2012 Kasım annelerinin hastane seçimleri

mersenne

Canım kızlarım
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2012
871
2
Merhaba anne adayları,

Hastanelerdeki doğum fiyatlarını kapsayan aşağıdaki gibi bir tablo oluşturmak istedim. Bu hem bize hem de diğer anne adaylarına faydalı olur diye düşünüyorum. Katkı sağlayan herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Sizden ricam kendi hastanenizin aşağıdaki bilgilerini bana mesaj atmanız, böylece listeyi hep güncelleyebilirim. Sadece kendi hastane bilginize ek olarak fiyat aldığınız başka hastanelerin de fiyatlarını gönderirseniz daha geniş bir listeye sahip oluruz.
Sevgiler:KK39:

ANNEİLİLÇEHASTANEDOKTORN.DOĞUM FİYATISEZERYAN FİYATIBEBEK PAKETİBEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ)FİYATITAHMİNİ DOĞUM TARİHİ
MersenneİstanbulŞişliMemorialRemzi Aydın7,7008,9006601,500-2,00018/11/2012
MersenneİstanbulBakırköyEthica 1,500-2000 (SGK)2,500-3,000(SGK) SGK
MersenneİstanbulBahçelievlerMedicalpark 2,340 (SGK)2,940 (SGK)308SGK
MersenneİstanbulŞişliÇevre 2,250 (SGK)2,250 (SGK)500-600YOK
MersenneİstanbulBeşiktaşİstanbul Cerrahi 3,5001,200SGK
KoZeTeİstanbulEyüpOr-Ahayim Özel BalatMeltem Özben1,500 (SGK)1,750 (SGK)-SGK17/11/2012
KoZeTeİstanbulGaziosmanpaşa500 Evler Şafak Defne Dilek Dağlar 500 (SGK)750 (SGK)-SGK
alpellaaİstanbulGöztepeMedicalpark-2,100 (SGK)3,200 (SGK)---
nilttİstanbulBahçelievlerMedicana-1,600 (SGK)2,300 (SGK) ---
er_caEskişehir-Acıbadem- ~2,000 ~2,000---
fburakİstanbulAvcılarMedicanaYavuz Aydın - 850ücrete dahil--
ayshinceİstanbulZeytinburnuAvrasyaNurcan Dalan 680 (SGK) 1,050 (SGK)ücrete dahil--
misskokulummKayseriErciyesÖzel Erciyes- - 500 (2011 fiyatı)---
coynessİzmirBucaTıp merkezi- 150 500 ---
merwecik_20İstanbulKartalUmutŞeyma ..... 480 (SGK) isteğe bağlı 900 (zorunlu 680) ücrete dahil--
DeryasİstanbulMaltepeMaltepe özel bölge- - 600 TL. ---
DeryasİstanbulPendikPendik bölge- - 600 TL. ---

Bağcılar SGK müdürlüğünden Dr. Hakan Koyuncu ile görüştüm. Kendisine özel hastanelerde bebek yoğun bakım küvezini SGK' nın karşılayıp karşılamadığını sordum. Kendisi aynen şunu dedi o özel hastanenin SGK ile anlaşması olsa da olmasa da Acil olarak yapılan her şeyi SGK ya fatura etmek zorunda. Siz hiç birşey ödemiyorsunuz dedi. Hatta benim hastanenin adını verdim, dedim böyle böyle memorial böyle olmadığını iddia ediyor dedim. Hayır siz onlarla bir daha konuşun benim ismimi verin beni arasınlar dedi. Çünkü bu Hakan bey özel hastanelerden gelen acil raporlarını inceleyen ve onaylayan kişiymiş. Dedi ki hastane acil olduğunu rapor eder biz de gerçekten acil mi diye bakarız ve onaylarız dedi. Aaay çok sevindim, hastanemi değiştirmeyeceğim gibi görünüyor Kızlar bence siz de kendi ilçenizdeki SGK yı arayıp aynı bu şekildeki birisinii bulup danışın ve o kişinin telefonunu kayıt edin ki yarın bir gün acil durumda hastane onları arasın (özellikle erken doğum riski olan kişilerde işe yarayacak bir bilgi.)Özel hastane çalışanları bile bu yasayı henüz bilmiyor.

Son düzenleme:
Merhaba anne adayları,

Hastanelerdeki doğum fiyatlarını kapsayan aşağıdaki gibi bir tablo oluşturmak istedim. Bu hem bize hem de diğer anne adaylarına faydalı olur diye düşünüyorum. Katkı sağlayan herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Sizden ricam kendi hastanenizin aşağıdaki bilgilerini bana mesaj atmanız, böylece listeyi hep güncelleyebilirim. Sadece kendi hastane bilginize ek olarak fiyat aldığınız başka hastanelerin de fiyatlarını gönderirseniz daha geniş bir listeye sahip oluruz.
Sevgiler:KK39:

ANNEİLİLÇEHASTANEDOKTORN.DOĞUM FİYATISEZERYAN FİYATIBEBEK PAKETİBEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ)FİYATITAHMİNİ DOĞUM TARİHİ
MersenneİstanbulŞişliMemorialRemzi Aydın7,7008,9006601,500-2,00018/11/2012
MersenneİstanbulBakırköyEthica 1,500-2000 (SGK)2,500-3,000(SGK) SGK
MersenneİstanbulBahçelievlerMedicalpark 2,340 (SGK)2,940 (SGK)308SGK
MersenneİstanbulŞişliÇevre 2,250 (SGK)2,250 (SGK)500-600YOK
MersenneİstanbulBeşiktaşİstanbul Cerrahi 3,5001,200SGK

İL : İSTANBUL
İLÇE : EYÜP
HASTANE : OR-AHAYİM ÖZEL BALAT HASTANESİ
DOKTOR: MELTEM ÖZBEN
N.DOĞUM DİYATI :1500 (SGK)
S.DOĞUM FİYATI:1750 (SGK )
BEBEK PAKETİ: -
TAHMİNİ DOĞUM TARİHİ :17.11.2012
BEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ ) :SGK

İL:İSTANBUL
İLÇE: GAZİOSMANPAŞA
HASTANE : 500 EVLER ŞAFAK HASTANESİ
DOKTOR: DEFNE DİLEK DAĞLAR
N.DOĞUM FİYATI: 500 (SGK)
S.DOĞUM FİYATI :750 (SGK )
BEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ) :SGK

bendende bunlar olsun :)

Son düzenleme:
medipol: (sgklı) normal doğum 1450, sezaryen 2300
medical park göztepe: (sgklı) normal doğum 2100, sezaryen 3200

her şey içindeymiş

İL : İSTANBUL
İLÇE : EYÜP
HASTANE : OR-AHAYİM ÖZEL BALAT HASTANESİ
DOKTOR: MELTEM ÖZBEN
N.DOĞUM DİYATI :1500 (SGK)
S.DOĞUM FİYATI:1750 (SGK )
TAHMİNİ DOĞUM TARİHİ :17.11.2012
BEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ ) :SGK

İL:İSTANBUL
İLÇE: GAZİOSMANPAŞA
HASTANE : 500 EVLER ŞAFAK HASTANESİ
DOKTOR: DEFNE DİLEK DAĞLAR
N.DOĞUM FİYATI: 500 (SGK)
S.DOĞUM FİYATI :750 (SGK )
BEBEK YOĞUN BAKIM (KÜVEZ) :SGK

bendende bunlar olsun :)

medipol: (sgklı) normal doğum 1450, sezaryen 2300
medical park göztepe: (sgklı) normal doğum 2100, sezaryen 3200

her şey içindeymiş

Teşekkür ederim kızlar. Ama bilginiz olsun, hastanelerde bebek paketlerinin fiyatları ayrı oluyor. Sonradan sürpriz ile karşılaşmayın. Ayrıca bebek yoğun bakımı olan hastaneleri tercih etmeye çalışın.

Alpellaa : Bahçelievler medical parkta bebek paketi var, Göztepe'de de muhtemelen vardır.

Teşekkür ederim kızlar. Ama bilginiz olsun, hastanelerde bebek paketlerinin fiyatları ayrı oluyor. Sonradan sürpriz ile karşılaşmayın. Ayrıca bebek yoğun bakımı olan hastaneleri tercih etmeye çalışın.

Alpellaa : Bahçelievler medical parkta bebek paketi var, Göztepe'de de muhtemelen vardır.

bebek paketi sorduğum da bir bilgi vermediler gidince soracağım artık :) içerik olarak nasıl bir şey bebek paketi :)

Bebeğin ilk ayak altı testi, kontrolleri ve yatak parasını kapsıyormuş canım.

Yuh diyorum ya :KK53::KK53::KK53: bunları zaten yapmak mecburiyetindeler kayıtları için gerekli bunlar bunun da paketini mi çıkartmışlar hani yoğun bakım olur acil bir müdahale olur da anlarım yattığı yatağı biz getirsek indirim olur mu :KK33::KK33::KK33:

Yuh diyorum ya :KK53::KK53::KK53: bunları zaten yapmak mecburiyetindeler kayıtları için gerekli bunlar bunun da paketini mi çıkartmışlar hani yoğun bakım olur acil bir müdahale olur da anlarım yattığı yatağı biz getirsek indirim olur mu :KK33::KK33::KK33:

Evet canım ne yazık ki bunun da paketi var :KK34: Genelde ilk doğum yapanlar bunu bilmediği için, sonradan hastane bu kadar demişti bu kadar fiyat çıktı diyor. O yüzden ilk başta bunun da fiyatını öğrenmek lazım.

Bu sayfayı okuyan herkese; Erken doğum yapma ihtimaliniz var ise lütfen doğum yapacağınız hastanede bebek yoğun bakım ünitesi olup olmadığını öğrenin. Doğumdan sonra, bebeğin küvezle beraber başka bir hastaneye sevki çoook zor bir şey. Bir tanıdığımızın başına geldi. Ayrıca, hastanenin SGK anlaşması yok ise yoğun bakım küvezi çok maliyetli :KK47::KK47:

Evet canım ne yazık ki bunun da paketi var :KK34: Genelde ilk doğum yapanlar bunu bilmediği için, sonradan hastane bu kadar demişti bu kadar fiyat çıktı diyor. O yüzden ilk başta bunun da fiyatını öğrenmek lazım.

Bu sayfayı okuyan herkese; Erken doğum yapma ihtimaliniz var ise lütfen doğum yapacağınız hastanede bebek yoğun bakım ünitesi olup olmadığını öğrenin. Doğumdan sonra, bebeğin küvezle beraber başka bir hastaneye sevki çoook zor bir şey. Bir tanıdığımızın başına geldi. Ayrıca, hastanenin SGK anlaşması yok ise yoğun bakım küvezi çok maliyetli :KK47::KK47:

:21::21::21: canım valla gerçekten de faydalı bir topik yapmışsın elimde olsa da 10 kere beğenebilsem... ben de pazartesi gittiğim hastanenin doğum ücretlerini öğrenip bildireyim anadolu yakası olarak ...

:21::21::21: canım valla gerçekten de faydalı bir topik yapmışsın elimde olsa da 10 kere beğenebilsem... ben de pazartesi gittiğim hastanenin doğum ücretlerini öğrenip bildireyim anadolu yakası olarak ...

Teşekkür ederim canım :KK71:Hastane araştırırken insanın aklına herşey gelmiyor, hep birşeyleri sormayı unutuyoruz galiba, özellikle ilk doğum ise. Ben yatarak hamilelik geçirdiğim için doğum konusunda araştırmacı gazeteci oldum :126: . Senden de hastane bilgilerini bekliyorum canım. Bu arada hep İstanbul'lular bilgi veriyor, diğer şehirdeki hamişler nerdesiniz :KK36::KK36::KK36:

Son düzenleme:
Ben muhtemelen ekimde yapicam ama yazıyım yinede.. avcılar medicana 850 tl sezeryan normalini bilmiyorum ama bebek paketi içinde..ilk dogumumuda orda yaptığımdan biliyorum.. dr yavuz aydin.

eskişehir acıbademe gidiyorum doğum da orada olucak ortalama fiyat 2000 civarı.

maşşalh fiyatlar uçmuş gitmiş, normal doğuran ben parayı alan onlar :) benim gittiğim yer tıp merkezi, sezeryan yapılmıyor, normal doğum 150 lira epidural 500 lira, oda parası yok, sanırım merkezde küvez de yok, doktorumdan ve merkezden memnunum, çok şükür herşeyim normal gidiyor, ekstra bir durum olmadıkça inşallah orda yapıcam doğumumu, herşey yolunda gittiği sürece çok fazla para dökmelere karşıyım ben, doğum bir hastalık değildir, herşeyi yolunda giden bir bayan her şartlarda her yerde doğurabilir :)

Ben muhtemelen ekimde yapicam ama yazıyım yinede.. avcılar medicana 850 tl sezeryan normalini bilmiyorum ama bebek paketi içinde..ilk dogumumuda orda yaptığımdan biliyorum.. dr yavuz aydin.

Canım benim 40 haftam 18 Kasım'a geliyor ama plasenta previa olduğum için Eylülden itibaren doğurma ihtimalim var. Amaç insanlara fiyatlar hakkında bilgi vermek.

Canım benim 40 haftam 18 Kasım'a geliyor ama plasenta previa olduğum için Eylülden itibaren doğurma ihtimalim var. Amaç insanlara fiyatlar hakkında bilgi vermek.
ah canim aynı dert bendede var Malesef bende plesenpa previa yım ve sezeryan olmak durumundayım..gerçi dr yukarı çıkma ihtimalide var

benimde 7 kasım ama 19 ekim gibi olucam mecburen...oda ozamana kadar durursa inşallah 36. Haftamizi görmek nasip olur..

maşşalh fiyatlar uçmuş gitmiş, normal doğuran ben parayı alan onlar :) benim gittiğim yer tıp merkezi, sezeryan yapılmıyor, normal doğum 150 lira epidural 500 lira, oda parası yok, sanırım merkezde küvez de yok, doktorumdan ve merkezden memnunum, çok şükür herşeyim normal gidiyor, ekstra bir durum olmadıkça inşallah orda yapıcam doğumumu, herşey yolunda gittiği sürece çok fazla para dökmelere karşıyım ben, doğum bir hastalık değildir, herşeyi yolunda giden bir bayan her şartlarda her yerde doğurabilir :)

Hastane ve ücret seçimi tercih meselesi tabii ki. Fiyatları vermişsin ama şehir, ilçe, klinik gibi bilgileri vermende sakınca yoksa ve söylersen listeye ekleyeyim. Bu arada hamilelik tıbbi olarak bir hastalık canım :KK17: Hepimizin gönlünden geçen herkes sorunsuz bir doğum geçirsin, ama ne yazık ki bu mümkün değil. Hepimiz şanslı olamıyoruz :84::84: herşeyi yolunda giden bir bayan 150 TL.yi vermeden evde de doğurabilir, eskiden öyleydi ve ölen annelerle, çocuklarının sayısı bilinemeyecek kadar çoktu ne yazık ki.

ah canim aynı dert bendede var Malesef bende plesenpa previa yım ve sezeryan olmak durumundayım..gerçi dr yukarı çıkma ihtimalide var

benimde 7 kasım ama 19 ekim gibi olucam mecburen...oda ozamana kadar durursa inşallah 36. Haftamizi görmek nasip olur..

Sana da geçmiş olsun hastadaşım :KK52:Benim şimdilik yukarı çıkma ihtimali görünmüyor, zaman ne gösterir bilemem. Ben en çok normal doğum yapamayacağım için üzülüyorum biraz. Birşeyi merak ettim canım, doktor erken doğum tarihi olarak mı 19 Ekim dedi, öyle birşeyi tahmin edebiliyor mu? Benim 30.haftadan itibaren kanamalı doğum riskim var :84:

Sana da geçmiş olsun hastadaşım :KK52:Benim şimdilik yukarı çıkma ihtimali görünmüyor, zaman ne gösterir bilemem. Ben en çok normal doğum yapamayacağım için üzülüyorum biraz. Birşeyi merak ettim canım, doktor erken doğum tarihi olarak mı 19 Ekim dedi, öyle birşeyi tahmin edebiliyor mu? Benim 30.haftadan itibaren kanamalı doğum riskim var :84:
Canim simdi senin haftan benden geri ve 30 haftada bile çıkanları okudum burda. Benim dr çıkabilir dedi. O kanama olmazsa araya bayram giriyor ve riskli dönemler oldugu için biliyorsunki anne ve Bebegin hayatı söz konusu o haftaya varirsak allahın izniyle evet 19 ekim tabi senin dediğin gibi eylül itibariyle erken doğum onun onceside kanamanın durduralamadigi ve annenin hayatı tehlikeye girdiği an Malesef Bebegin alınmasi durumu var... Inşallah şu 30 lü haftaları görmek nasip olur...ins seninde bizim gibi bu durumu yasayanlarinda pkesentasi yukarı cikarda rahat bir nefes alırız... Bebek Muhtemelen büyüdükçe yukari çıkma ihtimali var umudunu yitirme...

X