20+2 haftalık gebeyim bebek için alışveriste neler almaliyim

db97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2022
86
18
26
slm anneler günaydın 20+2 haftalık hamileyim bebeğimiz için alışverişe başlamak istiyorum en azından yarısını alayım hepsini son aya bırakmak istemiyorum ilk gebeliğim kızım olucak mesela hastane çıkış seti zıbın çamaşırı ne kadar almam gerekiyor hergün üst degistirmiyecekmiyim bebegimin temiz olsun diye fazla alma bebek büyüyo diyorlar da ve kendim içinde neler alsam yeterli olur beşik için ne tavsiye edersiniz hepsini ayrıntılı söylermisiniz cevaplarınızı bekliyorum :)

Evet gerekli olanları kaçar tane olcağnı şöyle liste şeklinde görsek çok güzel olur :)

slm anneler günaydın 20+2 haftalık hamileyim bebeğimiz için alışverişe başlamak istiyorum en azından yarısını alayım hepsini son aya bırakmak istemiyorum ilk gebeliğim kızım olucak mesela hastane çıkış seti zıbın çamaşırı ne kadar almam gerekiyor hergün üst degistirmiyecekmiyim bebegimin temiz olsun diye fazla alma bebek büyüyo diyorlar da ve kendim içinde neler alsam yeterli olur beşik için ne tavsiye edersiniz hepsini ayrıntılı söylermisiniz cevaplarınızı bekliyorum :)
Aynen bende kızıma alışveriş yapmak istiyorum aynı zamandayız tecrübesi olan birileri yardımcı olursa süper olur sadece puset aldım ben başka herşey alınacak 😅

Çevremde doğum yapan arkadaşlarım var. Valla hepsi keşke dinlemeseydim de yenidoğan alsaydım diye söylenip, doğumun hemen sonrasında mecburen tekrar alışveriş yaptılar. 🤣
Başlangıç için eğer ekstra battaniye, örtü falan alacaksan 2 set 5'li hastahane çıkışı, 5-6 tane iç zıbın ve 10 tane alt üst ya da en kullanışlısı patikli tulumlardan yeni doğan bedeni yeterli diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapacağım.
Nevresimini falan set olarak kimse önermedi. Başta yastık ve yorgan kullanılmıyor. O yüzden yatağa uygun 3 tane lastikli çarşaf. Ayına göre 2 kalın battaniye, 4-5 tane kalın 4 katlı müslin (80x100 ya da 100x100) Herkes bol müslin öneriyor, koltuğa yatırırken falan altına sermaye, üstüne örtü niyetine, banyodan sonra kurulamak için bile kullanıyoruz diyorlar. Gazını falan çıkarırken kendi omzunuza da atabilirsiniz mesela. Her şey için ayrı bir ürün almaktansa müslin çok yönlü.
Bunlar 40ına kadar çok rahat idare eder.

Çevremde doğum yapan arkadaşlarım var. Valla hepsi keşke dinlemeseydim de yenidoğan alsaydım diye söylenip, doğumun hemen sonrasında mecburen tekrar alışveriş yaptılar. 🤣
Başlangıç için eğer ekstra battaniye, örtü falan alacaksan 2 set 5'li hastahane çıkışı, 5-6 tane iç zıbın ve 10 tane alt üst ya da en kullanışlısı patikli tulumlardan yeni doğan bedeni yeterli diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapacağım.
Nevresimini falan set olarak kimse önermedi. Başta yastık ve yorgan kullanılmıyor. O yüzden yatağa uygun 3 tane lastikli çarşaf. Ayına göre 2 kalın battaniye, 4-5 tane kalın 4 katlı müslin (80x100 ya da 100x100) Herkes bol müslin öneriyor, koltuğa yatırırken falan altına sermaye, üstüne örtü niyetine, banyodan sonra kurulamak için bile kullanıyoruz diyorlar. Gazını falan çıkarırken kendi omzunuza da atabilirsiniz mesela. Her şey için ayrı bir ürün almaktansa müslin çok yönlü.
Bunlar 40ına kadar çok rahat idare eder.
Anladım cnm 5 tane hastane çıkış seti aklımda zaten başlangıç olarak battaniye örtü en azından yarısını almak istiyorum 10 tane alt üst derken normal günlük olanlardan dimi? Battaniye örtü ise 2 set 2 takım mı ? Sarmak için günlük ahh çok kafam karıştı ilk gebeliğim ne alıcağımi şaşırıyorum

Benim bebekten önce hazir olan dolabımı şuraya eklemeye çalışayım belki bir fikir olur.

Eki Görüntüle 2924815

-9 müslin 8 penye ağız mendili
-3 önlük takımlardan çıkanlar ektra almadım
-5 şapka takımlardan çıkanlar ekstra almadım
-6 çift eldiven takımlardan 2 çıkmış 4 de ben almışım
-14 çift çorap
-1 peluş patik
-1 kalın külotlu çorap

Eki Görüntüle 2924817

-16 alt var bedenler 0-3 3-6 karışık. Ben ripine kalibına göre büyükten küçüğe kullanacam. 3 ü ayaksız pijama gibi 2si tayt.
-2 örme patik
-3 penye yelek örme yelek
-5 kolsuz zıbın
3 yarım kol zıbın
4 uzun kol zıbın uzunlar 0-3 diğerleri 3-6 uzunlara 5 de kruvaze ekledim yine 0-3 beden
1 tane de eski usül bağlamalı var onlu takımdan çıkan.
Eki Görüntüle 2924819

-8 takım yenidoğan 0-3 ay
-3 tulum 3-6 ay yıkanınca küçüldüler bence 40da yıkadım aslında.
-1 sweat takım 6 ay yazıyor bedeni ama bence 3-6 ay kalıbı. Bunların sayısını arttıracağım sezon yeni açıldı. Öncesinde hep inceler vardı.
Eki Görüntüle 2924821

-3 müslin
-2 penye battaniye
-2 pazen battaniye
-1 adet kundak bezi. En üstteki benimmiş 🥲
Eki Görüntüle 2924822

Bunlar kalın battaniyeleri ve astronotu. Ben astronotu da kundak gibi kullanacağım yeni doğduğunda battaniyelerle kundak yapıp en dışa bunu geçireceğim rüzgara soğuğa karşı.

Krem örme battaniye ve pembe ortadaki eski usül battaniye benimmiş. 🥲

Eki Görüntüle 2924824

Yorgan ve 2 yastık. Nevresim takımını geçirdim. Kullanılmayacak ama böyle dursun istedim. Belki sadece yastıkları pozisyonlandırmak için kullanırım. Yan yatırır arkasına koyarım.
Eki Görüntüle 2924825

Ve emzirme yastığı. Ben çok kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2924829

Son eksiklerim bunlardı bunları da az önce onayladım.

Yenidoğan için alısverişim kesinlikle yeterli geldi. Kolsuz çıtçıtlı badi giydirmedim hep uzun giydirdim ilk 3 ay. Alt ust 2 kat giydirdim hep. sonra yarım kollulara geçtim çıtçıtlı badide. Ben çok fazla kucaktayken sarmalamayı sevmediğim için üstünü iyi giydirdim. Yatırırken sarmaladım. Evi 22.5-23.5 arasında tuttum.

Bebeğiniz erken doğmazsa 2 no ortalama 300 adet bez gider. 300 civarı da 3 no alınabilir. En çok zamanlnan bez oldu.

Takıldığınız yerde bizim topiğe de gelip sorabilirsiniz. Her tarz insan aktif yazıyor hala. Hepinize sağlıklı doğumlar dilerim. 🍀

Benim bebekten önce hazir olan dolabımı şuraya eklemeye çalışayım belki bir fikir olur.

Yenidoğan için alısverişim kesinlikle yeterli geldi. Kolsuz çıtçıtlı badi giydirmedim hep uzun giydirdim ilk 3 ay. Alt ust 2 kat giydirdim hep. sonra yarım kollulara geçtim çıtçıtlı badide. Ben çok fazla kucaktayken sarmalamayı sevmediğim için üstünü iyi giydirdim. Yatırırken sarmaladım. Evi 22.5-23.5 arasında tuttum.

Bebeğiniz erken doğmazsa 2 no ortalama 300 adet bez gider. 300 civarı da 3 no alınabilir. En çok zamanlnan bez oldu.

Takıldığınız yerde bizim topiğe de gelip sorabilirsiniz. Her tarz insan aktif yazıyor hala. Hepinize sağlıklı doğumlar dilerim. 🍀
Daha çok ağız mendili alabilirmişim 😬

Anladım cnm 5 tane hastane çıkış seti aklımda zaten başlangıç olarak battaniye örtü en azından yarısını almak istiyorum 10 tane alt üst derken normal günlük olanlardan dimi? Battaniye örtü ise 2 set 2 takım mı ? Sarmak için günlük ahh çok kafam karıştı ilk gebeliğim ne alıcağımi şaşırıyorum
Şimdiki aklım olsa bir tane bile hastane çıkışı almazdım. Alt üst takımlar bebeye de bakana da eziyet resmen. Habire kucakta oluyor, saat başı emzir gazını çıkar derken. Tulum candır 🌼

Vallah hiç zor değildir, candır baldır. Çıkarandan Allah razı olsundur. Artık salopete geçiş yapıyoruz. Kendini kucaktan kurtarana kadar mümkün mertebe alt üst takım yok 😂
Benim çocuumun bacak boyu tulumlara uzun geldi ben bi cacık anlamadım. 😒 ayaklı takımlar da üst iyi oluyodu alttan hemen bacak geriliyodu. 😒

Anladım ilk gebeliğin mi karnın ciktimi benim gözle görünür biraz belli dışardan belli değil 5.aydan sonra hızlı büyüyorlarmiş haftaya 5 aylık oluyorum
Aşağıda bişi belli değil göbek tarafında ama midem şişti sanırım bebek göbek tarafta olduğu için. Ben kilolu olduğum için dikkatli bakan farkeder ancak . Alt karında ağrılarım oluyor arada sendede oluyor mu??

Aylık mı 300 bez gidiyor 😳

Şimdiki aklım olsa bir tane bile hastane çıkışı almazdım. Alt üst takımlar bebeye de bakana da eziyet resmen. Habire kucakta oluyor, saat başı emzir gazını çıkar derken. Tulum candır 🌼
işte hepsinden ne kadar alıcaz bunlar var hergün üst degişilmeyecekmi ayrı ayrı aldiklarimiz yetecekmi

Aşağıda bişi belli değil göbek tarafında ama midem şişti sanırım bebek göbek tarafta olduğu için. Ben kilolu olduğum için dikkatli bakan farkeder ancak . Alt karında ağrılarım oluyor arada sendede oluyor mu??
Alt karnimda şuan ağrı olmuyor yavaştan büyüdüğü için oturup kalkmakta zorlanıyorum bende normalde evlenirken 60 kiloyum hamile kaldığimda 65 tım şimdi 69 olmuşumdur normal belli ediyo kendini minik 1 ay sonra kendini daha çok belli edicek hazırlıklı olalim

X