2 li ve 4 lu tarama testi

betulrahimi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
793
181
22
Bu ayın 26 sında 2 li tarama için randevum vardı o zamana kadar 14+2 fln oluyorum doktorum olmaz dedi geç oluyor dedi
4 lu tarama testi yaptır dedi rica et yapsınlar dedi
Şimdi ben ikili tarama testine gün aldım gitsem rica etsem 4 lu tarama testi yaparlar mi

Merhaba 18 haftalık hamileyim yardımınıza ihtiyacım var 18 haftalık hamileyim üçlü tarama testi yapıldı ve sonuçlarında bebeğimin down sendrom riski yüksek çıktı tr.21riski 1:163 çıktı be doktor kesin sonuç almak için amniyosentez önerdi sizin değerleriniz bu değere yakın mıydı aminiyosentez yaptırmayı kabul ettim

Merhaba 18 haftalık hamileyim yardımınıza ihtiyacım var 18 haftalık hamileyim üçlü tarama testi yapıldı ve sonuçlarında bebeğimin down sendrom riski yüksek çıktı tr.21riski 1:163 çıktı be doktor kesin sonuç almak için amniyosentez önerdi sizin değerleriniz bu değere yakın mıydı aminiyosentez yaptırmayı kabul ettim
Ücretli bir test var 10 bine yakın. Sadece sizden kan aliyolar. Devlet yapmıyor. Ondan yapın durumunuz varsa hem riske girmezsiniz hemde yuzdeyuz sonuç veiyor.

Ücretli bir test var 10 bine yakın. Sadece sizden kan aliyolar. Devlet yapmıyor. Ondan yapın durumunuz varsa hem riske girmezsiniz hemde yuzdeyuz sonuç veiyor.
Onu biliyorum canım doktor söyledi amniyosentez yapıldı sonuç bekliyorum bu riske yakın test yaptırmış ve sonuç almış hanımlar varsa cevaplayabilir misiniz

Amniyosentez ile fetal dna testi asla karsilastirilamaz. Amniyosentez %100 doğru ve fetal dnada yuksek risk çıktığında da Amniyosentez yapılıyor.
Geçmiş olsun bu arada. Özelde mi yaptırdınız Amniyosentezi?
Bugün testin sonucu açıklandı down sendromlu değilmiş 1 hafta sanki bir yıl gibi gelmişti çok şükür

Sonucu çıktımı nasılmış bebek

Amniyosentez ile fetal dna testi asla karsilastirilamaz. Amniyosentez %100 doğru ve fetal dnada yuksek risk çıktığında da Amniyosentez yapılıyor.
Geçmiş olsun bu arada. Özelde mi yaptırdınız Amniyosentezi?
Ya benim ikili tarama testinde kan değerim yüksek çıktı doktor fetal dna istedi ama ben yaptırmıyıcam sizce bu durumu yaşayan varmı

Ya benim ikili tarama testinde kan değerim yüksek çıktı doktor fetal dna istedi ama ben yaptırmıyıcam sizce bu durumu yaşayan varmı
Ben perinatoloji takibindeyim hem tarama testlerini hem de fetal dna yaptıracağım. Tarama testlerinin hiçbir güvenilirliği yok sadece şüpheli durumları saptayabiliyorlar.

Ben perinatoloji takibindeyim hem tarama testlerini hem de fetal dna yaptıracağım. Tarama testlerinin hiçbir güvenilirliği yok sadece şüpheli durumları saptayabiliyorlar.
Bende fetal dna yı yaptırıp geri kalan zamanımı üzüntüyle geçirmek istemedim ne helse kabulumdür diye ama bilemedim

Bende fetal dna yı yaptırıp geri kalan zamanımı üzüntüyle geçirmek istemedim ne helse kabulumdür diye ama bilemedim
Kesinlikle doğru yani bi foruma bakın kadınlar tarama testlerinden sonra amniyosentez olmuslar cvs olmuşlar haftalarca günlerini raporlarini beklemişler. Temiz gelen fetal dna en azindan rahatlatir. Yani Allah korktuğumuza uğratmasın ama hersey insan icin kötüyse de durum bilelim çözüm varsa bulalim yoksa razı olup yolumuza bakalim. Ben tarama testleriyle vakit kaybetmek istemedim. Ama ozel durumum var benden muhakkak istiyolar ben de yaptiricam napiyim dursun yine o da sonuçta fetal dna karsisinda bir ehemmiyeti yok.

X