2009 Eylül Anneleri

kızlar uykular nasıl bebeklerde çok merak ediyorum... gündüzlerimi daha çok uyuyolar gecelerimi.. uslularmı ? bide bu havalarda nasıl giydiriosunuz?

karmakarışık, kimiz aman gündüz çok iyi uyuyor kimi zamanda gece
sanırım dünyaya alışmaya çalışıyor
bugün 2, topuk kanını aldırmak için sağlık ocağına gittik, kızımın canını çok yaktılar
ağlamaktan mosmor oldu kızım, içim gitti, eve gelince bende ağladım
öyle yorulduki yavrum ağlamaktan derin derin uyudu kuzum

karmakarışık, kimiz aman gündüz çok iyi uyuyor kimi zamanda gece
sanırım dünyaya alışmaya çalışıyor
bugün 2, topuk kanını aldırmak için sağlık ocağına gittik, kızımın canını çok yaktılar
ağlamaktan mosmor oldu kızım, içim gitti, eve gelince bende ağladım
öyle yorulduki yavrum ağlamaktan derin derin uyudu kuzum

ahh canımm kıyamam bende babasıyla gitmiştim babasının kucaına verip ben dışarı çıkmıştım dayanamam hemşireye girişirim die :) ama nafile kızımın sesi dışarı kadar gelmişti ben dışarda kendi içerde babası bile hüngür hüngür ağlamıştık...

canım uyku için kızımın dr u gündüz mümkün oldukça uyanınca şarkı dinletin oynatın uyanık kalmasını sağlayın gecede sessiz ortamlarda uyutun sadece dışardaki bi lamba açık kalsın geceyle gündüzü şimdiden ayırt etmeye başlarlar demişti.. bende gündüzleri uyanınca çok fazla uyutmamaya çalışıorum hatta bazen kaldırıorum.. çok şükür artık kaçta uyuyup kaçta uyanacağını biliyorum.. dene bence gerçekten çok işe yarıyor..

ємєℓ;9066237 .!.:
bizimde ATA koyusumuzun bir diger nedeni de o canım ....daha aylık olamadık canım bugun itibariyle 24 gunluguz :)) sizin ne kadarlık yavrunuz?

aa canım benim 24 günlük.. biz azıcık büyüdük teyzesi..bugün 53. günümüzdeyiz:emir_bebek:

gaz sorunu varmı ata bebğin ??
varsa ne yapıyorsun ??

mrb kızlar nasılsınız.benim bugün moraller sıfır.kızım ne yazıkki sarılıktan dolayı hastaneye yattı.herkes teselli için ugrasıyor.ama elden birsey gelmiyor.bugün bizi eve gönderdiler yarrın tüm gün hastanedeyim 3 saatte bir emziricem.refakatcide almıyorlar malum hijyen nedeniyle.inşallah kısa zamanda iyileşir.dualarınızı bekliyorum kızlar.

bu arada mama işini ne yapıyorsunuz günde kac ml mama veriyosunuz.dr bana 0ml iki öğün dedi.azmı acaba.tabi anne sütüne takviye için.

birde kızlar kuzularınız doğduktan sonra ne kadar kilo kaybetmişler.bizim kız 250 gr vermiş dr normal dedi ama sizinkiler nasıl.

bu arada annelik herseye ragmen cok güzel ama insan bazen kendini cok yetersiz hissediyor.sizdede bu kaygılar oluyormu kızlar.

incir ,dereotu ,petibör ,taze börülce ,alkolsüz bira ,maya sütü rttırıyormuş kızlar.

kızlar benim kız sarılıktan kaynaklı cok uyuyordu.tedavi sonrası düzene girer inşallah.

sezeryanı estetik dikiş olan varmı kızlar .taburcu olurken rahat banyo yapabilmem için seffaf bant taktılar.bir hafta sonra cıkar dediler.cıkardıktan sonrada banyo yapabilirmişim sorun olmazmış .bende yarın hijyen için banyo yapıpta gidicem.bantı bugün cıkardım.bantı cıkardıktan sonra ilk banyom olucak. bu durumu yasayanlar varmı.banyo yapmak zarar vermez değilmi.yarın tüm gün hastanede olacağım için soruyorum.

Selam Salihascım. Öncelikle geçmiş olsun cnm. ınş. en kısa sürede atlatıcak bebeğin sen merak etme.Sen güçlü olmalısın. Onun sana ihtiyacı var çünkü.

Benimde dikişlerim estetik dikişti. 5. gün bantı çıkartıp banyo yapmıştım. Banyodan sonra orayı gazlı bezle kurulayıp doktorun verdiği baticon tarzı temizleyici ile iyice sildim üzerini. Bir sorun olmadı çok şükür. Sende rahatça yapabilrsin.

salihacım sarılık sorununu inşallah en kısa zamanda atlatır,çok bebek de oluyo, inşallah seninkide çabucak atlatır, sen güçlü ol ki sütün azalmasın tatlım, onun sana ihtiyacı var değilmi... bebekler zaten % 10 unu kaybediyolar, yani 250 gram gayet normal tatlım...

bu arada ben sütüm artsın diye özel bişe yapmıyorum, karışık komposto, kaynar içiyorum... sütüm bayağı fazla, bebek içince hemen uyuyo maşallah kırkbirkere... mama almıyoruz daha. bu perşembe çocuk doktorumuza başlıyoruz bakalım o ne dicek.... doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoruna 4. günümüzde gittik ama memnun kalmadık, çok kısa süre inceledi... şimdi başka bir çocuk doktoruna randevu aldık, neredeyse her muaynede 30 dakikadan fazla inceliyormuş, bir de ben uzun süreli götürebileceğim bir çocuk doktoru arıyorum, bebekliğinden itibaren götürebileceğim....

benim de dikişlerim erimiş, ama hala popomun üzerine oturmakta zorluk çekiyorum, daha doğrusu hemşire oturmayın dediği için oturmaktan tırsıyorum...

artık annem hergün bize gelmeye başladı, bugün sıkıntıdan patladık, bebeğin hiç bir kıyafeti üzerine olmuyor, ip alıp da bebeğe tulum örelim dedik, ip almak için dışarı çıktım, o kadar özlemişim ki yürümeyi, heryer cıvıl cıvıl, çok sıkıldım evde şimdiden... bebeğin kırkı çıksında her gün annemlere gidicem, burada hiç komşum falan da yok, en azından annemle takılırız....

ay yazdıkça yazasım geliyo, sizleri ve buraya yazmayı çok özlemişim... tülayla ebru da doğurdu bugün, herkes doğursa da burada yine toplaşsakkkk....

kızlar uykular nasıl bebeklerde çok merak ediyorum... gündüzlerimi daha çok uyuyolar gecelerimi.. uslularmı ? bide bu havalarda nasıl giydiriosunuz?

Benim sıpam gündüzleri daha iyi uyuyor.Geceleri annesinin canına okuyor.Uykusuzluktan depresyona girmek üzereyim.

pek belli olmuyo aslında ama gunduzleri daha çok uyuyor tabi. .. . .gece-gunduz kavramı henuz olusmadıgı ıcın yada artık bundan sonra olusur yavas yavas

tam kurtuldum sayılmaz ama çok faydasını gördüm
sağ göğsümde hafiften var hala acı, oda iyileşmek üzere
seninde geçer inşllah

emelcim memeucuyla emzirme diyosun ama benim kız önce memenin ucundan bir iki tadına bakıp öyle alıyor tamamen ağzına
tam açmıyor accık ucundan yalanıp meme olduğundan emin olduktan sonra tam açıyor ağzını ve her seferinde aynı şeyi tekrarlıyor
sanırım ondan sebep yara oldu uçları

canım once ucuyla olabilir sanırım ama sonrasında hepsini agzına alması lazım...sanırım o yuzden uçları yara olmus olabilir seninde ....sutunu surup iyice kurumasını bekle her emzirme sonrası
aa canım benim 24 günlük.. biz azıcık büyüdük teyzesi..bugün 53. günümüzdeyiz:emir_bebek:

gaz sorunu varmı ata bebğin ??
varsa ne yapıyorsun ??

oy masallah siz buyumusunuz biraz ne guzel :)) gaz sorunumuz var tabi olmaz mı cok sıkıntıdayız bu konuda . . . .ayaklarını bi cekiyo karnına kıpkırmızı oluyo baslıyo ıkınmaya falan insan caresiz kalıyo o durumda . . . . .sab implax kullanıyorum 3 ogun 8 damla . . . .birde her altını alısımızda zeytinyag ile ovuyoruz karnını . . .ovarken saç kurutma makınesi tutuyoruz karnına ve ayaklarına o iyi geliyo gibi.......3 ay çekcekmisiz boyle . . . . .benim bir kızım var 7 yasında onda yasamadıgım için boyle sorunları yabancısıyım anlayacagın

mrb kızlar nasılsınız.benim bugün moraller sıfır.kızım ne yazıkki sarılıktan dolayı hastaneye yattı.herkes teselli için ugrasıyor.ama elden birsey gelmiyor.bugün bizi eve gönderdiler yarrın tüm gün hastanedeyim 3 saatte bir emziricem.refakatcide almıyorlar malum hijyen nedeniyle.inşallah kısa zamanda iyileşir.dualarınızı bekliyorum kızlar.

bu arada mama işini ne yapıyorsunuz günde kac ml mama veriyosunuz.dr bana 0ml iki öğün dedi.azmı acaba.tabi anne sütüne takviye için.

birde kızlar kuzularınız doğduktan sonra ne kadar kilo kaybetmişler.bizim kız 250 gr vermiş dr normal dedi ama sizinkiler nasıl.

bu arada annelik herseye ragmen cok güzel ama insan bazen kendini cok yetersiz hissediyor.sizdede bu kaygılar oluyormu kızlar.

incir ,dereotu ,petibör ,taze börülce ,alkolsüz bira ,maya sütü rttırıyormuş kızlar.

canım oncelikle gecmis olsun zor ve sıkıntılı gunler ama bunlarda gececek emin ol...sen uzulmeki sutun azalmasın . . . . .bizim16 idi sarılıgımız çok sukur yatırmadan dusurduk . . . .ac kalmaması lazım bebeklerin anne sutu çok onemli sık sık emzirmek gerekiyor . . . . .2 gune kalmaz çıkar evladın merak etme sen orda daha iyi bakılır ona.....

canım ben gunde iki defa veriyorm gece ve oglen . . . .aptamil kullanıyorum ...haftasına gore 90 ml 3 kasık olçumuz bizim

ben ananas suyunun da duymustum anne sutunu artırdıgını.......ben surekli ısırgan cayı ve rezene içiyorum.....

benim oglum 2800 dogdu 2600 e dustu su an 4 kilo oldu masallah :nazar:

kızlar benim kız sarılıktan kaynaklı cok uyuyordu.tedavi sonrası düzene girer inşallah.

sezeryanı estetik dikiş olan varmı kızlar .taburcu olurken rahat banyo yapabilmem için seffaf bant taktılar.bir hafta sonra cıkar dediler.cıkardıktan sonrada banyo yapabilirmişim sorun olmazmış .bende yarın hijyen için banyo yapıpta gidicem.bantı bugün cıkardım.bantı cıkardıktan sonra ilk banyom olucak. bu durumu yasayanlar varmı.banyo yapmak zarar vermez değilmi.yarın tüm gün hastanede olacağım için soruyorum.

valla benimki de estetik dikis ama cıkarken bana oyle bir bant takmadılar......bir hafta sonra banyo yapcaksın dediler rahatlıkla oldum banyomu canım . . .ayakta ve ılık ama

merhaba hanımlar..bebeğimi kucğıma alalı 2gün oluyor.sezaryanla doğdu bebeğim son dakka.ilk gün göğüslerim yumusaktı ama ikişnci gün sabah bir kalktım taş gibi olmuşlar.bebeğim yuımusakken tutabiliyodu ama şimdi çok sert olduğundan almak istemiyorum..sütü pomba ile boşaltmaya çalışıyorum ama hala sert..ben kızımı kendi sütümle beslemek istiyorum..lütfen bana yol gösterin göğüslerimi nasıl boşaltabilir ve yumusak tutabilirim..sankitonlarca yük var üst kısmımda..yürümek bile zor oluyor:KK43:(

canım biraz teorik bilgi olacak ama :) ılık nemli bezle kompres ve sağmaya devam etmeyi öneriyorlar bu durumda...
umarım hemen işler yoluna girer

merhabalar... bizim gaz sorunumuz olmuyor şükürler olsun. her emişten sonra ya garklıyoruz ya da pırtlıyoruz. göğüslerim ilk başta yara oldu ama şimdilerde iyileşti sütümü sürüyorum. lansinoh arada sürüyorum. sarılık sorunumuz bizim de oldu. meleğim bir gece fototerapide kaldı ben de yanında kaldım. 13.6 ya kadar düşürmüştük bugün 14.8 e çıkmış ama doktorumuz normal dedi. zaten 10 günü atlattıktan sonra artmıyormuş artık. uyku düzenimizi henüz belirleyemedik biz de. gece gündüz belirli aralıklarla uyanıyoruz. bir hafta emip hemen uyuyorduk ama bir iki gündür bakınma seansları yaşıyoruz.

Slm kızlar benim 1 haftam doldu ama hala göğsüm iyileşmedi.Her seferinde ağlayarak emziriyorum krem sürüyorum zeytinyağlı pamuk koyuyorum ama bana mısın demiyor.Üstelik sütüm de az oğlum sürekli meme ağzında olsun istiyor yetemiyorum diye çok üzülüyorum.Mamaya da başladık biberonla mama takviyesi yapıyoruz ama sanki yine de doymuyor gibi geliyor.
Çok zormuş bu annelik

Ahhhh ahh sorunlarımız ne kadar benzer. Benim 19 günüm dolmasına rağmen hala iyileşmedi canım yaa:KK43:(( Bende lansinoh kullanıyorum sanki göğüs pedleri daha beter etti o nedenle artık iki üç katlı peçete koyuyorum ve sık sık değiştiriyorum. Aynı sorun bende de var canım yeterince besleyemiyorum bebeğimi, cuma günü bu nedenle doktora gittik doktor yeterince beslenememiş dedi mama takviyesine başladık cuma günü 16 günlüktü ve nerdeyse doğumdan sonra hiç kilo almamış 2560 doğdu ve cuma günü çekildiğinde yalnızca 2610 gramdı. Moralim çok bozuldu 15 gün sonra doktorumuz kontrole çağırdı umarım çok daha ii olur kilosu artık.

ahh canımm kıyamam bende babasıyla gitmiştim babasının kucaına verip ben dışarı çıkmıştım dayanamam hemşireye girişirim die :) ama nafile kızımın sesi dışarı kadar gelmişti ben dışarda kendi içerde babası bile hüngür hüngür ağlamıştık...

canım uyku için kızımın dr u gündüz mümkün oldukça uyanınca şarkı dinletin oynatın uyanık kalmasını sağlayın gecede sessiz ortamlarda uyutun sadece dışardaki bi lamba açık kalsın geceyle gündüzü şimdiden ayırt etmeye başlarlar demişti.. bende gündüzleri uyanınca çok fazla uyutmamaya çalışıorum hatta bazen kaldırıorum.. çok şükür artık kaçta uyuyup kaçta uyanacağını biliyorum.. dene bence gerçekten çok işe yarıyor..

Canım okuduğum bir kitapta ( Bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler ) şöyle yazıyordu yorgun bebek daha zor uyur bu nedenle senin uyguladığın taktiğin yanlış olduğu yazıyordu... Bizim uykularımızda değişiyor bazen gündüz ama çoğu zaman geceleri daha güzel uyuyor.

Canım çok geçmiş olsun ama bu çoğu bebeğin yaşadığı bir durum sakın kendini strese sokma seni çok iyi anlıyorum daha ona tam doyamadan tekrar hastaneye gönderdin ama bugünlerde geçecek tatlım çok zor ama bir o kadar güzel bir dönem geçiriyoruz kıymetini bilelim bu günlerimizin ve şükür diyelim bebeklerimiz çok şükür sağlıklı ve zaman herşeyin ilacı... Ben günde 3 kez mama veriyorum (12:00/18:00/24:00) 45ml'e bir buçuk ölçek... Preaptamil kullanıyoruz onun dışında da 3 saatte bir emzirmeye çalışıyorum ama benim bebiş sanırım yeterince emmemiyor, memeden sonra eğer uyumazsa sütümü sağıp onu da veriyorum biraz daha ii oluyor. Aynı kaygılar olmaz mı hiç be canım bende ne kaygılar var:))) Bazen hiç iyi bir anne olamadığımı bile düşünüp üzülüyorum tek yapabildiğim altını temizlemek ve pompa ile süt sağıp vermek, doğru düzgün emzirmeyi bile beceremiyorum... Ve ben bebeğimi kucağıma alıp avutamıyorum bile o kadar beceriksizim eşim ne güzel kucağına bir alıyor konuşa konuşa yada koridorlarda dolaştıra dolaştıra uyutuyor ama yazık benim kucağımdayken sürekli ağlıyor bir türlü susturamıyorum eşim göğsüne bir yatırıyor orda onun kokusu ile sakinleşip uykuya dalıyor muhtemelen onun annesi olduğunu düşünüyor:KK43:(((

Evet canım benimki de aynen seninki gibiydi 5. gün banyo yaptım bende yalnız bantı çıkarmadan önce biraz ılık su tut üstünden daha rahat çıkıyormuş öyle duydum ben öyle yaptım benimkini nerdeyse 15 dk uğraşarak canım yanmaması için eşim çıkardı hiçbir sorun olmaz ben çıkartınca göreceğim manzaradan çok korkuyordum ama çok şükür öyle olmadı hiç korkma bir zarar vermiyor banyo yapmak.

salihacım sarılık sorununu inşallah en kısa zamanda atlatır,çok bebek de oluyo, inşallah seninkide çabucak atlatır, sen güçlü ol ki sütün azalmasın tatlım, onun sana ihtiyacı var değilmi... bebekler zaten % 10 unu kaybediyolar, yani 250 gram gayet normal tatlım...

bu arada ben sütüm artsın diye özel bişe yapmıyorum, karışık komposto, kaynar içiyorum... sütüm bayağı fazla, bebek içince hemen uyuyo maşallah kırkbirkere... mama almıyoruz daha. bu perşembe çocuk doktorumuza başlıyoruz bakalım o ne dicek.... doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoruna 4. günümüzde gittik ama memnun kalmadık, çok kısa süre inceledi... şimdi başka bir çocuk doktoruna randevu aldık, neredeyse her muaynede 30 dakikadan fazla inceliyormuş, bir de ben uzun süreli götürebileceğim bir çocuk doktoru arıyorum, bebekliğinden itibaren götürebileceğim....

benim de dikişlerim erimiş, ama hala popomun üzerine oturmakta zorluk çekiyorum, daha doğrusu hemşire oturmayın dediği için oturmaktan tırsıyorum...

artık annem hergün bize gelmeye başladı, bugün sıkıntıdan patladık, bebeğin hiç bir kıyafeti üzerine olmuyor, ip alıp da bebeğe tulum örelim dedik, ip almak için dışarı çıktım, o kadar özlemişim ki yürümeyi, heryer cıvıl cıvıl, çok sıkıldım evde şimdiden... bebeğin kırkı çıksında her gün annemlere gidicem, burada hiç komşum falan da yok, en azından annemle takılırız....

ay yazdıkça yazasım geliyo, sizleri ve buraya yazmayı çok özlemişim... tülayla ebru da doğurdu bugün, herkes doğursa da burada yine toplaşsakkkk....

Evet yaa onlarda aldılar bebelerini sağlıkla kucaklarına çok şükür umarım kalan birkaç kişi de aynı şekilde sağlıkla kucaklayacaklar... Evet yaa sürekli evde olmak çok sıkıyor insanı bende senin gibiyim ara sıra çıkıyorum alışveriş için falan yoksa evde olmak insanı daha fazla depresyona sokuyor. Ne güzel sütün bolmuş gülaycıom umarım hep böyle devam eder. Çocuk doktoru bizde bulduk bir tane tireden o da bayağı inceledi falan ama henüz memnun olup olmadığımzdan emin değiliz bakalım 15 gün sonra kontrolde belli olacak eğer olmadı değiştireceğiz...Zaten her an ulaşabileceğin ve başından beri gelişimini takip eden bir çocuk doktorunun olması şart...

merhaba hanımlar..bebeğimi kucğıma alalı 2gün oluyor.sezaryanla doğdu bebeğim son dakka.ilk gün göğüslerim yumusaktı ama ikişnci gün sabah bir kalktım taş gibi olmuşlar.bebeğim yuımusakken tutabiliyodu ama şimdi çok sert olduğundan almak istemiyorum..sütü pomba ile boşaltmaya çalışıyorum ama hala sert..ben kızımı kendi sütümle beslemek istiyorum..lütfen bana yol gösterin göğüslerimi nasıl boşaltabilir ve yumusak tutabilirim..sankitonlarca yük var üst kısmımda..yürümek bile zor oluyor:KK43:(

Canım aynı sorunları bende yaşadım berbattı göğüslerim ama normal bir durummuş 5 gün sonra düzeldi benimkiler hatta üzülmüştüm sütüm kesiliyor falan diye ama alakası yokmuş seninkide geçecek tatlım merak etme.

Canım aynı şey banada oldu gir sıcağa yakın ılık bi duş al göğüslerini ov güzelce çıkışta pompayla kesin sağman lazım hatta mümkünse elektrikli bi pompayla yoksa sırtına kadar vurur ağrısı hiç bi şekilde geçmiyo ben neler yaptım sıkmayan kalmadı ancak pompa rahatlattı. Sonra o kadar dolmuyo bidaha.

Dilekcim ne güldüm valla yaaa.. Demek kocanı annesi sanıyo he? Mümkün mü sence öyle bişey.. Bak erkeklerin vücut ısısı bizimkinden bir iki derece fazla olduğu için bebek en rahat onların kucağında gaz çıkarır ve en rahat orda rahatlarmış. Tatlım sen harika bi annesin ilk günden beri didinmelerini hayranlıkla izliyorum. Sürekli okuyosun araştırıyosun en iyisini yapmaya çalışıyosun bu bile yeter tatlım.. Sakın moralini bozma sürsün sürsün üç ay sürecek bu zorluklar hepsi geçecek.. Emzirmeyi becermek diye birşey yok bebeklerimiz çok küçükememiyo. emzirmekle annelik olmaz tatlım öyle olsa ineklerden iyi anne olmazdı eheh. Bak bana benim kızım bi kere bile ememedi beceripte ama ben dünyanın en iyi annesiyim yinede :) kendine güven ki bunu eylül hissetsin.

ємєℓ;9105212 .!.:
pek belli olmuyo aslında ama gunduzleri daha çok uyuyor tabi. .. . .gece-gunduz kavramı henuz olusmadıgı ıcın yada artık bundan sonra olusur yavas yavas

canım once ucuyla olabilir sanırım ama sonrasında hepsini agzına alması lazım...sanırım o yuzden uçları yara olmus olabilir seninde ....sutunu surup iyice kurumasını bekle her emzirme sonrası

oy masallah siz buyumusunuz biraz ne guzel :)) gaz sorunumuz var tabi olmaz mı cok sıkıntıdayız bu konuda . . . .ayaklarını bi cekiyo karnına kıpkırmızı oluyo baslıyo ıkınmaya falan insan caresiz kalıyo o durumda . . . . .sab implax kullanıyorum 3 ogun 8 damla . . . .birde her altını alısımızda zeytinyag ile ovuyoruz karnını . . .ovarken saç kurutma makınesi tutuyoruz karnına ve ayaklarına o iyi geliyo gibi.......3 ay çekcekmisiz boyle . . . . .benim bir kızım var 7 yasında onda yasamadıgım için boyle sorunları yabancısıyım anlayacagın

canım oncelikle gecmis olsun zor ve sıkıntılı gunler ama bunlarda gececek emin ol...sen uzulmeki sutun azalmasın . . . . .bizim16 idi sarılıgımız çok sukur yatırmadan dusurduk . . . .ac kalmaması lazım bebeklerin anne sutu çok onemli sık sık emzirmek gerekiyor . . . . .2 gune kalmaz çıkar evladın merak etme sen orda daha iyi bakılır ona.....

canım ben gunde iki defa veriyorm gece ve oglen . . . .aptamil kullanıyorum ...haftasına gore 90 ml 3 kasık olçumuz bizim

ben ananas suyunun da duymustum anne sutunu artırdıgını.......ben surekli ısırgan cayı ve rezene içiyorum.....

benim oglum 2800 dogdu 2600 e dustu su an 4 kilo oldu masallah :nazar:

Emelcim maşallah ya ne güzel kilo almış.. Benimki 800 gr. almış bi ayda sadece anne sütüyle besleniyo.. bu arada tatlım fön makinasını direk tutmayın sakın karnına ve ayaklarına çok zararlıymış.. Onun yerine benim gibi çoraplarını ısıtıp giydirin birde karnına yine kurutma makinasıyla bi bez ısıtıp koyun tatlım.. Derisini çatlatır direk üfleyen sıcaklık.. kurutma makinasının seside inanılmaz rahatlatıyo bebekleri :)

dilekcim sen çok iyi bir annesin, hem bilinçli hem de özverili.... bebek bunlar bi günü gününü tutmuyo, bi gün mışıl mışıl uyurken bi gün cin gibi oluyolar... daha düzene oturmaları zaman alacak... sen de elinden gelenin en iyisini yapıyosun zaten, zamanla herşey yoluna girecek tatlım... hepimizin sıkıntıları var, burada yazmadığımız unuttuğumuz o kadar çok şey var ki... dün gece beni her 1 saatte emdi mesela, normalde uyurdu... oyyy büyüseler de ellerinden tutup gezdirsek bıdıkları....

oh ne güzel bebbişlerine kavuşmuş anneler valla çok özendim size ama çok şükür az kaldı Allahın izniyle cuma bende kavuşacağım bebeğime size bir şey sormak istiyorum kafama takıldı topuk kanı 5 gün arayla 2 kere mi alınıyor cvp verirseniz sevinirim...Allah bebişlerinizle uzun sağlıklı bir ömür versin hayırlı kandiller bu arada bana da dua edin...

gamma canım biz 3,gün çıkarken ilk topuk kanını aldılar
2, yide 12.gününde yani dün verdik
çok ağlattılar, canını çok yaktılar kızımın
vicdansız hemşireler :eek:klava:

X