Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İyi günler.Eşim bugün sperm testi yaptırdı ve sonuçlarından tam anlamıyla bir şey anlamadık.Sizden bu konuda yardım istiyorum.
Değerler şu şekilde:
Volüm (ml) 1,2ml
Görünüş : Normal
PH: Alkali
Lökosit : 0,4/ml
Diğer hücreler : 1,0/ml
Likefaksiyon süresi : 20 dakika
Aglutinasyon : Rastlanmadı

Konsantrasyon 49.400/ml
Total Konsantrasyon : 59,280/1.2ml
Motilite (%) 1 Saat
Progresif Motility (+4,+3) : %17,2
Nonprog.Motility (+2) : %11,1
İmmotility : %71,7
Velocity : 7 Mic/S normal değer >15 Mic/s
Morfoloji (normal) Kruger %2,0 WHO (3th) %12,6

merhaba hanımlar... bende sizlerdenim. eşimin morfoloji ve ileri hız problemi var. muhtemelen varikoselde var ama ikinci kez doktora gitmeyi kabul etmiyor. doktorumuz neofortil isimli ilacı verdi ona başladık. aynı zamanda ilk günden beri keçi boynuzu kürüne başladık.... fındık fıstık bal tarzı destek veriyoruz... 3 yıllık evliyiz tam yedi aydır bebek bekliyoruz.. Olumlu yazıları okudum ve çok sevindim herkes adına.. Rabbim bizede tattırsın bu duyguları... Allahın izniyle bizde alalım güzel haberi.. ve kendimi umutlu hissediyorum. lütfen hepimiz için dua edelim
CUMA'NIN HAYRINA GÜLDÜR YÜZÜMÜZÜ RABBİM......

merhaba hanımlar... bende sizlerdenim. eşimin morfoloji ve ileri hız problemi var. muhtemelen varikoselde var ama ikinci kez doktora gitmeyi kabul etmiyor. doktorumuz neofortil isimli ilacı verdi ona başladık. aynı zamanda ilk günden beri keçi boynuzu kürüne başladık.... fındık fıstık bal tarzı destek veriyoruz... 3 yıllık evliyiz tam yedi aydır bebek bekliyoruz.. Olumlu yazıları okudum ve çok sevindim herkes adına.. Rabbim bizede tattırsın bu duyguları... Allahın izniyle bizde alalım güzel haberi.. ve kendimi umutlu hissediyorum. lütfen hepimiz için dua edelim
CUMA'NIN HAYRINA GÜLDÜR YÜZÜMÜZÜ RABBİM......
Mrhb.canım.. bizimde aynı şekilde neofortil kullanıyor eşim.. harnup pekmezi ve çaksır kökü ile bal yedirdim eşime bi süre ama ilaç tedavisiyle bitkisel tedavi bazen ters tepebiliyormuş bu sebeple bitkisel ürünleri daha sonraya erteledik.. 1ay içinde biticek ilacımız umarım kontrollerde güzel ve hayırlı haberler alırız..

İlk sperm testini aldığımızda şok olduk beklemiyoduk eşim çok üzüldü beklemiyordu oda haliyle.. doktor ilaç bittiğinde tekrar kontrole gitmemizi söyledi 2aydır kullanıyor eşim umarım Rabbim çok bekletmeden hayırlısıyla kavuşturur evlatlarımıza..

İlk sperm testini aldığımızda şok olduk beklemiyoduk eşim çok üzüldü beklemiyordu oda haliyle.. doktor ilaç bittiğinde tekrar kontrole gitmemizi söyledi 2aydır kullanıyor eşim umarım Rabbim çok bekletmeden hayırlısıyla kavuşturur evlatlarımıza..

aynen bizde öyle oldu. he bu ay oldu bu ay olacaktı derken 6 ay geçti sonuçlara bizde cok sasırdık ama yapacak bişey yok.. Rabbim herşeyin hayırlsını versin varsa kısmetimizde gelir.....

Arkadaslar bu konuyu acan arkadasin bebegi oldu mu .cok merak ediyorum. Sayfalar da cok olunca tek tek okuysmadim.

İyi günler.Eşim bugün sperm testi yaptırdı ve sonuçlarından tam anlamıyla bir şey anlamadık.Sizden bu konuda yardım istiyorum.
Değerler şu şekilde:
Volüm (ml) 1,2ml
Görünüş : Normal
PH: Alkali
Lökosit : 0,4/ml
Diğer hücreler : 1,0/ml
Likefaksiyon süresi : 20 dakika
Aglutinasyon : Rastlanmadı

Konsantrasyon 49.400/ml
Total Konsantrasyon : 59,280/1.2ml
Motilite (%) 1 Saat
Progresif Motility (+4,+3) : %17,2
Nonprog.Motility (+2) : %11,1
İmmotility : %71,7
Velocity : 7 Mic/S normal değer >15 Mic/s
Morfoloji (normal) Kruger %2,0 WHO (3th) %12,6
Esinizde hiz ve morfoloji sikintisi var anlasilan.

Merhaba kızlar. . Öncelikle inslh Allah isteyen herkese bebis versin aratmasin bende sizlerle dertlesmek bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum..
biz 3 yil doldu evliyiz ilk 8 ay doğal yolla korunduk.. 27 aydır deniyoruz bebis olmuyor.. 3. Dr uma başladım.. Bundan önceki laparoskopi (hsg cekilmeden ) ardından aşılama dedi.. yeni Dr um tahlillerimi yenilendi muaynemi yaptı nasipse 26 da hsg cekilicem.. eşimin sayı 41 milyon.. hareketlilik yavaş ileri 15 hızlı ileri 15 yani hareketlilik düşük!! Ver likefikasyon suremiz çok uzun 1 saat. . Keçi boynuzu özü, macun bazı otlar kullanıyoruz.. inslh bizimde bebis olur artık çok istiyoruz yorulduk ta

Bizde de morfolji ve ileri hizli. Varikosel ameliyati olduk . Ama degerler duzelmedi hala... 6 ay gecti gitti. 3.asolamami oldum. Bir hafta sonra test gunum...hayirlisi olur insallah

Merhaba bizde 1 yildir ugrasiyoruz esimin sperm sayisi iyi fakat ileri harekli sayimizda ve morfoloji de sorun vardi.6 ay proxeed kullladi ama sonuc duzelmedi. Son 2 aydir sabahlari ve aksamlari 1 tatli kasigi keciboynuzu pekmezi iciyor 5 gun once ilk asilamamizi yaptirdik ve semen sonucuna inanamadim. 2 3 ay once hizli ve yavas sperm % 25 iken simdi % 45 olmustu.. Simdi sonuc bekliyoruz insallah hamile kalirim.kalmasam bile keciboynuza devam edecegiz ilactan saglayanadigimiz faydayi keciboynuzu pekmezinden aldik :)

Hadi insalh hayırlı haberlerle gel.. bizde keçi boynuzu özü Kullanıyoruz .. bizimde yavaş hızlı hareketli %30 du birde bizde likefikasyon süresi 1 saat baklm cuma bende hsg cekilcem inslh bi sorun olmaz ve aşılama yapılır.. sence 2 yılı geçtik aşılama yaparlar mi.. sizde hani aşamadan sonra aşılama yapildi

Hadi insalh hayırlı haberlerle gel.. bizde keçi boynuzu özü Kullanıyoruz .. bizimde yavaş hızlı hareketli %30 du birde bizde likefikasyon süresi 1 saat baklm cuma bende hsg cekilcem inslh bi sorun olmaz ve aşılama yapılır.. sence 2 yılı geçtik aşılama yaparlar mi.. sizde hani aşamadan sonra aşılama yapildi
Amin canim hepimiz icin hayirli olsun insallah. Bizim de 1 yili gecti 1 catlatma denedik olmadi doktor asilama deneyelim dedi eger 2 defada tutmazsa tup bebege gececegiz insallah gerek kalmaz. Ayrica tup bebekte rapor kullanabilmek icin 2 kez asilama sart. Yani size de asilama yaparlar zaten asilama cogu zaman sperm sayi hiz eksikligindennyapiliyor. Sen ne zaman dusunuyorsun?

Ben işte Dr değiştim bir önceki hsg çekip aşılama yaparız dedi.. ama şimdi yeni Dr gittim cuma hsg için 2. Gidisim olucak.. Dr çok iyi ama pek konusmuyor yaparız yapmayız hiç bişe demedi hsg çekilsin bakim ne diyo ben artık hemen istiyorum vakit gecio

Ben işte Dr değiştim bir önceki hsg çekip aşılama yaparız dedi.. ama şimdi yeni Dr gittim cuma hsg için 2. Gidisim olucak.. Dr çok iyi ama pek konusmuyor yaparız yapmayız hiç bişe demedi hsg çekilsin bakim ne diyo ben artık hemen istiyorum vakit gecio
Maalesef cogu doktor oyle insalah tuplerin acik cikar hayirlisiyla.. Sonra hemen asilamaya gecersin insallah bebisle

X