2 yaşındaki kızımın saçları :(

Eyiryah1987

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2016
208
130
37
Merhaba arkadaşlar beni çok üzen bir konuda sizden yardım istiyorum. Şuan 2 yaşına yeni girmis bir kızım var 5 Eylül doğumlu gayet güzel uzun saçları var ama bu aralar dökülüyor. Daha doğrusu kızıma babaanesi bakıyor ve bana dün kızımın saçlarının çok döküldüğünü saçlarını tararken avuç avuç geldiğini söyledi avuç avuç deyince ben çok üzüldüm yani saçlarının dökülmesine değil de kötü bir hastalığın habercisi olabilir mi diye evham yaptım. Kızım yaşına göre zayıf herşeyi yemiyor acaba kansız mi kaldı cuma gününe randevu aldım ama yinede çok üzüldüm kiziki dün aksam yıkadım ve saclarina dikkatli baktım sanki gerçekten çok azalmış gibi yada psikolojik mi bilemedim böyle bir durum yaşayan varmı lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

Bence doktora gösterin yaşı küçük cünkü.degerlerne baksnlar yada kendini yalnizmi hssediyo acaba sanirm ana baba çalişiyosunz

Doktora mutlaka goturucem randevuyu aldım ama insanın icinr kurt düşüyor. Yalnız hissetme konusunu bende düşünüyorum bir kaç haftadır sürekli beni görüntülü arayıp anne gel diye ağlıyor :KK43:

Doktora mutlaka goturucem randevuyu aldım ama insanın icinr kurt düşüyor. Yalnız hissetme konusunu bende düşünüyorum bir kaç haftadır sürekli beni görüntülü arayıp anne gel diye ağlıyor :KK43:
Pskolojik olabilr 2yaş saç dökülmesi icin cok erken bi yaş ve 2 yaş anne ve babayla beraber gecirmenin yaşı belkiki içerlemiş

varsa vitamin eksikliği onları takviye edin.
saçını kestirin.
bol.bol.vakit geçirin.
2 yaş tam anneye düşkünlük yaşi.
normalde bu dönem bebekleri anneleri çalışmıyor ise resmen eteğinde gezer bütün gün.
cunki güvenli bağlanma 2 yaş kadar tamamlanır ve artık güvenli ayrılma baslar. bu aşamada çocuklarda anneye veya birincil bakıcı kimse ona aşırı düşkünlük baslar.

varsa vitamin eksikliği onları takviye edin.
saçını kestirin.
bol.bol.vakit geçirin.
2 yaş tam anneye düşkünlük yaşi.
normalde bu dönem bebekleri anneleri çalışmıyor ise resmen eteğinde gezer bütün gün.
cunki güvenli bağlanma 2 yaş kadar tamamlanır ve artık güvenli ayrılma baslar. bu aşamada çocuklarda anneye veya birincil bakıcı kimse ona aşırı düşkünlük baslar.
Çok haklısınız imkanim olsa kesinlikle çalışmam ama yüksek bir kredi taksiti ödüyoruz çalışmaya mecburum :KK43:

Çok haklısınız imkanim olsa kesinlikle çalışmam ama yüksek bir kredi taksiti ödüyoruz çalışmaya mecburum :KK43:
öyle elbette.
her anne yavrusuyla birlikte bulunmak ister.
çalışıyor olmanız sorun değil.
sadece daha fazla yoğrulursunuz bu süreçte.
işten dönünce bol bol kaliteli vakit gecirin
siz yatırın siz yıkayın kitap okuyun opun koklayın ki zaten yapıyorsunuzdur.

B12, demir, çinko, d vitamini - Bunlara mutlaka baktırın. Bazı insanların sindirim sistemleri özellikle demir ve b12 gibi önemli maddelerin gıdalardan emilimini sağlayamıyor. Genetik bir durum, çocukken saçlarım hep güçsüz ve dökülmeye meyilliydi. Meğerse bu eksikliklerdenmiş. Böyle bir durum varsa ufak takviyelerle hallolur, saçları da daha güçlü gelişir.

Saçları çok uzunsa ondan da dökülebilir zaten doktora götüreceksiniz bir durum varsa müdahale edilir ama bence saçları çok uzunsa kestirin biraz çünkü uzun saçta ciddi bir sorun olabiliyor

X