sen hemen ilac kullanmaya basla belki ctesiye atlatirsin

Peki hangi ilacı içmiştin, doktor aspirin falan içme dedi de bana, o yüzden benim de aklıma geldi ama vazgeçtim. Şuan da sadece vitamin kullanıyorum.

Canım doktor onemlı degıl dıyınce ıcmedım ılac :KK43: ama kanı sulandıran ılacların kullanılmaması gerekıyor dıye bılıyorum ama yınede yanlıs bısey solemek ıstemem doktoruna sorman daha dogru olur

Canım doktor onemlı degıl dıyınce ıcmedım ılac :KK43: ama kanı sulandıran ılacların kullanılmaması gerekıyor dıye bılıyorum ama yınede yanlıs bısey solemek ıstemem doktoruna sorman daha dogru olur

Hımm o zaman yarın gribim iyileşirse onu da sorarım iyileşmezse zaten ertelenecek, çok sağol yardımların için.

cnm bende amelyt olcagıma bi kça gün kala grip başlangıcı oldu..doktoru aradım hemen dediki agırlaştıycan olmaz gribin geçsin dedi..bende o iki gün boyunca meyve falan yedim nane limon falan içtim hep allahtan çok kötü olmadım hafif grip girdim amlyta doktor muayene ettii agır deilsin olabilirsin dedii..sende aşırı kötü dielsen olur..adet olmanda etkilemiyor cnmmm..zaten agrı kesici falanda serum falan alıyosun hiç agrında olmas regli oldugunda:)

insallah iyilesir ve ameliyatini olursun... sadullah karun hakkindada gayet pozitif seyler okudum, doktoruna güveniyorsanda sorun olmaz zaten. sonra hep beraber olduda bitti masallah deriz :)....
iyi haberleri vermeni temenni ediyorum

geçmiş olsun cnm..grip hakkında bilgim yok ama, regli ameliyatı etkilemiyor..ancak benim bildigim ameliyata bir hafta kala ilac almamalısın dr bana öyle söylemişti..

cnm bende amelyt olcagıma bi kça gün kala grip başlangıcı oldu..doktoru aradım hemen dediki agırlaştıycan olmaz gribin geçsin dedi..bende o iki gün boyunca meyve falan yedim nane limon falan içtim hep allahtan çok kötü olmadım hafif grip girdim amlyta doktor muayene ettii agır deilsin olabilirsin dedii..sende aşırı kötü dielsen olur..adet olmanda etkilemiyor cnmmm..zaten agrı kesici falanda serum falan alıyosun hiç agrında olmas regli oldugunda:)

Çok sağol canım bugün düne göre daha iyiyim, kulaklarım ağrıyor bir de öksürüyorum, burnumda da hafif bir tıkanıklık var, akşama kadar daha iyi olmazsam arıycam doktoru ben de, ilaç da içmiyorum bir vitamin alıyorum inşallah o engel değildir.

insallah iyilesir ve ameliyatini olursun... sadullah karun hakkindada gayet pozitif seyler okudum, doktoruna güveniyorsanda sorun olmaz zaten. sonra hep beraber olduda bitti masallah deriz :)....
iyi haberleri vermeni temenni ediyorum

İnşallah canım, gelişmeleri hemen yazarım zaten:)

geçmiş olsun cnm..grip hakkında bilgim yok ama, regli ameliyatı etkilemiyor..ancak benim bildigim ameliyata bir hafta kala ilac almamalısın dr bana öyle söylemişti..

Çok sağol canım, vitamin ilaç sıfatına giriyor mu acaba? Solgarın C vitaminlerinden kullanıyorum ama bilmiyorumkismile

cnmm yarın büyük günn heycan acaip demii süper bi duyguu yarınnn estetikle hayatında büyük bi değişim yaşıycaksın süper olcak süperrrr:)bu gece yarısından sonra bşy yiyip içme..aldıgın vitaminin bi sakıncası olcagını düşünmüyüorum:)aşırı grip değilsen hiç bşy olmas.:)

cnmm yarın büyük günn heycan acaip demii süper bi duyguu yarınnn estetikle hayatında büyük bi değişim yaşıycaksın süper olcak süperrrr:)bu gece yarısından sonra bşy yiyip içme..aldıgın vitaminin bi sakıncası olcagını düşünmüyüorum:)aşırı grip değilsen hiç bşy olmas.:)

Ayyy çok heyecanlıyım vallahi ama, burnumda şarıl şarıl akıyor, akşama kadar dinmezse mecbur erteliycez:KK43:
Bütün kış hasta olmadım, ameliyat günü aldığımın akşamı hasta oldum:KK43:

Ayyy çok heyecanlıyım vallahi ama, burnumda şarıl şarıl akıyor, akşama kadar dinmezse mecbur erteliycez:KK43:
Bütün kış hasta olmadım, ameliyat günü aldığımın akşamı hasta oldum:KK43:

cnmm inan herşekildeeee amlyttan sonra zaten bogazın agrıycak şişecek grip gibi olcaksın..aşırı kötü değilsen ateşin falan yoksa yataktan kalkamıycak kadar halsizsen ertele..ama hafif bogaızn agrıyo ve az burnun akıyosa bşy olmas...zaten sen herşekilde yarın hastahaneye git..doktor snei muyene ederrr..bogazına falan bakarrr büyük ihtimal olursun der:)heycanlan ama sonu güzel olcak diye düşün korkulcak hiç bşy yok:)

cnmm inan herşekildeeee amlyttan sonra zaten bogazın agrıycak şişecek grip gibi olcaksın..aşırı kötü değilsen ateşin falan yoksa yataktan kalkamıycak kadar halsizsen ertele..ama hafif bogaızn agrıyo ve az burnun akıyosa bşy olmas...zaten sen herşekilde yarın hastahaneye git..doktor snei muyene ederrr..bogazına falan bakarrr büyük ihtimal olursun der:)heycanlan ama sonu güzel olcak diye düşün korkulcak hiç bşy yok:)

Doktorumu aradım, ateşin olmadığı sürece ameliyata girebilirsin dedi, ateşim de yok. Yani yarın ameliyat olucam delikafadulden
Aferin içebilirsin akıntıyı durdurur dedi şimdi gidip aferin alıcam.
Ameliyattan sonra neler yapmam gerektiğini bana anlatır mısınız? Sürekli yatmam mı gerek? Dik mi durmalıyım, ne yiyip ne içmeliyim, ilaç veriyorlar mı falan, ay benim hiç bir bilgim yok:KK43:

Slm Lachesis.. Ben de dün Sadullah bey ile görüşmeye gittim... Bana da güven verdi... Ameliyat neticen umarım çok güzel olur.. Ayrıca geçmiş olsun, grip için doktor problem olmaz diyorsa sorun değil.. Benim önden eğrilik söz konusu ve deviasyon var. Bu konuda yapmış olduğu ameliyatları gösterdi ve başarılı buldum... Bende Naci Beyle görüşünce karar vereceğim... ıkisinin de tarzı güzel bence..

Slm Lachesis.. Ben de dün Sadullah bey ile görüşmeye gittim... Bana da güven verdi... Ameliyat neticen umarım çok güzel olur.. Ayrıca geçmiş olsun, grip için doktor problem olmaz diyorsa sorun değil.. Benim önden eğrilik söz konusu ve deviasyon var. Bu konuda yapmış olduğu ameliyatları gösterdi ve başarılı buldum... Bende Naci Beyle görüşünce karar vereceğim... İkisinin de tarzı güzel bence..

Çok sağol inşallah güzel olur ve burun deliklerim açılır, rahat nefes alırım. Dualarınıza ihtiyacım var.

canim doktoruna sorsan daha saglikli olur. simdiden sana bol sans diliyorum insallah istedigin buruna kavusursun bize fotolarini eklersin zamani gelince

canim doktoruna sorsan daha saglikli olur. simdiden sana bol sans diliyorum insallah istedigin buruna kavusursun bize fotolarini eklersin zamani gelince

Sağol canım, ameliyattan çıktım, fotoları koyarım şu şiş korkunç hallerim geçince:)

Lachesıs canım nasılsın cok gecmıs olsun ınsaallah ıstedıgın gıbı olmustur. Nasıl gecıyo amelıyat sonrası bak buz cıdden cok onemlı doktor 2 gun dedı ben 4 gun boyunca sabah aksam cekmedım sureklı buz uyguladım 1 haftada gectı morluk sıslık

X