20 yıllık evliliğim biterken...

Geçende siz aldatıldım ama üç çocuğum var boşanamiyorum diyen üye miydiniz?
Hatta boşan deyince eşim zengin onun parasını baskasina mi yedirecegim?
Çocuklarıma nasıl bakarım dediniz
Sonra başka bir olayda da herkes üstünüze gelince boşandım rahatlayın demiştiniz sanki nikiniz hiç yabancı değil.
Hayır karıştırıyorsunuz halen evliyken nasıl boşandım derim ?

Aile olma özlemi desem güler dalga geçersiniz geçin aile olma özlemi
İlk okula gidiyordum saçlarım hep karışık taranmamis kısa kırpık
Arkadaşlarımın saçlarını bakardım of uzun örgülü kendi kendime derdim ki annesinin eli ne kadar uzun süre saçında durmuş olmalı ne güzel
Kızlarım okul çağına başlamadan önce upuzun saçları olan bir Barbie bebek alıp bütün saç örgüsü modellerini öğrenmiştim eğitim hayatları boyunca bellerine gelen saçları olduk çeşitli örgüler güzel tokalarla okula gönderdim onları geçenlerde 3. kızım ilkokul 3'e gidiyor gelip bana dedi ki anne okulda arkadaşlarım saçlarıma çok beğenerek bakıyorlar o an içimden Kendi kendime dedim ki tamam oldu bu is yavrum benim yaşadığım hissi hiç bilmeyecek Allahım bunun için sana sonsuz şükrediyorum dedim bilmiyorum bunu anlar mısınız ya da bununka da dalga mı geçersiniz
Hanımefendi kimse sizinle dalga geçmemiş ki... küt küt gercekleri yazmış, sorulabilecek en mantıklı soruyu sormuş kadın? Dalga bu yorumun neresinde? Dayakçı küfürbaz karaktersiz, üstelik yılda bir gördükleri bir adamdan 3 çocuk yapıp, sırf saçlarını ördunüz diye aile mi oldunuz sizce ? Gerçekten mi?

Malların alınış biçimi şu
Abisine para yolluyor o da kendine alıyor
onu ispatlamanız çok zor.abime borcum vardı gönderdim der çıkar işin içinden.önce kendi üstüne tapulasaydı sonra kardeşine geçirseydi rahatça ispatlardınız mal kaçırmayı.oturduğunuz evin tüm haklarını isteyin vermezse boşanmayın.yarısını falan vermeye kalkmayın.ben sizi tanımayan bir üyeydim içinizi döktünüz üzüldüm.yazdıklarıma da pişman oldum.kırdıysam tekrardan affola

Canım belki çok üzüleceksin bunu duyduğuna ama dünyada şu koşullar altında seni kiskanacak kimse yoktur sanırım.
Bu arada umarım çocuklarının hakkı olan nafakayı son kuruşuna kadar alırsın da zavallı yavruların hayatları daha fazla mahvolmaz.
Ben burada sizden başka bir zavallı görmüyorum

Şimdi inanmayacaksınız ya da dalga geçeceksiniz Yemin ediyorum ben onu çok seviyordum baktığı yerden kıskanırdım içtiği suyun kalanını içerdim gerçekten çok seviyordum o da beni çok seviyordu bunca fedakarlıkla çok zor evlendik adam sonradan böyle oldu diyorum inanmıyorsunuz başka ne diyeyim
Araniz cok iyiyken neden siz ve cocuklar icin sizin uzerinize bir dikili taş almadi? Kayinvalidenizdeki bu kadar mal mulk 1 senede olmamıştır sonucta. En az 3 5 senedir para yolluyor olmasi gerekiyor. Bu sure icinde neden adim atmadiniz

Şu an ben ordan bakınca zor durumda görünüyorum değil mi ama aslında esas zor durumda olan sizsiniz neden derseniz ben bir şekilde çalışır çabalar boşanır ayakta kalırım ama siz zor durumda bir insanın haliyle dalga geçecek kadar karakter yoksunusunuz işte bu parayla kazanılmaz size yazık Allah o paslanmış kalbinize merhamet versin

Öncelikle tekrar o paslanmış kalbine merhamet diliyorum
Ben henüz 2 aylıkken annemle babam ayrıldı sağ ayağımda alçıdayken annem beni terk edip gitti
engelli bir bireyim yani
babaannemin tarafından büyütüldüm ve sanki bu benim suçummuş gibi şu an 44 yaşındayım Şu an bile başıma kalkılan bir durum oldu onun beni büyütmesi

hiçbir zaman gülmedim hiçbir zaman mutlu olmadım tek mutlu olduğum anim 3 çocuğumun doğup kucağıma verildiği andı

size hangi konuda ne zararım oldu da bana bu şekilde düşmanlık yapıyorsunuz
bugüne kadar hiçbir düşene gülmedim hiçbir düşene tekme atmadım hiç bir dusenle dalga geçmedim
M ama şimdi düşündüm demek ki bir yerde bir şey kaçırdım da kurban olduğum Rabbim sizin gibi acımasız birine bana bunları söylemeyi nasip etti

arkadaşım kardeşim sen de kadınsın Ben de kadınım hani bir laf var ya ağaç demiş ya baltaya ben senin beni kestiğine değil gövdenin benden olduğunda üzülüyorum diye
bugüne kadar öyle veya böyle zor duruma düşmüş hiçbir kadının üzerinden bu şekilde acımasız eleştiriler yapmaya kalkmadım

Ben böyle yetiştireldim ben böyle büyütüldüm benim dönüp baktığımda ailemden arkamda duracak tek bir kişi bile yoktu
Ben bu adami evim yuvam bildim ben hata yaptıysam güvenerek yaptım

ama ben kimsenin yuvasını yıkmadım kimsenin düzenini bozmadım elimle de dilimle de hiç kimseye bir zarar vermedim

benim bildiğim tek sey yanıma yavrularımı toplayıp yuvami ayakta tutmaya çalışmakti

O çok dalga gectigin keman virtüözü mü olacak dediğin kızım üniversiteye dereceyle girdi ayrıca yurt dışından teklif aldı

ortanca kızım lise ikiye gidiyor üçuncu yabancı dilini öğreniyor

en küçük kızım 9 yaşında satranç şampiyonlukları var

Büyük ve ortanca kızım bir basketbol takımında altyapısında oynadı en küçük kızım tenisi oynuyor
her birisi Kendi okulunda parmakla gösterilen öğrenciler onun haricinde sosyal yaşantıları var toplum içerisinde de övulerek bahsediliyorlar
ben kendimi evlatlarıma adadım eşimin yerine onları koydum doğrudur veya yanlıştır önemli olan şu Ben bunu yaptım ve bunu yaparken hiç kimseye bir zarar vermedim sana da bir zarar vermedim

Ben bunu yaptım nerede suçluyum nerede hatalıyım
kime ne zararım olmuş
nereden nasıl dönerim neyi nasıl kurtarırım diye soruyorum

bu kadar mı mutlu oldun bu kadar mı kötüsün hiç mi sevinmedin hiç mi bir çocuğun başını okşamadın hiç mi bir hayvan büyütmedin bir çiçek beslemedin
ya ben anlamıyorum gerçekten anlamıyorum neyin hırsı bu benden almaya çalıştığın neyin hırsı

düşmez kalkmaz bir Allah'tır ben düştüm İnşallah kalkacağım Caniyürekten diliyorum sen inşallah düşme
lütfen bana açıkça söyler misin benden ne istiyorsun
beni uyarmışsın seni dinlememişim haklı çıkmışsın benim de o zaman seni dinlemek de haklı sebeplerim vardı
evet şu anda da sen haklısın peki haklılık sana bunca zalimliği getirir mi gerçekten bir düşün Allah'tan kork ağlayarak yazdım Allahım merhametsizleri bana musallat etme diye dua ederdim hep demek ki kabul olmamış

Tek meziyeti düşen çaresiz bir insana bel altı vurmak olan bir zavallisiniz
Ben kalkarım en çok da evlatlarım için
Ama siz naparsiniz bilmem
Allah paslanmış kalbinize merhamet versin

ben de 44 yaşındayım yani bu boş demagojik laflara karnım tok
dön bak eski konularına yazdıklarına sonra bu ağlak mesajları yaz
o kadar öteye değil daha bu konunun başına dön bak neler yazmışsın şimdi neler anlatıyorsun
yanisi benim kızdığım aynı şeydi 10 yılda bir şey değişmemiş hala aynı kafadasın
eski konuları hatırlamasak hala adamı kafanda ilk mesajlardaki gibi göreceksin
ben bir insanın kendine bunu yapmasına kızıyorum
ayrıca hiç de üzülmüyorum kusura bakma kendine bunu yapan kadınlara
ben sadece çocuklara üzülüyorum şu hayatlara meze ettiğiniz için
çünkü belki hatırlarsın benim de bir kızım var
üstelik senin gibi hatalarla yanlışlarla düşünmeden yaptığım bir kızım
ama ben hatamdan ders alıp bir çocuk daha düşünmek yerine elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak ona sahip çıktım
onu büyütmeye çalıştım
yani damdan düşenin halinden damdan düşen anladığı için konuşuyorum
ama boşa konuşuyorum
ağlayarak dua ederek şükrederek belki kurtulursun bu durumdan
ama yine de iyi bir avukat da mutlaka tut

Elimi ayağımı öpüyordu demedim ayağımı öperdi dedim ben burda sizi kandırsam tövbe haşa Allah'ı kandiramam
Hani acimasizca dalga geçerken aklınıza getirmediğiniz o ALLAH Var ya işte ben ona çok güveniyorum
Ben tek başına arimla namusumla pırıl pırıl 3 tane pırlanta gibi evlat yetiştirmişim bana bir tane kötü bir söz gelmemiş Ben bir kere o yokken dudağıma ruj sürmemisim ki adım çıkar diye korkmusum akşam ezanından önce evimde olmuşum her Halime dikkat etmişim o yokken o var gibi yaşamışım Yeni taşındığım bir evde hiç unutmuyorum benden önce tekinsiz insanların oturduğunu öğrendiğimde günlerce balkona bebek kıyafetleri asmıştım aile olduğunu anlasınlar diye kapının önünde her zaman eşimin bir çift ayakkabısını koyardım bu evde erkek var diye düşünsünler diye bakın hiç kimseyi yetiştirildiği kültürden dolayı yargılayamazsınız kınayamazsın benim şartlarım buydu Ben böyle yetiştirildim ben böyle büyüdüm ben korkutuldum ezildim insan yerine korunmadım ben 44 yaşındayım bugün bile benim yakamda bir değersizlik hissi bakın size şu kadarını söyleyeyim ben 14-15 yaşlarında iken sabahları uyandığımda ilk düşündüğüm şey ne olurdu biliyor musunuz acaba bu akşam burada mı yatacagim başka bir yerde mi yatacağım çünkü evde maalesef evlenme yaşı geçmiş bekar bir halam vardı bunun suçlusu benmişim gibi her şey benim üzerime yıkılırdı o gün orada bir kavga kıyamet kopabilirdi babaannem beni evden kovabilirdi kovulunca gidecek hiçbir yerim olmadığı için bir yan sokakta oturan babamın evine gidebilirdim babam başka bir evlilik yapmıştı üvey annem kapıyı önüne gövdesiyle durarak ben içeri girmeyeyim diye çekinerek açacaktı beni hiçbir şekilde içeri almak istemeyecek ti küçücüktüm korkuyordum savunmasızdim o eve girmekten başka çarem yoktu istenmediğimi bile bile ben o eve girdim bu kadar da değil ben o evde dünyanın dayağını yedim dayaktan bayıldığımı biliyorum gözümu açamadığımı biliyorum üvey annem türlü yalanlarla beni babama dovdururdu ama ben korkardım başıma bir şey gelecek diye korkardım şimdi düşünüyorum belki de bir başka çocuk olsa 14 15 yaşında kız çocuğu evden kaçırdı birine katılırdı ne bileyim olmadık işler yapardı Ben hep korkardım hep Allah'a sığınırım şimdi söyler misiniz benim suçum bu mu başıma bir şey gelir diye korkmak mı Allah'a sığınmak mı elimle de dilimle de kimseye bir zarar vermeden çocuklarımı yanıma toplayıp oturmak mı nedir benim suçum

şu hayatı yaşayıp nasıl çocukların için en baştan önlem almadın
nasıl bir adamın insafına bıraktın hepinizi anlamıyorum anlayamayacağım

Öyle deme ceycey ama çok yetenekli adammış, çok zekiymis , her ay bir dil ogrenirmis, hemen yükselmiş...vs demin anlattı ya... :confused: adam pisliğin karaktersizin bayrak tutani ama hala övüp duruyor, toz konduramıyor kocişine...
Barışır bu kadin, belki erkek olur diye bi çocuk daha patlatır seneye ....aha yazıyorum bura

Adam hem Rusça hem Kazakça öğrenmek zorunda orada yaşamak için. İki dil muhabbeti oradan geliyordur.

Anlatılan gibiyse zaten boşanmaz. Boş yere ayyuka çıktı.

Boşanmayacaksanız bile VuslataDair VuslataDair bundan sonra böyle olmaz uzak kalmak iyi gelmiyor biz de yurtdışına gelelim diye söyleyin. En azından biraz para atarsınız kenara. Çünkü bu evliliğin sonu yine boşanma. Sadece erteliyorsunz

O o zaman yaşım küçüktü üniversite eğitimim yoktu elimde minnacık çocuklar işim yok gücüm yok param yok eğitimim Yok arkamda duracak ailem yok tek bildiğim o adamken nereye kapıya koyacaktım ne yapacaktım Allah rızası için oradan bakarak değil benim yerime gelip buradan bakarak yorum yapın insaf ya vallahi insaf

Ben 2003 yanında eşim henüz yurt dışına çıkmamışken Tunceli'de vhki olarak atandım ama serde aşk meşk annelik var gitmedim çalışmadım biliyorum büyük hata ama gitmedim ve beni uyaran bir kişi bile olmadı anne olmayınca insan işte böyle oluyor bunu da yazdım ki anasız babasız sağ bacağından engelli olduğum ozelliklerimi de ekleyip dalga geçme skalanizi genişletin

ee şimdi hangisine inanıcaz

Adam hem Rusça hem Kazakça öğrenmek zorunda orada yaşamak için. İki dil muhabbeti oradan geliyordur.

Anlatılan gibiyse zaten boşanmaz. Boş yere ayyuka çıktı.

Boşanmayacaksanız bile VuslataDair VuslataDair bundan sonra böyle olmaz uzak kalmak iyi gelmiyor biz de yurtdışına gelelim diye söyleyin. En azından biraz para atarsınız kenara. Çünkü bu evliliğin sonu yine boşanma. Sadece erteliyorsunz
Bugün öğleden sonra gereken vekaletnameyi noterde çıkartıp avukat ücretinin yarısı ile beraber gönderdim benim gözümde bu iş bitmiştir

şu hayatı yaşayıp nasıl çocukların için en baştan önlem almadın
nasıl bir adamın insafına bıraktın hepinizi anlamıyorum anlayamayacağım
Çok sevdim çok güvendim hiç sorgulamadim ne dediyse oydu şimdi 44 yaş aklımla düşünüyorum büyük hata ama ben yaptım ve uyaran olmadı
Ama Rabbim ömür verirse ben varım kızlarım inşallah bu hataya düşmeyecek
Bir gün onlara dedim ki dünyanın binbir türlü hali var Kimin ne kadar ömrü var bilmiyoruz belki erken vakit ölür giderim sizlere sadece bir tane vasiyetim var asla meslek sahibi olmadan evlenmeyecekseniz tamam anne dediler
Rabbim cümle yavrularımızı iyilerle karşılaştırsın ne diyeyim

ben de 44 yaşındayım yani bu boş demagojik laflara karnım tok
dön bak eski konularına yazdıklarına sonra bu ağlak mesajları yaz
o kadar öteye değil daha bu konunun başına dön bak neler yazmışsın şimdi neler anlatıyorsun
yanisi benim kızdığım aynı şeydi 10 yılda bir şey değişmemiş hala aynı kafadasın
eski konuları hatırlamasak hala adamı kafanda ilk mesajlardaki gibi göreceksin
ben bir insanın kendine bunu yapmasına kızıyorum
ayrıca hiç de üzülmüyorum kusura bakma kendine bunu yapan kadınlara
ben sadece çocuklara üzülüyorum şu hayatlara meze ettiğiniz için
çünkü belki hatırlarsın benim de bir kızım var
üstelik senin gibi hatalarla yanlışlarla düşünmeden yaptığım bir kızım
ama ben hatamdan ders alıp bir çocuk daha düşünmek yerine elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak ona sahip çıktım
onu büyütmeye çalıştım
yani damdan düşenin halinden damdan düşen anladığı için konuşuyorum
ama boşa konuşuyorum
ağlayarak dua ederek şükrederek belki kurtulursun bu durumdan
ama yine de iyi bir avukat da mutlaka tut

Bende çocuk tarafındayım ama annem etrafındaki baskıya rağmen dimdik durdu. Bizide öyle yetiştirdi. Yılda 2 defa gelen 15 gün ortada olan adam ile saç örmenin alakası ne nolur bana anlatın. Adam kazakistandan nasil birsey eklediki sac ormeyi becerdi olmasa ne eksilecek? Biz yaşadığimiz hayat ile hep merak konusu olduk. Dimdik yaşadık özgür olduk ama şiddet görmedik saçma sapan ilişkileri doğru bilmedik bugün kardeşimde bende yaptığımız evlilikte bunu anneme borçluyuz. Ama ne dersek diyelim boş. Kendim için yaptım dese tamam ama çocuklara verdiği zararı bilemez yanlis iliskilere yanlis ustune yanlis adimlar... Yarın karşınıza geçip babadan çok anneyi sucladiklarinda mahvolacak

Çok sevdim çok güvendim hiç sorgulamadim ne dediyse oydu şimdi 44 yaş aklımla düşünüyorum büyük hata ama ben yaptım ve uyaran olmadı
Ama Rabbim ömür verirse ben varım kızlarım inşallah bu hataya düşmeyecek
Bir gün onlara dedim ki dünyanın binbir türlü hali var Kimin ne kadar ömrü var bilmiyoruz belki erken vakit ölür giderim sizlere sadece bir tane vasiyetim var asla meslek sahibi olmadan evlenmeyecekseniz tamam anne dediler
Rabbim cümle yavrularımızı iyilerle karşılaştırsın ne diyeyim

Lütfen terapi alın lütfen imkan var buyuksehirdesiniz 44 yaş geç değil hayata tekrar tutunabilirsiniz

X