20.05.2019 Dr. Harun Özkan Meme Büyütme Ameliyatım

Ben de almanyadan canım. Aslında ben uygun fiyat aldım ve umarım ben toparlayana kadar parayı zam gelmez. Sen estetik oldun mu? Ben kombine düşünüyorum birde dişler zirkonyum kaplama. Sen de haklısın canım burdan gidenler sabah akşam çalışıyor yemiyor gezmiyor. Türkiye ye gidince de savurunca farklı bir yargı oluyor. Olan da sen ben gibilere olıyor🤭😊
Aynen öyle gülüm 😅
Evet nisan da dikleştirme ve protez yaptırdım 😛
Seit wann bist du in Deutschland? Und in welcher Stadt? Wir sind hergezogen und ich bin glücklich darüber! 🤗🤗🤗
Sag mal bei wem lässt du deine brüste machen?

Ich bin seit 20 Jahre hier. Ich bin aus Nord Rhein Westfalen , Dortmund. Canim Istanbul da doktor buldum. Yücel Sarialtin. İçime sindi güven verdi. Sade refakatçi olmadan ve sade bir gece hastanede kalmak beni tedirgin ediyor. Karın ve gögüs artı lipo. 😔

Ich bin seit 20 Jahre hier. Ich bin aus Nord Rhein Westfalen , Dortmund. Canim Istanbul da doktor buldum. Yücel Sarialtin. İçime sindi güven verdi. Sade refakatçi olmadan ve sade bir gece hastanede kalmak beni tedirgin ediyor. Karın ve gögüs artı lipo. 😔
Özelde devam edelim mi? 😛
Refakatçim yoktu lakin kombin ameliyatı da değildi. Hani seninki daha ağrı bi durum

Arkadaşlar merhaba.
Yıllardır forumu takip eden sessiz üyelerden biriyim. Sanırım son 10 yıldır meme estetiği yaptırmayı düşünüyordum. Ve sonunda yaptırdım! :halay:

Bir vefa borcu olarak tecrübelerimi aktarmak ve soruları yanıtlamak isterim :)

Dr. Harun Özkan bey, 76 yaşında, çok fazla tecrübesi olan bir doktor. İnternet araştırmalarım sonucunda kendisini buldum. Birçok ünlünün meme estetiğini, burun estetiğini ve birçok kişinin cinsiyet değiştirme estetiğini yapmış biri. 1970'lerden beri estetik ameliyat yapıyor. (Ben portakalda vitamin bile değilmişim o zamanlar ahahah) Alanında gerçekten aşmış. Tek görüştüğüm doktor değildi tabiî ki kendisi. Ama hem tecrübesi, hem de öncesi-sonrası fotoğrafları bana güven verdi. İlk muayeneme gittiğim gün bana PowerPointten sunum yaptı ve en ince ayrıntısına kadar tüm detayları anlattı. Muayeneden çıkarken ameliyat günümü belirlemiştik bile :)

Ben 31 yaşımdayım. Bir evlilik geçirdim (ve geçti gitti çok şükür ahaha), çocuğum yok.

Ameliyatım 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü, yani 2 gün önce gerçekleşti. Kadıköy'de özel bir hastanede oldu. Yuvarlak, 250cc, kas altı ve meme ucundan kesik yapılarak gerçekleştirildi.

Yuvarlak: Çünkü damlanın zamanla kayma/dönme ihtimali var dedi doktorum. Memenin doğal görünmesi yuvarlak ya da damla olmasına değil, doğru boyutun takılmasına bağlı dedi.

250cc: Çünkü meme yatağım oldukça küçükmüş. Daha büyük bir cc yukarıda bahsettiğim gibi doğallığı öldürebilir dedi. Ben zaten ameliyata girene kadar 'hocam nooooolur doğal görünsün' diye adamın beynini yedim :KK70:

Kas Altı: Çünkü çok daha sağlam olur dedi. İleride yaşa ya da yapılacak doğuma bağlı olarak memeler düşebilir; kas altı uygulamasında bu ihtimal en aza iner dedi.

Meme ucu kesiği: Meme ucunu yarım ay şeklinde kesiyor hoca. Amerika'da en çok tercih edilen yöntem buymuş, iz kalmaması adına. En son gelişmeleri takip ettiğini söyledi. Şöyle anlatiyim; sağ meme ucunu saat 11 ile 5 arasındaki yay şeklinde kesti; sol meme ucunu da saat 7 ile 1 arasındaki yaydan kesti.

Bu arada diren de takıldı. İçeride fazla kan ve hava kalmaması için. Direnler, ileride oluşacak kapsül riskini en aza indiriyor ve sürecin daha ağrısız olmasını sağlıyormuş.

Ameliyattan çıkalı daha 48 saat olmadı. Ama gayet iyi hissediyorum. Kendi işlerimi kendim görebiliyorum. Saatler geçtikçe ağrılarım daha da azalıyor. Sadece yatakten doğrulurken ağrı çekiyorum şu an. Direnlerim de yarın çıkartılacak. O kısmı düşünmemeye çalışıyorum hahah

Sorularınız varsa mutlaka cevaplamak isterim. Hiç korktuğum gibi değilmiş, keşke daha önce yaptırsaymışım diyorum.

Merhabalar, bugun ben de buyuk bir heyecanla harun beye muayane oldum. Acikcasi biraz hayal kirikligina ugradim. Dogru duzgun aciklama yapmadi hemen 250cc kas alti meme altindan yapicam dedi. Iyilesme sureci ve komplikasyonlar hakkinda konusmadik. Hangi silikonu kullanacak ben agzindan zorla birkac aciklama aldim. Aceleci tavrindan tum soracaklarimi tam soramadim. Gerci doktorun acelesi vardi gorusmeye 1.5saat kadar gec geldi ve dolayisiyla baska hastalar bekliyordu. Ama yine de doktorun sosyal becerileri nasil bir cerrah oldugunu gostermiyor. Cok iyi bir doktor da olabilir. siz simdi nasilsiniz, memelerinizin son halinden memnun musunuz? Kendiminkine benzer bir meme ornegi gormek istedim (yine kendi talebim uzerine) sonrasini tahmin edebilmek icin ancak doktor beyin gosterdigi ornekler de genel olarak sarkik ya da deforme memeler vardi bu da benim icin pek aydinlatici olmadi.
Bu arada 100tl muayene ucreti odedim. Meme icin de 10000tl gibi uygun bir rakam aldim.

Son düzenleme:
Kızlarr merhaba Ameliyat olanlara bir şey danışmak istiyorum uzun zamandır araştıran uzun yıllardır ameliyat olma düşüncem var fakat cesaretimi yeni toplayıp haftaya bir ameliyat olacağım hocamla görüştüm İstanbul’da gerçekleştirecek ve yalnız gideceğim birkaç arkadaşımızın daha yorumlarını okudum yalnız geçiren var ve iyi atlatan var tabi bu bünyeye bağlı olduğunu düşünüyorum herkesin fiziki özellikleri bir değil fakat danışacağım şu Damla’yla yuvarlak arasındaki farkı ben Doktorum seçimi kesinlikle kişiye bırakıyor bu konuda olan arkadaşlarım için soruyu soruyorum damla mı daha iyi sizce yoksa yuvarlak mı arasında da fiyat farkı var damla daha pahalı ben sağlık açısındaHangisi iyisi onu olma taraftarıyım sizlere danışmak istedim teşekkür ederim

Arkadaşlar 2020 de ankarada devlet veya araştırma hastanesinde meme büyütme olan doktor tavsiyesi verebilecek olan var mı lütfen

amelitayi yaşadığımız ilde olacak olmamız bir avantajdır degil mi? Ben normalde istanbul dan çetin duygu yu düşünüyordum lakin ben ankaradayım. arkadaşım bir sorun olursa doktoruna hemen ulaşabilmen için bulunduğun ilden seç doktorunu dedi. Ankarada da dr sinan öksüz var. yoğun araştırma icerisindeyim. şimdiki halinden daha kötü olamaz herhalde dediğin gibi
ameliyatınızı kime yaptırdınız?

Me
Teşekkür ederim. :KK200:

Benim bugün tam 1 hafta oldu. Ağrım ve hareket kısıtlılığım hiç yok. Son 2 gecedir yan da yatabiliyorum, istediğim gibi. Hatta dün bütün gün temizlik yaptım evde (muhtemelen Harun hocam duysa kızar:sus:)

Cuma günü bandajlarım çıkacak ve her şey tamamlanmış olacak :) Şu an masaj yapıp yumuşatmaya çalışıyorum. Tam şeklini ve yumuşaklığını ne zaman alır, bunu Cuma günü öğrenip yazarım :rapci:
merhaba morluklar oluştu mu sizde de çıktığınızda olduysa kaç günde geçti ve ağrılarınız kaç günde geçti benim de kas altı yapıldı o yüzden biraz ağrım var yatarken kalkarken hissediliyor sizin için nasıldı bu durum ne zaman geçti?

X