20 aylık oğlum

Yeğenim de çok geç yürüdü.herkes ablama sürekli yürümeyecek diyip durdu.tam yürümeye başlamıştı ayağında çatlak oluştu ve. İyide korktu yürümekten.sonra yürümeye başladı şu an gayet güzel yürüyor.sizde korkmayın inşallah en kısa zamanda yürür oğlunuz.
İnşallah çok sağolun 🌺

malesef bizim toplumumuzun ozelligidir bu bos bos konusmak, hele bir de soz konusu cocuksa! siz doktorlari dinleyin, bakin prolem yok diyorlarsa yoktur, ogretmeninize de guvenin. daha gecen hafta arkadasim dedigim biri benim oglumdan 5 ay kucuk oglunu benimkiyle kiyasliyor, neymis daha fazla kelimesi varmis, daha cok dişi varmis da.. benimki 16 aylik onunki 11 aylik.😀 hicbir kiyaslama yarisina girmedigim halde arkadasim dddigim biri bile bunu yapabiliyor. demek istedigim insanlarin dediklerine takilirsaniz moral motivasyon kalmaz sizde. bosverin, her sey cok cok guzel olacak insallahh🥰
İnşallah çok sağolun 🌺

Canım güzel anne, seni çok iyi anlıyorum. Benim de 19 aylık oğlum var, ufak tefek denecek problemlerimiz oldu, uykusuz gecelerini, huzursuzluğunu, belki suçluluk duygunu, belki yetersizlik hissini o kadar iyi anlıyorum ki, üzülme hepsi geçer inşallah. Oğlun da hayırlısıyla sağlığına kavuşur. Allah'tan dilerim ki turp gibi sapasağlam, zeki, çevik, akıllı bir çocuk ve yetişkin olur. Duygunu paylaştığını bilmeni istedim. Allah gönlüne ferahlık versin.

Merhaba iyi akşamlar öncelikle yazdıklarım uzun olabilir o yüzden kusura bakmayın benim 20 aylık bir oğlum var hamileliğim normal geçti hamilelik sürecinde yapılması gereken her şey yapıldı detaylı ultrasonda sadece böbrek genişlemesi olduğunu öğrenmiştik doğum yaptım sorunsuz ilerliyor derken oğlum 4 4 buçuk aylık olduğunda kafasını tutamamaya başladı çok güzel göz takibi varken bir günde hepsini bıraktı sürekli huzursuz ağlayan bir bebeğe dönüştü hemen çocuk doktoruna koştuk doktor muayene etti refleksleri azalmış siz bir çocuk nöroloji doktoruna gidin dedi neyse hemen ilk bulduğumuz randevuyu alıp gittik doktor muayene etti kan testi emar eeg hepsi çekildi ve hepsi sorunsuz çıktı sadece b12 eksikliği dendi 6 aya kadar kafasını tutamazsa getirin dedi birde epilepsi nöbeti geçiren bir bebek videosu izletti bize böyle bir şey olursa getirin dedi yine neyse kısa bir süre sonra çocuğum kafasını tutmaya eski haline dönmeye başladı ama içim hep huzursuzdu bu süreçte bütün testler temiz çocuğum ne yaşadı diye düşündüm hep gün geldi çocuğum ayını geçmesine rağmen oturamamaya başladı çocuk doktoru bazı çocuklar geç oturur geç yürür biraz daha bekleyelim dedi sonra yine aynı nöroloji doktoruna gittik emarda bu sefer corpus callosum inceliği çıktı ki bu detaylı ultrasonda bakılan belirlenen bir şeymiş hemen fizik genetik metabolik testler istedi bizden fiziğe başladık 9 aydır gidiyoruz oturma normal emekleme öğrendi koltuktan tutunarak yürüyor ama bırakın desteksiz yürümeyi bir dakika bile tek başına ayakta kalamıyor hala algısının normal olduğunu hem doktor hem özel eğitim öğretmeni söyledi çok fazla kelimesi yok ama kendini bir şekilde ifade ediyor genetik testimizin sonucuna göre oğlumun sorunlu genleri benden geliyor bana nasıl hastalık yapmadıysa oğluma da yapmayacakmış ama 2 sene sonra tekrar bakmak istiyorlar genetiğine tam bişey söylemediler metabolizma testleri çıkmak üzere hepsini alıp nöroloji kontrolüne tekrar gideceğiz sürecimiz bu şekilde Allah kimseyi evladıyla sınamasın bazı geceler uyuduğum uykuyu hiç bilmiyorum bunları yaşarken birde toplumun aa hala yürümüyor mu ? Neden yürümüyor ? Sorularını duymaktan bıktım çocuğum için çabalıyorum her anlamda ama elimden daha fazla ne gelir bilmiyorum 9 aydır fiziğe rağmen yürümemesi beni endişelendiriyor acaba bulunmayan bir hastalığı var mı diye ya da metabolik bir hastalığı mı var diye düşünüyorum çok uzun oldu ne olur hakkınızı helal edin içimi döktüm çevrem yok anlayan yok
merhaba benim bebeğim 5 aylık bize anestezili emar çektirin denildi. cisimleri kendi tutmuyor atılmıyor bız verırsek oyle tutuyor. şu zamana kadar görmesi bakması her şeyi olması gereken zamandan geç oldu çok korkuyorum eşimi ikna edemiyorum böbreğimiin biri 20mm büyük bir yandan onun için uğraşıyoruz sürekli hastanelerdeyiz çok korkuyorum bir şey çıkacak diye

merhaba benim bebeğim 5 aylık bize anestezili emar çektirin denildi. cisimleri kendi tutmuyor atılmıyor bız verırsek oyle tutuyor. şu zamana kadar görmesi bakması her şeyi olması gereken zamandan geç oldu çok korkuyorum eşimi ikna edemiyorum böbreğimiin biri 20mm büyük bir yandan onun için uğraşıyoruz sürekli hastanelerdeyiz çok korkuyorum bir şey çıkacak diye
Merhaba ne olur ihmal etmeyin bizimde böbrekte genişleme mevcut takip ediliyor ama emarı mutlaka çekilsin illa bişey çıkıcak diye değil içiniz rahat etmiş olur belki geç gelişiyordur erken mi doğdu doğum nasıldı zor geçti mi

Canım güzel anne, seni çok iyi anlıyorum. Benim de 19 aylık oğlum var, ufak tefek denecek problemlerimiz oldu, uykusuz gecelerini, huzursuzluğunu, belki suçluluk duygunu, belki yetersizlik hissini o kadar iyi anlıyorum ki, üzülme hepsi geçer inşallah. Oğlun da hayırlısıyla sağlığına kavuşur. Allah'tan dilerim ki turp gibi sapasağlam, zeki, çevik, akıllı bir çocuk ve yetişkin olur. Duygunu paylaştığını bilmeni istedim. Allah gönlüne ferahlık versin.
İnşallah çok teşekkür ederim 🌺❤️

X