2012 Ekim bebekleri büyüyor

Slm kizlar oglusum hala iyilesemedi oksuruk ve ishal ates devam ediyordu uykusuz geceler de tabi dun kulagindan biseyler akmaya basladi habire akiyo acil doktora gittik orta kulak ilthabi olmus bu sefer antibiytk verdi :KK43: ama oglusum gulmeye ziplamaya basladi iilesms gibi bide biz bes ayini doldurduk altinci ayina girdik kilo almayi biraktim zayiflamis 7500 kilo normal mi geri alirmi gelisim geriledimi diye cok endiseliyim sizede boyle oluyomu ben mi cok takiyorum bilemedim :KK43:

Rabbim bir an once sifasini versin kiyamam yaa:KK43: kilosu gayet guzel canim:nazar: onceki ay kac klo idi ki buyumedigini dusunuyorsun:44:
simdi olmusmu
Eki Görüntüle 644114 Eki Görüntüle 644116 Eki Görüntüle 644117

kızlar muhtemelen bizi merak etmişsinizdir annemdeyiz bi suredir gecmişe gittim ancak nerdeyse 40 sayfa eklenmiş son yazdığım gönderinin uzerine hemen geri döndüm bu güne :KK8: hasta bebişlere allah şifa versin benim kuzumda hafif bi gribal enf.geciriyor bakalım suruba başladık iyleşcek inşallah... gün itibariylede 5ay 5gunluk oldu elif su'm... fırsat buldukca gelicem tekrar... :KK16:

Geçmiş olsun şekerim maşallah maşallah kuzuya kocaman olmuş. acil şifalar diliyorum. Senide en kisa zamanda bekliyoruz.

kızlar muhtemelen bizi merak eolmuş. sen etmişsinizdir annemdeyiz bi suredir gecmişe gittim ancak nerdeyse 40 sayfa eklenmiş son yazdığım gönderinin uzerine hemen geri döndüm bu güne :KK8: hasta bebişlere allah şifa versin benim kuzumda hafif bi gribal enf.geciriyor bakalım suruba başladık iyleşcek inşallah... gün itibariylede 5ay 5gunluk oldu elif su'm... fırsat buldukca gelicem tekrar... :KK16:

Rabbim bir an once sifasini versin kiyamam yaa:KK43: kilosu gayet guzel canim:nazar: onceki ay kac klo idi ki buyumedigini dusunuyorsun:44:
simdi olmusmu

Bende telefon dan girdiğim için görmemiştim ama simdi olmusmaşallah nazar değmesin ne güzel çıkmış. Tavsaninida yesinler:)

simdi olmusmu

E yanilmamisim masallah rabbim korusn cok tatli :) biz gecen ay 7200 idik hasta olmadan 7800 idik simdi 7500 donuyoduk zipliyoduk ruh gibi yatar olduk dun biraz ziplamaya basladi gulmeye agulamaya iste bnimde yuzum guldu yani rabbim butun kuzulara sifa versin gripte olsa anne olmak boyle bisry demkki rabbim hic kimseye dermansiz hastalik vermesin kuzularimizi korusun :)

bende oyle dıyorum zaten bu dogumdan sonrakı depresyonun sırrını cozdum ben..bebegın karnında olmasına o kadar alısıyorsun kı bebek dogduktan sonra buyuk bır bosluk olusuyor..ben hala alısamadım...acıyım ben yenı topık bı ısım bulun acıyım seve seve...

canım benım fıkrım cok gereksız bende tefal clıpso duduklu var aynı zamanda buharlı pısırıcı sepetı var haslıyorum 5 dakıkada roboto atıyorum sana yemın edıyorum aynıı hazır mamalar gıbı oluyor...bence bosa masraf yapma bu sekılde hasla gecır blendırdan

aç canım , hem daha fazla kişi oluruz , sadece ekim anneleri olmasın , taze anneler olabilir bence ismi , taşınalım burdan , değişiklik iyi gelir hepimize :KK52: sizler ne dersiniz kızlar ?

yaa bende varim eskilrden askolsun. su siralr oglm ve ben hastyz pek yazaniorm. oglmun amtbytk tedavisnin sonuna geldk bugun yedincigun. cuma kontrol ins gecmstr. zimksi hic sevmdi oglm. hirgur gecti antbytk saatlerimz beni bile agltti sinirdn. kasigi gordgu gibi kafasni cevrp agmya basliodu zor bela verdigmide kusuodu siringaylada debedm ay beler neler. cok sukur bi ogunu kaldi. senin kuzu sevdimi ilaci.

bizde zimaks kullanıyoruz canım 3 mg. çekiyorum şırıngaya , bizde 7 gün kullanıcaz , hiç sevilcek gibi değilki , kokusu güzelde tadı bi acayip :KK37: ama o anlamadan oyunla moyunla sıkıveriyorum ağzına şırıngayla :KK1:

ben de yildim bu antibiyotik isinden.bizimki zimaks degil, unacid diye bir antibiyotik- toz gibiydi icine su koyup karistiriyorsun, sizinki nasil surup gibi mi? bunun kivami baya koyu oluyor, kokusu da berbat. ilk denemelerde hep cikardi, sonra tekrar versemmi acaba ne kadarni cikardi bilemedim, riske atmak istemedim fazla olur diye vermedim, siringiyla denedim, o da kivami koyu diye ayarlayamadik sarr diye hizlica bogazina kacti onu da cikardi. simdi kucuk kasikla 3e boldum , 3 defada az az veriyorum ama daha kasigi gorunce anliyo agzini simsiki kapatiyor. yazik kuzulara :KK43:

akıl küpü bunlar şimdiden :KK1: bizimkide tozdu canım , su ile karıştırdık ama çok katıda değil , şırıngaya çekiliyo yine

biz variz caniim:KK24: oglusumun bsai konak doluydu onceleri her ikamadan once bebeyagi surup yarim saat bekletip tariyordum sonra yikiyordum yavas-yavas azalmis hatda bitip gitmisdi bile:KK51: sonra sunnet olunca yikamayi biraz gecikdirmeli oldum ondan beri yarim aydir yine var ama onceki gibi bol-bol degil sadece bingildak kisminda biraz da tepesinin dugum yerinde:KK37: konakdan dolayi bizde sac yok keltosuuuzzz bizzz:KK52::KK52::KK52:
atopiclear kullnın canım cok ii hemde kalıcı çözüm kızımda cok wardı we sımdı gectı 15 gun kullandım merhemini sürdüm kafgasını sıldım we tamamen yok oldu

tasekkurler teyzesi :KK16:aslinda bu ay biraz duzeldi de kilo bakimindan ama biz geriyiz biraz :KK34:kafasi buyuk ondan kilolu gorunuyordur :KK34:
bu sabah bi kac kec kolundan tutdum 6-7 adim atmaya basladi bile erkenden yurumek sevdasina dusmus bizimki:KK52:
senin oglusun nasil iyilesdimi

masallah yurumeyi hevesli kuzun. boyu kacki omerin cnm. kilosu orantilidr boyuyla. ben tam iyilesti diyirum artik bi bakiyorm ertesigun yine hapsiriyo anlamadm gitti. yarn kontrolmz var. ins enfksiynu gecmstr. buarada saol cnm sordugun icin.

Slm kizlar oglusum hala iyilesemedi oksuruk ve ishal ates devam ediyordu uykusuz geceler de tabi dun kulagindan biseyler akmaya basladi habire akiyo acil doktora gittik orta kulak ilthabi olmus bu sefer antibiytk verdi :KK43: ama oglusum gulmeye ziplamaya basladi iilesms gibi bide biz bes ayini doldurduk altinci ayina girdik kilo almayi biraktim zayiflamis 7500 kilo normal mi geri alirmi gelisim geriledimi diye cok endiseliyim sizede boyle oluyomu ben mi cok takiyorum bilemedim :KK43:

çok geçmiş olsun miniğine ama endişelenme bu kadar , bende tersine kızım tombul birkızmı olucak endişesi var :KK53:

ozledık senıı canım yerles de gel artıkk elıf su mınnosuna a gecmıs olsunn canmm
saglikli olsun da varsin minis olsun annesi, her bebek farkli farkli kilo aliyor, karsilastirmak zor- boy kilo oranina da bakmak lazim tabi. 500 gr iyi bence zaten, benim kizim gecen ay 500den az almisti ama doktor iyi demisti.bu ay dusmustur heralde, giderek azalir demisti kilo alimlari.
boşuna dememişler milletin ağzı torba değilki büzesin diye :)
sen canını sıkma tatlım ya.ağzı olan konuşuyo de geç.bizim insanımız çok meraklıdır boş konuşmaya.herşeyi duyma ve o insanları kaale alma.bebişini de kokla benim yerime
500 gr az degil canim gayet normal annesi:21: biz de topigin kucuklerindeniz merak etme yalniz degilsin :KK19: bizimkinin hem kafasi buyuk ama kendisi mini-minnacik babasi tarafa cekmis kafadan:KK9: ama babamiz boylu-poslu:KK15: ben minyonum:nazar: boyda bana cekmesin deeee :KK37:
insaallah asiyi da rahatlikla atlatir sirinneeen:KK54:
saolun kızlar pozıtf yaklasımlarnz ıcın moral olduuu......
kılo ve boy olarak normal sınırlarda zaten burdakı bebıslere nazaran mınıs ıstee
napalım nasıbı bu kadarmıss canı sagolsun mercımegımınnn:KK1:
kutsev,,,
omercıgın ne tatlı ne mutlu bı bebek oleeee 41 kere masaallah:nazar::nazar::nazar:
benım kızımın erkek versıyonu tamm benım kızımda baba tarafının mırası olarak vucuduna gore buyuk azcık kafası:KK9:
yuzu ynakları dolgun yuzunu goren tombıs dyo ama kıyafetler bı cıkınca yavru kus kadar kalıyoo:KK9:
bnm esımde boylu posludur ben mınyonum kafası harıc bana cektı kuzucugum zannımcaa:KK6:
aç canım , hem daha fazla kişi oluruz , sadece ekim anneleri olmasın , taze anneler olabilir bence ismi , taşınalım burdan , değişiklik iyi gelir hepimize :KK52: sizler ne dersiniz kızlar ?

bence cok cok ıyı bı fıkır... hem tasınalım hatta:KK52::KK52:
burda kımın elı kımın cebınde bellı dııl :KK1::KK1:saka bı yana
topıgı acan kım bu kdar sayfa oncesı kımler vardı ıcınden cıkmak mumkun dııl
bde bı eskı yenı muhabbetı gecıyo arasıra onu da anlams dıılım
basılıgı secelım hadı herkes bı tane sunsun alternatf baslıkk
yenı topıgmıze eskı yenı demeden hepımz sıfır km olarak baslayalımmm:KK52:

kızlar bu arada ben katı meyve sıkacagı alacagım malum ek besın zamanı geldı cattı
var mı kullanp onerdgnız....temzlıgı kolay olanlardan
m.suyunu ıcerek aldgm enerjyı onu temzleyerek harcamk ıstemıyorum reklamda dedıgı gbı phlıps alasım var bu yuzden amaa:26::26:
henuz hıc bı pıyasa arastrması yapmadımm

slm kızlar nasılsınız?

bugün benim moralim çok bozuk :KK14: rotavirüsü aşısı için sabah sağlık ocağına gittik. oğlum sadece 100 gr almış bu ay

1000-1000-700-600 diye gidiyorduk bu ay 100 gr'a düşmüş. 7200 gr şuan kilosu iyi ama en az 300 gr alması gerekiyodu dedi

işte olduğum saatlerde 2 kez anne sütü 3 kez mama veriyor bakıcımız. 90 ml mama verirken 120ye çıkardık ama yetmiyomuş işte

boyu 3,5 cm uzamış 68 cm olmuş

bu ay sonunda ek gıdaya yoğurtla başlayalım demişti geçen ay ama kilo alımı olmayınca ek gıdaya geçişi bekleticez dedi

kızlar topiğimizin adı elele büyütüyoruz veya bebeğimi büyütüyorum veya haydi anneler beraber büyütelim olabilir mi?
aklıma şimdilik bunlar geldi.

X