2 Küçük çocuk Sürekli Dağınık Pis Ev Hic biseye yetisemeyen Bir Anne

luges

guncel 74
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2016
752
1.749
Merhaba kizlar nasil duzenli tertipli temiz oluyorsunuz benim iki cocugum var biri 4 yasinda digeri 1,5 oyle zor gunlerim geciyor ki bazen oturup ağlıyorum cok titiz temizlik hastasi değilim ama bu temizlik kaygisi beni öldürecek . evim surekli dağınık iki cocukla hic bir is yapamiyorum küçüğüm surekli bacaklarima sarilir hic kucaktan inmez bana cok bagimli büyüğüm kardesiyle hep bi oyuncak paylasamamazlik hep bi onu itiş kalkış evde ne ağıt bitiyor ne cocuklarin kavgasi onlara egitici oyunlar oynatiyorum guzel vakit gecirsinler istiyorum ama ne evin isini dört dortluk yapar oldum nede anneliğimi cok bunalımdayım bana tecrubelerinizden bahsedin ne olur evime birisi gelse suratıma tükürür yerde ekmek kirintilari kiyafetler her tarafta , mutfak desen bulaşıklar tezgah üstünde onlar uyurken cogu zaman bende pert bir haldeyim uyanırlar diyede takur tukur is yapmamam bile iki hiperaktif çocuk buyutmek ne zormus meger . yemek yaparsam ona şükrediyoruz. benim gibi var mi yoksa bi ben miyim beceriksiz pis tabi haliyle cocuklara da sert çıkışır oldum kendimi taniyamaz oldum eve yardimci va alacak durumum yok eşim cocuklara bak da ben evin isine bakayim desem 6. dakikasinda tepemde bitiyor . sizde benim gibi miydiniz cocuklariniz kucukken cozumu nedir sinirlerim yatışsın diye antidepresan bile almak istiyorum onlar cocuk tabi dağıtacak aglayacakonlarin gunahi yok hep kendimi sucluyorum günün sonunda nasil bagirirsin nasil hic bir ise yetişemezsin dort dortluk olanlar nasil oluyor da sen boylesin diye

Ben bir çocukla sizin bu anlattığınız giib olmuştum.eşim bana yardımcı olmak yerine beceriksizsin bir çocukla perişan oldun diyip duruyordu sonra boşandık tabi.ama zor çor tek bir çocukla bile zor ben de takipte kalayım konuyu.

Ben masallah demeye geldim.tek cocukla bile zorlaniyorum.yapan var mi var.ama nasil.cevremde gördüklerim çalışan ise eşleri destek oluyor ona rağmen kendilerine zaman ayiramiyor. Çalışmayan ise kendilerine zaman ayiramiyor.diger türlüler çocuklarına vakit ayirmiyor. Pis temiz zaman hizli gecliyor.misafir kabul etmemeye bak.anin tadını çıkar.

Mükemmel anne olmak için bu kadar çabalayarak mükemmel anne olamazsınız. Bırakın ev dağınık kalsın, bırakın arada küçük yaramazlıklar olsun. Sizin de çocuğunuzun da yüzündeki gülümseme evin temiz olmasından çok daha değerli. "Mükemmel" olmak için çabalamak sizi daha da yıpratır. Kendinize gün içinde nefes alacağınız küçük aralar vermezseniz delirirsiniz. Eşiniz de en az sizin kadar ev işlerini yapmak zorunda. Yapmıyorsa evin temizliğinden daha mühim sorunlarınız var demektir.

cok zor gerçekten Şimdi diyorki ilerde 3. çocuğumuzda olur bunlar buyunce diyor Allahin gucune gitmesin ama istemiyorum ben bunlara iyi bi anne olamadim ki 3. ye olayım perişanlık diz boyu. tek başına anne baba oluyorum oda sever cocuklari o kadar baska bi destek yok cocuklara karsi esten destek görmeyince insan cok yipraniyor cok sonuda bosanma oluyor

Robot süpürge alın

haklisiniz aslinda derdim mükemmellik degil zaten olamamda iki cocukla ... esim mi her gun sicak yemek olsa tv karsisinda yatsa bu sorunu cozemedim ben ondan destek bekleme kisminida geçtim destek beklersem yüzüne bakilmaz hergun kavga ederiz onu gormezden geliyorum cocuklar buyuyunce de acisini cikartacgim diyorum yüzüne

Vallaha benimkilerde kücüktü ev fena dagiliyordu. Benimde gücüm yetmiyordu. Bende herseye yetismeye calismayi biraktim. Öncelikler hep cocuklarim oldu. Adim annem sayesinde "kötü ev hanimi" oldu, amaa cocuklar o kadar cabuk büyüyor ki, ne kendinizi nede onlari yipratmaya degmez. Fazlaliklari azar azar kaldirin.aksamlari banyo ve mutfagi temiz tutmaya gayret edin. Gerisi ara sira halledilebilir seyler oluyor. Birde camasiri hemen katlayip dolaba yerlestirin. Dolu dolu sepetler insani deli ediyor

Esiniz baba oldugunu biliyor degil mi? Oda yardim etmeli, heleki cocuklarla bag kurmak adina

keske bulasiklari yikasa dolu bulasik makineyi boşaltsa camasilari yikasa utulese assa katlasa ahh ahh cok ihtiyacımız var boyle robotlara tek robot süpürgeye degil her türlüsüne ihtiyac var...
Yine de robot süpürge yeri süpürüp sildigi için inanın büyük kolaylik.

Sonuçta her hafta temizlikçi tutacak halimiz yok haftalık 600 ödeyemem elin kadınına

1,5 ve 4 yaşındaki iki çocukla günlük yemek yapabildiğinize ve onlara düzgünce bakabildiğinize şükredin bence. O yaşlardaki tek çocuk bile insanın iki ayağını bir pabuca sokarken iki tanesi aynı evde. Durumunuz varsa bir yardımcı alabilirsiniz. Eğer daha uygun olsun derseniz haftada bir temizliğe gelen birini bulun. Aileler yakında ise ve yemek konusunda destek olurlarsa Harika olur. Büyüğü kreşe gönderebilirsiniz yaşı gelmiş zaten. Kolaylıklar dilerim.

Esiniz baba oldugunu biliyor degil mi? Oda yardim etmeli, heleki cocuklarla bag kurmak adina
sever cocuklari kizim kizim oglum oglum diye oper şap şap iste bu kadar baska bisey beklemem 4 senedir cok yipratti beni dilimde tuy bitti biraz bana merhamet et dedikce yedik birbirimizi simdi seslenmiyorum ona yiyip icip yatıyor o mutlu

Çocuklarınız küçük, yaş aralıkları az, ev işini dört dörtlük yapmanız imkansız.

Mutfak ve banyoyu temiz tutmaya çalışın diğerleri de olduğu kadar.

Evde ne kadar az eşya varsa iş yükü de o kadar az oluyor, fazlalıklardan kurtulmaya çalışın.

Çocuklar uyuduktan sonra en azından mutfağı toplamaya çalışsanız, kapılar kapalı olursa rahatsız olmazlar herhalde sesten.

Eşiniz size hic destek olmuyormuş, çocuklarla ilgilenip size nefes aldırmıyorsa sürekli evin içinde çocuk, iş derken sağlam bir psikojide olmanız çok zor zaten. Utanmadan üçüncü çocuk lafını ediyormuş birde, var olan çocuklara gerçek babalık yapmıyormuş gibi.

Yine de robot süpürge yeri süpürüp sildigi için inanın büyük kolaylik.

Sonuçta her hafta temizlikçi tutacak halimiz yok haftalık 600 ödeyemem elin kadınına
2 cocuklu evde robot supurge cok islevsel olmaz bence cunku surekli yerlerde biseyler olur onun yerine kablpsuz dyson alsa daha cok kullanir.
al supur dokuleni hemen elinin altinda olmasi kolaylik olur.
robot supurgenin supurmesi icin de yerlerde birsey olmamasi lazim

Ben yine de kalkıp kendim supureyim istemiyorum eşyaları toplar robotu çalıştırırim o sırada çocuklarla etkinlik yaparım.
Bu hergun böyle olur daha mantığıma yatiyor

Merak ettim eski eşiniz es değil ev bakıcısi buldu mu ? kendisine
yani o tip erkeklere acayip sinir oluyorum.hem faydasi yok birseye hemde hizmetçi arıyorlar

O yuzden ben rafa kaldırdım bu işi.... Görümcem diyorki oyuncaaklarida topluyor orataya yigiyor ama arkadaşta olmuyor öyle diyor bilemedin lm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…