2008 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Çok sevindim.Allah tamamını erdirsin.:nazar:3 lü tarama testini yaptırdınmı.doktorum bana 19, hafta dedi.sağlıklı günler:)

canım benim oğlum 10 ağustos 2007 de DOĞDU.yerimseniben.GEÇEN YIL BANA DOKTORUM SADECE 2 Lİ TEST YAPTI.3LÜYE GERK OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ.

belli oldu canıımm.
erkekmiş benim bebişiimm:))

aaaa içine doğduğu gibiymiş demekki... ne güzel. hayırlı ve sağlıklı bir evlat doğurursun inşallah.:teytey: benimde içime erkek doğuyor bakalım benim tahminimde doğru çıkıcak mı? gecen ultrosondaki doktor erkek olabilir dedi benim bebişime ama ben yinede kendimi kaptırmamak için inandırmak istemiyorum kendimi. birde sana bi tavsiyem olucak cnm. benimde bi arkidişin 3'lü taraması 1/20 çıkmıştı. o da amniyosentez yaptırıp yaptırmamakda kararsız kaldı. en sonunda dr. eyüp ekicinin muayenehanesine gelip burada ayrıntılı ultrosona gitti. dr bebeğin çok sağlıklı olduğunu amniyosenteze gerek olmadığını söyledi. gerçektende öyle oldu. bebek şimdi 1 yaşında ve cin gibi maşallah. dr. eyüp ekici gerçektende alanında gelmiş geçmiş en iyi dr. eğer seninde ankaraya gelme fırsatın varsa eyüp beyin muayenehanesine gel derim. hem amniyosentez gibi riskli bir yönteme başvurmamış olursun...gerçektende çok memnun kalırsın...
benimde 3'lü taramam martın 14'ünde. bakalım benim sonuclar nasıl çıkıcak çok mrk ediyorum

günaydın kızlar.dün çatlaklar için önerinizi dinleyip kakao yağı aldım sabah süreyim dedim ama çamaşırım kahverengi oldu azıcıkta beklemiştim ama boyuyo bu yağ.ya böyle mi kullanıcam yoksa başka yolu varmı

canım sana bi tavsiyem olucak. bende aldım kakao yağı ama henüz başlamadım. belki komik gelicek ama ben öyle yapıcam. su streç filmler oluyo yaa. sürdükten sonra onu sar derim. bende birinden duymuştum.:roflol:

slm kızlar.ben 3lü sonucumu aldım
tr.21 :1/146
yaş riski :1/1031
tr.18 :1/10000
noral tüp defekt :risk yok

moralim çooooook bozuk arkadaşlar.sabahtan beri ağlıyorum. tri21 sonucum çok düşükmüş.hemen detaylı ultrason 2.düzey girmem gerekiyormuş.yarın ona gireceğim.kızlar dua edin nolur.temiz çıksın sonuçlar.ağlamaktan gözlerim şişti. üzülmemek elde değil...

panikatakcım noolur üzme kendini bu hem sana hem bebeğine zararlı biliyosun.
yani bu o 146 / 1 sen olacaksın diye bişey yok ki belki de o sen değilsin.
inşallah ultrasonun güzel çıkar haberlerini bekliyoruz canım.

dün gittiğim ileri düzey ultrasonda üçlü test sonucumu hiiç önemsemediler bile.
ikili riskli ise amniyosentez yapalım dediler.
p.tesi günü başka bir doktordan randevu aldım.
ona test sonuçlarımı götürücem eğer oda amniyosentez önerirse yaptırıcam.
hamileliğimin keyfine varamıyorum, sürekli aklımda ya bebişim sağlıklı deilse düşünceleri dolaşıyo, kimle konuşsam gözlerim doluyo ağlıyorumm.
allah'ım bu günler geçsin artık lütfeen.
kızlar dua edelim bol bol hepimiz bebeği iyi olsuunnn, sağlıklı olsun.

aaaa içine doğduğu gibiymiş demekki... ne güzel. hayırlı ve sağlıklı bir evlat doğurursun inşallah.:teytey: benimde içime erkek doğuyor bakalım benim tahminimde doğru çıkıcak mı? gecen ultrosondaki doktor erkek olabilir dedi benim bebişime ama ben yinede kendimi kaptırmamak için inandırmak istemiyorum kendimi. birde sana bi tavsiyem olucak cnm. benimde bi arkidişin 3'lü taraması 1/20 çıkmıştı. o da amniyosentez yaptırıp yaptırmamakda kararsız kaldı. en sonunda dr. eyüp ekicinin muayenehanesine gelip burada ayrıntılı ultrosona gitti. dr bebeğin çok sağlıklı olduğunu amniyosenteze gerek olmadığını söyledi. gerçektende öyle oldu. bebek şimdi 1 yaşında ve cin gibi maşallah. dr. eyüp ekici gerçektende alanında gelmiş geçmiş en iyi dr. eğer seninde ankaraya gelme fırsatın varsa eyüp beyin muayenehanesine gel derim. hem amniyosentez gibi riskli bir yönteme başvurmamış olursun...gerçektende çok memnun kalırsın...
benimde 3'lü taramam martın 14'ünde. bakalım benim sonuclar nasıl çıkıcak çok mrk ediyorum

annelerin içine doğuyomuş canım yaa.
ben hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren bebeğim erkek diyodum.
allah seninde gönlüne göre versin canım..
dün gittiğim ileri düzey ultrasonda dr bebeğin tüm organ gelişimin güzel olduğunu söyledi.
fakat down sendromunu ultrasonda anlayamayız amniyosentez gerekli diyo.
bi sorduk amniyosentez için 2.000 ytl istiyolar.
bazı oyunlara gelmemek için p.tesi günü başka dr randevu aldım.
o da bi bakıcak duruma göre hareket edicez...
allah yardımcımız olsuun..

gerçekten allah yardımcınız olsun tosbaa8 inşallah herşey yolunda giderde sağlıcakla bebişine kavuşursun.
daha benim 3 lü test sonucum çıkmadı perşembe belli olcak.

umarım hepimizin bebeği sağlıklı olur.

slm kızlar.daha önce dediğim gibi devlet hastanesi beni daha gelişmiş birdevlet hastanesine sevk etmişti.gittim.sonuçlarıma bakıldı.ve amniosentezden başka öğrenemezsin kesim sonucu dedi.normalde detaylı ultrasona girdiğimizde o bebeğin tüm gelişimini gösteriyormuş ama kromozom bozukluklarında yardımcı olmuyormuş.bunun %100 kesin sonucu amniosentezmiş.bunun için bi kağıt verdiler.imzalamamız için.çünkü 200/1 ihtimal düşük ihtimali var.bunu kabul edersen, randevu veriyorlar.sonra özel hastaneye geldim.kendi dr'umla görüştüm.mutlaka yaptırmalısın dedi.eşim istemiyordu.ama akşam ona o kadar detaylı anlattım ki...sadece son olarak şunu söyledim.
SONUÇTA BU RİSK TÜM GEBELİKLERDE VAR.DR 2000/1 RİSK İHTİMALİ OLAN KİŞİ NE BİLİYORKİ, O 1 KİŞİNİN KENDİSİ OLMADIĞINI DEDİ.HER TESTİN %20 YANILMA PAYI VAR.AMA AMNİOSENTES %100 KESİN SONUÇ VEREN BİR TEST.BAK CANIM BİZ İKİMİZDE ALLAHTAN GELEN HERŞEYE RAZIYIZ.SAĞLIKLI YADA SAKAT.SONUÇ KÖTÜ ÇIKARSA (%100 SAKAT - KESİN SONUÇ VERİYOR ÇÜNKÜ) ALDIRMAM GEREKİYOR.KİMSE YAVRUSUNA KIYMAK İSTEMEZ,AMA BEN VARKEN, BEN YAŞIYORKEN ONA BAKABİLİRİM.AMA YA BANA BİŞEY OLURSA...YA BİZE BİŞEY OLURSA YADA SONUÇTA BİZ ONDAN ÖNCE VEFAT EDERSEK...KİM BAKABİLECEK ONA?DİĞER SAĞLIKLI ARKADAŞLARI HER ŞEYİ YAPABİLİRKEN ONUN UZAKTAN BAKIP ÜZÜLMESİ BENİ KAHREDER.TEKRAR DİYORUM BENİM İTİRAZIM YÜCE ALLAHIMA DEĞİL.O NE DERSE O ŞÜPHESİZ OLUR.BEN SIRF O ÇEKMESİN DİYE BUNU YAPARDIM DEDİM...HEEE ŞUDA BİR İHTİMAL SAĞLIKLI DOĞUPTA KAZA GEÇİRENLER,YADA HASTALIK GEÇİRİP ÖZÜRLÜ OLANLARDA VAR,YOK DEĞİL.AMA BU BİR İHTİMAL.AMA BU TESTLERİN GENEL AMACI BÖYLE RİSKLERİ %100 KESİNLEŞTİRİP AİLEYİ BİLGİLENDİRMEK...BİLEREK DÜNYAYA GETİRMEK...YİNE DİYORUM ALLAHIM NE EYLERSE GÜZEL EYLER.BEN KARAR VERDİM BU İMZAYI ATMAYA.
SON OLARAK DR'UM BANA DEDİKİ ALACAĞI NEFES VARSA İSTERSEN 10 AMNİOSENTEZ YAPTIR.YİNE YAŞAR.AMA EĞER ÖLECEĞİ VARSA ŞU MERDİVENLERDEN İNERKEN DÜŞMEYECEĞİN VE ÖLMEYECEĞİ NE MALUM...

SONUÇTA İMZAMIZI ATTIK.İKİMİZİNDE İÇİ RAHAT.İNŞALLAH AMNİYOSENTES RİSKSİZ GEÇECEK VE SONUCUM TEMİZ ÇIKACAK...

RANDEVU TARİHİ ALACAĞIM PAZARTESİ.BELKİ BU HAFTA İÇİ AMNİYOSENTEZ OLURUM.1 HAFTA İZİN ALACAĞIM.UMARIM İYİ HABERLERLE DÖNERİM.

HEPİNİZ HOŞÇAKALIN.BENİM İÇİN DUA EDİN...:a015:

canım allah yardımcın olsun çok üssüldüm ben düşündüklerini taktir ettim hiç bir ana evladı ne olursa olsun kıymak istemes ama onun üzülmesi onu maf eder çok haklısın benim başimdanda böle bir durum geçti bu bebeklerime hamileyken doktr. bana senin gebelik normal deil dedi ama allahıma dua ettim aynen senin düşündüklerini düşündüm ama allahıma bin şükür böle bir ihtimal olmadı yoksa dktr beni kürtaj edicekti bir hafta da kesinleşmese başka doktr. gittim içimi rahatlatmak çin oda böle bişin olmadıgını söledi ama ben onlar 3.5 ayına geldi hep kötü düşünüyodum ama şuan öle bi korkum yok allahım senin de yüsüne gülsün canım allahım seni boynu bükük bırakmas inş. duyar f,yakarışınıda yüzüne geüler inş. canım allah hakkımıs da hayırlısını versin canım şimdiiden allahım bebegine bol şifa versin inş. herşey ii olur canım ..

slm kızlar.daha önce dediğim gibi devlet hastanesi beni daha gelişmiş birdevlet hastanesine sevk etmişti.gittim.sonuçlarıma bakıldı.ve amniosentezden başka öğrenemezsin kesim sonucu dedi.normalde detaylı ultrasona girdiğimizde o bebeğin tüm gelişimini gösteriyormuş ama kromozom bozukluklarında yardımcı olmuyormuş.bunun %100 kesin sonucu amniosentezmiş.bunun için bi kağıt verdiler.imzalamamız için.çünkü 200/1 ihtimal düşük ihtimali var.bunu kabul edersen, randevu veriyorlar.sonra özel hastaneye geldim.kendi dr'umla görüştüm.mutlaka yaptırmalısın dedi.eşim istemiyordu.ama akşam ona o kadar detaylı anlattım ki...sadece son olarak şunu söyledim.
SONUÇTA BU RİSK TÜM GEBELİKLERDE VAR.DR 2000/1 RİSK İHTİMALİ OLAN KİŞİ NE BİLİYORKİ, O 1 KİŞİNİN KENDİSİ OLMADIĞINI DEDİ.HER TESTİN %20 YANILMA PAYI VAR.AMA AMNİOSENTES %100 KESİN SONUÇ VEREN BİR TEST.BAK CANIM BİZ İKİMİZDE ALLAHTAN GELEN HERŞEYE RAZIYIZ.SAĞLIKLI YADA SAKAT.SONUÇ KÖTÜ ÇIKARSA (%100 SAKAT - KESİN SONUÇ VERİYOR ÇÜNKÜ) ALDIRMAM GEREKİYOR.KİMSE YAVRUSUNA KIYMAK İSTEMEZ,AMA BEN VARKEN, BEN YAŞIYORKEN ONA BAKABİLİRİM.AMA YA BANA BİŞEY OLURSA...YA BİZE BİŞEY OLURSA YADA SONUÇTA BİZ ONDAN ÖNCE VEFAT EDERSEK...KİM BAKABİLECEK ONA?DİĞER SAĞLIKLI ARKADAŞLARI HER ŞEYİ YAPABİLİRKEN ONUN UZAKTAN BAKIP ÜZÜLMESİ BENİ KAHREDER.TEKRAR DİYORUM BENİM İTİRAZIM YÜCE ALLAHIMA DEĞİL.O NE DERSE O ŞÜPHESİZ OLUR.BEN SIRF O ÇEKMESİN DİYE BUNU YAPARDIM DEDİM...HEEE ŞUDA BİR İHTİMAL SAĞLIKLI DOĞUPTA KAZA GEÇİRENLER,YADA HASTALIK GEÇİRİP ÖZÜRLÜ OLANLARDA VAR,YOK DEĞİL.AMA BU BİR İHTİMAL.AMA BU TESTLERİN GENEL AMACI BÖYLE RİSKLERİ %100 KESİNLEŞTİRİP AİLEYİ BİLGİLENDİRMEK...BİLEREK DÜNYAYA GETİRMEK...YİNE DİYORUM ALLAHIM NE EYLERSE GÜZEL EYLER.BEN KARAR VERDİM BU İMZAYI ATMAYA.
SON OLARAK DR'UM BANA DEDİKİ ALACAĞI NEFES VARSA İSTERSEN 10 AMNİOSENTEZ YAPTIR.YİNE YAŞAR.AMA EĞER ÖLECEĞİ VARSA ŞU MERDİVENLERDEN İNERKEN DÜŞMEYECEĞİN VE ÖLMEYECEĞİ NE MALUM...

SONUÇTA İMZAMIZI ATTIK.İKİMİZİNDE İÇİ RAHAT.İNŞALLAH AMNİYOSENTES RİSKSİZ GEÇECEK VE SONUCUM TEMİZ ÇIKACAK...

RANDEVU TARİHİ ALACAĞIM PAZARTESİ.BELKİ BU HAFTA İÇİ AMNİYOSENTEZ OLURUM.1 HAFTA İZİN ALACAĞIM.UMARIM İYİ HABERLERLE DÖNERİM.

arkadaşım allah yardımcın olsun dualarımız seninle inşallah herşey güzel gider

Huhuuuuu, be de Ağustos'ta anne olacağım inşallah...11.08.08.
Keşke bu forumu daha önce keşfetseydim. Şu sıralar eşimle Almanya'dayız, ailemden ve arkadaşlarımdan uzak... :KK43:((
Şimdiye kadar kendim saydım, ettim...bundan sonra hem sizlerin hamileliğinizi ilgiyle ve kendi hamileliğimi sizlerle sabırsızlıkla paylaşabileceğim için mutluyum :)))
:sm_cool:

merabalarrr ağustos anneleriii benimde bebişim 10 ağustosta gelioo
cinsiyetide öğrendik erkekkkk gerçi kötü bi şekilde öğrendim normalde göstermiodu
geçen hafta biraz yaramazlık yaptı ters döndü bebişim o şekilde öğrendik Allaha şükür iiyim şuanda

Measjlarınızı yeni yeni okuyorum da.. Sevgili panikatak, umarım herşey gönlünce olur, ama bence içini ferah tut

daraldım ben.ishal oldum.moralim sıfır.14,haftadayım.2hafta var 3lü teste.karnım çatladı.portakallarım kocaan oldu sızlıoar offf
panikatak içini ferahtutcanım dualarımı seninle

panikatakcım bütün dualarım seninle.inşallah amniyosentez temiz çıkar.bence en doğru kararı vermişsin için rahat olsun.kendini ve bebeğini üzme. ve gelişmeleri bizimle paylaşmayı unutma...

Sevgili Panikatakcim
Hic Moralini Bozma Inşallah Sonuclarin Temzi Cikacaktir. Su Anda Uzulmen Hic Dogru Birsey Degil Bebegini Dusun. Biz De Gelecek Hafat Yaptircaz Amniosentes I. Merakla Beklemektedeyiz..

selam arkadaşlaarr..
benimde bugün doktorlar amniyosentez olmama karar verdiler.cuma günü amniyosentez olacağımm.
herkesin hakkında hayırlısı olsun inşallaaahh.

selam arkadaşlaarr..
benimde bugün doktorlar amniyosentez olmama karar verdiler.cuma günü amniyosentez olacağımm.
herkesin hakkında hayırlısı olsun inşallaaahh.

canım benim önce panikatak sonra sen ondan sonrada bu gidişle ben :çok üzgünüm: Allah hakkımızda hayırlısını versin... İnşallah sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza...

X