Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Ve sonuc bin civarı olan sayı 4mil.na çıktı. 2ay kür vs. kullanimdan sonra.. Kullanmaya devam ediyoruz yeni yıla girince inşallah yine test yaptıracaz..

Sayımız 4mil. dileğimiz 1 bebek.. Allahım sen nasip et..

Merhabalar,

Bizde 2 tüp denemesinden sonra 3.ye başlayacağız. Bu zamana kadar denemediğimiz kalmadı.
Proxeed sayıyı yükseltti ama hareketsiz olarak yükseldi.
Çakşır kökü suyu ileri hareketlimizi %2 yaptı hep %0 dı.
Keçi boynuzu kürü de denedik.
Şuan da tüp tedavisine 1,5 ay var. Eşim 1 aydır GNC den Quenzyme Q10 ve L-arginine kullanıyor. Sabahları aç karına keçi boynuzu özü içiyor 1 yemek kaşığı. Fındık,fıstık kuruyemişler her akşam yediriyorum. Bide bir akşam muz bir akşam havuç başlayacağım. (Adam artık isyanda ama yapacak bişey yok 1,5 ay daha dişini sık diyorum) sigara,cola vb. yasak. birde aktarın yaptığı karışım var ondan yediriyorum her akşam biraz.Bende GNC den Arginmax Woms aldım günde 1 alıyorum birde folidoce günde 1.Yani ben elimden gelen herşeyi yapıyorum takdir i ilahi Rabbimin.
canm şimdi ne durumdasınız benim eşime de doktor varikoselden sonra GNC nin ürünlerini verdi size bir faydası oldu mu çok merak ediyorum

arkadaşlar merhaba..benim eşimle çocuğumuz olmayınca doktora gittik ve sonuç 2 milyon ..:KK43:eşimde inmemiş testis var 10 yaşında ameliyat olmuş ama testis inmemiş hala. çok büyük şok yaşadık.ama bu şok benim için kısa sürdü umutluyum allah izin verirse olacak inşallah..Kaan Aydos hocadan 11 şubata randevu aldık .Kaan Aydos hocayla tedaviye başlayan ve başarılı sonuç alan arkadaşlar var mı burda..

arkadaşlar merhaba..benim eşimle çocuğumuz olmayınca doktora gittik ve sonuç 2 milyon ..:KK43:eşimde inmemiş testis var 10 yaşında ameliyat olmuş ama testis inmemiş hala. çok büyük şok yaşadık.ama bu şok benim için kısa sürdü umutluyum allah izin verirse olacak inşallah..Kaan Aydos hocadan 11 şubata randevu aldık .Kaan Aydos hocayla tedaviye başlayan ve başarılı sonuç alan arkadaşlar var mı burda..
arkadaşım tesadüf okudum msajını,hiççç üzülme hatta şükret,testisler yerinde olmadığı halde 2 milyon sperm olması mucize,acaba tek testisi yerinde tekimi yukarıda yksa ikisidemi yukarıda

canım bende okur okumaz çok şanslıymışsınız diye içimden geçirdim ...genelde inmemiş testisi olanlar bırak iki milyon spermi tek sperm bile bulsalar şükrediyorlar üretim var diye.. benim fikrim tedeviyi deneyin ama olmuyorsa zorlamayın çünkü çok para ve zaman gidiyor hemen tüp bebek yapın tüpte pahalı ama sonuç almak kısa sürebiliyor..

ben iki milyon dedim ama tam bilemiyorum. hani testlerlerde 20 milyon üstü olması gerkiyor diye bir yer var ya sperm sayısı o kısım bizim iki milyon testlerin bütün sütunları sıfır yazıyor en arkada özet kısmındada bi tane harekerli sperm mevcut diyor du .

bizim sorunumuzda aynı eşim küçükken ameliyat olmuş testisinin tekini almışlar,diğeri tam yerinde değil,bizde malesef hiç sperm yok ameliyatla bile bulunamadı:KK43:
cnm benim eşim de 10 yaşında ameliyat olmuş fakat doktor testisi aşağı insin diye ameliyat yapmış .ameliyattan sonra inmeyince tekrar gitmişler doktora bu kezde buluğ çağında iner demişler bi daha da gitmemişler .maalesef inmemiş ama diğer testis yerinde ve bu olay amcasında da var sekiz sene olmamış çocukları sonra amelıyat olmuş testısı yerıne ındırdıkten sekız ay sonra çocukları olmuş. Tek umudum onlar yani . tek sorunumuz kaan Aydos hoca her şeyi muayyenede yapıomuş ameliyatı falan yüklü bi meblağ olursa biz orda yaptıramayacağız en azından bu testis indirme ameliyatını devlet hastanesınde yaptıralım tüp bebekte kaan hocaya gidelim diyorum bakalım doktorla ilk defa görüşeceğiz herşeyi konuşuruz burda yazarım size

Ilk sayfalari karstirip okumussunuzdur belkj bazilarinuz.cogumuzun esi azospermdi.kalabalik bir aileydik burda.hepimiz ne duysak yapioduk.birlikte aglafik uzulduk cozum bulmaya calistik...
cok umutsz oldugumuz anlarda oldu.hepimiz anneyiz simdi cok sukur...
rabbim isteyen herkese versinnnn hayirlisyla......dua ve sabirla tek ilavi bu

Ilk sayfalari karstirip okumussunuzdur belkj bazilarinuz.cogumuzun esi azospermdi.kalabalik bir aileydik burda.hepimiz ne duysak yapioduk.birlikte aglafik uzulduk cozum bulmaya calistik...
cok umutsz oldugumuz anlarda oldu.hepimiz anneyiz simdi cok sukur...
rabbim isteyen herkese versinnnn hayirlisyla......dua ve sabirla tek ilavi bu
Sizi hatırlıyorum, bu konuyu çok okudum. Bebek sahibi olabilmenize çok sevindim. Bizim için de dua edin.
Sağlıcakla büyütün inşallah, ailenizle bir ömür boyu mutluluklar dilerim :)

Sevgiler...

Bu çok güzel bir topik olmuş gerçekten.. Başlardan biraz okudum ama çokk uzunn.. herkesin anne olması umut oldu bana :)) Eşlerle uğraşması da ayrı bir sorun. Benim eşim test yaptırdı sonuçlar kötü ama hala doktora gitmedi 1,5 ay oldu. Bende beslenmesini burada okuduklarıma göre düzenledim. ben elimden geleni yapıyorum artık nasip sabredip eşimin keyfinin gelmesini beklicem sanırım :KK43:

Arkadaşlar sperm azlığı için beslenme programı uygulayanlar ve sonuç alanlar varmı varsa ek olarak neler yaptınız mevsim yaz olduğu için programa kafam takilio mevsim sebzeleri farklı çünkü bende buraya yeni katılıyorum lütfen yardım eder misiniz lütfen

Selam kızlar , hiç eskilerden gelen giden yok.
Bir uğrayıp nostalji yapayım dedim.
Çooook uzun zaman olmuş gelmeyeli.
Insallah herkes iyidir , çoğunuz ile face ten görüşüyoruz ama görüşmediğim arkadaslarıma selam ederim :)
Biz iyiyiz çok şükür , Mert'im 3 yaşını doldurdu , büyüyor hızla .
2. Bebiş için yakında dondurulmuş embriyolarımı kullanacagım .
Allah isteyen herkese nasip etsin .
Öptüm herkesi.

Mrb arkadaşlar daha önce defalarca konuşulmuş bir konu ancak çok ilerlemişsiniz geriye gidemiyorum okadar :110: Eşim 2014 mart ayında izmirde Hakan Öztürk'e varikosel ameliyatı oldu.sperm sayısı 1,5 milyondu. 2015 nisan ayında tekrar gittik dopler sonucu nüks ettiğini söylüyor ancak fiziksel muayenede dr nüks yok ameliyat tekrarına gerek yok dedi. Bu arada sperm sayısı 6 milyona çıkmış. 3 ay çocuk denedik olmadı. Salı günü Necmettin Çıkılı'ya gittik o da fiziksel muayenede çok bariz varikosel olduğunu hemen ameliyatın tekrar edilmesi gerektiğini söyledi. Hatta şuan tekrar korunmamız gerektiğini bu durumda olabilecek bebeğin riskli olduğunu söyledi. Hatta eşimde amalgam diş dolguları var bunların civa olduğunu spermi olumsuz etkilediğini söyledi. Bugun de prof rauf taner divriğe gittik o da fiziksel muayenede bir damar hissettiğini ama ameliyat sırasında kapatılan damarın içindeki pis kan olabileceğini söyledi. Ama dopler sonucunuz 6mm capında genişleme ve reflü var diyo buda bir soru işareti dedi. Ama şimdi ameliyat olma 6ay daha deneyın olmazsa yapalım dedi iyice kafamız karıştı. Sizin çok iyi dediğiniz bir androlog prof var mı acaba siz ne düşünüyosunuz bu yazdıkalarımdan :KK42:

Mrb arkadaşlar daha önce defalarca konuşulmuş bir konu ancak çok ilerlemişsiniz geriye gidemiyorum okadar :110: Eşim 2014 mart ayında izmirde Hakan Öztürk'e varikosel ameliyatı oldu.sperm sayısı 1,5 milyondu. 2015 nisan ayında tekrar gittik dopler sonucu nüks ettiğini söylüyor ancak fiziksel muayenede dr nüks yok ameliyat tekrarına gerek yok dedi. Bu arada sperm sayısı 6 milyona çıkmış. 3 ay çocuk denedik olmadı. Salı günü Necmettin Çıkılı'ya gittik o da fiziksel muayenede çok bariz varikosel olduğunu hemen ameliyatın tekrar edilmesi gerektiğini söyledi. Hatta şuan tekrar korunmamız gerektiğini bu durumda olabilecek bebeğin riskli olduğunu söyledi. Hatta eşimde amalgam diş dolguları var bunların civa olduğunu spermi olumsuz etkilediğini söyledi. Bugun de prof rauf taner divriğe gittik o da fiziksel muayenede bir damar hissettiğini ama ameliyat sırasında kapatılan damarın içindeki pis kan olabileceğini söyledi. Ama dopler sonucunuz 6mm capında genişleme ve reflü var diyo buda bir soru işareti dedi. Ama şimdi ameliyat olma 6ay daha deneyın olmazsa yapalım dedi iyice kafamız karıştı. Sizin çok iyi dediğiniz bir androlog prof var mı acaba siz ne düşünüyosunuz bu yazdıkalarımdan :KK42:

Çok üzüldüm durumunuza :KK43: Rabbim sabır güç kuvvet versin bu imtihani kucağınızda bebek ile mükafatlanirsinjz inşallah.

Kaan Aydos var ankara da, sitesinden üye olup yanına gitmeden de tedavi yapıyor. Belki muayene için çağırır. www.kaanaydos.com.Tr

Ameliyat üstüne ameliyat iyi değil hücreleri öldürüyor. Ameliyatan sonra eşin hangi ilaçları kullandı

Çok üzüldüm durumunuza :KK43: Rabbim sabır güç kuvvet versin bu imtihani kucağınızda bebek ile mükafatlanirsinjz inşallah.

Kaan Aydos var ankara da, sitesinden üye olup yanına gitmeden de tedavi yapıyor. Belki muayene için çağırır. www.kaanaydos.com.Tr

Ameliyat üstüne ameliyat iyi değil hücreleri öldürüyor. Ameliyatan sonra eşin hangi ilaçları kullandı
Klomen kullandı, hatta necmettin hocanın muayanesinde yaptığı sayımda 13 milyon çıktı ama çok güvenemedim labaratuvar ortamı olmadığı için.yalnız klomen üretime baskı yapar değerleri yükseltir hapı bırakıncada değerler yerle bir olabilir bırakın hapı şimdiden ameliyat olun dedi.

X