2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
Ben variimm!..
Ne zamandır yoktum. Gebelik şekerim cıktı, morilim bozuldu, uğrayamdaım buralara umarım her şey yolundadır. Baktım doğum hikayelerine henüz pırtlatan olmamış.:KK1: Şu an hepimiz gün sayıyor durumdayız. Allahım hepimize o günü mutlulukla va sağlıcakla yaşamayı nasip etsin. Bak şeker hazır internet başındayken konserve yapımı ile ilgili araştırma yapmanı öneririm. Ben dün 6 kilo domates aldım. Hayatımda ilk kez domates konservesi yaptım. Görüntü şahane. Tadını artık kışın bakacağız. :) Normalde annem yapar annemden alırım ama yapasaım geldi n'apiimm.. Fakat usul olarak anneminkini değil de internette okuduğum yöntemi uyguladım. Başarılıydı bakalım. Bir de göçmenlerin yaptığı garip isimli bir kahvaltılık var şu an ismini hatırlayamadım. Dometesli, kırmızı biberli,patlıcanlı bir şey onu yapacağım. malzemelerden cok lezzetli olduğuna kanaat getirdim. Eğer enerjim yeter kendim yapim dersen hararetle tavsiye ederim. Yade örgüyle aran iyiyse yine ekran başında patik gibi küçük küçük parçaları örmek için örneklere bakabiilirsin.. sonracıma yada tembellik et kız..:KK1: boşverrr.. aç televizyonu bir yandan, bir yandan KK. sohbeti :KK53:
geçmiş olsun cnm çoktandır yoksun hangi konserveleri yapıyorsun
Bu arada biz göçmeniz biz ona manca deriz çok güzel olur kahvaltıda ama çoktandır yapmıyoruz

kızlar hamileligimi ögrendim ogreneli kabızlık sorunum vardı bugun durup dururken aniden ishal olmusum ama agrım falan yok acayip gazım var sadece sizdede oldumu

ız benım kızıma 10. haftada neler dedıler 2 hafta neler cektım ben Allahım korur onları içn rahat olsun bence benım kızımda 20 ocak cıvarı yumurtlamam ama dr 14 ocagı baz alyooo benım hiç onden gıtmıyo msela hep haftayla hemen hemen aynı gıdı gıdına dr dıyorumkı neden onde değiliz kızıyo bana o nedemek dıye nebıleyım burda duyuyorum ya 1 hafta onde soyle boyle dıye onlarda uzerıne adet gormuş olabılırler değilmi onlarında onceden dollenmiştir uzerıne adet gormuslerdır ama sat o adete gore oldugu ıcın bebek onde gozukuyo olabılır takılma canım sen dr dınle

Evt artık kafama tskmayım vari gwçen de bende dedim beden iki hafta geri diye oda baştan beri öle dedi ta baştan gösterdi bütün tarihleri vak hep geriymiş dedi ben tekrar sordum bi oroblem olur mu diye herkes adet görüp ertesi gün hamile mi kalıyor dedi sende geç döllenmiş dedi birazda sinirli söledi :)))))) ana insanın aklı karışıyor napıyım:))(

Evt artık kafama tskmayım vari gwçen de bende dedim beden iki hafta geri diye oda baştan beri öle dedi ta baştan gösterdi bütün tarihleri vak hep geriymiş dedi ben tekrar sordum bi oroblem olur mu diye herkes adet görüp ertesi gün hamile mi kalıyor dedi sende geç döllenmiş dedi birazda sinirli söledi :)))))) ana insanın aklı karışıyor napıyım:))(

eger kolay hamıle kalan bırıysen adetın bıttıgı gun hamıle kalmış olabılırsın dıyelım ama ben zaten bıttıgı gun ilişkıye gırmedımıkı:KK53: eeee demi kız akıl gerılıgı olmasın benım arkadaşım mayısta dogum yaptı 32 haftalıkken 1250 di bebek zulumm uzuluyo ya zayıf dıye onun kı bıle 1300 lerdeydı 32 de en son gıttıgınde ve arkadaşım bebegı 3100 dogdu gayette normal bır kız cocugu için kılosu strss yaptıkca bebege besın gıtmezzz psıkolojık dogsun bak nasıl tosuncuk oluyooo 4 kılo adogdu dıger arkadşımın oglu 3. ayında durakladı aynı aylardakınden dustu kılosu

geçmiş olsun cnm çoktandır yoksun hangi konserveleri yapıyorsun
Bu arada biz göçmeniz biz ona manca deriz çok güzel olur kahvaltıda ama çoktandır yapmıyoruz

Teşekkür ederim canım. Herhalde 1 aydır yazmıyorum. Ya benim 100 gr. şeker yüklemem evlere şenlik 200'ün üstü cıktı. Hemen insüline başla dedi doktor. İlaçlar alındı falan. Eve geldim vazgectim. Ya kolay mı hemen insülin. Bakalım benim günlük akışım nasıl? Ben öyle tatlı matlı yemem ki.. Neyse bugüne kadar böyle geldim.2-3 gün kendi akışımda gideyim. Bu arada ölçüm yapayım dedim.
Ölçümlerim 1-2 defa yüksek cıktı ama hep normal. Götürdüm doktora, doktor yok diyetisyenin verdiklerine göre yeniden ölç bakalım. İyi dedim. Diyetisyen 2200 kalorilik diyetini bir hafta uyguladım. Ölçtüm. Sonuç gayet iyi. E ben insilün kullanayım da bunun neresini düşüreyim? Doktora gösterdim tamam böyle devam et dedi. Peki ya ben insiliüne başlasaydım? Bir de düşük şekerle mücadele edecektim. Başıma neler gelecekti acaba? Doktorlar böyle işte. Sormuyorlar ne yersin? ne içersin? Nasıl yaşarsın? Hemen sonuçalara göre şablon tedavi yöntemlerini uygulamaya koyuyorlar. İnsiyatif kullanmak yok. Risk almaktan korkuyorlar herhalde. Neyse tabi bu beklenmedik durum yine beni altüst etti, yazamadım, hatta gelip okuymadım bile. Fakat her şerde bir hayır vardır ya. Ben de bir hayır oldu. Diyetistenden sonra kilo almam durdu. Aslında nerdeyse eskisinden de cok yiyorum ama herhalde ara öğünlerle tüm güne yaymanın bir faydası diyorum. Şu an 34+1 im. Ve +15 kilo ile 73 oldum. Ama eskisi gibi haftada 1 kiloya devam etseydim şimdi ne olurdum bilmem.. :)) Allah'a cok şükür. En azından şimdilik beklediğim catlaklarımda oluşmadı henüz, inşallah da oluşmaz diye de içimden ümitleniyorum falan.
Konservelere de yeni başladım. Şimdilik sadece domates yaptım. Bir de domates+yeşil biber yapacağım. Hem menemenlik, hem de bulgur pilavı ve tel şehriye harcı olarak cok güzel oluyor. Bir de işte sizin mancanızdan yapacağım :)

:KK28:
yedıgın meyvelerden mıkı canım ben kabız olammk için kayısı yemiştim ozaman olmustum sonra 30. haftada kan ılacı kullandım kabızım ozamandan beri

Bende daha hiç kabı olmadım baştan beri hep ishalim :))) neden bilmiyorum hiç de söylemedim ikaç falan verir diye:)))

Ben de bu aralar ishalim

yedıgın meyvelerden mıkı canım ben kabız olammk için kayısı yemiştim ozaman olmustum sonra 30. haftada kan ılacı kullandım kabızım ozamandan beri

bu aralar muzu çok tüketiyorum ben kabız yapar oda normalde 8 ayı bitirdik ilk defa rahatça tuvalete çıktım bugün inşallah bi sorun degildir

bu aralar muzu çok tüketiyorum ben kabız yapar oda normalde 8 ayı bitirdik ilk defa rahatça tuvalete çıktım bugün inşallah bi sorun degildir

mrb kızlar yatamıyorum kalkamıyorum karnım burnuma girecek gibi tuaf bir insan oldum çıktım yahu ama bebeşime değer bayramdı haftasonu derken kocam 3 gündür evde bugünde arkdaşım geldi iyi oldu bana kafam dağıldı son zamanlar çok zor geçiyomuş değilmi beşimizide aldık bu arada geldi şükür

Teşekkür ederim canım. Herhalde 1 aydır yazmıyorum. Ya benim 100 gr. şeker yüklemem evlere şenlik 200'ün üstü cıktı. Hemen insüline başla dedi doktor. İlaçlar alındı falan. Eve geldim vazgectim. Ya kolay mı hemen insülin. Bakalım benim günlük akışım nasıl? Ben öyle tatlı matlı yemem ki.. Neyse bugüne kadar böyle geldim.2-3 gün kendi akışımda gideyim. Bu arada ölçüm yapayım dedim.
Ölçümlerim 1-2 defa yüksek cıktı ama hep normal. Götürdüm doktora, doktor yok diyetisyenin verdiklerine göre yeniden ölç bakalım. İyi dedim. Diyetisyen 2200 kalorilik diyetini bir hafta uyguladım. Ölçtüm. Sonuç gayet iyi. E ben insilün kullanayım da bunun neresini düşüreyim? Doktora gösterdim tamam böyle devam et dedi. Peki ya ben insiliüne başlasaydım? Bir de düşük şekerle mücadele edecektim. Başıma neler gelecekti acaba? Doktorlar böyle işte. Sormuyorlar ne yersin? ne içersin? Nasıl yaşarsın? Hemen sonuçalara göre şablon tedavi yöntemlerini uygulamaya koyuyorlar. İnsiyatif kullanmak yok. Risk almaktan korkuyorlar herhalde. Neyse tabi bu beklenmedik durum yine beni altüst etti, yazamadım, hatta gelip okuymadım bile. Fakat her şerde bir hayır vardır ya. Ben de bir hayır oldu. Diyetistenden sonra kilo almam durdu. Aslında nerdeyse eskisinden de cok yiyorum ama herhalde ara öğünlerle tüm güne yaymanın bir faydası diyorum. Şu an 34+1 im. Ve +15 kilo ile 73 oldum. Ama eskisi gibi haftada 1 kiloya devam etseydim şimdi ne olurdum bilmem.. :)) Allah'a cok şükür. En azından şimdilik beklediğim catlaklarımda oluşmadı henüz, inşallah da oluşmaz diye de içimden ümitleniyorum falan.
Konservelere de yeni başladım. Şimdilik sadece domates yaptım. Bir de domates+yeşil biber yapacağım. Hem menemenlik, hem de bulgur pilavı ve tel şehriye harcı olarak cok güzel oluyor. Bir de işte sizin mancanızdan yapacağım :)
Çok geçmiş olsun cnm allah şifa versin
İyi yapmışsın diyetle genelde düzeliyor
beni de reflü zorluyor son zamanlarda midemden boğazıma kadar yanıyorum
şu son zamanları da hayırlısıyla atlatsaydık bu arada kolay gelsin bayağı kış hazırlığı bende mi yapsam acabaü

bende bilmiyorum neden olduğumu
bende bsşladım kan ilacına bakalım ne olacak

Kızlar Eylül ayına da girdik bu ayı çok seviyorum kaldı bir ayımız
Kutlayalım:92::92::124::124::124::KK74::KK74::KK64::KK64::KK64:
Bu arAda 44 e düştüm ay şu günleri tek tek sayıyorum:97::97:

Sentepe ve özgurum benegınızde bir şey cıkmıcak içiniz ferah olsun ben öyle hıssedıyorum çünkü çok duydum böyle benım 10 haftada bebegıme bi hastalık dedıler iç organları dışarda doğacak dıye yıkıldık meger 12. Haftaya kadar organlar yerlerını alabılırlermiş 2 haftayı bana sorum perde açmadan tek basıma oturdum kımseyı almadım odama bi ark donen dedıler 7aylık şimdı hemde yüzde doksan 6 hafta sonuç bekledı bebek sağlıklı bi ark bebekte beyınde ur var dedıler aldır doğdu yok lütfen az ferahlayın sapa sağlam doğacaklar ALlahın izniyle

ben de ilk duyduğumda endişelenmiştim ama dediğin gibi içimde bir his var iyi olacak herşey Allah'ın izniyle içimi ferah tutmaya çalışıyorum teşekkürler desteğin için sezin

bugün ilk günaydın benden olsun kızlar uyku tutmadı hepinize günaydınnnnn inş güzel birgün olur:nazar:
dün kasık ağrım vardı..o kadar kayısı yememe rağmen üstüne birde kabız olmuşum:KK43: pazartesi günü kontrolüm var çok heyecanlıyım bakalım neler olacak döndüğümde yazarım.

Gunaydin kizlar gunun ikinci gunaydinida benden Olsun. 2 haftayi askin suredir esimin izinde olmasınsebebiyle gecikmelide olsa Beraber ev tadilatina baslamistik Ustalar boyalar derken epey yoruldum nihayet dun Aksam son ustayida yolladik esimin yapacagi tek tük bi kac is kaldi. gurbette oldugumuz için kimse yok arkasini toplamak tabiki yine bana kaliyor. Azar Azar biseyler yapayim diyorum ama elim ayagım hiç kalkmiyor ustalar, eşim içerde ugrasşıyor ben sürekli yatıyorum ayaga kalktıgım zaman karnım kasılıyor zor hareket edıyorum. Dünden beri oglum cok hareketli hiç uyumadı desem yetidir( tabi benide uyutmadı) belimdede ince inçe agrı oluyor daha evvel bu kadar kasılmam agrım olmuyordu oglumda bu kadar hareket etmıyordu acaba bu kasılmaların hareketlenmeyle bi alakası olabilirmi? Bide oglum persembe günkü kontrolümde 2100gr dı bu civarda dogan bebekte bi sorun olurmu? Korkuyorum işler güçler yüzünden yalancı sancılar vakitsiz gercege donüşecek diye:KK43:(

evime yeni gediğim için hazırlıklara ancak başlayabildim..büyük kızımdan kalankıyafetleri çıkarıp bi güzel istifledim..
çamaşır makinasına atıcaktım ki makinamın bozulduğunu fark ettim..
okadar çok çalıştı ki son 3 günde..acaba ondan mı diye düşünüyorum neyse servisi çağırınca inşallah halldeicem onu da..
servis bugün çalışmaz belki pazar diye..
neyse dalinin granül sabunu ve yine dalinin yumuşatıcısından aldım..
granül sabunun üzerine yumuşatıcıya gerek yok yazıo..
siz kullandınız mı yumuşatıcı..

Kızlar Eylül ayına da girdik bu ayı çok seviyorum kaldı bir ayımız
Kutlayalım:92::92::124::124::124::KK74::KK74::KK64::KK64::KK64:
Bu arAda 44 e düştüm ay şu günleri tek tek sayıyorum:97::97:

bugün ilk günaydın benden olsun kızlar uyku tutmadı hepinize günaydınnnnn inş güzel birgün olur:nazar:
dün kasık ağrım vardı..o kadar kayısı yememe rağmen üstüne birde kabız olmuşum:KK43: pazartesi günü kontrolüm var çok heyecanlıyım bakalım neler olacak döndüğümde yazarım.

günaydın herkese iyi pazarlar

Gunaydin kizlar gunun ikinci gunaydinida benden Olsun. 2 haftayi askin suredir esimin izinde olmasınsebebiyle gecikmelide olsa Beraber ev tadilatina baslamistik Ustalar boyalar derken epey yoruldum nihayet dun Aksam son ustayida yolladik esimin yapacagi tek tük bi kac is kaldi. gurbette oldugumuz için kimse yok arkasini toplamak tabiki yine bana kaliyor. Azar Azar biseyler yapayim diyorum ama elim ayagım hiç kalkmiyor ustalar, eşim içerde ugrasşıyor ben sürekli yatıyorum ayaga kalktıgım zaman karnım kasılıyor zor hareket edıyorum. Dünden beri oglum cok hareketli hiç uyumadı desem yetidir( tabi benide uyutmadı) belimdede ince inçe agrı oluyor daha evvel bu kadar kasılmam agrım olmuyordu oglumda bu kadar hareket etmıyordu acaba bu kasılmaların hareketlenmeyle bi alakası olabilirmi? Bide oglum persembe günkü kontrolümde 2100gr dı bu civarda dogan bebekte bi sorun olurmu? Korkuyorum işler güçler yüzünden yalancı sancılar vakitsiz gercege donüşecek diye:KK43:(

evime yeni gediğim için hazırlıklara ancak başlayabildim..büyük kızımdan kalankıyafetleri çıkarıp bi güzel istifledim..
çamaşır makinasına atıcaktım ki makinamın bozulduğunu fark ettim..
okadar çok çalıştı ki son 3 günde..acaba ondan mı diye düşünüyorum neyse servisi çağırınca inşallah halldeicem onu da..
servis bugün çalışmaz belki pazar diye..
neyse dalinin granül sabunu ve yine dalinin yumuşatıcısından aldım..
granül sabunun üzerine yumuşatıcıya gerek yok yazıo..
siz kullandınız mı yumuşatıcı..

gunaydınnn kızlarrr:KK3::KK3:
eylulede gırdık kutlayalım dımı zulucumm tey teyy teyy hopppaa:KK76::KK76::KK24::KK24::nazar::nazar::KK8::KK8::13::13::KK62::KK62::KK62::KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66::KK74::KK74::KK74::KK74::92::92:

ısı olan arkadaslara kolay gelsın bende temızlık yapacagım bugun sabah perdelrı esıme cıkarttım yavastan cam sılecegım
sdf ben sadce granul sabun kullandım yumusatıcı kullanmadım

X