2009 Aralık Anneleri

hakkaten halime şükrettim, kötünün iyisi diyelim benimkine
bu arada efeye hergün 2 tatlı kaşığı kestane balı toz tarçın ve limon karışımı veriyorum. burun akıntısı ilerlemedi öksürüğe çevirmedi tavsiye ederim
ödüm kopuyo hastalanacak diye burun akıntısı başlayınca okuldan alsak mı falan demeye başladı babası. ona göre çocuk hiç hastalanmamalı, düşmemeli ve ağlamamalı ..........

bende naz okula başlayınca bi vitamine başladım içinde ekinezya, arı poleni, çinko filan var.. bağışıklık sistemini güçlendiriciymiş.. biz birde zaten her gün keçiboynuzu pekmezi veriyorum.. ama tam geçti derken bugün yine başladı şimdide burnu tıkalı.. :KK43:

bende naz okula başlayınca bi vitamine başladım içinde ekinezya, arı poleni, çinko filan var.. bağışıklık sistemini güçlendiriciymiş.. biz birde zaten her gün keçiboynuzu pekmezi veriyorum.. ama tam geçti derken bugün yine başladı şimdide burnu tıkalı.. :KK43:[/QUO

aynen bizde bağışıklık güçlendirici kullanıyoruz. bu sene böyle olacak artık neyse bu kadarla kalsında, arkadaşımın kızı 3 haftadır 4 here okula gidebildi 2 posta antibiyotik kullandı buna şükür bizim tamamen geçti ama bakalım ne zaman tekrarlayacak:)
asıl sorun geçenlerde kendinden 4 ay büyük bi arkadaşının kakasını kiloduna yaptığını öğrendi, bende a hadi sen öğret oğlum ona dedim mecburen. şimdi arada kiloduna yapıyor soruncada ama yamanda yapıyo bende yapıcam diyo. bugün öğretmenine söyledim kaka yapan olursa onuda götürün gösterin diye haftada 2 gün okula gidiyoruz biz bugün okul günü okulda kiloduna yapamayacak ya sabahtan resmen kendini zorladı kiloduna yaptı da gitti. umarım çabuk ikna olur uzun sürmez.......

bende naz okula başlayınca bi vitamine başladım içinde ekinezya, arı poleni, çinko filan var.. bağışıklık sistemini güçlendiriciymiş.. biz birde zaten her gün keçiboynuzu pekmezi veriyorum.. ama tam geçti derken bugün yine başladı şimdide burnu tıkalı.. :KK43:[/QUO

aynen bizde bağışıklık güçlendirici kullanıyoruz. bu sene böyle olacak artık neyse bu kadarla kalsında, arkadaşımın kızı 3 haftadır 4 here okula gidebildi 2 posta antibiyotik kullandı buna şükür bizim tamamen geçti ama bakalım ne zaman tekrarlayacak:)
asıl sorun geçenlerde kendinden 4 ay büyük bi arkadaşının kakasını kiloduna yaptığını öğrendi, bende a hadi sen öğret oğlum ona dedim mecburen. şimdi arada kiloduna yapıyor soruncada ama yamanda yapıyo bende yapıcam diyo. bugün öğretmenine söyledim kaka yapan olursa onuda götürün gösterin diye haftada 2 gün okula gidiyoruz biz bugün okul günü okulda kiloduna yapamayacak ya sabahtan resmen kendini zorladı kiloduna yaptı da gitti. umarım çabuk ikna olur uzun sürmez.......

evet şu an ne görseler ne duysalar taklit ediyolar maalesef.. ben de (biz çok çizgi film izlediğimiz için) kötüler öyle yapar bak iyiler yapmaz diyip hep örnek gösteriyorum.. geçen işte kimden duyduysa anne salak diye kötüler mi söyler dedi.. bende hiii tabiki asla iyiler prensesler söylemez öyle sözler dedim tamam dedi bi daha duymadım.. öyle öyle idare ediyoruz şimdilik..

aynen bizde de öyle

geçenlerde tv seyrederken onun oyuna daldığını sanıyordum ağzımdan manyak kaçtı ordan bi uyarı geldi annneeee manyak kötü üç kağıtçı de:))))))))))
(dedesi ona ü kağıtçı der)

herkese slm kızlar artık kimse yok buralarda
sibel bebeğin hayırlı olsun cnm seni korkutmak istemem ama 2 çocuk cok zor.bide benimkiler arasında 2 yaş var seninkilerin arası daha çok daha rahat edersin inş..
kızlar ben çok kötüyüm psikolojim bozuldu bu çocukların elinde kızım elifnaz 8.ayına girdi artık ekgıdayada gecti ona ayrı yemek yap yiğit yemek secer ona ayrı yemek yap bize ayrı..deli oluyorum...kızım çok tatlı ve yiğite göre daha sakin ama yiğit tam bi felaket.konuşmaya başladı çok şükür.....hiçsusmuyo bıcır bıcır
yarım gün kres davam ediyo alıştı tabi hep gitmek istiyo ama yiğit 1 senedir gidiyo krese ay kimsede yok buralarda dertlesecek.........

allah yardımcın olsun çocukların en sakin dönemi 5 yaşmış az kaldı :) umarım o zamana kadar oğlun sakinleşir biraz.
kreşin yemek konusunda faydası olmadı mı
biz azda olsa faydasını gördük diyebilirm

sibel bebeğin hayırlı olsun cnm seni korkutmak istemem ama 2 çocuk cok zor.bide benimkiler arasında 2 yaş var seninkilerin arası daha çok daha rahat edersin inş..
kızlar ben çok kötüyüm psikolojim bozuldu bu çocukların elinde kızım elifnaz 8.ayına girdi artık ekgıdayada gecti ona ayrı yemek yap yiğit yemek secer ona ayrı yemek yap bize ayrı..deli oluyorum...kızım çok tatlı ve yiğite göre daha sakin ama yiğit tam bi felaket.konuşmaya başladı çok şükür.....hiçsusmuyo bıcır bıcır
yarım gün kres davam ediyo alıştı tabi hep gitmek istiyo ama yiğit 1 senedir gidiyo krese ay kimsede yok buralarda dertlesecek.........

Valla seni cok iyi anliyorum. Benimkilerinde arasi iki yas ilk kizim 2009 aralik ikincisi 2012 ocak . İkinci kizim ilk kizima oranla cok daha iyi yeme duzeni uyku duzeni kendu kendine oyalancak seyler bulmasi olsun herseyiyle 100 kat daha iyi masallah. Bende oyle buyuge ayri kucuge ayri hazirlamaktan mutfaktan cikamiyorum. Bide benim buyuk kizim krestede durmadi hep benimleler. Cok zor ya buyugu beni baya zorluyo ne cenesi duruyo ne sorulari ne aglamasi ne istekleri ne eli:) evi surekli temuzlemekten bittim artik . Kucugu artik siraliyo heryerde bide ablasi duran cocugu kudurtuyo uyudugunda bilerek gurultu falan yapiyo zor ya Allah yardimcimiz olsun. Canimdan cok seviyorum onlari iyiki varlar. İkincisi hele sanki hic daha once cocugumuz olmamis gibi bitiriyo bizi haraketleriyle. Tek cocuk hic cocuk derlermis ya cok dogru. Simdi evin ici curcuna. Bazen esime diyorum azcik anneme gidiyim kafani dinle yok ben bu karga tulumba halimizi seviyorum diyo:)) iyice kalabaliklastik diyorum bende.

yok canım farkındayım onun zaten isteyerekte olmadı.. naz çok mızmız çok nazlı ve çok huysuz bi çocuk ve aynen yemek seçer.. şuanda bile ben naza ayrı eşime ayrı kendime ayrı yemek pişiriyorum (sevgili eşim spor hocası olduğundan sporcu yemekleri yer beslenmesi farklıdır) ve zaten yeterince bunalıyorum ötekide gelince halim evelere şenlik olacak tam.. işte sabahtan beşbuçuğa kadar filan kreşte olacak naz ama ondan sonra yatana kadar canımı çıkarcak ikisi birden.. ee gece de mesaiye devam bebişle.. hele hsonlarını hiç düşünemiyorum :s

bu arada dün 4. evlilik yıldönümümüzdü 3 yıldır olduğu gibi eşim yine unuttu! dayanamayıp akşamüstü hatırlattım artık.. herzaman 11 gibi işten dönen adam 1 e doğru döndü ve tabi hiçbişey yok.. aahhh ahhhhhhh..

bu arada dün 4. evlilik yıldönümümüzdü 3 yıldır olduğu gibi eşim yine unuttu! dayanamayıp akşamüstü hatırlattım artık.. herzaman 11 gibi işten dönen adam 1 e doğru döndü ve tabi hiçbişey yok.. aahhh ahhhhhhh..

ay canım ya senin işin gerçekten zoooor:) çocuklarının sıcaklığı güç verecektir sana :)

şuraya bi not bırakim belki gelen olursa :)

naz son iki-üç ayda bambaşka biri oldu.. hiçbir sözümü dinlemeyen, daha önce yapmadığı abuk subuk şeyleri yapan, sürekli ağlayıp mızırdayan, herşeye itiraz eden vs. vs. normal bi süreçmi acaba.. e büyüyolar sonuçta.. sizinkilerde varmı bişi?

naz son iki-üç ayda bambaşka biri oldu.. hiçbir sözümü dinlemeyen, daha önce yapmadığı abuk subuk şeyleri yapan, sürekli ağlayıp mızırdayan, herşeye itiraz eden vs. vs. normal bi süreçmi acaba.. e büyüyolar sonuçta.. sizinkilerde varmı bişi?

Sibel Eylüle öyle maalesef. Bi de normal bişey istersen bile ağlama moduna sokuyor ya kendini bitiyorum. 3 yaşta böyle gececekmis maalesef.

offfff tam yarama bastın bizdede durumlar aynı hiç tuturmayı bilmeyen çocuk tutturmaya sürekli ağlamaya inatlaşmaya başladı açıkcası ben kreşe başladığından beri böyle olunca oranın etkisi diye düşünmeye başlamıştım ama demekki sizlerdede olduğuna göre 3 yaş döneminin etkileri

ben de işte kreşe başlayınca olunca acaba kreştenmi yoksa buda üç yaş sendromumu diye düşündüm :) bitmiyo bunların sendromları..

Bizdede aynı durumlar söz konusu ama huyundan suyundan gidince herşeyi yaptırabiliyorum hep tatlı dil
ben ona kızınca inatlaşıyor ağlama krizleri başlıyor :emir_bebek:

X