2009 Eylül Anneleri

Bende preaptamil kullanıyorum biberonla veriyoruz yavaş akışlı bir biberon. Ama çok şükür yine de memeyi bırakmadı hem biberondan içiyor hem göğsümden de emiyor.. Bu arada saatler olsun canım banyo acayip rahatlatıyor onları şahsen bizimki suya bayılıyor her banyodan sonra resmen leyla oluyor:)))

ayy ne güzel bende kızımın rahat emdiği günleri görsem keşke..dojtorumuz üç haftada rayına oturur dedi ama deneyecez bakalım...benim kızımda suyuy sever inşallah da bol bol yıkarım..
bu arada doğumdan önce dinlediğim müzikler işe yaramış.. kızım hemen tanıyo müziği açtığımda dinliyo .. çok hoşuma gidiyo sizde deneyin..

ayy ne güzel bende kızımın rahat emdiği günleri görsem keşke..dojtorumuz üç haftada rayına oturur dedi ama deneyecez bakalım...benim kızımda suyuy sever inşallah da bol bol yıkarım..
bu arada doğumdan önce dinlediğim müzikler işe yaramış.. kızım hemen tanıyo müziği açtığımda dinliyo .. çok hoşuma gidiyo sizde deneyin..

Seninki de emecek tatlım yaaa merak etme genellikle kırkı çıkınca herşey yoluna girer diyorlar sabırlı ol eminim kızında bir süre sonra inadından vazgeçecektir.

MRB KIZLAR bizimde bugün 7.günümüzde göbeğimiz düştü.sarılık için kan alınırken birde baktım göbek düşmüş cok sevindim ve heyecanlandım.sizler göbeği ne yapacaksınız.kimi saklar kimide gömermiş batıl tabi ama sizler neler yapmayı düşünüyorsunuz.

bu arada sarılıkla uğrasıyoruz hala dün 15.5ti bu sabah 16 olmuş.aksam tekrar kan vericez.inşallah artmaz.sürekli emziriyorum daha ne yapayımki.mama takviyesi bile yaptık.

hadi gozun aydın canım gobeginiz dusmus . . . .valla biz universite bahcesine gommeyi dusunuyoruz ...batıl ınanç tabi ama yine de oyle ypmayı dusunuyoruz

sarılıgı gecer insallah canım sen yeterki emzir surekli . . 2 saatte bir emzirceksin ama unutma

bizim doktorumuz mama verebilirsin dedi.. ben aptamil1 veriyorum..yalnız bazı mamalr anne sütünü bırakmasına sebep oluyomuş ama aptamilde böyle bir sorunla karşılaşmadım dedi..öyle saat falanda vermedi hiç..
bu arada ilk banyosunu da yaptırdık kızımın misler gibi uyuyo.. kokmuştu yavrumm

bende gece 1 gibi birde gunduz 1 gibi aptamıl veriyorum canım ....çok korkuyorum beni emmeyecek bırakcak diye.....bir yandan mama vermiim diyorum ama eme eme sutum bitiyo yine de doymuyo mecbur kalıyorsun vermeye

kızlar benim miniğim memyi emmek istemiyo bir türlü günde bir iki defa ancak emiyo geri kalan zamanda ise sütümü sağıp veriyom.. yetmediği zamanlarda ise mama takviyesi yapıyorum .. memeye nasıl alıştırıım ne denediysem olmadı bir türlü düzene sokamadık hala emme işini .. sizde de var mı aynı durum..

çanım mamayı biberonlamı veriyorsun ondan da seni emmeyebilir......acsa muhakkak seni emecektir sen ne olursa olsun emzirmeyi dene yalansın dursun daha çok kuçuk belki ondan emmek istemiyo .....doktora sorun birde canım

kızlarr selammm

ben de geldim artık aranıza
bundan sonra bu topikten yazışıyoruz sanırım

acil acil yardım istiyorum
şu goguslerdeki yara denen meret nasıl geçiyor
kremden fayda yok
canım cok acıyor
bugun 5.gunumuz bitti
ne zaman duzelr acaba?
chicco gogus kalkanı var çok buyuk ucu
başka marka kullanan ve işe yarayan var mı?

bu arada detaylı olarak gaz yapan yiyecekler neler acaba? yazar mısınız?
neleri yiyor, neleri yemiyorsunuz?
bu yuzden herseyden uzaklaşır oldum..

bu arada petibor buskuvi çok süt yapıyormuş..aklınızda olsun.
bir çok kişinin tecrübesiyle sabitlenmiş :)

tubacım gogusunun tum kahverengi halkasını bebeginin agzının ıcıne alması çok onemli buna dikkat et....yalnıs emzirme sonucu oluyor genelde yaralar.......birde gogus ucunun nemli kalmaması lazım.......lansınoh kullanıyorum ben yaram olmadı ama uclarım çok sızlıyo çok iyi geldi hiç acı falan yok su anda.......arada ılık suyla yıkamak lazım gogusleri sabun ve sampuan deydirmeyin diyorlar...........emzirdikten sonra kendi sutunu surup kurumasını bekle buda ıse yarıo canım

kızlarr selammm

ben de geldim artık aranıza
bundan sonra bu topikten yazışıyoruz sanırım

acil acil yardım istiyorum
şu goguslerdeki yara denen meret nasıl geçiyor
kremden fayda yok
canım cok acıyor
bugun 5.gunumuz bitti
ne zaman duzelr acaba?
chicco gogus kalkanı var çok buyuk ucu
başka marka kullanan ve işe yarayan var mı?

bu arada detaylı olarak gaz yapan yiyecekler neler acaba? yazar mısınız?
neleri yiyor, neleri yemiyorsunuz?
bu yuzden herseyden uzaklaşır oldum..

canım banada krem fayda etmedi
eltim kudretnarlı zeytin yağı sürdü faydasını gördü
banada tavsiye etti, bende birkaçgün sürdüm çok şükür iyileşti
baya parçalanıp kanamıştı uçlarım
tabi her emzirmede sildim göğüs uçlarımı
aktarlardan bulabilirsin kudretnarı (zeytinyağı ile harmanlanmış)

yarın hemen alayım bari eslemcim

senin geçti dimi artık? maşallah 11.gününde kurtuldun o zaman
hala kullanıyor musun?

kızlar benim miniğim memyi emmek istemiyo bir türlü günde bir iki defa ancak emiyo geri kalan zamanda ise sütümü sağıp veriyom.. yetmediği zamanlarda ise mama takviyesi yapıyorum .. memeye nasıl alıştırıım ne denediysem olmadı bir türlü düzene sokamadık hala emme işini .. sizde de var mı aynı durum..

tatlım benimkide memeyi nazlı nazlı ağzına alıyor.sonrada atıyor ...bende bu yüzden açıktığı zaman 20 saniye falan ağlamasını dinliyorum...daha sonra memeyi verince hemen kapıyor..bide böyle dene istersen...

Slm kızlar benim 1 haftam doldu ama hala göğsüm iyileşmedi.Her seferinde ağlayarak emziriyorum krem sürüyorum zeytinyağlı pamuk koyuyorum ama bana mısın demiyor.Üstelik sütüm de az oğlum sürekli meme ağzında olsun istiyor yetemiyorum diye çok üzülüyorum.Mamaya da başladık biberonla mama takviyesi yapıyoruz ama sanki yine de doymuyor gibi geliyor.
Çok zormuş bu annelik

Slm kızlar benim 1 haftam doldu ama hala göğsüm iyileşmedi.Her seferinde ağlayarak emziriyorum krem sürüyorum zeytinyağlı pamuk koyuyorum ama bana mısın demiyor.Üstelik sütüm de az oğlum sürekli meme ağzında olsun istiyor yetemiyorum diye çok üzülüyorum.Mamaya da başladık biberonla mama takviyesi yapıyoruz ama sanki yine de doymuyor gibi geliyor.
Çok zormuş bu annelik

gorumcemınde yara olmustu herseyı denedı fayda vermedı bırınden duydu zeytın yagını kızdırıp ılıklasınca pamukla gogus ucuna surdu bızaman sonra ıyılestı :emir_bebek:
bebısınız hayırlı olsun :asigim:

kızlar benim göğsün hiç yara olmadı, hiç bişey de kullanmadım. yaptığım tek şey memeyi emdikten sonra sütümü hafifçe akıtıp onu meme ucuma sürüp kurumasını beklemek baştan beri böyle yaptım 8 . günüm ve daha yara olmadı...

bu arada emerken alt dudağını dışarı çekiyorum hafifçe siz de isterseniz bi deneyin isterseniz bu iki şeyi...

Çok zormuş bu annelik

canım benim gogsunun o kahverengi halkasını bebeginin iyice agzına aldıgından emin ol . . .yanlıs emzirme sonucuda gogusler yara olabiliyo....benim ilk bebegimde oyle olmustu ....gogsumun bir ucu kopmak uzereydi nerdeyse...sadece ucu ile emzirir dururmusum.......simdi insan daha tecrubeli tabi....ben ona dikkat ediyorum...su ana kadar bende de sorun olmadı...basda uçlarım sızladı ondada lansınoh kullandım simdi gayet iyiyim

kızlar uykular nasıl bebeklerde çok merak ediyorum... gündüzlerimi daha çok uyuyolar gecelerimi.. uslularmı ? bide bu havalarda nasıl giydiriosunuz?

yarın hemen alayım bari eslemcim

senin geçti dimi artık? maşallah 11.gününde kurtuldun o zaman
hala kullanıyor musun?

tam kurtuldum sayılmaz ama çok faydasını gördüm
sağ göğsümde hafiften var hala acı, oda iyileşmek üzere
seninde geçer inşllah

emelcim memeucuyla emzirme diyosun ama benim kız önce memenin ucundan bir iki tadına bakıp öyle alıyor tamamen ağzına
tam açmıyor accık ucundan yalanıp meme olduğundan emin olduktan sonra tam açıyor ağzını ve her seferinde aynı şeyi tekrarlıyor
sanırım ondan sebep yara oldu uçları

X