20 yıllık evliliğim biterken...

Çok sevdim çok güvendim hiç sorgulamadim ne dediyse oydu şimdi 44 yaş aklımla düşünüyorum büyük hata ama ben yaptım ve uyaran olmadı
Ama Rabbim ömür verirse ben varım kızlarım inşallah bu hataya düşmeyecek
Bir gün onlara dedim ki dünyanın binbir türlü hali var Kimin ne kadar ömrü var bilmiyoruz belki erken vakit ölür giderim sizlere sadece bir tane vasiyetim var asla meslek sahibi olmadan evlenmeyecekseniz tamam anne dediler
Rabbim cümle yavrularımızı iyilerle karşılaştırsın ne diyeyim

ya rica ediyorum aklını başına topla artık
hala güvendim kimse yoktu diyorsun
biz vardık biz
hiç bir şeyimiz değilken burda başka kadınlar için üzülüp yol gösterip göremediklerini göstermeye çalışıyoruz
sana da yaptık
bi tarafımızı yırttık
ama gün sonunda ben pcmi kapatıp çayımı alıp oturuyorum
senin çocuğuna benim üzüldüğüm kadar sen üzülmüyorsun
kocanın yaptıkları bana koyduğu halde sana koymuyor
anlamıyorum ya
on sene güvendin ee buraya yazalı en az on sene oldu
bi on sene de güvenmemeyi deneseydin keşke
ya da yine güvenseydin de biraz önlem alsaydın gözünü açsaydın
hiç mi yazdıklarımızdan ders almadın
allah aşkına bir düşün adam görüntülü görüşme yapmıyor hiç mi düşünmedin beni çocukları özlemedi mi görmek istemedi mi,yanında yöresinde kim var da açıp göstermek istemiyor
maaşın tamamını sana gönderiyor hiç mi düşünmedin beş kuruşsuz bu adam ne yapıyor,yalan olduğu o kadar belli değil mi
demedin mi bu yalanı söyleyen neler hakkında da söyler diye
dese ki 3000 alıyorum 2000 sana 1000i de bana kalsın yine de mantıklı olurdu,hiç şüpheye düşmedin mi
adam senede bir geliyor hiç düşünmedin mi gerçekten bir yıl eşi yanında olmayan insan ne yapar
hele de benim kocam karakterinde biri
maaşı yükseldi hiç mi düşünmedin ya bunca para nereye gidiyor ,yıllardır bir tek ev mi alınabildi ,nasıl sorgulamadım
hadi sorgulamadın ee biz aynen böyle anlattık
o zaman de ki ben anlamadım
anladım ama işime gelmedi
anladım ama böyle devam ettim
bizi aptal yerine koymaya çalışma

kızların da bu hataya düşecek kusura bakma
çünkü sen onlara böyle yaşandığını gösterdin
annem neler çekti ben çeksem ne olacak diyecekler
demek ki evlilik böyle diyecekler
baba çocuğuna vurur da diyecekler
diyecek oğlu diyecekler
of ya yazacak tonla şey var ama çay içmeye gidiyorum
yazdıkça sinir basıyor

Aile olma özlemi desem güler dalga geçersiniz geçin aile olma özlemi
İlk okula gidiyordum saçlarım hep karışık taranmamis kısa kırpık
Arkadaşlarımın saçlarını bakardım of uzun örgülü kendi kendime derdim ki annesinin eli ne kadar uzun süre saçında durmuş olmalı ne güzel
Kızlarım okul çağına başlamadan önce upuzun saçları olan bir Barbie bebek alıp bütün saç örgüsü modellerini öğrenmiştim eğitim hayatları boyunca bellerine gelen saçları olduk çeşitli örgüler güzel tokalarla okula gönderdim onları geçenlerde 3. kızım ilkokul 3'e gidiyor gelip bana dedi ki anne okulda arkadaşlarım saçlarıma çok beğenerek bakıyorlar o an içimden Kendi kendime dedim ki tamam oldu bu is yavrum benim yaşadığım hissi hiç bilmeyecek Allahım bunun için sana sonsuz şükrediyorum dedim bilmiyorum bunu anlar mısınız ya da bununka da dalga mı geçersiniz
Gözünğzü seveyim şu arabeskliği bi bırakın. Kendine acımaktan vazgeç. Geçmişten vazgeç. Kızların başırılı öğrencilermiş. Onlar iyi yerlere gelir sende çalışırsın. Az ayağınızı yorgana göre uzatırsın biter gider. Olmayan evliliğin peşinden gidilir mi. Boşa hafifle bu ne ya

Büyük ihtimalle orada başka bir kadın hatta başka bir aile var.
Bu yüzden boşanacağınızı biliyor her şeyi ailesinin üstüne yapıyor.
Allah ıslah etsin bunları diyeceğim ama olmazlar. Umarım çocuklarının hakkını alıp defedebilirsin bu adamı hayatından

Şimdi bi baktim tum mesajlari okuyamadim da bence bosanmayin.
Yani niye bosanacaksiniz onu anlamadim.adam zaten yok.para gonderiyor maas gibi.ustune mal varligi yok.yillardir boyle yasamissiniz.neden bosanmak? Hicbir sey alamayacaksiniz.
Adam sizden bosanmak istesin.canindan bezdirin.bosanmak icin ne isterseniz vermek zorunda kalsin.niye bosanacaksin ki...bosanma.
O bosanmak icin yalvarsin.acik da verme sakın ve surekli delil topla.O bosanacagi zaman ayak direteceksin.bosanmiyorum ya benim ve cocuklarimin gelecegi icin para mal verirsin ya da bosanmiyorum.nokta.surunsun mahkemelerde.o kadar ucuz olmamali kurtulmak!

20 senelik evliliğin 16 yılını eşinden ayrı geçirip aslanlar gibi 3 kızını büyüten kadın her şeyin üstesinden gelir. Zaten duygusal olarak yanında olmamış. Varsın bundan sonrasında da olmasın. Boşan, bir nefes al ve sonra hayatına devam et hala çok gençsin.Umarım avukatın da kurt tabir ettiklerimizdendir ve hem senin hem kızların hakkını söke söke alır.

Zaten adam yurtdışında kadın burada , 1 ay değil 3 ay değil 20 yıl geçmiş. Böyle evlilik olmaz . Olmayan adamdan da 3 cocuk..

Çevremde de oldu yurt dışına giden adam önceden gidip düzen kurup , daha sonra eşini çocuklarını götürdü , olması gereken budur.
Dedikodu gibi olacak ama adamın belki baska bir hayatı vardır orda , aklıma ilk gelen şey bu 🙄

7000 dolar maaşı varmış.kazakistandaymış eski konularına baktım.karşı komşumda yurtdışında mühendis bu kadar para asla kazanmıyor.hem de 2 dil biliyor ve önemli bir okuldan mezun.ben de amele olacağım bananeeeee.2 yıla kalmaz da ceo olurum orada. :işsiz: :KK45:
En fazla 4 bin Euro mühendis maaşı .

VuslataDair VuslataDair yazdiklariniz uzucu ama cikin disariya elinizi carptiginiz her 3 kisiden 2 tanesinin cocukluk travmasi vardir. Malesef ki ortalama bir Turk ailesinde travmasiz cocukluk geciren var miydi su son 2000li yillara kadar? Ya da siz gercekten herkesin ona dogruyu gosterecek, uyaracak bir yakini oldugunu falan mi saniyorsunuz?

Yetiskinsiniz, hayatinizin iplerini elinize siz almak zorundasiniz. Her zaman da oyleydiniz. Yasadiklarinizin hepsi sizin secimlerinizin sonucu. Once bunu kabullenirseniz ayaga kalkmaniz daha kolay olur. Diger turlusu kendinize acimak ve bahaneler uretmektir ki sizi hicbir yere vardirmaz.

Çok sinirlendim okurken, diyecek bisey bulamadım.annesi abisi , 3 çocuğun rızkını yerken rahatsa bu kadar diyecek bisey bulamıyorum.

Hesaplarına, alınan mallara şerh koydurursaniz, mahkeme bitene kadar kullanamayacak böylece belki anlaşmaya varır istediklerinizi alabilirsiniz.

Allah sizden bin defa razı olsun nasıl iyi geldi bu sözleriniz bana
Elbette gelmem sizi rahatsız etmem ama çok yürekten diliyorum caresizligimle dalga geçmediniz bildiğim tek doğruyu yaptım diye benimle alay etmediniz Allah sizi Firdevs cennetinde agirlasin ağlıyordum daha çok aglattiniz ama kalbinizde ki merhamete ne kadar ihtiyacim olduğunu hissettigimib ağlaması bu özür dilerim inşallah sacmalamadim kusura bakmayın adım Hıdır elimden gelen budur nefes aldığım sürece kızlarım için dimdik ayakta olacağım hatriniza düşerse tek cümle Allahım o kadincagiza yardım et derseniz bende minnettar olurum
Bilmukabele
Arkadaşım sen divane misin ben seni canı gönülden davet ettim, içimden gelmese birine naber bile demem ben, senden rahatsız olmam söz konusu bile değil
Hiç dalga geçer miyim hiçbirşey olmasa bile şerefiyle namusuyla üç evlat büyütmüş yalnız bir annesiniz, millet yanında anası kocası kaynanası bacısı varken bir çocuk doğurup ay uykusuz kaldım ay çocuk hasta panik oldum ay kuaföre gidemedim ay oje süremedim diye bunalımdan bunalıma giriyor kimse hesap etmiyor bu kadın üç çocuğu yalnız büyütmüş hastalığında bebekliğinde eğitiminde ergenliğinde hep yalnızmış ama başarmış, sen hiç mi hasta olmadın hiç mi yorulmadın hiç mi birşeyleri yetiştirmek için kaç parçaya bölünmedin…..bunların hepsini düşündüm içim titredi….bazen anlatılandan fazlasını düşünmemiz lazım dimi……ah ah merhamet ne güzel şey…..kalbin kıblenden Allah şaşırtmasın…..
Hiiiiç saçmalamıyorsun rahat ol istediğin kadar anlatabilirsin, özeldende dertleşmek istediğinde çekinme ben de anneyim….
Nasipte senden hayır duası almak varmış şükür Rabbime, ettiğin dua çok ağır benim için Allah mislini nasip etsin her ikimize de
Üzüntüsü kalbimi titreteni de bana hayır dua edeni de asla unutmam dualarımdasın

onu ispatlamanız çok zor.abime borcum vardı gönderdim der çıkar işin içinden.önce kendi üstüne tapulasaydı sonra kardeşine geçirseydi rahatça ispatlardınız mal kaçırmayı.oturduğunuz evin tüm haklarını isteyin vermezse boşanmayın.yarısını falan vermeye kalkmayın.ben sizi tanımayan bir üyeydim içinizi döktünüz üzüldüm.yazdıklarıma da pişman oldum.kırdıysam tekrardan affola
Ceycey bir kez daha saygımı kazandın tavrınla erdemli bir insansın helal olsun

Asla
Allah şahittir ayaklarımı öperdi öyle severdi değer verirdi el üstünde tutardı doğumlarımda altınlar taktı izne gelirdi bana bilezik takardı her özel günümüzde hediyeler alırdı ve hep altın olurdu bu hediye ben altın seviyorum diye
Birden bire böyle olmamıştır dediniz ya
Yemin ediyorum birden bire böyle oldu

Ama şunu da söylemek istiyorum ailesi ile arası hiç yoktu kolay kolay gitmezdi kolay kolay aramazdı ben sürekli aralarını yapmaya çalışıyordum ısındırmaya çalışırıdim aman gidelim aman kalalım bak seni özlüyorlar bak onlara yazık derken derken şimdi onlar can ciğer kuzu sarması Ben de düşmanlariyim ...
Merhaba Senamm
hep böyle olur ki bu işler
ailesiyle arası olmaz sevmez onları.. ailede parayı gücü bir gördü mü ilgiyi gösterir bu da bişey sanar kendini

ne yapıp edin evlatlarınızın hakkını bırakmayın derim
Allah yardımcınız olsun

O adam bozuntusuna sağlam bir söz söyledim ama içimden
Ban yemeye değmez

Konuya geleyim

Muhtemelen o orada evlendi
Baska bir hayatı , karısı ve çocuğu var
Adam gelip 6 ayda bir 15 gün kalıyorsa zaten sizin evliliğiniz çoktan bitmiş

Ailesi de onun başka karısı ve çocuğu olduğunu biliyordur

Hepsi bu işin içindedir

Boşanmazsa boşanmasın

Sen aç davanı

Yiyorsa gelsin oradaki dolarları bırakıp Hakime ben burada işsizim desin oradaki hayatını karısını çocuğunu bırakamaz

Sen aç bir güzel davanı
İyi de bir avukat bul
Mal mülk nafaka ne varsa al
Bir kuruşunu dahi bırakma
Bırakmadan da ayrılma

Ve ayrıca belki yurt dışında bir evlilik daha yaptı
Oradaki kayıtları kontrol ettirdin mi ?
Oradaki bordrolarını da bulursun
Ulaşırsın uzar belki ama ispat eder ve sonunda kazanırsın

Sonuç olarak ; üzülme değmez
Geçecek
Geçmeyen acı , bitmeyen iş olmaz

O adam bozuntusuna sağlam bir söz söyledim ama içimden
Ban yemeye değmez

Konuya geleyim

Muhtemelen o orada evlendi
Baska bir hayatı , karısı ve çocuğu var
Adam gelip 6 ayda bir 15 gün kalıyorsa zaten sizin evliliğiniz çoktan bitmiş

Ailesi de onun başka karısı ve çocuğu olduğunu biliyordur

Hepsi bu işin içindedir

Boşanmazsa boşanmasın

Sen aç davanı

Yiyorsa gelsin oradaki dolarları bırakıp Hakime ben burada işsizim desin oradaki hayatını karısını çocuğunu bırakamaz

Sen aç bir güzel davanı
İyi de bir avukat bul
Mal mülk nafaka ne varsa al
Bir kuruşunu dahi bırakma
Bırakmadan da ayrılma

Ve ayrıca belki yurt dışında bir evlilik daha yaptı
Oradaki kayıtları kontrol ettirdin mi ?
Oradaki bordrolarını da bulursun
Ulaşırsın uzar belki ama ispat eder ve sonunda kazanırsın

Sonuç olarak ; üzülme değmez
Geçecek
Geçmeyen acı , bitmeyen iş olmaz
çocuğu olsa bilirlerdi e devlette de görünüyor.e devlet şifresi varmış adamın konu sahibinde.başka kadın olabilir ama

X