2010 Ocak Bebeklerinin doğum sonrası boy ve kilo gelişim çizelgesi

biberoncuğum bizim 1. ay kilosu sağlık ocağında tartılmıştı boy kilo yanlış yenilerini yazsam değiştirir misin
doktora göre
1. ay kilosu 3400 boy 49 cm 21 günlükken
2. ay kilosu 4500 boy 53 cm 55 günlükken
bundan sonra hep doktorunkini yazacağım

Düzeltiyorum hoyacığım, maşallah bebişlerinize...:nazar::nazar::nazar:

kesinlikle yanlış bir bilgi bu canım. :eek:lmaz:
gerçi ben annesütü değil formül mama veriyorum ama farketmez.

biz 1170 doğduk, 2900 olduk. 2 katını aştık. şimdi avuçiçi kadar bebeye pirinç unlu 8 tahıllı falan mama verecem ben yani kafamçokkarıştı

ya banada saçma geldi. bende 3 aylık olmadan mamaya mı geçeceğim. ya her yer farklı bir bilgi yazıyor.

benim yusufum da 3055 gram dogdu, boyu 49 cm idi
1 hafta sonra hastaneden ciktigimizda 2975 gram oldu,
1. ay kontrolünde bugün 4420 gram olmus, boyu da 52 cm olmus

merhaba arkadaşlar anca fırsat bulupta girebiliyorum nete bende 18 ocak ta doğum yaptım kızımın adı buğlem bugün tam 32 günlük oldu doğduğunda 2600 gr boyu ise 47 cm di. 1. ay kontrolda kilomuz 3850 gr boyumuzda 51 cm çıktı listeye bizide eklerseniz seviniriz hepinizi kocaman öpüyoruz...a.s.

benim yusufum da 3055 gram dogdu, boyu 49 cm idi
1 hafta sonra hastaneden ciktigimizda 2975 gram oldu,
1. ay kontrolünde bugün 4420 gram olmus, boyu da 52 cm olmus

Canım, tam bir ay olduğunu varsayarak doğum tarihini 19 ocak olarak yazdım, eğer tarih yanlışsa bana doğrusunu bildirebilir misin acaba?

1.ay kontrolümüzü yaptırdık
kilo 4750
boy 54
bizimde yeni bilgilerimizi ekle biberon teyzesi
ayrıca hepatit b 2.doz aşımız çok sıkıntı yaptı huzursuzluk verdi egeme ateşi 37ye çıktı zor bir gün atlattık yani şimdi iyi kuzum çok şükürr

1.ay kontrolümüzü yaptırdık
kilo 4750
boy 54
bizimde yeni bilgilerimizi ekle biberon teyzesi
ayrıca hepatit b 2.doz aşımız çok sıkıntı yaptı huzursuzluk verdi egeme ateşi 37ye çıktı zor bir gün atlattık yani şimdi iyi kuzum çok şükürr

Geçmiş olsun pamukcuğum, aşıların da bu dezavantajı işte, ama iyiymiş şimdi kuzucuğun çok sevindim..:emir_bebek:

Son düzenleme:
bizde artık 1 aylığız ve boy kilo bilgilerimizi bizimde tabloya eklerseniz sevinirim:))

22 ocak 2010 tarihinde 4380 gr 54 cm olarak dünyaya geldik
22 şubat 2010 1.ayımızda ise 5860 gr 57 cm olmuşuz biz biraz tombalagızda:)
masallah oluşuma:nazar:

bizde artık 1 aylığız ve boy kilo bilgilerimizi bizimde tabloya eklerseniz sevinirim:))

22 ocak 2010 tarihinde 4380 gr 54 cm olarak dünyaya geldik
22 şubat 2010 1.ayımızda ise 5860 gr 57 cm olmuşuz biz biraz tombalagızda:)
masallah oluşuma:nazar:

maşllh canım kilo alımı çok güzel gidiyor benim kızımda bu şeklde aldı 1. ay 2.aydada çok güzel aynı kiloya yakın aldı seninde gelişimi güzel gidecek anlaşılan sütün yaramış

bizde bugün 2.ay aşılarımızı olduk...
boyumuz 57cm...kilomuz 5.600 olmuş biberon teyze bizi de ekle olurmu....

biberon teyze biz bugün 3 aylık olduk bundan sonra evde tartıp söylüycem kilosunu sana ben tartılıp sonra kızımı tartıcam
dr dan geldiğimde yapmıştım ordakiyle aynı çıkmıştı
sağlık ocağıyla dr. umuzun tartısı uymuyo zate n onda bişey var anlamadım 2. ayki yazdığımda sağlık ocağından Allah bilir o da yanlıştır
zaten dr kontrellerimizde hep ayımızın ortalarında o yüzden tartıldığımızdada buraya yazamıyoruz

6200gr 57 cm iz bizide eklermisin
şimdiden teşekküre deriz

maşallah bebeklerimize.
bizde dün tartıldık tam 2 aylık olmadık ama dogum kilosu 3.075 idi
dün 4.820 gr .kızlar normal mi sizce kilomuz*

merhaba, biberon, biz de gittik kontrole, boy 64 cm, kilo 6,230 gr mış, doktor iyi gidiyor dedi, bizi de ekler misin...

X