2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
Slm kızlar herkese bişey sorcam sizlere bu doğar doğmaz bebeğin ayak izini çıkartıyolar ya hamura ne düşünüyosunuz bu konuda benim arkadaşlarım hep yapmış bende böyle bi albüm almayı düşünüyorum üzerinde bebeğin ayak izi olsun

Sendemi kuzum branşın ne aynı bende işte duşun o 70 in üstüne çıkamadım gerizekalı oldugumu düşünemedim de değil

canım benımkı ıktısat fakultesı malıye bolumu bende gecen sene cok umutlandım dersaneye gıttım ıng.kurslarına gıttım baya umutluydum sınavda soru sıstemı felan degıstı bıseyler oldu 71 aldım..ogun sınavım kotu gectı bı acıktan alım vardı ondan haber beklıyordum oda olmadı ınannırmısın benım sacımda ıkı tel beyazlamıstı ogun... benım atanmm daha zor 80den asagı alım yok en cıkta zoruma gıden ben bukadar emek verırken baskalrının torpılle atanması...bunun zekayla alakası yok canım sen o okulu bıtırmıssın calısmaya hak kazanmıssın daha neyın sınavı bu ınsanların turlu sıkıntıları oluyor hastalık saglık oluyor o anda sınav stresıne gırıyr bıldıgını unutuyo

Son düzenleme:
Kızlar şaşılacak bir durum kv e kahvaltıya gidiyomuşuz büyük ıhtımalle eşim demiştir gelmez dıye kadının çağırdığını düşünmüyorum bu bahaneye götmeseniz bilmemedim eşim yolda şuan

Kızlar şaşılacak bir durum kv e kahvaltıya gidiyomuşuz büyük ıhtımalle eşim demiştir gelmez dıye kadının çağırdığını düşünmüyorum bu bahaneye götmeseniz bilmemedim eşim yolda şuan

belkı kv dusunmustur kız hamıle bı degısıklık olsun dıye:KK9::KK9::KK1:

canım çok güzel anlatmışsın elbette doğanın gücüdür bu, rabbimin mucizesidir normal doğum
bunları biliyorum, hatta normal doğum yanlısım ben de..
ama bir yandan da doktoruma güvenmek istiyorum, bebeğin başı büyük zaten iri bir bebek diyor, başı da yukarıda uzun zamandır diye diye sezaryen olur gibi duruyor dedi, tabi çatı muayenesi de önemli...
yalnız vajinanın eski formuna dönmemesi konusu gerçekten çok kafamı karıştırıyor, sonuçta sağlıklı bir cinsel hayat evliliğin temel taşı... o yüzden bu konu da çok basit bir konu değil ...
bebeklerimiz ne şekilde olursa olsun sağlıkla dünyaya gelsinler de önemli olan o, her şeyin çözümü var artık diye düşünmek lazım

ben hiç öyle bir cevap almadım kimseden henüz :KK43:(
doktorlara göre de eski haline dönmüyor, hele 2. 3. doğumdan sonra mutlaka deforme oluyormuş mutlaka
vajina girişi genişliyor, bu da erkeklerin aldığı hazzı azaltıyormuş yani bunlar okuduğum bilimsel açıklamalar :KK43:(
ama dediğim gibi her şeyin çaresi var artık sonuçta, kötü düşünmemek lazım

:) ben de bebek bekliyorum, ve gerçekten dediğin gibi doktoruma güvenmek istiyorum. Ama malesef ülkemizde "bebeğin başı büyük, çatın onu doğurmak için yeterli genişlikte değil" yorumları sezeryan için en kolay bahaneler. Kendi adıma eğer doktorumdan bunu duyarsam ikinci bir doktora gidip bunları teyit ettireceğim. Ama bu ne olursa olsun normal doğuracağım anlamına tabiki gelmiyor. Normal doğum tercihim ama tabiki bebeğimin ve benim sağlığım doğum yönteminden daha önemli..

Gelelim diğer konuya, Kegel Egzersizi vajina sarkmalarını önler. Çok kolay bir egzersiz yerinde otururken, tv izlerken, yemek yaparken bile yapabilirsin ve kimse farketmez :) ASlında normal doğum yapmış ya da yapmamamış her kadının yapması gerekir, ileriki yaşlarda sıkıntı yaşamamıza engel olacaktır.

Herşey gönlünce olsun!!!!

olmuyo işte tıkanılmıyo gerçekten çok korkutuyorlar

ben şahsen saçma sapan şeyler anlatmaya başlayan insanları ki bu kişi annem bile olsa sert bir dille uyarıyorum. Kalabalık arasında o konu konuşuluyorsa odadan çıkıyorum ya da herkesi susturuyorum. İnternette o kadar çok pozitif doğum hikayesi var ki bence onları oku.

Rahim 3 katman kas tabakasından oluşuyormuş bir "boylamasına kaslar" bebeği aşağı iterken "dairesel kaslar" açılarak rahmin açılmasına bebeğin kolay bir şekilde doğmasını sağlıyormuş...

Eğer doğum esnasında stres seviyen yükselirse ( ki bu genellikle işgüzar insanların daha önce anlattığı saçma sapan doğum hikayelerinden kaynaklanıyor genellikle ) vücudun adrenalin ve kortizon salgılıyormuş bu da boylamasına kasların bebeği iterken, dairesel kasların kapanmasına sebep oluyormuş ki işte o anda kötü doğumu deneyimliyor insan. Tabi bunlar komplikasyonsuz bir normal doğum için geçerli...

Ben tıp eğitimi almadım. Bütün bunları kitaplardan, internetteki güvenilir sitelerden okuyarak öğrendim. Bence insanları dinlemek yerine oku derim... Hakkında herşeyin hayırlısını diliyorum !!!

Canım öncelikle geçmiş olsun aynı durum bizde de var ne yazık ki oğlum az kilo alıyor bebeğe giden damarlarla alakalı dedi doktorlar renkli dopplere çarşamba günü gireceğim o zman kesin birşey söyleyecek dr.um 2 doktora görünüyorum ikisi de bebeği erken almaktan bahsetmedi şimdilik belki de beni korkutmamak için dopplerden sonra konuşacağız sanırım. benim oğlum 2 hafta geride 7. ayımda böyle birşey farkedilmeye başlandı. iki hafta önce 33+4 te gittiğimde 1881 gr. dı inşallah zeka geriliği çıkmaz ben de ondan korkuyorum, inşallah sağ salim kucağımıza alırız canım erken alınması sorun değil bence ,böyle bir durumun erken teşhis edilebilmesine şükretmemiz lazım doğumdan sonra toparlanırlar inşallah.

Canim öncelikle gecmis olsun icini ferah tut bence hersey yolunda..anlayamadığım 2 hafta geride olması sadece kiloya bakarak mı söylüyor doktorun ben 32+5 te gittiğimde 1952 gr di ve doktorum ölçümlerini yaptı haftasiyla uyumlu dedi kilo konusu ise bazı hafta fazla alır bazı hafta az alır dedi benim de canim sıkıldı simdi ters bir durum yoktur insallah..

Selamlar annişler,nabersiniz?Ben küçük minnağımın kıyafetleri yıkanmadan önce etiketlerini kesiyorum,kendime iş arıyodum zaten:KK1:

Selamlar annişler,nabersiniz?Ben küçük minnağımın kıyafetleri yıkanmadan önce etiketlerini kesiyorum,kendime iş arıyodum zaten:KK1:

A.s CNm şimdi cok keyiflidir bu minik kıyafetlere dokunmak ütülemek
Ben normalde ütüyü sevmem ama bebişin kıyafetlerini bayıla
Bayıla ütüledim:KK1:

Bugunku doktor kontrolumden sonra bu moralı toplamam çok zor olacak sanırım .bastan beri devam eden gelişim geriliğinde fark çok açıldı .kafa 36.haftada ıken vucut 32 . Haftada .bende pazar gunu 36 .haftaya gıreceğim ve cocugumda gelişim geriliği var.plesentayla alakalı dedi doktor.hangı doktora gıttıysem hepsı aynı şeyleri soyledi.kontrollerım 2 gune bir olmaya başladı .bı gun evde bı gun hastanede .buyuk ıhtımalde 38 e gırdıgımde alacaklar çocugumu .şımdıkı kılosu ve boyu 2100 grama 42 cm. Bugun renklı dopplere tekrar gırdım .sukur zekası ile ılgılı bır sıkıntı soylemedıler.ne olur kızlar dua edın yavrumu sağ salım kucagıma alıyım....

Allah bebeğini sağlıkla kucağına almanı ve sağlıkla büyütmeni nasip etsin.

Duydu ya kocasının sesini anca rahatça uyuyabılir artık ALlahtan rahat konuşabılıyonuz büşüm uyu mışıl mışıl sarul oğluna azcıkta hayal kur eşin döndüğünde beler yapacaksınız ucunuz beraber dıye iyi geceler canım

Eveett rahatca uyudum cok sükür sezinimmm..rahatca konusuyoruz sükür ama herzaman acamiyor telini bugünde sabahtan carsiya cikmis görüstük onu cok özlemisim coook..sen ne yaptin kuzum gittinmi kv ye..?? Elifcik nasil hareketlimi teyzesi yesin onu cicilerini gördüm diger topikte cok güzeller kuzum rabbim sagliklica güle güle giymeyi nasip etsin
Bugunku doktor kontrolumden sonra bu moralı toplamam çok zor olacak sanırım .bastan beri devam eden gelişim geriliğinde fark çok açıldı .kafa 36.haftada ıken vucut 32 . Haftada .bende pazar gunu 36 .haftaya gıreceğim ve cocugumda gelişim geriliği var.plesentayla alakalı dedi doktor.hangı doktora gıttıysem hepsı aynı şeyleri soyledi.kontrollerım 2 gune bir olmaya başladı .bı gun evde bı gun hastanede .buyuk ıhtımalde 38 e gırdıgımde alacaklar çocugumu .şımdıkı kılosu ve boyu 2100 grama 42 cm. Bugun renklı dopplere tekrar gırdım .sukur zekası ile ılgılı bır sıkıntı soylemedıler.ne olur kızlar dua edın yavrumu sağ salım kucagıma alıyım....

Canimcim icini ferah tutmaya calis biliyorum cok zor ama hepimizin yavrulari rabbime emanet insaallah hepimiz sagliklica aliriz kucagimiza..allahtan ümit kesilmez hep dua et inan hic birsey %100 belli degil bi tahmin yürütmüsler insaallah yanilmislardir.rabbim yavruna sagliklica kavusmayi nasip etsin insaallah dualarim seninle :KK66:

evet tatlım yapıyorum.. ama öyle seni aç bırakan bi diyet değil, 2000 kalorilik bi diyet.. yasak olan bazı şeyler var.. beyaz un, şeker, incir, üzüm, muz gibi meyveler.. zaten önce endokrin uzmanına görüneceksin o da diyetisyene yönlendirecek seni, orda anlatırlar tek tek.. bebişler için dikkat etmek lazım, direkt etkileniyolarmş çünkü :KK43:(( sen gittinmi endokrin uzmanına.. eğer istanbulda yaşıyosan şişli etfal hastanesine gidebilirsin canım, gebelere randevusuz bakılıyo orda..

benim dr direk diyetisyene git dediği için diyetisyene gittim, oda listeyi verdi ama daha öncesinde endokrin uzmanı görmediğinden 10 günlük diyet programı ve her yemekten 1 saat sonra evde kendim şeker ölçümü yapıyorum. Pazartesi günü kontrolüm var,ordaki kan değerlerimi dahiliye dr ile paylaşacağını iletti. Sanırım ondan sonra tam anlamıyla diyetim başlıcak.

kızlar meraba konuşmaları uzun uzun okuyamıyorum belki bahsediyorsunuzdur bu konuda ama bsy sorcam sizin de kasıklarınızda ağrı oluyor mu ? :18:

kızlar meraba konuşmaları uzun uzun okuyamıyorum belki bahsediyorsunuzdur bu konuda ama bsy sorcam sizin de kasıklarınızda ağrı oluyor mu ? :18:

Evet bende oluyor cnm her sabah feci bir kasik agrisiyla uyaniyorum ve gün icindede ara ara oluyor sen kacinci haftadasin telden girdigim icin göremiyorum..

Evet bende oluyor cnm her sabah feci bir kasik agrisiyla uyaniyorum ve gün icindede ara ara oluyor sen kacinci haftadasin telden girdigim icin göremiyorum..

benim dr direk diyetisyene git dediği için diyetisyene gittim, oda listeyi verdi ama daha öncesinde endokrin uzmanı görmediğinden 10 günlük diyet programı ve her yemekten 1 saat sonra evde kendim şeker ölçümü yapıyorum. Pazartesi günü kontrolüm var,ordaki kan değerlerimi dahiliye dr ile paylaşacağını iletti. Sanırım ondan sonra tam anlamıyla diyetim başlıcak.

tamam aslında aynı şey,bana da öyle yaptılar.. şeker değerlerine bakıp insüline başlamana ya da diyetle devam etmene karar veriyolar.. bana ilk verdikleri şeker cihazı bozukmuş az daha insüline başlayacaklardı biliyomusun boşu boşuna :KK43: son iki gün başkasının şeker makinasıyla ölçüm yapıp karşılaştırdım değerleri baya fark vardı doktora söyledm de tekrar başka cihazla devam ettim diyete.. şimdi kontrol altında şekerim.. insüline gerek görülmedi gebelik boynca diyete devam ve sonrasında tekrar glikoz yüklemesi yapılana kadar bu diyete devam edicem.. umarım sende de diyet yeterli olur da insüline gerek kalmaz..

oluyor canım adet ağrısı gibi bıçak saplanması gibi değişik değişik ağrılar giriyor çok uzun sürmüyor ama

mesala bugun sabah göğüs ağrısı ile uyandım allahtan hemen geçti

Son düzenleme:

Canım bendede çıktı gebelik şekeri. Bende ditetteyim yaklaşık 2 aydır ve doktorum seker sorunun çözülmüş dedi.degerlerin gayet iyi dedi.yemekren 2saat sonra olcuyorum ben.120yi gecmemesi gerekir dedi.sen 1saat sonra kac çıkıyor ve çıkması gereken ne.bebekte gayet iyi kilo alıyor. 1500 gr almışım ben, bebekse 750gr almış. Yani kilo cerdiren bir diyet degil aksine bebek icib faydali bence yediklerimiz

Canım bendede çıktı gebelik şekeri. Bende ditetteyim yaklaşık 2 aydır ve doktorum seker sorunun çözülmüş dedi.degerlerin gayet iyi dedi.yemekren 2saat sonra olcuyorum ben.120yi gecmemesi gerekir dedi.sen 1saat sonra kac çıkıyor ve çıkması gereken ne.bebekte gayet iyi kilo alıyor. 1500 gr almışım ben, bebekse 750gr almış. Yani kilo cerdiren bir diyet degil aksine bebek icib faydali bence yediklerimiz

X