İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

onluk birlik yazıcaktım ben kafam nereye gitmiş yawww:44::44:

örnek;

35 ........ onluk.......birlik vardır?

4 onluk 2 birlik = ......... ?

gibi,

bölme' de ise şu an için sadece 2' ye bölmeyi öğrendiler ondada 2' ye değilde yarısına bölün şeklinde öğretmiş hocamız

örnek;

yukarıda gördüğünüz 10 adet yıldızın yarısı kaçtır,

yada 8 sayısının yarısının 2 fazlası kaçtır.

çocuklar yukarıdaki soruya göre misal 8 tane elma çiziyor elleriyle yarısını kapayıp yapıyorlar

çözüm olarakta bölmeyi değilde 8-4= 4 dür şeklinde çözüyorlar

ben biraz karışık anlattım ama yukarıdaki şekli kolay kapmışlar,

bende 10 ve üzerini nasıl bölme yaptıracak merakla bekliyorum.

ben iyice kapması için misal masaya 8 fındık koyuyorum kıızma eşit bi şekilde yarısını ayır diyorum,bi sana bi bana yaparak çözüyor:KK1:
şimdi oldu sorun yok bende dedim çokkkk gerideyiz telaşlandırdın bizi

Eylül ayında bir kızım ana sınıfına bir kızımda ilk öğretim 1. sınıfa başlayacak, şimdiden endişeliyim. Okul araştırmaya başladım, özel mi olsun devlet mi olsun, yetişebilir miyim ikisine vs.. derken kaybolmak üzereyim :)

Eylül ayında bir kızım ana sınıfına bir kızımda ilk öğretim 1. sınıfa başlayacak, şimdiden endişeliyim. Okul araştırmaya başladım, özel mi olsun devlet mi olsun, yetişebilir miyim ikisine vs.. derken kaybolmak üzereyim :)
çok problem yapma hemen geçiyor telaşeyle ama biraz fazla yoruluyorsun anaokulunda bişey yok 1 sınıf biraz telaşe

Hepinize merhabalar arkadaslar
sanirim hepimiz zorlu donemleri atlattik
bizim oldukca kotu olan yazimiz yarenin minik armadasi sayesinde cozukdu kizim artik uc lu kalem kullaniyor yazisi cok guzellestii

bu arada sizde duz yazi yaziyormysunuz

ogretmen tahtaya metin yaziyor hem duz hem elyazi olaram yaziyorlar

slm anneler

bizde 2 li toplamalara geçtik

25
12
+
-------------

gibi,

yarın öğlene kadar izinliyim okula gidip durumunu sorucam kızımın umarım güzel şeyler duyarım,

artık ödevlerimiz matematik ve hayat bilgisi ağırlıklı geliyor,türkçe yi okulda yapıyorlar

yarencim,

tüm sesler bittikten sonra,düz yazıya geçtik biz ama düz yazı okuyup el yazısı yazıyoruz.

noboddy,

tatlı ve stresli telaşlar bunlar,topiği açan bir anne olarak ilk sayfalara bakarsan ne kadar panik halde olduğumu anlarsın:KK1: hepsi geçti bitti

yarencim,

tüm sesler bittikten sonra,düz yazıya geçtik biz ama düz yazı okuyup el yazısı yazıyoruz.

noboddy,

tatlı ve stresli telaşlar bunlar,topiği açan bir anne olarak ilk sayfalara bakarsan ne kadar panik halde olduğumu anlarsın:KK1: hepsi geçti bitti

Canim biz duz yazi olan metni okuyoruz
sonrasinda hem el yazi halini hem duz yazi halini yaziyoruz

Artik tekerleme ve siir ezberliyorlar tahrada okuyorlar

bugub 3 kita ezberledikuzun bakalim okuyabilcekmi

slm anneler

bizde 2 li toplamalara geçtik

25
12
+
-------------

gibi,

yarın öğlene kadar izinliyim okula gidip durumunu sorucam kızımın umarım güzel şeyler duyarım,

artık ödevlerimiz matematik ve hayat bilgisi ağırlıklı geliyor,türkçe yi okulda yapıyorlar

Sizij rakamlar oldukca yukselmis

matematik cok keyifli geldi yarene

maaşallah prensese yarencim :nazar:
benim cadıda çok sevdi matematiği,umarım hep böyle devam eder bana çekmez:26:

bizde hemen hemen hergün bir şiir ezberliyoruz ama okulda hem defterine yazmış hemde ezberlemiş olarak geliyorlar eve

1 tanede hikaye kitabı yolluyor hocamız onu okuyoruz

maaşallah prensese yarencim :nazar:
benim cadıda çok sevdi matematiği,umarım hep böyle devam eder bana çekmez:26:

bizde hemen hemen hergün bir şiir ezberliyoruz ama okulda hem defterine yazmış hemde ezberlemiş olarak geliyorlar eve

1 tanede hikaye kitabı yolluyor hocamız onu okuyoruz

Insalla canim boyle devam eder
simdilerde aylar yillar gunler onlari isliyorlar kafa karisiyor birazcik

bizimde igretmenimiz hikayeler almis hergub degisimli veriyor

dün kızımla okula gittim,hocamızdan çok güzel şeyler duydum mutlu oldum,23 nisanda sadece şiir okuyacaklarmış bu arada gösterimiz yokmuş,

gönül yayıncılığın 350 sayfalık kitaplarından aldım dün 5n1k yöntemi ile yapılmış,içerisinde bir sürü hikaye ve hikaye sonlarında sorular vardı,sayfanın biri tüm yazı diğeri tüm resim şeklinde fiyatıda çok uygun,tavsiye ederim anneler

2li toplama ve 2li çıkarmalara ağırlık verdi hocamız,birde yazım kurallarına,nokta virgül küçük büyük harf lütfen sizde evde ikaz edin bu konuya ağırlık verin 2.sınıfa hazırlık için bunlar dedi.

dün kızımla okula gittim,hocamızdan çok güzel şeyler duydum mutlu oldum,23 nisanda sadece şiir okuyacaklarmış bu arada gösterimiz yokmuş,

gönül yayıncılığın 350 sayfalık kitaplarından aldım dün 5n1k yöntemi ile yapılmış,içerisinde bir sürü hikaye ve hikaye sonlarında sorular vardı,sayfanın biri tüm yazı diğeri tüm resim şeklinde fiyatıda çok uygun,tavsiye ederim anneler

2li toplama ve 2li çıkarmalara ağırlık verdi hocamız,birde yazım kurallarına,nokta virgül küçük büyük harf lütfen sizde evde ikaz edin bu konuya ağırlık verin 2.sınıfa hazırlık için bunlar dedi.

Cok sevindik mevcam cim ikimizde dun ayni mutlukugu yasamisiz bende guzel seyler duydum

bizde kaynak kitap alicaz inceleme asamasinda ogretmen
noktlama konusunda ogretmenimiDe ayni hassaslikta her kontrol de renki kalemle eksik ise ekliyor
artik hergune bur ezber veriyor ama sadece ezber yeterki degil ezberledigini nutlaka yazdirin dedi ezbere
birde okumalatini cok sesli okumalarini istedi sesleei daha digru cikartiyorlarmia

Cok sevindik mevcam cim ikimizde dun ayni mutlukugu yasamisiz bende guzel seyler duydum

bizde kaynak kitap alicaz inceleme asamasinda ogretmen
noktlama konusunda ogretmenimiDe ayni hassaslikta her kontrol de renki kalemle eksik ise ekliyor
artik hergune bur ezber veriyor ama sadece ezber yeterki degil ezberledigini nutlaka yazdirin dedi ezbere
birde okumalatini cok sesli okumalarini istedi sesleei daha digru cikartiyorlarmia

bizim hocamızda sesli ve noktalama işaretlerine uyarak okumalarını istiyor ve mutlaka şiirleri ezber yapsınlar diyor.

15 tatilinde bir kaynak önermişti hocamız onu aldık ve bitirdik,onun dışında herhangi bir kaynak arayışımız olmadı,tek önerebileceğim şey bol bol kitap okutun ve benim öğrettiğim matematiği mutlak evde farklı sayılarla tekrar ettirin demişti.

dün toplama ve çıkarmayı tekrar konuştuk,parmak hesabını artık bıraktıralım zihinden çözsünler,büyük sayının üstüne diğer sayıyı ekleterek yaptırın dedi.

kızıma parmak hesabı yaptırmıyordum,hocamız söyleyince bayada rahatladım

kızlarımızıda maaşallah bu arada :nazar:

Arkadaşlar ogretmeniniz çocuklar dakikada kac kelime okuyabiliyor diye bir ölçüm yaptımı acaba? Mesela bizim sınıfta dakikada 69 ve 66 kelime okuyan var . Benim oğlan 55 kelime okuyor.sınıf listede bu sayı 15 kadar düşüyor. her hafta yapacakmış böyle bir ölçme tablosu.sizde de böyle bir şey var mi acaba?

bizim öğretmende yapmıyor ama eren geçen hf 40 kelime okuyordu bu hf tekrar deneyeceğim

3-4 hafta önce bizden 1 hafta boyunca dakika tutmamızı istemişti.okulda yaptırmıyormuş kızıma sordum.

kızım 3 hafta önce 40-48 arası kelime okuyordu

dün 50-55 arası okudu

sınıfta çok daha iyi okuyan çocuklar varmış 2-3 öğrenci gibi sınıf annemize sordum

Bizim öğretmenimiz ilk dönem her cuma günü yapıyordu. Şimdi ayda bir yapacak sanırım. Bugün yapmış oğlum 79 okumuş. 100 küsür okuyan bi çocuk var ama okuma bilerek başlamıştı okula.

Bizim öğretmenimiz ilk dönem her cuma günü yapıyordu. Şimdi ayda bir yapacak sanırım. Bugün yapmış oğlum 79 okumuş. 100 küsür okuyan bi çocuk var ama okuma bilerek başlamıştı okula.

Merhaba. sormak istediğim bir şey var dakikada 79 kelime okuyor demissiniz. Ilk kez okuduğu kitapdamı 79 kelime okuyor. Yoksa daha önce okuduğu bir kitabı tekrar okuduğu zaman mi 79 u buluyor.

X