2 li ve 3 tarama testi

bilgi _amacli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2023
18
20
28
Merhaba 24 haftalık gebeyim
2 li tarama testi yaptırdım temiz çıktı
3 lu tarama testi doktorum başta temiz dedi detay ultrason dan sonra yani bir buçuk ay sonra riskli gebeliğin var dedi :KK43:
Detayli ultrason da da bebegimin bagirsaginda parlaklık ve cigerde kireçlenme gibi birsey var dedi
Bu bulgular down sendromu için yeterli mi bu durumu yaşayan hamileler var mı?
Sıvı alımını önerdi ama ben kabul etmedim
Downsendromu riski olduğunu söyledi
Psikolojik olarak çok kötüyüm
Gelecek olan Allah tan ne gelse kabulümdür fakat insan yinede üzülüyor 🥺

3 lu tarama testi doktorum başta temiz dedi detay ultrason dan sonra yani bir buçuk ay sonra riskli gebeliğin var dedi :KK43:
Detayli ultrason da da bebegimin bagirsaginda parlaklık ve cigerde kireçlenme gibi birsey var dedi
Perinatoloji bölümüne gorundunuz mu genellikle bu bölüme aktarıyorlar bende ikili testimde pappa değerim düşük çıktı dedi gebelik tansiyonu cikabilir bebeğin kalbinde problem olabilir Kordon'da bir sıkıntı olabilir dedi önerdi gittik bizde bakıldı bir sıkıntı yok denildi hemen üzülmeyin bir uzmana danışın erken doğum olabilir diye denildi bana da şuan gün de bir adet aspirin kullaniyorum kapalı bir fanus gibi işte bazen böyle en ufak şeyde tedbir alınsın istiyor doktorlar korkmayin inşallah birşey yoktur dedigim gibi en kısa zamanda bir uzmana görünün rabbim hayırlısını versin

Perinatoloji bölümüne gorundunuz mu genellikle bu bölüme aktarıyorlar bende ikili testimde pappa değerim düşük çıktı dedi gebelik tansiyonu cikabilir bebeğin kalbinde problem olabilir Kordon'da bir sıkıntı olabilir dedi önerdi gittik bizde bakıldı bir sıkıntı yok denildi hemen üzülmeyin bir uzmana danışın erken doğum olabilir diye denildi bana da şuan gün de bir adet aspirin kullaniyorum kapalı bir fanus gibi işte bazen böyle en ufak şeyde tedbir alınsın istiyor doktorlar korkmayin inşallah birşey yoktur dedigim gibi en kısa zamanda bir uzmana görünün rabbim

Merhaba evet detayli ultrason dan sonra o bölüme yönlendirildim onlarsa risk olduğunu söyledi bagirsak parlakligi down sendromu olma ihtimali var dediler :KK43:

Merhaba. Öncelikle dilerim sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız ben 15 haftalık gebeyim içiniz bir nebze rahatlasın diye yazıyorum benim ikili tarama kan testim riski çıktı . Bu down sendormu sıkıntısını duyduğum kadarıyla gebelerin çoğu ya kanda ya da organlarda görülen sıkıntılar ile deneyimliyorlar . Doktorlarda her iki durumda da amniyosentez veya nipt testi öneriyor . Ben 16. Haftamda amniyosentez yaptıracağım . 16 dan sonra amniyon sıvısı artış gösteriyormuş ve iyi bir doktor amniyosentez yaptığında sıkıntı olmuyormuş . Sizin haftanız 24 amniyon sıvınız önceki haftalara göre fazladır . İyi bir perinatolog ile amniyosentez veya nipt ile kan dan da down sendromu riskine baktırmanız psikolojik olarak rahatlamanıza yardımcı olacaktır . Yine de siz bilirsiniz. Güzel haberler almanız dileğiyle.

Merhaba. Öncelikle dilerim sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız ben 15 haftalık gebeyim içiniz bir nebze rahatlasın diye yazıyorum benim ikili tarama kan testim riski çıktı . Bu down sendormu sıkıntısını duyduğum kadarıyla gebelerin çoğu ya kanda ya da organlarda görülen sıkıntılar ile deneyimliyorlar . Doktorlarda her iki durumda da amniyosentez veya nipt testi öneriyor . Ben 16. Haftamda amniyosentez yaptıracağım . 16 dan sonra amniyon sıvısı artış gösteriyormuş ve iyi bir doktor amniyosentez yaptığında sıkıntı olmuyormuş . Sizin haftanız 24 amniyon sıvınız önceki haftalara göre fazladır . İyi bir perinatolog ile amniyosentez veya nipt ile kan dan da down sendromu riskine baktırmanız psikolojik olarak rahatlamanıza yardımcı olacaktır . Yine de siz bilirsiniz. Güzel haberler almanız dileğiyle.
Teşekkür ederim:)
Umarım sizde güzel haber alırsınız sağlıkla gelir inşallah

Merhaba nasıl çıktı sonucunuz

İkili test, ense kalınlığı ve burun kemiği izlenmisse ve risksizse neden 3 lu test yaptı ki doktorunuz. Soruyu sorali baya olmuş inşallah iyi sonuçlar almissinizdir🌼

X