2008 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tosbaa8

Guru
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
3.093
10
43
panikatakcıııımmmm.
bizi buraya yönlendirmişler.
inşallah herkes birbirini bulur burdaa....
şimdi aynı listeleri burdada mı yapcazzz???

Aslında haklılılar yerimiz burası neyse çözeriz burdan devam edelim kızlar...
Bu arada buğün cinsiyetini öğrenecek arkadaşlar vardı haberlerini bekliyoz:)

1-tosbaa8 --------- 04.08.08--------
2-Wrose --------- 06.08.08--------
3-panikatak --------- 08.08.08--------
4-shery456 --------- 08.08.08--------
5-bahar --------- 11.08.08 --KIZ--
6-tulayagun --------- 15.08.08 -ERKEK-
7-mehtapbaygus --------- 16.08.08 --KIZ--
8-kalachakra --------- 18.08.08 --------
9-Nil1299 --------- 19.08.08 --------
10-unvere --------- 20.08.08 --KIZ--
11-mavişşş --------- 20.08.08 --------
12-elagözlüm --------- 20.08.08 -3üzz-
13-Beril82 --------- 22.08.08 --------
14-süer --------- 25.08.08 --------
15-Eylülüm127 --------- 26.08.08 --------
16-asliiii --------- 29.08.08 --------
17-barzey --------- 30.08.08 --------[/
B]

slmm tosbaaa8
slmm barzey
slm ağustos anneleri.bizim önceki yerimiz daha kalabalıktı yaaaa :kızgın:
bizi nie bu bölüme attılar bakiiimmmmm :eek:klava:

neyse kızlar dr dan geldim.devlet hastanesine gitmiştim bugün 3lü testi orda yapıcaktım hatırlarsanız.1 hafta önceden randevu aldım.busabah 9.00 da muayne oldum.dr hemen 3lü teste yönlendirdi.hemen kan verdim.toplam 10 dk sürmedi.hiçte beklemedim.bağcılar devlet hastanesini öneririm arkadaşlar testler için.bu arada cinsiyetini sordum.:eek:klava:yatıyormuş sıpa :roflol: çok güzel duygular.3 lü sonucunu perşembe sabahı alacağım.

inşallah benimde tüm bebek bekleyenlerinde sonuçları temiz çıkar arkadaşlar.sağlıklı gebelikler diliyorum.

not: bu arada 3lü test için kan alınırken aç yada tok olmayagerek yokmuş.ben kan testi diye aç gittim.keşke tatlı çikolata falan yeseydimde bizim uykucu hareket etseydi bende görseydim kız mııı erkek miiii jeyyar

bu arada listeyeilaynayı eklemeyi unutmuşuz kızlar

15-İlayna ------ 25.08.08
16-Eylülüm127 --------- 26.08.08 --------
17-asliiii --------- 29.08.08 --------
18-barzey --------- 30.08.08 --------[/B]

bu arada listeyeilaynayı eklemeyi unutmuşuz kızlar

15-İlayna ------ 25.08.08
16-Eylülüm127 --------- 26.08.08 --------
17-asliiii --------- 29.08.08 --------
18-barzey --------- 30.08.08 --------
[/B]

Canım sevindim inşallah sonuçlarında Allahın izni ile güzel çıkar..Keşke tatlı yeseydin hareketlenirdi senin sıpaa.s.

Ya canımcım sen karın çatlakları için kreme başladınmı...ne kullanıyosun..ben başlıcamda hangisini alayım deli oldum.kako ve susam yağı daha etkiliymiş.
artık başlamamız gerek..

evet.ben 2 aydan sonra badem yağı sürmeye başladım.2 günde bir.benim boyum 1.65 - kilom 54 le başlamıştım.ama hamile kaldığım ilk ay bi göbek çıktıo bende.zaten vardı.sanırım gaz olduğu içindi.şimdi 55 kgyum.ama çatlak kızkende vardı.cildim beyaz ve çok hassas.bende kesin çok deforme olacak.o yüzden erken başladım.çokta su içiyorum.ama çok çatlağım olacak benimmm çookkkk :çok üzgünüm:

evet.ben 2 aydan sonra badem yağı sürmeye başladım.2 günde bir..ama hamile kaldığım ilk ay bi göbek çıktıo bende.zaten vardı.sanırım gaz olduğu içindi.şimdi 55 kgyum.ama çatlak kızkende vardı.cildim beyaz ve çok hassas.bende kesin çok deforme olacak.o yüzden erken başladım.çokta su içiyorum.ama çok çatlağım olacak benimmm çookkkk :çok üzgünüm:

ayy Hiç üzülme bellimi olur belkide olmaz canım..zaten erken almışsın önlemini.Kilon boyunda iyi.. göbişim az vardı şimdik kocman oldu gibi.
ben şu kremleri araştırıyorum..uygun olanu bulup başlıcam canım..
çok su içmek gerekmiş yaptığın gibi
birde krem sürmeliymişiz canım.

Son düzenleme:
ayy Hiç üzülme bellimi olur belkide olmaz canım..zaten erken almışsın önlemini.Kilon boyunda iyi..1,65 e 70kg mım ben canım.düşün artık:) göbişim az vardı şimdik kocman oldu gibi.
ben şu kremleri araştırıyorum..uygun olanu bulup başlıcam canım..
çok su içmek gerekmiş yaptığın gibi
birde krem sürmeliymişiz canım.[/QUOTE

ABLAMDA 165 - 73 LE HAMİLE KALDI.ŞİMDİ 76 KG OLDU.O BENDEN 2 AY ÖNDE GİDİYOR.ONUN BELLİ.KIZI OLACAK.ONDADA ÇATLAK VAR.

ABLA KARDEŞ İKİ AY ARAYLA BEBEK GETİRCES NASİPSE :dance:
AY ÇOK KOMİK BAZEN ESKİKONŞULAR GÖRÜYOR UTANIYORUM.İKİMİZDE HAMİLEYİZ DEMEYE.BİDE BİZ HEP 2 AY ARA VERDİK . İSTEME NİŞAN DÜĞÜN.HEP ARAMIZ 2 AY sırnaşık şey

ben normal nemlendirici krem kullanıyorum kızlaarr.
üçlü test sonucumuda bugün 15:00'da öğrenicem.
çok heyecanlıyım.
gözüme uyku girmiyoooo...

ben normal nemlendirici krem kullanıyorum kızlaarr.
üçlü test sonucumuda bugün 15:00'da öğrenicem.
çok heyecanlıyım.
gözüme uyku girmiyoooo...

ayyy canım inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh iyi haberlerle gelirsin.bizede müjdelersin.allahım gönlüne göre versin...sonucu bizle paylaş,bize yol göster olurmu canım.hadi bakalım saat 3-4 gibi bekliyoruz sonucunu...:içelim:

5-ünal -------------08.08.08-----------erkek----
6-bahar --------- 11.08.08 --KIZ--
7-tulayagun --------- 15.08.08 -ERKEK- ( ilk prenssss)
8-mehtapbaygus --------- 16.08.08 --KIZ--
9-kalachakra --------- 18.08.08 --------
10-Nil1299 --------- 19.08.08 --------
11-unvere --------- 20.08.08 --KIZ--
12-mavişşş --------- 20.08.08 --------
13-elagözlüm --------- 20.08.08 -3üzz-
14-Beril82 --------- 22.08.08 --------
15-süer --------- 25.08.08 --------
16-İlayna ------ 25.08.08
17-Eylülüm127 --------- 26.08.08 --------
18-asliiii --------- 29.08.08 --------
19-barzey --------- 30.08.08

ayyy canım inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh iyi haberlerle gelirsin.bizede müjdelersin.allahım gönlüne göre versin...sonucu bizle paylaş,bize yol göster olurmu canım.hadi bakalım saat 3-4 gibi bekliyoruz sonucunu...:içelim:

inşallaaah canım iyi haberler vericem size.
öğrenir öğrenmez yazıcam buraya...
kaç kere aradım hala çıkmamış sonuç.
merak, merak, merak...

test sonuçları elime geçmedi ama doktorumla konuştuklarımı aktarıyorum sizlere..
trizomi 21 yaş riski:1/950 benim sonuçlarıma göre risk=1/691
ikili testimde 1/76 çıkmıştı..
trizomi 18 de risk yok.
noral tüp defekti biraz riskli gözüküyormuş.
bu noral tüp defektide beyin ve omurilik yapısı hakkında bilgi veriyormuş.
şimdi ben, perşembe günü ileri düzey ultrasona gireceğim.
ordada bebişimin omurilik ve beyin yapısı hakkında kesin bilgileri alacağım.
buna göre amniyosentez yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.
allah'ım sen herkes için hayırlısını göster yarabbiimm.
şimdiiii gelsin perşeeembeeeeeee.....

test sonuçları elime geçmedi ama doktorumla konuştuklarımı aktarıyorum sizlere..
trizomi 21 yaş riski:1/950 benim sonuçlarıma göre risk=1/691
ikili testimde 1/76 çıkmıştı..
trizomi 18 de risk yok.
noral tüp defekti biraz riskli gözüküyormuş.
bu noral tüp defektide beyin ve omurilik yapısı hakkında bilgi veriyormuş.
şimdi ben, perşembe günü ileri düzey ultrasona gireceğim.
ordada bebişimin omurilik ve beyin yapısı hakkında kesin bilgileri alacağım.
buna göre amniyosentez yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.
allah'ım sen herkes için hayırlısını göster yarabbiimm.
şimdiiii gelsin perşeeembeeeeeee.....

ben bebişinin sağlıklı olduğunu umut ediyorum.ve bak göreceksin allahımın izniyle öylede olacak.umarım amniosenteze gerek kalmadan bu güzel haberini alırız.sende perşembeyi bekliyorsun bende.benimde 3lü sonucum perşembe sabah belli olacak.allahım hayırlı haberlerle bizi mutlu etsin inşallah...hiç birşeyi kafana takma olurmu.çabuk gelsin perşembeeeeeeeeeeeeeeeee :1hug:

canım yaaa:)
ikimiz içinde büyük güüün perşembe..
inşallah mutlu mutlu haberleşicez burdann...
bende inanıyorum bebişlerimiz sağlıklıııı...

bende bugün üçlü teste gittim ama benim nazlı bebişim yine göstermedi cinsiyetini .bende sağlıklı olsunda farketmez diyorum ama çatlıycam meraktan.

bi de arkadaşlar test sonucu taaa 6 martta çıkacakmış çok geç değil mi sizcede.sizin sonuçlar ne zaman çıkıyomuşş.

Kızlar siz kaç haftalıksınız yaaa..benim 3lü testim martın sonu nerdeyse yaa..
Bu arara canım çok sevindim herşey iyi çıkmış meraklanma sen kalbini ferak tut...

Bu arada bana gelen maili burdan paylaşıcam...
Merhabalar

13. haftayı tamamladınız.Umarız ki her şey yolunda gidiyordur.Özel bir sorun yoksa gebeliğinizin en rahat döneminin başındasınız.Önümüzdeki 3 ay gebeliğizin keyfini sürebileceğiniz bir dönemdir.Hormonların etkisiyle cildiniz daha parlak ve güzel görünür.Kendinizi daha enerjik ve güçlü hissedersiniz.Keyfini çıkarın…

Eğer gebeliğin ilk aylarındaki bulantıların şiddetinde herhangi bir azalma olmadıysa ya da hala günlük hayatınızı etkileyecek düzeyde bulantılarınız varsa bunu doktorunuzla paylaşınız.Çoğul gebeliklerde ve tiroid bezi fazla çalışan anne adaylarında ( hipertiroidi) bu durumun olabileceğini belirtmiştik.Thipertiroidi gebeliğin seyrini de olumsuz etkileyebileceğinden bu konuyu ihmal etmemeniz doğru olacaktır.

12. ve 13. haftada I. Trimester tarama testi (İkili Test) olarak bilinen test için uygun zamandır .(11-14 haftalar arası yapılması gerekir) .Down Sendromu riskini belirlemek üzere yapılan bu testte bebeğin ense pilisi kalınlığı (NT) ölçülür .Bu değer,yaşınız ve kan testinizin sonuçları ile bebeğinizin Down Sendromlu (Mongol) olma riski belirlenir.Eğer bu risk belli sınırın üzerindeyse doktorunuz size amniosentez önerecektir.Bu konuda detaylı bilgiyi sitemizde prenatal tanı ile ilgili bölümde bulabilirsiniz.

Bebeğinizdeki göz kamaştırıcı büyüme devam ediyor.Bazan anne baba adayları ,bir ölçüde de biz hekimlerden aldıkları verilerle belirli haftalarda belirli organların sırasıyla oluştuğunu düşünürler. Bunu bir montaj bandında üretilmekte olan otomobil gibi de düşünebiliriz.Oysa ki bebeğin organ gelişimi bu şekilde işlemez.Belli organların belli haftalarda geliştiği kesindir ancak gelişim tüm vücutta ve tüm organlarda eş zamanlı olarak devam eder. Boyu 7-9 cm e ulşaşan bebeğinizin ağırlığı da tahmini olarak 30-40 gr kadardır.

Bu haftada eğer ultrasonografi muayenesi yapılacaksa bebeğinizin cinsiyetinin belirlenmesi mümkün olabilir.Ancak yanılgı olasılığı hayli yüksek olduğundan hekimler bu haftada cinsiyet belirlemek için isteksiz davranırlar.Bebeğin duruş pozisyonu annenin kilosu ,plasentanın yerleştiği bölge ultrasonografik görüntünün kalitesini etkiler. cinsiyet öğrenmek konusunda çok istekli olsanızda bu konuda doktorunuzu zorlamamanızı öneririz.Bebeğin cinsiyetini sadece ve sadece dış genital organlarının görüntüsüne bakarak saptayabiliriz. Çoğu kez sanılanın aksine bebeğin kemik yapısı,hareketleri,ya da başka bir bulgu bebeğin cinsiyeti hakkında kesinlikle fikir vermez.

Şaşırtıcı bir gerçek te bebeğinizin ilk idrarını bu dönemde yapmasıdır.Gerçek idrardan çok farklı yapıda olan ve zararlı bir madde içermeyen bu idrar amniotik sıvı içine bırakılır.Bebek aynı suyu aynı zamanda içer. Amniotik sıvı gebeliğin seyrinin normal gittiği ve bebeğin olası sağlık sorunları konusunda da bize ipuçları verebilir. Örneğin normalden gebelik şekeri olan annelerde bu sıvının normalden fazla olması durumu (polihidramnios) daha sık görülür. Yine sıvının normalden az olması bebeğin böbreklerinin yeterli miktarda idrar üretemediğinin bir göstergesi olabilir.Amniosentez işleminde alınan sıvıdan bebeğe ait hücreler bulunduğundan bebeğin kromozom yapısını saptamak mümkün olur.Özel problemler için alınan amniotik sıvıda yapılan çeşitli laboratuar araştırmalarından çok değerli bilgiler elde etmek mümkündür.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz

14.HAFTA
Merhabalar,

14. haftadasınız.Umarız herşey yolunda gidiyordur.Artık ikinci trimesterdesiniz. Eğer yaptırdıysanız birinci trimester tarama testinin sonuçlarını almış olmalısınız.Testin gösterdiği riske göre, ya da yaşınız 35 in üzerindeyse doktorunuz size amniosentezden bahsedecektir. Bu konudaki detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. (Down Sendromu)

Cilt değişiklikleri bu dönemde dikkat çekmeye başlayabilir .Benlerinizde büyüme ve koyulaşma,meme başlarının renginde koyulaşma,hatta karnın orta hatında koyu renkte bir çizgi belirebilir.'Linea nigra' adı verilen bu çizgi doğumdan bir süre sonra kaybolacaktır.

Pekçok anne adayında Kabızlık bu dönemden itibaren daha belirgin hal almaya başlar.Gebelikte artan prpgesteron hormonu tüm düz kaslarda (iç organların kas tabakalarında) gevşemeye neden olur, barsak hareketleri yavaşlar .Kullanılan demir içeren kan ilaçları da sindirim sistemini etkileyerek kabızlığın artmasına ve dışkının çok koyu renkli olmasına neden olabilir. Kabızlıktan kurtulmak için gebelikte nerdeyse her derde deva olan öneriyi tekrarlayacağız.;Bol su içmek. Posalı gıdalar tüketmek (meyveleri kabuklarıyla tüketmek,sebze ağırlıklı beslenmek ) te kabızlıktan kurtulmakta yararlı olacaktır. Beslenme tedbirlerine rağmen yakınmalarınız devam edecek olursa gebelikte kullanılabilecek ilaçlar için doktounuza danışabilirsiniz.

Genelde ikinci ya da üçüncü gebeliğini yaşayan anneler bu dönemde bebek hareketlerini hissedebilir.Karın içinde barsak hareketleri ya da ''kelebek kanadı hareketi'' gibi tanımlanabilecek bu hareketleri henüz hissedemiyorsanız sakın paniğe kapılmayın.Özellikle ilk gebelikte 20. haftaya dek hareket hissetmemeniz mümkündür.

Bebeğinizin saçları çıkmaya başladı.Kaşları da… Ayrıca tüm vücudunda lanugo adı verilen tüyler de oluşmaya başladı.Bunlar doğumdan önce dökülür.Erken doğan bebeklerde ise görmek mümkün olabilir.

Bu dönemde bebeğinizin ağırlığı 30-40 gr , boyu da 10-12 cm e ulaşır.Erkek bebeklerde prostat gelişir.Kızlarda yumurtalıklar karın içinden pelvis içindeki yerlerine iner.Tiroid bezi de hormon salgılamaya başlar.

X