2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
saolun kızlar odamz biraz küçük oldugundan biraz büyük geldi mobilyamız ama olsun ortada oynuyacagı bi alanımız var genede bugü havalandırdık yarın silip yerleştiricez inşallah

Gözün Aydın canım ay ne güzel olmuştur herseyı tam takım

kızlar odamız monte edilio :KK52::KK52::21::21:
hayırlı olsun canım, sağlıklı gnülerde kullanın inşallah

Canım bende zaten bu modelden vazgeçtim. Kısmetse casual cadillac travel sistem almaya karar verdim.
iyi yapmışsın canıım o araba hafif 8 kiloydu galiba
memnun kalırsın travel sistemlerden
Canım ben almadım ama D&R da gormuştum öyle icini doldurabileceğin olanlardan vardı. Hatta incelemiştim iyice.
kızlaar bir de BEBEĞİMİN İLK GÜNLÜĞÜ var
çok tatlı onlardan almayı düşünüyorum doğum sonrası verileri ve güzel anıları kaydetmek için
Dikkat Bebek Var (Pembe) Bebeimin lk Gnl (Ciltli) - Tanl Yaar : Kitap+CD | idefix.com

Bende 2 diş fırçası ve macunu koydum, esim de diyor ev 10 dakika evden alırdım ben kullandıklarımızı. Sanki hemen doğumdan sonra dış fircalayacaksin :))
ahahahah :KK1:
haklılar ama biz de komiğiz ama yaa:21:

kızlar aglamaktan şiştim artıkkkk yıllarca kpss ye çalıştımmm hep kıl payı kaldım bu yıl gırmıcem dedım ısrarla gırmıcem ben bu sınava ve bu yıl 5 bın kişi alıyormuşşşşş yıllarca 5 bın bı alsa kesın gıderım derdım 3 bınlerde 4 bınlerde oluyordum genelde bu yıl tam atanacakken kaldım ben esım ablalarım gır ne kaybedeıcen dedıler hep gırmıcem dedım ınatla gecen yılda kıl payı kaldım bu yıl baraj 60 mış ınanamıyorummmm ya:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
canım bir kapı kapanır bir kapı açılır, allahtan hayırlısı budur belki

kızlar gerçekten bu reflü çok zorluyor ya midemden boğazıma kadar yanıyorumbir yandan ayağımda kalçamda mantar oldu yara oldu kaşımaktan bir şeyde kullanamıyorum allahım sabır versin hdpimize 40 gün var daha
çok geçmi,ş olsun canım, yanmalar benim de arttı,
allah yardımcımız olsun, mecbur az az sık sık yiyerek azaltmaya çalışacağız, gaviscon içmiyorsan deneyebilirsin, inanılmaz rahatlatıyor

Cnm bak kensinde yazmışsın ya orda sende olsaydın allah korumuş gerçekten:KK43:( belki atanunxa daha mutsuz olacaktın eşinden uzağa gitmen gerekecekti elifçikle beraber yalnız kalacktın herşey daha zor olcaktı bizim şer diye gördüğümüz şeylerde hep hayır var unutma kendinide üzme nasipten ötesi olmuyor unutma

Canım bu kadar sıkıntı çekmişsin allah bi yerden sana tekrar yardım eder sen hiç nerak etme gerçekten zor dönemler geçirmişsin insan içindwyken hayır ılduğunu düşüneniyor ama daha iyisi olunca iyki önceden olmamış diyorsun seninde böle zamanın gelecek emin ol kendini üzme:KK43:((

Çatı muayenesinden korkma bence canım. Zor bisey olacağını düşünmüyorum.

Canım bak daha once de yaşayıp görmüşsün. Her insana nasip olmaz yaşadığı seyin hayırlı olduğunu görmek. Bak sen görmüşsün. Allah korumuş seni. Bu durum icin de aynısı geçerli. Allah en iyisini bilir. Sen yeter ki hayırlı olanı iste.

Canım cok gecmis olsun. İyidir insallah esin. Allah beterinden saklasın. Benim esim de askerdeyken kaza geçirmişti betin travmada falan yatmıştı. O cok beter bisey. Allah biran once şifasını versin insallah.

hayırlı olsun canım, sağlıklı gnülerde kullanın inşallah

iyi yapmışsın canıım o araba hafif 8 kiloydu galiba
memnun kalırsın travel sistemlerden

kızlaar bir de BEBEĞİMİN İLK GÜNLÜĞÜ var
çok tatlı onlardan almayı düşünüyorum doğum sonrası verileri ve güzel anıları kaydetmek için
Dikkat Bebek Var (Pembe) Bebeimin lk Gnl (Ciltli) - Tanl Yaar : Kitap+CD | idefix.com

ahahahah :KK1:
haklılar ama biz de komiğiz ama yaa:21:

canım bir kapı kapanır bir kapı açılır, allahtan hayırlısı budur belki

çok geçmi,ş olsun canım, yanmalar benim de arttı,
allah yardımcımız olsun, mecbur az az sık sık yiyerek azaltmaya çalışacağız, gaviscon içmiyorsan deneyebilirsin, inanılmaz rahatlatıyor

Öyle canım elbette ALlaım kızıma bana ve eşime sağlık versınde napalım bi yerden ekmegımızı yerız bızde evde oturmucaz ya hep heme çalışırım bu yerde kızım yaşını doldursun

Duydu ya kocasının sesini anca rahatça uyuyabılir artık ALlahtan rahat konuşabılıyonuz büşüm uyu mışıl mışıl sarul oğluna azcıkta hayal kur eşin döndüğünde beler yapacaksınız ucunuz beraber dıye iyi geceler canım

kız senın hamılelık takvımında dun 45 gun vardı eee gece 12 yı geçtı halen 45 anlamadım benımkıde oyle ama

Bugunku doktor kontrolumden sonra bu moralı toplamam çok zor olacak sanırım .bastan beri devam eden gelişim geriliğinde fark çok açıldı .kafa 36.haftada ıken vucut 32 . Haftada .bende pazar gunu 36 .haftaya gıreceğim ve cocugumda gelişim geriliği var.plesentayla alakalı dedi doktor.hangı doktora gıttıysem hepsı aynı şeyleri soyledi.kontrollerım 2 gune bir olmaya başladı .bı gun evde bı gun hastanede .buyuk ıhtımalde 38 e gırdıgımde alacaklar çocugumu .şımdıkı kılosu ve boyu 2100 grama 42 cm. Bugun renklı dopplere tekrar gırdım .sukur zekası ile ılgılı bır sıkıntı soylemedıler.ne olur kızlar dua edın yavrumu sağ salım kucagıma alıyım....

saolun kızlar odamz biraz küçük oldugundan biraz büyük geldi mobilyamız ama olsun ortada oynuyacagı bi alanımız var genede bugü havalandırdık yarın silip yerleştiricez inşallah
Hayırlı olsun odanız canım.
Öyle canım elbette ALlaım kızıma bana ve eşime sağlık versınde napalım bi yerden ekmegımızı yerız bızde evde oturmucaz ya hep heme çalışırım bu yerde kızım yaşını doldursun
Hersey olur Allah'ın izniyle. Hic takma kafana.
Bugunku doktor kontrolumden sonra bu moralı toplamam çok zor olacak sanırım .bastan beri devam eden gelişim geriliğinde fark çok açıldı .kafa 36.haftada ıken vucut 32 . Haftada .bende pazar gunu 36 .haftaya gıreceğim ve cocugumda gelişim geriliği var.plesentayla alakalı dedi doktor.hangı doktora gıttıysem hepsı aynı şeyleri soyledi.kontrollerım 2 gune bir olmaya başladı .bı gun evde bı gun hastanede .buyuk ıhtımalde 38 e gırdıgımde alacaklar çocugumu .şımdıkı kılosu ve boyu 2100 grama 42 cm. Bugun renklı dopplere tekrar gırdım .sukur zekası ile ılgılı bır sıkıntı soylemedıler.ne olur kızlar dua edın yavrumu sağ salım kucagıma alıyım....

Allah saglikli bir sekilde kucağına almayı nasip etsin canım. İnsallah toparlar bebisin.
Peki ilac falan veriyorlar mı plasenta icin.

Seni cok iyi anlıyorum CNm benim bebişte 2 hafta geride
Eğer ara açılırsa erken alacaklar bol bol tatlı ye CNm ben
3 gün pekmez yedim bebiş 300 grm aldı 3 günde.normaldepk az kilo
Alıyordu su an kızım 1684 grm 33+4 günlük olduk Allah yardımcımız
Olsun CNm :KK34:

Rabbim saglıkla kucagınıza versin inşallah

Allah saglikli bir sekilde kucağına almayı nasip etsin canım. İnsallah toparlar bebisin.

saol jasemincim:KK54:

van depremı oldugu yılll ben tercıh yapmıştım büşüm babamda vanı yaz orda teror yok dedı bend hep vanla doldurdum ılceleriyleee neyse tayınım çıkmadı ağladım genee snra vanda deprem olduuuu 40 tane yennı atanmış öğretmen öldü hemde daha ilk maaşlarını almışlardııııı düşn kımbılır ne kadar hevesle gıttıler vana haytımız kurtuldu atandık diye ozaman dedıkki hmmmmm ama ınsanoğluyuz işte unuyoruz carcabuk her şeyııı üzülüyoruzzz

çok üzüldüm canım senin için..
bak van depreminden de bahsetmişsin..ben de bizzat yaşadığım için söyleyeyim.o zaman eşimle daha yeni bir araya geldik ve deprem oldu...ALLAH korudu işte bi şey olmadı ama çok zordu bizim için..hayatımda ilk kez bu kadar büyük bi depremle karşılaşmıştım..17 ağustosta fazla omamıştı..
ama ALLAH a şükür yine yani ben istanbula gideceğime vanda kalırım daha iyi diyorum şimdi...unuttum...
benim eşim de ist u yazdı bakalım 1 ay sora belli oluyor inşallah bu kızımın şansına izmir olur 2.tercihi..
ben senin branşını merak ettim..bence sen ing cisin..
benim kardeşim de ing.ci ben coğ.yım.
benden 2 yıl sora mezun olduğy halde benden önce atandı..
hem de çok düşük bi puanla..ben 80 lerde atanamadım...o daha çok koyuyo insana..
benim kuzenim de tarihçiydi 10 yıl sonra ayandı ve o kadar mutlu olduk ki...
nasıl bi şey olduğunu yaşayığ gördüğüm için seni çok iyi anlıyorum...
70 lerle atnabiliyorsan çok da zor değil..yaparsın bence yine bırakmamalısın..
sana daaha önce de yazmıştım yaa.hiç bi zaman geç değildir....ALLAH ım yardımcın olsun..o kaDAR DİRSEK ÇÜRÜTüp atanamayınca daha zor...bak bi arkadaş da demiş ki eşin den ayrı kalacaktın
olsun yaşandı geçti çok şükür RABBİME...
ALLARH IM O SABRI veriyo...ben üstelik bingöle söz.li şırnağa kadrolu..vana da eş durumundan atanmışitım............

Canım öncelikle geçmiş olsun aynı durum bizde de var ne yazık ki oğlum az kilo alıyor bebeğe giden damarlarla alakalı dedi doktorlar renkli dopplere çarşamba günü gireceğim o zman kesin birşey söyleyecek dr.um 2 doktora görünüyorum ikisi de bebeği erken almaktan bahsetmedi şimdilik belki de beni korkutmamak için dopplerden sonra konuşacağız sanırım. benim oğlum 2 hafta geride 7. ayımda böyle birşey farkedilmeye başlandı. iki hafta önce 33+4 te gittiğimde 1881 gr. dı inşallah zeka geriliği çıkmaz ben de ondan korkuyorum, inşallah sağ salim kucağımıza alırız canım erken alınması sorun değil bence ,böyle bir durumun erken teşhis edilebilmesine şükretmemiz lazım doğumdan sonra toparlanırlar inşallah.

bak van depreminden de bahsetmişsin..ben de bizzat yaşadığım için söyleyeyim.o zaman eşimle daha yeni bir araya geldik ve deprem oldu...ALLAH korudu işte bi şey olmadı ama çok zordu bizim için..hayatımda ilk kez bu kadar büyük bi depremle karşılaşmıştım..17 ağustosta fazla omamıştı..
ama ALLAH a şükür yine yani ben istanbula gideceğime vanda kalırım daha iyi diyorum şimdi...unuttum...
benim eşim de ist u yazdı bakalım 1 ay sora belli oluyor inşallah bu kızımın şansına izmir olur 2.tercihi..
hem de çok düşük bi puanla..ben 80 lerde atanamadım...o daha çok koyuyo insana..
sana daaha önce de yazmıştım yaa.hiç bi zaman geç değildir....ALLAH ım yardımcın olsun..o kaDAR DİRSEK ÇÜRÜTüp atanamayınca daha zor...bak bi arkadaş da demiş ki eşin den ayrı kalacaktın
ALLARH IM O SABRI veriyo...ben üstelik bingöle söz.li şırnağa kadrolu..vana da eş durumundan atanmışitım............

İng canım evet sınav hıkayemi anlattım hep bişeyler oldu ben o düşük puanları alıp atananadım bile herzaaman 3bının4binin içinde oldum hep kaldım 5bin arasalar gıderdom dedım gecen yıl 500daha alsaydı Şubat. Atamasında gıderdom bu yıl gırmedım sınava ıllallah ettım bu yıl o stresı yaşamıcam dedım çünkü yıl içinde çok stres yasadım 1yılda bir kürtaj bir çlüm birde k. .....er hastalığı ve ılk hanılelıgımde bebegıme omfalosel teşhısı birde nasıl çalışacaktım da aranacaktım dıye

kız senın hamılelık takvımında dun 45 gun vardı eee gece 12 yı geçtı halen 45 anlamadım benımkıde oyle ama

Burdakı takvım geçenlerde karıştı canım sıtenın saatı yanlıştı gündüz atıyo şafak onu duzeltmedıler hala şekerım senın şafak kaç goremıyom telden gırıyom şimcik

canımm senı anlayanlardan bırıde benım sanırım yıllardır kpss ye calısrım dedıgın gıbı artık konularda uzmanlastım ama olmayınca olmuyor kısmetınde yoksa hele gecen sene hayatım boyunca calsımadıgım kadar calıstım evımı esımı ıhmal ettım cocuk planlarımı erteledım kurslara gıttım bu sene kesın dıyordum olmadı senın 70le atanma sansın varmıs ınsallah yıne kısmet olur atanırsın benım 80-90 almm lazım atanmak ıcın artık oda cok zor bır durum cocukla... allah herkesın gonlune gore versın emek verdık yıllarca allah kımsenın emegını bosa cıkarmasın

canım hayırlı olsun odanız gule gule kullansın pasanız...bızımde salı gunu kuruldu kac gundur havalandırıyorum 7/24 kapanmıyor cama ama koku cıkmadı bır an once koku gıtsede yerlestırsem

Sentepe ve özgurum benegınızde bir şey cıkmıcak içiniz ferah olsun ben öyle hıssedıyorum çünkü çok duydum böyle benım 10 haftada bebegıme bi hastalık dedıler iç organları dışarda doğacak dıye yıkıldık meger 12. Haftaya kadar organlar yerlerını alabılırlermiş 2 haftayı bana sorum perde açmadan tek basıma oturdum kımseyı almadım odama bi ark donen dedıler 7aylık şimdı hemde yüzde doksan 6 hafta sonuç bekledı bebek sağlıklı bi ark bebekte beyınde ur var dedıler aldır doğdu yok lütfen az ferahlayın sapa sağlam doğacaklar ALlahın izniyle

canımm senı anlayanlardan bırıde benım sanırım yıllardır kpss ye calısrım dedıgın gıbı artık konularda uzmanlastım ama olmayınca olmuyor kısmetınde yoksa hele gecen sene hayatım boyunca calsımadıgım kadar calıstım evımı esımı ıhmal ettım cocuk planlarımı erteledım kurslara gıttım bu sene kesın dıyordum olmadı senın 70le atanma sansın varmıs ınsallah yıne kısmet olur atanırsın benım 80-90 almm lazım atanmak ıcın artık oda cok zor bır durum cocukla... allah herkesın gonlune gore versın emek verdık yıllarca allah kımsenın emegını bosa cıkarmasın

canım hayırlı olsun odanız gule gule kullansın pasanız...bızımde salı gunu kuruldu kac gundur havalandırıyorum 7/24 kapanmıyor cama ama koku cıkmadı bır an once koku gıtsede yerlestırsem

Sendemi kuzum branşın ne aynı bende işte duşun o 70 in üstüne çıkamadım gerizekalı oldugumu düşünemedim de değil

çok teşekkürler saol:KK34:

Kız adı ne niye demıyon

X