20.05.2019 Dr. Harun Özkan Meme Büyütme Ameliyatım

amelitayi yaşadığımız ilde olacak olmamız bir avantajdır degil mi? Ben normalde istanbul dan çetin duygu yu düşünüyordum lakin ben ankaradayım. arkadaşım bir sorun olursa doktoruna hemen ulaşabilmen için bulunduğun ilden seç doktorunu dedi. Ankarada da dr sinan öksüz var. yoğun araştırma icerisindeyim. şimdiki halinden daha kötü olamaz herhalde dediğin gibi

Bende kendi dr'umu tavsiye edebilirim sana 🤗😋
Bayan ve hastanede ki ekipte bayandı bende böyle bi ekip arıyordum açıkçası.

Bende ankara da oldum.
Evet kesinlikle katılıyorum arkadaşının dediğine aynı ilde olmak daha uygun. Ha olurda bulunduğun ilde hani yorumları iyi dr bulamadın veya güvendiğin kişinin tavsiyesi üzerine bi dr başka ilde vardır okay o halde başka.
İstanbul daha pahalı 😬😜
Burda olmanın sakıncası mı var yani hani ne bilim 😙
istanbula olursam otel köşelerinde kalmak istemiyorum. sonucta o da bir maliyet maliyeti gectim evin gibisi olmaz. ben yuvarlak model silikon düşünüyorum. karar veremediğim bir diğer husus da kas altı mı deri altı mi daha iyi olur.

Bende kendi dr'umu tavsiye edebilirim sana 🤗😋
Bayan ve hastanede ki ekipte bayandı bende böyle bi ekip arıyordum açıkçası.
Ben de geçen yıllarda hep öyle bir arayış içine girdim eşim yüzünden. sonra vazgeçtim ne bileyim iyi olsun da bay bayan farketmez galiba. ama doktorun ve hastanenin adını özelden yazarsan değerlendirmeye alırım. bu ameliyatı olursam psikolojik olarak daha mutlu bir insan olacagim😊😊

Ben de geçen yıllarda hep öyle bir arayış içine girdim eşim yüzünden. sonra vazgeçtim ne bileyim iyi olsun da bay bayan farketmez galiba. ama doktorun ve hastanenin adını özelden yazarsan değerlendirmeye alırım. bu ameliyatı olursam psikolojik olarak daha mutlu bir insan olacagim😊😊
Sana katılıyorum. Benim dr'umda en cok sevdiğimde bu zaten kendisi cok positif biri. Her tedirginliğimide ona msj atarım o da sağ olsun hemen beni rahatlatır. Özelde msjina cvp verdim.

Teşekkür ederim. :KK200:

Benim bugün tam 1 hafta oldu. Ağrım ve hareket kısıtlılığım hiç yok. Son 2 gecedir yan da yatabiliyorum, istediğim gibi. Hatta dün bütün gün temizlik yaptım evde (muhtemelen Harun hocam duysa kızar:sus:)

Cuma günü bandajlarım çıkacak ve her şey tamamlanmış olacak :) Şu an masaj yapıp yumuşatmaya çalışıyorum. Tam şeklini ve yumuşaklığını ne zaman alır, bunu Cuma günü öğrenip yazarım :rapci:
Çok teşekkür ederim nasıl bandajlariniz çıktı mı şimdi nasıl hissediyorsunuz

Çok teşekkür ederim nasıl bandajlariniz çıktı mı şimdi nasıl hissediyorsunuz
Evet evet, hocamın söylediği vakitten de önce çıktı. Şehirdışına çıkmam gerekiyordu, o yüzden dikişlerimi ve bandajlarımı erken aldı, sağolsun. Ameliyattan sonraki 9. günümde çıkmış oldular yani.

Gayet iyiyim. Ağrı, sızı, hareket kısıtlılığı falan hiç kalmadı. Görüntüsü çok içime sindi. Bugün tam 3 hafta oldu. Yumuşaklığı da oldukça iyi. Neredeyse normal meme kadar yumuşak şu an. Korseyi takmaya devam ediyorum, memelerin aşağıya inmesi gerekiyormuş. Bana kalırsa böyle de güzel ama sanırım Harun hoca daha doğal durması için böyle bir şey istedi. Sanırım tek problemim sabah uyandığımda taş gibi sertleşmiş olmaları. (Ki uyandıktan sonra 1 saat içinde normal yumuşaklığına dönüyor.) Umarım bu da zamanla kalıcı olarak geçer.

Arkadaşlar merhaba.
Tatil konusunu soranlar olmuştu. Doktorumla konuştum. 6 ay yüzmek yasak. Güneşlenme konusuna gelince de, dikiş izlerin kapalı olduğu sürece istediğin gibi güneşlenebilirsin dedi. Bilginiz olsun.

:KK45:

Arkadaşlar merhaba.

Yıllardır forumu takip eden sessiz üyelerden biriyim. Sanırım son 10 yıldır meme estetiği yaptırmayı düşünüyordum. Ve sonunda yaptırdım! :halay:

Bir vefa borcu olarak tecrübelerimi aktarmak ve soruları yanıtlamak isterim :)

Dr. Harun Özkan bey, 76 yaşında, çok fazla tecrübesi olan bir doktor. İnternet araştırmalarım sonucunda kendisini buldum. Birçok ünlünün meme estetiğini, burun estetiğini ve birçok kişinin cinsiyet değiştirme estetiğini yapmış biri. 1970'lerden beri estetik ameliyat yapıyor. (Ben portakalda vitamin bile değilmişim o zamanlar ahahah) Alanında gerçekten aşmış. Tek görüştüğüm doktor değildi tabiî ki kendisi. Ama hem tecrübesi, hem de öncesi-sonrası fotoğrafları bana güven verdi. İlk muayeneme gittiğim gün bana PowerPointten sunum yaptı ve en ince ayrıntısına kadar tüm detayları anlattı. Muayeneden çıkarken ameliyat günümü belirlemiştik bile :)

Ben 31 yaşımdayım. Bir evlilik geçirdim (ve geçti gitti çok şükür ahaha), çocuğum yok.

Ameliyatım 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü, yani 2 gün önce gerçekleşti. Kadıköy'de özel bir hastanede oldu. Yuvarlak, 250cc, kas altı ve meme ucundan kesik yapılarak gerçekleştirildi.

Yuvarlak: Çünkü damlanın zamanla kayma/dönme ihtimali var dedi doktorum. Memenin doğal görünmesi yuvarlak ya da damla olmasına değil, doğru boyutun takılmasına bağlı dedi.

250cc: Çünkü meme yatağım oldukça küçükmüş. Daha büyük bir cc yukarıda bahsettiğim gibi doğallığı öldürebilir dedi. Ben zaten ameliyata girene kadar 'hocam nooooolur doğal görünsün' diye adamın beynini yedim :KK70:

Kas Altı: Çünkü çok daha sağlam olur dedi. İleride yaşa ya da yapılacak doğuma bağlı olarak memeler düşebilir; kas altı uygulamasında bu ihtimal en aza iner dedi.

Meme ucu kesiği: Meme ucunu yarım ay şeklinde kesiyor hoca. Amerika'da en çok tercih edilen yöntem buymuş, iz kalmaması adına. En son gelişmeleri takip ettiğini söyledi. Şöyle anlatiyim; sağ meme ucunu saat 11 ile 5 arasındaki yay şeklinde kesti; sol meme ucunu da saat 7 ile 1 arasındaki yaydan kesti.

Bu arada diren de takıldı. İçeride fazla kan ve hava kalmaması için. Direnler, ileride oluşacak kapsül riskini en aza indiriyor ve sürecin daha ağrısız olmasını sağlıyormuş.

Ameliyattan çıkalı daha 48 saat olmadı. Ama gayet iyi hissediyorum. Kendi işlerimi kendim görebiliyorum. Saatler geçtikçe ağrılarım daha da azalıyor. Sadece yatakten doğrulurken ağrı çekiyorum şu an. Direnlerim de yarın çıkartılacak. O kısmı düşünmemeye çalışıyorum hahah

Sorularınız varsa mutlaka cevaplamak isterim. Hiç korktuğum gibi değilmiş, keşke daha önce yaptırsaymışım diyorum.
Mhb.lar bende dün sabah 9 da ameliyat oldum suan 36 saat oldu ama kollarimi çok kaldiramiyorum sürekli yatıyorum doğrulamak çok acı veriyor mutlaka birinin yardımı ile kalkıyorum. Sizin çok rahat olmuş masalla. Ameliyat sonrası nasıl bir sudyen taktin iz medikal sütyen mi sporcu sutyeni mi.benim doktorum emzirme sutyeni yeterli dedi ama ben şuan sargilarimin üstünden sporcu sutyeni giydim daha rahat etmem için tavsiyeletiniz var mı.bu arada benim ameliyatım dual plan 325 cc mentor takıldı.

Merhaba benim farklı bir sorum vardı ameliyat olanlar arasında alerjik bir bünyesi olan var mıydı acaba?? Ben alerjik bir yapıya sahibim ve vücudum slikonları kabul etmezse diye çok korkuyorum bu konuda bilgisi olan var mı acaba??? Cvp verirsenin çok mutlu olurum 🥰

Mhb.lar bende dün sabah 9 da ameliyat oldum suan 36 saat oldu ama kollarimi çok kaldiramiyorum sürekli yatıyorum doğrulamak çok acı veriyor mutlaka birinin yardımı ile kalkıyorum. Sizin çok rahat olmuş masalla. Ameliyat sonrası nasıl bir sudyen taktin iz medikal sütyen mi sporcu sutyeni mi.benim doktorum emzirme sutyeni yeterli dedi ama ben şuan sargilarimin üstünden sporcu sutyeni giydim daha rahat etmem için tavsiyeletiniz var mı.bu arada benim ameliyatım dual plan 325 cc mentor takıldı.
Öncelikle çok geçmiş olsun ve hayırlı olsun :KK200:
Ben NBB'nin sporcu sütyenlerinden aldım, rahatsız da etmedi. Ama mesela bi tane de pentiden almıştım; o çok sert gelmişti ve memelerimi acıtmıştı. Kullanıp rahat ettiğim sütyenin fotosunu aşağıya bırakıyorum :)
2281315

Merhaba ben bugün Dr. Harun Özkan a fiyat icin yazdim ama malesef bana yurt disinda yasadigimi söyledigim icin fiyat olarak 2000€ söyledi, ben öyle düsünüyorum yoksa bir ay icinde fiyatlar okadar degisebilirmi? Gercekten yurt disindan geldigim icin bana bilerek yüksek fiyat söyler mi sizce? Yorumlarinizi okudum 8000 tl yazmissiniz ama 2000€ sizin söylediginiz fiyatin iki katindan fazla bile🤷🏼‍♀️ Ne yapabilirim? Bana yardimci olabilirmisiniz? Tesekkür ederim

Merhaba ben bugün Dr. Harun Özkan a fiyat icin yazdim ama malesef bana yurt disinda yasadigimi söyledigim icin fiyat olarak 2000€ söyledi, ben öyle düsünüyorum yoksa bir ay icinde fiyatlar okadar degisebilirmi? Gercekten yurt disindan geldigim icin bana bilerek yüksek fiyat söyler mi sizce? Yorumlarinizi okudum 8000 tl yazmissiniz ama 2000€ sizin söylediginiz fiyatin iki katindan fazla bile🤷🏼‍♀️ Ne yapabilirim? Bana yardimci olabilirmisiniz? Tesekkür ederim
Merhabalar dediğiniz dr tanımıyorum lakin bende nisan da yaklaşık 2000€ ya ameliyat oldum ankara da. Yani tl olarak ödedim fakat € olarak 2000€ mal oldu. Bende yurt dışından geldiğimi söyledim dr'uma 3sene dir burda yaşadığımı da biliyordu. Yani gayet doğal değil mi Euro olarak fiyat vermesi sonuçta sizin kullandığınız para birimi bu 😬😀 tabii de menfaati olmazsa tl olarak fiyat biçerdi de ne bekliyoruz ki nerden kar varsa ona bakarlar 🙄🙄

Ben direk Euro yazan doktorlara tüccar gözüyle bakıyorum. Umarım ağır olmadı ama öyle
Yokkkk ağır olmadı süper oldu tamda yerinde oldu 😌😅
Meşhur dr'lar öyle yani böyle kendini taa Avrupalara tanıtanlar.
Benim hekim bayan Avrupa'yi gezmiş biri ve benimde orda doğuma büyüme olduğumu bildiği halde hicc bi an bile fazla dan fiyat demedi vs kendisinde o dediğiniz tüccarlığı görmedim

Diş için bir kaç doktora sormuştum Euro fiyat verdikleri anda itici gelmişti ve hemen üstlerine çizgi çekmiştim. Şimdi diş doktorunuda buldum estetik doktorunu da . Sermayeyi tamamlamaya bakıyorum. Koşullarımı oluşturayım direk İstanbulda olacağım 🤗
Bana makul YTL ile gelinsin ve en başta güven versin ..
İnsanı soğutuyorlar. Oysa burda nasıl koşturup çalıştığımızı ya da gökten EUR yağmadığının bilincinde olsalar ve yurtdışı diye 2 ye katlayıp fiyatları EUR vermeseler daha iş ahlakına ve verdikleri hipokrat yeminine uygun etik olur..

Hem biz bilmiyoruz sanki EUR yu YTL ye çevirmeyi 😁😂 o kadar yardım severler
Amaç ne kopartırsam kar 😉
Cok haklısın itici oluyorlar.
Bende araştırma yaparken yani dr larla görüşmeye gittiğimde direk yurt dışından geldiğimi söyledim ki onlarda rengini belli etsin paracilar mı değil mi 😁
Inan et ankara da hiç öyle dr ile karşılaşmadım. İstanbul dakiler daha fenalar.
3 senedir burda yaşıyorum ve hiç öyle bir affedersin 'kasık' atmak isteyenlerle karşılaşmadım.
Sen nerdensin? 😃 Ben viyana

. Oysa burda nasıl koşturup çalıştığımızı ya da gökten EUR yağmadığının bilincinde olsalar ve yurtdışı diye 2 ye katlayıp fiyatları EUR vermeseler daha iş ahlakına ve verdikleri hipokrat yeminine uygun etik olur..
Kendi aile fertlerimiz bunun değerini bilmezken nam yapmış estetik cerrahdan mı bekliyoruz 😅😅😅
Eeee nolucak tatile 5000€ ile gelip 30.000tl alışveriş yapmak tabi ki de gökten para yağıyor inancını getirir 😅😅🤦‍♀️🤦‍♀️😬😗🙄😅😅

Ben de almanyadan canım. Aslında ben uygun fiyat aldım ve umarım ben toparlayana kadar parayı zam gelmez. Sen estetik oldun mu? Ben kombine düşünüyorum birde dişler zirkonyum kaplama. Sen de haklısın canım burdan gidenler sabah akşam çalışıyor yemiyor gezmiyor. Türkiye ye gidince de savurunca farklı bir yargı oluyor. Olan da sen ben gibilere olıyor🤭😊

X