20+5 haftalık bebeğimi servikal yetmezlik sebebi ile kaybettim :(

Cok gecmis olsun. Acaba rahim agzinizda problem mi var acaba. Mutlaka iyi bir doktor bulun. Normal de serklaj 10 haftada yapilmaz. 15 ci hafta civari yapilir. Bebegin saglikli olduguna emin olmak icin.
Çok teşekkür ederim. Evet rahim ağzı yetmezliği (servikal yetmezlik) var dedi muayene ile ölçerek. 12 haftadan itibaren ileri haftalarda düşüklere sebep olurmuş. Benim tam 12 de olduğu için daha erken serklaj gerekir dedi. Bir sonraki gebelikte ilaçlarla kontrollü gidilir dedi. Normalde 12 den sonra serklaj yapılırmış doktorun dediğine göre ama benim durumum istisna biraz. Bir önceki doktorum bunu bilemedi düşük şeklimin çok ani ve alışıldık olmadığını söyledi. Onun üzerine başka doktor araştırdık, ve bana bu teşhisi koyan doktoru bulduk. Yıllarca Zeynep Kamilde Klinik şefliği, başhekimlik fln yapmış bir doktor, yakınımın çok riskli gebeliğinin takibi yaptı, bebek küveze bile girmedi doğduğunda. Tavsiye üzerine gittim kendisine. Çok güven de verdi ama benim biraz erken dönemde bu sebeple düşük yaşamam ve bunu deneyimleyen birinin yorumuna denk gelmemem tedirgin etti. Genelde daha geç haftalarda düşük yapmış anneler gördüm burada.

Cok gecmis olsun. Acaba rahim agzinizda problem mi var acaba. Mutlaka iyi bir doktor bulun. Normal de serklaj 10 haftada yapilmaz. 15 ci hafta civari yapilir. Bebegin saglikli olduguna emin olmak icin.
Malesef ben de ikiz bebegimi 6 ay once 16 haftalikken servikal yetmezlik nedeniyle kaybettm

Benim ilk gebeligimdi 6 ay once 16 haftalik ikiz servikal yetmezlik nedeniyle saglam bebeklerimi kaybettim ihmal etmeyin serklaj olun. Benim de doktorum dikiş atacakti sonra taburcu etti atmadi ihmalden kaybettim. Kesinlikle ihmal etmeyin. Topraga giden malesef geri gelmiyor. Umarim saglikli bir sekilde kucaginiza alirsiniz

Başın sağolsun canım serklaj yapmayı düşünüp sonra neden taburcu etti ki , doktor hatası olmuş senin ki biraz da.

Geçmiş olsun Şimdi hamile misin.Allaha şükürler olsun yatarak 34 geldik 1 ayımız kaldı Hayırlısıyla 37 leri görürsek sezeryan doğum düşünüyorum 2 doktora gidiyorum 10 hafta hiç kalkmadan yatdım banyo bile yatakta silindim 10 haftada duş aldım kontrole gitdim O da bebek haraketini his etmedim diye korkudan Miniğin daha cinsiyetini de bilmiyoruk İsim de kız için düşündük ama erkege karar vermedik Çogu dr erkek tahmin etmişti 20 haftaya kadar Şimdi de büyüdü diye göremiyorlar Bende iyice ayaklandım artık ama çok korkuyorum yine de Dün mutfakta çok şey yaptım saatlerçe çıkamadım Biraz olsun rahatladım Salı yine kontrolimiz var bakalım ne diyecek Ağrılarım çok oluyor normal diyorlar dayan diyor dr Kulosu bu salı 2290 gr dedi ortalama tombiş bebek dedi Haftaya ciğer geliştirici verdi 2 doz Ama kendi doktorum ne diyecek bilmem Biri 36 dan sonra alyoruk dedi Biri de 38+3 de Fiyatı çok yüksek birinde Birini daha sormadık 2 bin yiro indirimli de 1800 dedi hayırlısı artık Daha hastane çantamızda hazır değil 30 haftaya kadar hiç bir şey düşünmedik hatda konuşmaya bile korktuk İnşallah sag salim zamanında doğarsa bir mucize olacak Doktor bile mucize diye şaşırdı 80 gün sonra gidince Tavanic antibiotik vermişti onun etkisi dedi Bir daha hastada işe yaramış Nst ye giryom şimdilik sancı yok 2 haftadır Bebişde dönmedi daha İsterim normal doğum ama ikisinden de korkuyorum

Maşallah subhanallah size biraz daha dayanin inşallah. 37+0 olursa süper olur.
Bundan sonra rahat ol ama yine de dikkat et.
Normal doğumdan da hic korkma. Benim ilk kizim 34+0 da normal dogdu digeride 39+0 Normal.
Sen hamilelik te o kadar zorluk yasadin ki. Dogum sancisi onun yaninda hic bir sey. Yani bana öyle gelmişti.

İnşallah Allah hepsimizin yardamcımız olur .İnşallah dayanacas bende 24 haftalık normal doğum yapmıştım unutdum nasıldı bile ve küçücüktü yavrum 600 gram 2 saat gibi sancı çekdim galiba Sezeryandanda kilolu olduğum için korkuyorum yağ dokusundan dikiş zorlar diye 3 ayı dayandık 1 ayımız kaldı buda öyle ya da böyle geçecek .Ağrıyı hamileliğin başından beri çekiyom zaten Bebişin odasını yataklarını hazırlayalım biraz zaman geçecek hayırlısıyla Kiyafetcijlerini yılatdık ütüye başlasak yine zaman geçecek İnşallah Bizim gibi olan gerçekten bebek isteyen her keze Allah yardam etsin Hepimiz her gün dualarımdasınız

Bebeklerimi kaybettikten sonra istemedim hamile değilim daha doğrusu hazır değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…