2012 Şubat Anneleri

uzuuun bı ara sonunda herkese merhaba. guzel haberımız var
kızım abla oluyor hemde ıkı kez bırden :))
dualarınızı beklıyorum. :KK53::KK53:

canım tebrik ediyorum seni, iki kez birden demişsin ikiz mi yoksa ? :emir_bebek::emir_bebek::nazar:

ben henüz 2. çocuk fikrine uzak bakıyorum ama tabi nasipte varsa bir tane daha evlat sahibi olmak hayırlısı derim

Selamlar kızlar, uzun süre sonra geldim ben de. Bebekler büyüdü, çocuk oldular artık, ikinci bebek haberleri de çoğalmış, 2.yi bekleyenlere hayırlı olsun, kucağına alanlara sağlıkla büyütsünler diyorum. Bizim ufaklık da bikaç gündür benim de kardeşim olsa demeye başladı, ama aklına sokan babası!!! Ona kalsa yapardık peşpeşe büyür giderlerdi ama kalsın birgün yalnız başına çocukla da görürdüm ben onun bu fikrinin nasıl değiştiğini :) Bir de eğer ikinci bebek olursa sevemezmişim gibi geliyor, evlat ayrımı omaz derler ama ilk çocuğun yeri kesinlikle farklıdır, yaptığı herşey o kadar mucizevi geliyor ki, karnındaydı, sana muhtaçtı, yürüdü konuştu derken şimdi benim söylediklerime cevap verip laf yetiştiriyor sıpacık :))
Bu aralar kreş arayışındayım, eylül itibariyle belki de yazın okula başlasın istiyorum, kendi de çantasını toplayıp toplayıp okula gidiyorum diye hazırlanıyor, ama o kadar zormuş ki okul seçmek, bunun daha ilkokulu, lisesi filan var, nasıl yapacağız bunları bilmem. Kreşe başlatan var mı aranızda, seçerken nelere dikkat etmek gerekli? Yemeği filan iyi mi bak diyorlar, ben yemeği geçtim, ne olaylar duyuyoruz çocuğumu dövmesinler, zarar vermesinler yeter demeye başladım ama ondan nasıl emin oalcağız ki? Kameralı okullar var ama öyle psikopatça davranmak da istemiyorum, bilemiyorum işte, kafam bulandı iyice. En iyi okul evin yakınıdnaki okuldur deyip vereceğim en son mahllenin okuluna herhalde :)

merhaba bayanlar bende coook uzun zaman sonra girenlerdenim...benim önceki isim hazelimm di ordan hatırlarsınız belki...benim oğlum mertte 2 şubatta 2 yaşına girdi..bu ara tuvalet eğitimine başladık...fena gitmiyoruz...konuşması çok güzel ..uzun uzun cümleler kuruyo..bi kaçtane şarkı söylüyo sayı sayıyo falan....maşallah herşeyi cok iyi biliyoda tek sıkıntımız çişi geldiğinde söylemiyo...bunuda atlatırsak 2.düşünüyorum inşallah...Allah herkese gönlüne göre versin...görüşmek üzere

Kızlaaar merhaba...

Artık pek gelemiyoruz foruma ama aklımıza geldikçe kendimizi hatırlatalım ki iyice kopmayalım derim ben:)))

Ömercik de sizin bebişler gibi büyüdü artık. 2,5 yaşında. Anneye yapışık, istediği olmadığında anında avazı çıkana kadar ağlayan ama bu eksilerinin yanında bir o kadar da tatlı bir çocuk oldu.

Kış döneminde yarım günlük de olsa kreşe vermek istiyorum. Hem onun için, hem de benim.

Kızım da ikinci sınıfa geçti. Başarılı bir birinci sınıf geçirdik. Asıl maraton bundan sonra başlıyor inşallah.

Esen kalın, kendinize iyi bakın.

slm kızlar foruma artık kimsecikler gelmiyor..2012 şubat anneleri olarak dağılmış durumdayız sanırım..

okuyan olur belki nasılsınız umarım herşey yolundadır malum şubat bebeklerimiz artık büyüdü,kimleri abla abi oldu yada olmaya aday...)) bi yandan işimiz kolaylaşırken bi yandan da zor oluyor..

ağustosta 2.5 yaşında olacak umut..geçen sene bu zamnlara düşündükçe nekadar büyümüş diyorum..olumlu yada olumsuz sürekli değişkenlik gösteriyor hareketli kişiliği..bi yandan beni zoerluyor bi yandan daha rahta erdim dediğim oluyor..umut yabancılardan çekinmeye başladı ,özellikle erkek ve adamlardan!baş edemdiğim durumlar onu ferenleyen tek şey yabancı adamlarla korkutmak oluyor.biliyorum çok ama çok yanlış ama bazen mecbur kalıyorum.
ben tuvalet eğitimine başlamak için 1 ay daha zaman verdim ona.ama bu kış girmeden bu işi bitirmek istiyorm.inşallah çok zorlamaz.yalnız umut hala konuşmuyor oyüzden nasıl olacak bilmiyorum.((

bi de kız kardeşimiz olmuştu hatırlarsanız,oda 9 aylık oldu.umut gibi erkden emeklemedi 6 ayın sonunda emekliyordu umut ama kızımda komndo gibi sürünüyor..:))aslında emekliyecek belki b iki adım gidiyor emekleyerek ama abimiz yerde emekleyen birni görünce kedi sanıp üzerine oturmaya girişiyor(bi hep öyle oynardk) kızıma fırsat kalmıyor..

ben iki çocukla çok zorlanıyorum ama bu tempoya bile alışıtım diyebilirim..sağlklı olsunlar..

kızlar sizlerde ara ara girip yazın kendinizden bahsedin..kopmayalım iyice..öpüyorum hepinizi kendinize iyi bakın..hayırlı ramazanlar..

Merhaba kızlarr, çok uzun süredir giremiyordum ben de ama, hep aklımdaydınız. Herkes iyidir umarım. Çocukları büyütürken bazı şeylere vakit kalmıyor maalesef :KK43: Benim oğluşlar da 2,5 yaşında, konuşmaları çok şeker. Çok eğlenceli ama bir o kadar da zor bir dönem geçiriyoruz. Herkese sevgiler

Merhaba kizlar bende hamileyken cok girerdim buraya oglum 21 subat dogumlu 2.5 yasinda cok tatli masallah veeee su an 3 aylik bi kiz kardesimiz oldu:) hala ınanamiyorum cok hizliyim oda tatlilik zaten rabbim olmayan kullarina versin ben artik buyutup rahatlamak ististiyorum

tek sikintimiz tuvalet egitimi su an surekli cis kaka temizliyrum 1 ay oldu ama geldi demiyor götür unce klozete yapiyo sorunsuz ama ne zaman soylucek saat basi tuvalete gitmekten odul ceza mi versem napicadimi sasirdim siz neler ysptiniz alisan varmi cok yoruluyoru m bide bebis var

Herkese merhaba

Uzun zamandir gorusemiyoruz.Yazip hal hatir soranlar var saolsunlar,herkes bir kosturmaca gidiyor
Gunisigim ne yaptin sen iki cocuklar durumlar nasil ve tabi berfinbilgen de ne yaptim merak ediyrum
Juweline bebisini gule gule buyut
Catlower sizde guzel heyecanlar vardi sanirim abla okula baslamisti
Lalus ne zamandir gorunmuyordun facede de yoksun hersey yolunda umarim
Sinemaksungur canim gorusemedik iki izmirli sen deiyisindir umarim
Cozget ayni deli sorular benim kafamda da var,kres hem istiyorum hem korkuyorum
Hugocuk merak ediyorum basina bir hal mi geldi diye ne yapar eder iki kelam yazrdi uarim bir sorun yoktur
İsimlerini yazmadigim bircok arkadas umarim hepiniz iysinizdir

Yagmur buyudu artik 2.5 yasindayiz,21 subat dogumlu..cok harekeli benim sipacik
Sukur tuvalet egitimini hallettik rahatlaik bu konuda sormak istedikeriniz olursa yardimci olurum
Biz memeyi de yeni biraktik.benim dana bu yasa kadar emdi,zor bela kestik onu da sukur
Calisma hayatina tekrardonmeyi dusunuyorum,bir kac ay sonra yagmuru krese yaim gun baslatip alistiralim diyoruz bakalim ne olacak

Ben sizlerle sohbeti ozledim hele bir toplanin da konusalim be yaw

Herkese merhaba

Uzun zamandir gorusemiyoruz.Yazip hal hatir soranlar var saolsunlar,herkes bir kosturmaca gidiyor
Gunisigim ne yaptin sen iki cocuklar durumlar nasil ve tabi berfinbilgen de ne yaptim merak ediyrum
Juweline bebisini gule gule buyut
Catlower sizde guzel heyecanlar vardi sanirim abla okula baslamisti
Lalus ne zamandir gorunmuyordun facede de yoksun hersey yolunda umarim
Sinemaksungur canim gorusemedik iki izmirli sen deiyisindir umarim
Cozget ayni deli sorular benim kafamda da var,kres hem istiyorum hem korkuyorum
Hugocuk merak ediyorum basina bir hal mi geldi diye ne yapar eder iki kelam yazrdi uarim bir sorun yoktur
İsimlerini yazmadigim bircok arkadas umarim hepiniz iysinizdir

Yagmur buyudu artik 2.5 yasindayiz,21 subat dogumlu..cok harekeli benim sipacik
Sukur tuvalet egitimini hallettik rahatlaik bu konuda sormak istedikeriniz olursa yardimci olurum
Biz memeyi de yeni biraktik.benim dana bu yasa kadar emdi,zor bela kestik onu da sukur
Calisma hayatina tekrardonmeyi dusunuyorum,bir kac ay sonra yagmuru krese yaim gun baslatip alistiralim diyoruz bakalim ne olacak

Ben sizlerle sohbeti ozledim hele bir toplanin da konusalim be yaw

diccle tesekkur ederim canim
tuvalet egitimi icin cok soru var kafamda
surekli koltuk parke temizliyorum bizim oglanda 21 subat dogumlu hareketetli bi cocuk sanki sadece kakasini anliyor ama cisim geldi diyorm:) oda herzaman degil ben 1 2 saat arayla goturuyorum klozete oturio yapiyor masallh korkmuyor gece gündüz çıkardım bezi 3 hafta oldu tamanen cikali gece bi kez kaldiriyorum cise yoksa yatak batiyo biraz fazla su iciyor ondan sanirim.. gunduz en uzun 2 saat tutabiliyo ama kendisi cisim geldi demiyor bu sekilde dewam etmelimiyim sizce bazen cok yorucu temiz lemedi insanin bezi takasi geliyor vallahi :) goruslerinizi yazarsaniz mutlu olurum kizlar

diccle tesekkur ederim canim
tuvalet egitimi icin cok soru var kafamda
surekli koltuk parke temizliyorum bizim oglanhal21 subat dogumlu hareketetli bi cocuk sanki sadece kakasini anliyor ama cisim geldi diyorm:) oda herzaman degil ben 1 2 saat arayla goturuyorum klozete oturio yapiyor masallh korkmuyor gece gündüz çıkardım bezi 3 hafta oldu tamanen cikali gece bi kez kaldiriyorum cise yoksa yatak batiyo biraz fazla su iciyor ondan sanirim.. gunduz en uzun 2 saat tutabiliyo ama kendisi cisim geldi demiyor bu sekilde dewam etmelimiyim sizce bazen cok yorucu temiz lemedi insanin bezi takasi geliyor vallahi :) goruslerinizi yazarsaniz mutlu olurum kizlar
Juweline kusura bakma mesajina cevap yazadim.yagmur 2 yasini gecer gecmez oglen uykusunu birakti.oglen uyumayinca ben nete giremiyorum.aksam erken uyuyor ama ben de hal kkalmiyor.
Ne yaptin sizin tuvalet egitimi nasil gidiyor? Gece uykusunda bizdede cok su ictigi zaman kacak olabiliyor.o yuzden co su ictigi zamanarda uyduktan iki saat sonra cise kaldiriyorum.hala carsafinin altina cisi yataga gecirmesin diye alt acma bezi seriyorum.gece kacirmalari 4 yasina kadar normalmis
Tuvalet egitimine basladigimizda cisde sorun yasamadik hemen kendisi solemeye basladi.kaka da sorun yasadik..korktu beze yapmak istedi sonra bezi istemei ama kaka da yapmakistemedi ,kakayi 2-3 gun tutup sonra aglaya aglaya yzpiyordu.cok sukur konusa konusa atlattik bu sureci
Senin isin bebek de oldugu icin zor Allah kolaylik versin

slm kizlar ben müjdeli haberle gelemedim malesef bebegimin kalbi durmus..... kürtaj benim icin tehlikeli oldugu icin hap verdi vajinal koyacagim ve bebegimin dusmesini bekleyecegim:KK58:
sizlere abla tavsiyesi ne olursa olsun uzulmeyin acaba solemi acaba bolemi diye en guzel donemlerinizi sikintiyla gecirmeyin olacaksa olacaga care yok malesef..... Rabbim verdi Rabbim aldi boynumuz kildan ince.....
geldim sukur namazimi kildim..... kelebegim cennete annesini bekleyecek ...onu ben cok istemistim RABBIM ELIMDEN ALDI SUKURLER OLSUN KI YAVRUM CENNETTE BUNUNLA AVUNUYORUM BEN
YOLUNUZ ACIK OLSUN ALLAHIM TAMAMINA ERDIRSIN INSALLAH SAGSALIM KUCAGINIZA ALIN BEBEKLERINIZI.....
BEN ARTIK BURAYA GIREMEM TABLOYUDA TAKIP ETMEK ISTEYEN BANA MSJ ATSIN ADMINE SOYLEYELIM
ARA ARA ZIYARETINIZE GELIRIM INSALLAH SIZLERI COK SEVIYORUM BENI UNUTMAYIN
:KK58:
Rabbim yavrum sana emanet inaniyorum bu sefer olacak minik mucizem gelecek insAllah

X