2 senelik sevgilimi anlayamıyorum ben mi çok safım?

Biriyle birlikte oldun diye hayatını mahvetme. Ayrıl gitsin. Ben aynı durumu yaşadım evlendim, ki o kişi de senin sevgilinin yaşattıklarını yaşatmıştıbana, sonrasında boşandım. 11 yılım, en güzel yollarım mahvoldu. Herkes için bekaret namus değil bunu sonradan anladım. Şimdi erkek arkadaşım var hiç evlenmemiş. Benim geçmişimi asla sorgulamıyor. Kısmetse evleneceğiz. AYRIL HAYATINA BAK LÜTFEN. DAHA ÇOK GENÇSİN KÖRPECİKSİN. KENDİNE YAZIK ETME. KİMSEYE DE GÜVENME. LÜTFEN!!!!!!!!

Bu olaylar bizde lisede yaşanırdı üniversitede yaşanması daha mı iyi daha mı kötü bilemedim
Lise de kız arkadaşımızın cinsel ilişki görüntülerini çekmişler. Kaç kişi kıza şantaj yapıyordu. Allah im o zamanlar kıza birseyler diyorlar para istiyorlar, saçma sapan dokunuyorlar. İğrenç ya. Vallahi kız çocuklari, erkek çocukları ayrımı da kalmadı. Kendilerini korumayi öğrenmek zorundalar. Evet lise daha korkunç. Karakter oluşurken bunları yaşıyorlar, çoğunda saçma sapan ilişkilerin devamı geliyor 😞

Şuan bence kendini kandırmamalısın adamla birlikte olduğun için onu bırakamıyosun sen 2 seneden bahsediyosun benim tami tamına 7 yıllık sevgilim vardı ayrıldım birlikte olmadım kendime hep şunu dedim evlenmeden olmaz ve her zaman çektim kendimi oda hicbir zaman zorlamadı birlikte uyudugumuz zamanlar oldu fırsat vardı açıkçası ama insan kendine saygısı olmalı belki bende senin yerinde olsaydım bende ayrılamazdım bilmiyorum ne yapardım senin durumunu yaşamadığım için bilmiyorum ne diyeceğimi ama şimdiki aklımla konusmak gerekirse mutlu olmak için evlen sırf birlikte oldun diye değil varsın sevmiyorsa sürdürme bu ilişkiyi o evlilikten hayır gelmez

Şuan bence kendini kandırmamalısın adamla birlikte olduğun için onu bırakamıyosun sen 2 seneden bahsediyosun benim tami tamına 7 yıllık sevgilim vardı ayrıldım birlikte olmadım kendime hep şunu dedim evlenmeden olmaz ve her zaman çektim kendimi oda hicbir zaman zorlamadı birlikte uyudugumuz zamanlar oldu fırsat vardı açıkçası ama insan kendine saygısı olmalı belki bende senin yerinde olsaydım bende ayrılamazdım bilmiyorum ne yapardım senin durumunu yaşamadığım için bilmiyorum ne diyeceğimi ama şimdiki aklımla konusmak gerekirse mutlu olmak için evlen sırf birlikte oldun diye değil varsın sevmiyorsa sürdürme bu ilişkiyi o evlilikten hayır gelmez
Bu arada ben ondan ayrılıp 2 sene sonra başka biriyle evlilik yaptım ve çok mutluyum onunla ayrıca geçmişimle hiç ilgilenmedi birkez olsun sormadı bana beni ilgilendirmez benden öncesi demisti şimdi 1 yıllık evliyim ve beni çok iyi tanıyan biriydi evlendiğin kişi ve

kızlar bence biraz fazla acımasızsınız.arkadaş 22 yaşında.sonuçta biz de anamızın karnından bilinçli doğmuyoruz tecrübe ede ede geldik bu noktaya değil mi? konu sahibi arkadaşı eleştireceğim tek nokta üslubu.gerizekalı mısınız diye bi giriş hoş olmamış,orda hatalısın.
sevdiğin insanla cinsel birliktelik yaşamış olman seni,ahlaksız namussuz yapmıyor.önce kendi kafandaki tabuları yıkman lazım.karşı taraf senin bu aciziyetini kullanıyor çünkü bunu onunla yaşadığın için ayrılamayacağını,bu durumun önemli olduğunu hissettirmişsin,onun eline koz olarak vermişsin bu durumu.bak ben ilk cinsel birlikteliğimi 27 yaşında yaşadım.evleneceğimi düşündüğüm adamla yaşadım ilişkim bitti ama bir kez bile benimle birlikte oldun,evlenmek zorundasın demedim veya ona bunu hissettirmedim.ha o doğru adam olsaydı bunun kıymetini bilir,el üstünde tutardı.kendi kaybetti.önce sen kendi içinde yaşadığın korkulardan kötü düşüncelerden arınmalısın.sen bir mal değilsin,kimse de senin sahibin değil.bir erkek senin bedenine sahip olduğu için seninle olmamalı.aslında sen kendi değerini yok ediyorsun onun gözünde.sevmediğini düşünüyorsan bunu hissediyorsan bırak.eğer korkun başkası beni böyle kabul etmez düşüncesi ise her erkek aynı değil güzelim.gerçekten seven insan bunları düşünmez zaten.bak herkesi her şeyi geçtim önce kendini önemse ve değer ver.cinsellk yaşadığın için de kendini suçlamayı bırak.

Kendini ne kadar küçültüyorsun , cinsel birliktelik yaşadıysan o erkek senle ve sen onunla bir ömür olma garantisimi vermek zorunda, kendine biçtiğin değer bu olmamalı. Seninle sevişti diye seninle evlenmek zorunda değil sende onunla evlenmek zorunda değilsin. Sana böyle dedi diye de fikri değişmeyecek değil. Tövbe ettiysen bir daha yapmazsın. Bence bu düşünceni değiştir sen ona mecbur değilsin kafana uymazsa sen ondan ayrılırsın.

Aslında birşeyler yazmak istedim ama uzaklaştırma aldığım için yazamadım şimdi okuma fırsatım oldu. Öncelikle gerizekali dediğim için özür dilerim bir anlık sinirle yanlış bir reaksiyon verdim bu tarz kelimeler kullanan biri değilim..
Sonrasında ise bana tecavüz etti demedim hiçbir zaman. İyi okumamış sanırım bunu yazan arkadaşlar veya ben kendimi tam ifade edemedim, sadece başta biraz fazla ısrarcı davrandı ben istememe rağmen sonrasında bende istedim.
Birde çok fazla günahımı alanlar olmuş. İşte böyleleri aile sevgisi görmemiş düzgün anne baba görmemiş cart curt diye. Allaha havale ediyorum onları. Laf dalaşına giremem hiç.
Kötü veya saygısızca olan yorumlara tabiki takılı kalacak değilim gerçekten yardımcı olmak isteyen ablalara da teşekkür ediyorum dikkat ederim yazdıklarınıza.
Bundan sonrası için de bütün herşeyi bir kenara bırakıp bu insan gerçekten beni seviyor mu yoksa beni kullanıyor zaaflarımdan mı faydalanıyor diye onu bir süre incelemeyi düşünüyorum. Çünkü bazen öyle anlar yaşıyorum ki ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum bazen de tam tersi beni hiç sevmediğini düşünüyorum. Bir süre onu gerçekten anlamaya çalışıp eğer olumsuz bir sonuca varırsam da ondan ayrılmayı düşünüyorum. Çünkü ben bu ilişkide hep fedakarlık yapan ilgi gösteren çoğu zaman da acı çeken ve yıpranan kişi oldum. Böyle devam edeceğine inandığım bir ilişkide olmam.

Sen yastığa başını koyduğunda vicdanınla pişmanlıklarınla boğuşurken onun umrunda bile değildir. Dinine önem veriyorsun sanırım evlilik düşüneceğin son adam olmalı. Bir kızı evlenecez diye kandırabilen tipler evlenince de zorla evliyim mutsuzum diyip kandırıyorlar milleti

Canim yasin daha cok kucuk erkekler herseyi yapabilir ama bir bayan yasamizsa bu olaylari daha farkli gozlerle bakiliyo unuversitede bi arkadsim yasadi bunlari daha sonra cocuk birakti gitti evlenecegi kisiye durumu anlattti oda kabul etti simdi cok mutlular ...Tamam cok sevebiliriz birbirimizi ama bence erkekte bayanda kendilerine engel olmali bu durumlari yasammamak icin Rabbim yardimcin olsun biraz zaman ver kdndine zaten sende anlarsin seni gercekten sevip sevmedigini

Bundan iki sene önce arkadaş ortamında tanışıp hoşlandığım biri oldu ve hayatıma uzuuuun uğraşlar sonunda bir şekilde girdi. Çok zor aldım onu hayatıma çünkü kolay kolay insanlara güvenemiyordum ki zaten kendisi ilk sevgilim. O da bu konuda benim gibiydi. Lay lay lom kafasında biri değildi. Benden çok hoşlandığını düşüncelerimden ve karakterimden çok etkilendigini uzun bir flörtün sonunda söyledi. Ona evet dedikten sonra rüya gibi geçen 4 ayın sonunda birgün beni çok özlediğini derslerden dolayı yanıma gelemediğini söyledi. Evine gittim bende. Farklı şehirlerde üniversite okuyoruz çünkü. Sürekli o geliyordu. Evinde kaldığım o üç günde hayatımda ilk defa cinsel anlamda birşeyler yaşadım, söylediğine göre onunda ilkiymişim. Engel olmaya çalıştım o gece ama kendisi çok istekliydi ve bir yerden sonra bende ona çok aşık olduğum için direnemedim. Bir yerden sonra zaten çok fazla istekli oldum ve normalde asla yapmam dediğim bu şeyi yaptım. Sonrasında çok ağladım kendime yakıştıramadım travma gibi oldu bende. Ona uzun uzun sarıldı beni çok sevdiğini bizim evleneceğimizi korkmamam gerektiğini beni asla bırakmayacağını kendi kız kardeşinin de olduğunu söyledi. Herşey o günden sonra değişmeye başladı ama sanki. Ben yurtta kaldığım için yanıma gelse bile birlikte olamıyorduk ben zaten istemiyordum da bunu, vicdanım susmuyordu çünkü. Kendisi yanıma gelmemeye başladı. Bir şekilde hep beni getirtiyordu. Meşgul olduğunu söylüyordu beni görmek istediğini söylüyordu o benim yanıma geldiği zaman kalacak yeri olmadığı için benim gelmem gerektiğini söylüyordu. Kısaca cinsellik yaşamak istediği için bahane uydurup beni getirtiyordu işte. Bende onu duygusal olarak özlediğim için gidiyordum. Giderken de kendime söz veriyordum bu sefer birlikte olmayacağım diye ama beni öptüğünde karşı koyamiyorum. Böyle bir sene geçti bu bir sene için de 15 kere falan birlikte olduk. Seni asla bırakmam diye yemin eden bu kişi 2 ay önce beni sudan çok tartıştığımız için terketti. Söz vermişti sözünde de durmadı. Tabi aldı hevesini gitti kullandı beni diye düşündüm bende. 1 ay ayrı kaldık ve ben dayanamayıp ona mesaj attım çünkü hala seviyordum ve barıştık. Fakat onunla ayrıldığımız o bir ayda Allaha çok dua ettim bir daha evlenene kadar asla zina yapmayacağım diye ve yemin ettim bunun için. Sevgilime de bunu birkaç gün önce kibar bir şekilde söyledim. Benden ayrıldığında yasadiklarimiz için çok pişman oldum ve tövbe ettim dedim. Evine geldiğimde de kendimize engel olamıyoruz o yüzden artık görüşsek bile ben asla senin evinde kalmam dedim. Kendisi de sen bilirsin falan diyor ama birkaç gündür soğuk davranıyor trip atıyor sanki ve konuşunca da sana öyle gelmiş trip atmiyorum diyo. Moralim çok bozuk beni kullanıyor mu sizce ? Ben onunla evlenmek istiyorum . onu seviyorum ama o beni sadece cinsel anlamda seviyor gibi hissediyorum sanki
O kısıyle bir daha iliskiye girmeyin sırf bunun ıcın ayrılacaksa ayrılsın ayrıca bakıre degılsıniz diye bu dunyanın sonu degıl bunu fırsata cevırıp kullanmak isteyen erkekte var bunu onemsemeyen erkekte sız secici olun

Bundan iki sene önce arkadaş ortamında tanışıp hoşlandığım biri oldu ve hayatıma uzuuuun uğraşlar sonunda bir şekilde girdi. Çok zor aldım onu hayatıma çünkü kolay kolay insanlara güvenemiyordum ki zaten kendisi ilk sevgilim. O da bu konuda benim gibiydi. Lay lay lom kafasında biri değildi. Benden çok hoşlandığını düşüncelerimden ve karakterimden çok etkilendigini uzun bir flörtün sonunda söyledi. Ona evet dedikten sonra rüya gibi geçen 4 ayın sonunda birgün beni çok özlediğini derslerden dolayı yanıma gelemediğini söyledi. Evine gittim bende. Farklı şehirlerde üniversite okuyoruz çünkü. Sürekli o geliyordu. Evinde kaldığım o üç günde hayatımda ilk defa cinsel anlamda birşeyler yaşadım, söylediğine göre onunda ilkiymişim. Engel olmaya çalıştım o gece ama kendisi çok istekliydi ve bir yerden sonra bende ona çok aşık olduğum için direnemedim. Bir yerden sonra zaten çok fazla istekli oldum ve normalde asla yapmam dediğim bu şeyi yaptım. Sonrasında çok ağladım kendime yakıştıramadım travma gibi oldu bende. Ona uzun uzun sarıldı beni çok sevdiğini bizim evleneceğimizi korkmamam gerektiğini beni asla bırakmayacağını kendi kız kardeşinin de olduğunu söyledi. Herşey o günden sonra değişmeye başladı ama sanki. Ben yurtta kaldığım için yanıma gelse bile birlikte olamıyorduk ben zaten istemiyordum da bunu, vicdanım susmuyordu çünkü. Kendisi yanıma gelmemeye başladı. Bir şekilde hep beni getirtiyordu. Meşgul olduğunu söylüyordu beni görmek istediğini söylüyordu o benim yanıma geldiği zaman kalacak yeri olmadığı için benim gelmem gerektiğini söylüyordu. Kısaca cinsellik yaşamak istediği için bahane uydurup beni getirtiyordu işte. Bende onu duygusal olarak özlediğim için gidiyordum. Giderken de kendime söz veriyordum bu sefer birlikte olmayacağım diye ama beni öptüğünde karşı koyamiyorum. Böyle bir sene geçti bu bir sene için de 15 kere falan birlikte olduk. Seni asla bırakmam diye yemin eden bu kişi 2 ay önce beni sudan çok tartıştığımız için terketti. Söz vermişti sözünde de durmadı. Tabi aldı hevesini gitti kullandı beni diye düşündüm bende. 1 ay ayrı kaldık ve ben dayanamayıp ona mesaj attım çünkü hala seviyordum ve barıştık. Fakat onunla ayrıldığımız o bir ayda Allaha çok dua ettim bir daha evlenene kadar asla zina yapmayacağım diye ve yemin ettim bunun için. Sevgilime de bunu birkaç gün önce kibar bir şekilde söyledim. Benden ayrıldığında yasadiklarimiz için çok pişman oldum ve tövbe ettim dedim. Evine geldiğimde de kendimize engel olamıyoruz o yüzden artık görüşsek bile ben asla senin evinde kalmam dedim. Kendisi de sen bilirsin falan diyor ama birkaç gündür soğuk davranıyor trip atıyor sanki ve konuşunca da sana öyle gelmiş trip atmiyorum diyo. Moralim çok bozuk beni kullanıyor mu sizce ? Ben onunla evlenmek istiyorum . onu seviyorum ama o beni sadece cinsel anlamda seviyor gibi hissediyorum sanki
Ya safmısım adam seni kullanmış atmiş kenara sen şimdi ne yapacaksın o adam senlen evlilik dusunmeye nıyetli olsaydı hemen bi nişan yapar en azından ciddi bir adım atardı seni umursamamıs kullanmış senin gibi kac kızla birlikte olmustur kim bilir ilerde baska bir adam senin bakire olmadıgın icin bile kabul etmez git diktir bidahada sakın kendini evlenmeden kımseye dokumdurtma ya hamile kalırsan ne yapıcan mecbur aldırmak istiyceksın sakın sakın yapma

Ya safmısım adam seni kullanmış atmiş kenara sen şimdi ne yapacaksın o adam senlen evlilik dusunmeye nıyetli olsaydı hemen bi nişan yapar en azından ciddi bir adım atardı seni umursamamıs kullanmış senin gibi kac kızla birlikte olmustur kim bilir ilerde baska bir adam senin bakire olmadıgın icin bile kabul etmez git diktir bidahada sakın kendini evlenmeden kımseye dokumdurtma ya hamile kalırsan ne yapıcan mecbur aldırmak istiyceksın sakın sakın yapma
Bu nasıl bir yorumdur ya. Hayret ediyorum. Sizin gibiler yüzünden namus iki bacak arasında. Bakirelik de neymiş pardon. Bakire değil diye evlenmeyecek erkeğin yolu açık olsun. Benim 4 yıllık evlilikten sonra görüştüğüm kişiler oldu boşanmış olmama rağmen problem etmediler. Yani sizin gibilerin zihniyetinde olmayan erkekler de var merak etmeyin.

Bu nasıl bir yorumdur ya. Hayret ediyorum. Sizin gibiler yüzünden namus iki bacak arasında. Bakirelik de neymiş pardon. Bakire değil diye evlenmeyecek erkeğin yolu açık olsun. Benim 4 yıllık evlilikten sonra görüştüğüm kişiler oldu boşanmış olmama rağmen problem etmediler. Yani sizin gibilerin zihniyetinde olmayan erkekler de var merak etmeyin.
Canım bunu ben demıyorum toplum boyle sen erkeklerı ne zannediyorsun evlendikten sonra bile yuzune vurur gurur yapar aksını ben hic görmedim

Gerizekali mısınız ya cinsellik istesem zaten yaşardım herkes peynir ekmekle beynini yemiş sanki
BANA EVLENECEGINE SÖZ VERDİ VE HERKES VERDİĞİ SÖZLERİN SORUMLULUĞUNU ALMAK ZORUMDA
Yemin ediyorum kadının düşmanı yine kadın
Yazık size !
Seni kullanıyorum mu diyecekti. Her söylenene inanma. Kim olursa olsun. Herkes kendi işine geldiği gibi konuşuyor. Yaşlarınız zaten küçük. Evlenmek isteyeceğini hiç sanmıyorum. Ümitlenmen, hele ısrar etmen seni daha da yorar yıpratır. Reddedildikce psikolojin bozulur. Bırak gitsin. Sende kendi seçimlerinin sorumluluğunu almalısın.

X