20 lik Di

dilek38

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2009
302
0
39
Merhaba ben 24 yaşındayım 20 lik dişlerim çıkamıyo çok ağrıyo doktora gittim ağrısı geçince gel çekelim dişi diyor ama ben çok korkuyorum. bazıları da 20 lik diş çekilmez diyolar. bana bi akıl verin ben ne yapayım?

bende 24 yaşında sayılırım.gecen sene üsttekiler cekildi cok minik bi parcası cıkabilmişti oda yandan agrı yapıyodu.15 gün arayla ikisinide cektiler hemen bişeylerde yemiştim agrı filanda duymadım daha sonrada agrı olmadı şanslıydım.3 4 aydır geceleri dişlerimi sıkarak yatıyorum ve agrı oluyor herzaman gecenlerde doktora gittim film cektiler alltakiller düz yukarı dogru cıkacagına tam diger dişlere dogru yan cıkmış ve onları iki yandan sıkıştırıyormuş agrıda ondanmış.haziran sonuna gün vermişlerdi ama ben şuan hamileyim nasıl olur bilmiyorum doktora soracagım yarın bende.ama hiç korkma cektir zaten bi işe yaradıkları yokmuş gerekli bişey degil yani,kimseye bakma agrı yapıyosa durmalarının ne mantıgı olabilirki? sen cektir canım müsait olursam ben allttakileride cektircem ama bu seferkiler tamamen gömülüymüş:KK43:(((

özelde mi çektirdin devlette mi? ben devlete gittim özele de gittim. çekilecek başka çaren yok diyolar . devlettekiler fazla ilgilenmiyo özelde çok para istiyo offf napacam bilmyorum

Bazı insanların damakları 20' lik dişlerin çıkması için müsait olmuyor,

Diş çıkmak için zorluyor ama yer bulamıyor.

Böyle durumlarda damak yarılıp, dişin alınması gerekiyor.

Damağın müsait değilse, dr. unu dinle ve aldır dişini bence.

Çıkmaya yer bulamadıkça canını yakacak çünkü,

Ve eninde sonunda aldırmak zorunda kalacaksın

Geçmiş olsun ...

agız ve diş saglıgı devlette cektirdim benim cektirdigim zaman yeni acılmıştı o bölüm fazla kalabalık yoktu gittgim gibi birini cektirmiştim zaten .şuan 3 ay sonraya vermişlerdi gitmedim

bende iki yıldır çekiyorum ağrıları ve ön dişlerim çarpıklaşmaya başlamış bugün aile doktorumuza gittim fakülteye çene filmini çektirmeye gönderdi bir dişim yan çıkıyo yani çatalları yan çok korkuyorum üç dişten amelyat olucam galiba ((((üstelik çok komik bişey oldu 33 dişli çıktım delikafadulden ))))))

Merhaba ben 24 yaşındayım 20 lik dişlerim çıkamıyo çok ağrıyo doktora gittim ağrısı geçince gel çekelim dişi diyor ama ben çok korkuyorum. bazıları da 20 lik diş çekilmez diyolar. bana bi akıl verin ben ne yapayım?

niye cekilmesin, ben önce birini, sonra diger 3 tanesini ayni anda cektirdim.
hemde hic acimiyo:lepi:

geçmiş olsun canım a.s.
20lik yaş dişlerimin hepsi çıktı ama iki 20 yaş dişimde bana o kadar sorun yaşattı ki
birinin çıkmasına çene yapım müsaade etmedi diş etim üzerini kapadı dolayısıyla ameliyatla dişimi aldırdım
diğerini de çok ağrı sancı yapınca alırdım
çok şükür diğer ikisi problem çıkarmadı
eğer ki sana sorun yaşatıyorsa çektirmen gerekir canım, doktorunu dinle
eğer ona güvenmiyorsanız başka bi doktora daha gözükün içiniz rahat etsin :1hug:

ya-20-lık-dıs-demısken-neden-benımkı-17-yasımda-cıktı-bır-tane-cıktı-ama-acaba-kac-yasımda-cıkacak-dıgerleri:KK43:

bende yarın gömük olan sağ 20.lik dişimi okmeydanında devlete ait olan diş hastanesinde çektireceğim.
daha öncede sol dişimi çektirmiştim , onunda amelıyatlık olacağını düşünerek gitmiştim ama çok şükür çene cerrahı çok usta çıktı bunun kafası gözüküyor yamukta değil diyip hemen 5 dk.da çekti.
ancak sağdaki tam olarak yan yatmış ve kafasıda çok az gözüküyor ... bu sefer yarılacak-dikilecek yanı ameliyatlık olacağım , ve bende çok korkuyorum.... Allahım !! ... ne yapmalıyım sizce?
hiç ağrı yapmayan bu dişimi sırf yamuk yan yatmış diye çektırmelımıyım?

ya kızlar bende çarşamba günü çektiricem 20lik gömülü dişimi yalnız ameliyatlamı alcaklar yoksa normal çekimmi onu bilmiorum...merak ettiğim bişi var hemen hastaneden çıkıp işime geri dönebilirmiym...

ya kızlar bende çarşamba günü çektiricem 20lik gömülü dişimi yalnız ameliyatlamı alcaklar yoksa normal çekimmi onu bilmiorum...merak ettiğim bişi var hemen hastaneden çıkıp işime geri dönebilirmiym...

Valla eğer normal bir çekim olursa ... bence dönebilrisin ama imkanın varsa dönme netice de bir basınç oluyor ve başın, gözün ağrıyor...sonrasında uyuşturucu etkisi gidince ağrı hissi artıyor maalesef ama çok değil gece rahat uyursun yanii. :)
eğer gömükse ki yarın benımkıde cekılıyor bende bilmiyorum ...dönmeyı bırak mümkün olsa ertesi günede rapor isteyeceğim.... :)) sanırım bi operasyon olacak..
bide benımkınde ertesi gunlerde uyuşturucu etkısı ile sanırım hep boğazım şişmiş gibi bir his oldu .... oysa bır tane ığne yapılmıştı....

bende yarın gömük olan sağ 20.lik dişimi okmeydanında devlete ait olan diş hastanesinde çektireceğim.
daha öncede sol dişimi çektirmiştim , onunda amelıyatlık olacağını düşünerek gitmiştim ama çok şükür çene cerrahı çok usta çıktı bunun kafası gözüküyor yamukta değil diyip hemen 5 dk.da çekti.
ancak sağdaki tam olarak yan yatmış ve kafasıda çok az gözüküyor ... bu sefer yarılacak-dikilecek yanı ameliyatlık olacağım , ve bende çok korkuyorum.... Allahım !! ... ne yapmalıyım sizce?
hiç ağrı yapmayan bu dişimi sırf yamuk yan yatmış diye çektırmelımıyım?

kendinizi hazır hissettiğiniz anda çektirn çünkü o yan taraflara doğru yaslanıp sağlam dişide çürütüyor.tek bi diş bile lazım.fazlada korkmayın neticece anestezi yapılıyor.sonrada dikkat edin dr dediklerine..

20 ölüyorum ağrıdan amanın üstte 2 yirmiliğim çoktı bu kadar ağrımadı sağ alt çene uç verdi bu kadar ağrımadı am bu diş var ya bitirdi ben önceden bu kadar ağrısı yoktu çıkarken ama şimdi iyice yanağıma dayandı tamamen çıkmak istiyor ağzımı dişimi sıkmaktan yoruldum ne ydiğimden anlıorum ne içtiğimden sinir stres yaptı doktora gittim hepimizde var bu sorun ağrı kesici iç gargara yap istersen çekelim dedi. böyle giderse diğer dişlerimide bozucak duruma göre başımın çarsine bakıcam ah böyle kalsa daha çıkmasa.öğlen ağrı kesici içtim oda artık fayda etmiyor bittim artık bittim zong zong...

kendinizi hazır hissettiğiniz anda çektirn çünkü o yan taraflara doğru yaslanıp sağlam dişide çürütüyor.tek bi diş bile lazım.fazlada korkmayın neticece anestezi yapılıyor.sonrada dikkat edin dr dediklerine..

Teşekkür ederim...çok şükür dişimi çektiler, ancak beklediğimden de zor geçti, çünkü diş altta kalmış ve kemiğe dayanmıştı önce dişi kestiler... sonra kökten çıkardılar ve boğazıma kadar dikiş attılar... şu anda sağ yanağım o kadar şiştiki düşecek sanıyorum... ama her geçen dakıka acısıının daha da azalacağını düşünürek kendımı rahatlatıyorum.
benım durumumda olanlarda hemen çektırsınler , çünkü yaş ilerledikçe kemikten çıkarmak daha da zor oluyormuş....

gömlülü dişler mutlaka çektirilmelidir...yoksa dişlerinizi sıkıştırıp çarpıklaştırır ve ağrıda cabası...

Teşekkür ederim...çok şükür dişimi çektiler, ancak beklediğimden de zor geçti, çünkü diş altta kalmış ve kemiğe dayanmıştı önce dişi kestiler... sonra kökten çıkardılar ve boğazıma kadar dikiş attılar... şu anda sağ yanağım o kadar şiştiki düşecek sanıyorum... ama her geçen dakıka acısıının daha da azalacağını düşünürek kendımı rahatlatıyorum.
benım durumumda olanlarda hemen çektırsınler , çünkü yaş ilerledikçe kemikten çıkarmak daha da zor oluyormuş....

geçmiş olsun.bende çektirmiştim.ama dikkat etmem sayesinde çabuk atlattım.yinede 5 gün falan katı yiyecekler yiyemeiştim.sende dikkat et özellikle temiz tutmaya... yiyecek ertıklarını tuzlu gargarara yap.tabi yiyemezsin fazla ama yinede dikkat et...

X