2013 Haziran Anneleri cinsiyetleri öğrendik mi :)

benim bebebeğim 15 haftalık doktorum yılbaşından sonra ikili tarama testi yapılcağını söyledi belki o zaman gösterir kendini malesef benim belirtilerdende bir şey anlamıyorum ilk hamileliğim ve çok ağır geçiyor hala çok yoğun bulantılarım var son 2.5 ayda 5 kilo verdim göbeğim falan belli değil yüzüm değişiklik yok hiç aşermedim malesef nasıl umutlanayım ben :) sadece rüyamda kız olduğunu gördüm çin takvimine görede kız ama hayırlısı sağlıkla olsun diyorum :)

canım rüyanda kız gördüysen oğlun olur.tabi allah bilir yinede ama kızımda hep erkek bebek görürüdüm ben.

herkese merhaba.bize de doktorumuz 12+2 de çıkıntı yok kız gibi gözüküyor dedi.bu gün de ikili testte pipişi gördük şaka gibi :KK9::KK9:bir ay boyunca kızım diye sevdim oğluşumu :KK53:

mehselcim 3 lü testte mi çıktı acaba 16 haftadan sonra doktor bana 3lü yapalım demişti.oğluşun hayırlı olsun sağlıcakla büyüt. ben seni daha önceden tanıyorm hiç yazmamıştım ama devamlı takip ediyodum topği. geri dönmen ne güzel

ben belirtilerimi yazmayı unutmuşum.10.haftada göğüs uçlarımın rengi sütlü kahveye dönmeye başlamıştı ve şimdi koyu kahve oldular iyice.tatlıyı normalde de sevmem hamileliğimde de hiç çekici gelmedi hep turşu, limon ve mandalinin az olgunlaşmışını yedim hala daha öyle.ilk aşerdiğim şey dalaktı :KK9:11. haftamda göbişi gören ve bilmeyenler hamile misin demeye başlamıştı top gibi bir karnım var hatta her gören erkek demişti ama ben ısrarla kız hissediyordum.14. haftaya kadar balık yiyemedim, peynir ve yoğurt içim almadı süt de öyle halbuki bu saydıklarım en sevdiğim şeylerdir.yine 14. haftaya kadar bulantı ve kusma vardı ve yaklaşık 3 kilo verdim.15. haftaya girerken hissedemezsin denmesine rağmen bebeğimi hissettim ve o hissettiğim şey her gün biraz daha kuvvetli belli ediyor kendini özellikle yemek yedikten sonra tv karşısında uzanırken :KK16:13. haftaya kadar sol tarafıma yatınca sanki sağdan bşy sarkıyomuş da kopacakmış gibi karnım ağrıyordu ve bu yüzden sağa dönüyüp de uyuyordum.popm hiç çıkmadı.iştahımın maşallahı var gece 3 te sucuklu yumurtayla turşu yediğimi bilirim :KK9::KK9: veee son olarak çin ve rus takvimi doğru çıktı.3 lü testime 2 hafta kala da yüzük meselesini uyguladım o da erkek dedi hadi ordan kızım var benim doktordan iyi mi bilcen diyip gülmüştüm:KK9::KK9: yani yüzük bile doğru söyledi.ha bide cildim ...hamilelikten önce çıkan sivilcelerimden eser kalmadı yüzüme bir parlaklık geldi ve tenim yumuşacık oldu.hatta bir arkadaş burda paylaştığım bir fotoma yüzüne resmen nur gelmiş demişti.saçlarım eskisinden canlı fakat hamileliğimin ilk 9 haftasında her gün yıkanmama rağmen yağdan saçım doğru düzgün köpürmüyordu, artık 3 kez şampan yapıp da çıkıyordum ama kuruyunca sanki 1 haftadır yıkanmamışım gibi gözüküyordu o kadar yağlıydı.bu benim başıma sadece hamilelikte geldi.
mehselcim 3 lü testte mi çıktı acaba 16 haftadan sonra doktor bana 3lü yapalım demişti.oğluşun hayırlı olsun sağlıcakla büyüt. ben seni daha önceden tanıyorm hiç yazmamıştım ama devamlı takip ediyodum topği. geri dönmen ne güzel

evet canım 3 lü testte çıktı kocaman bir pipiş :KK9::KK9::KK16:16+4 tüm ama doktora göre 16+6.çok teşekkür ederim inşallah tüm öğrenmeyenler de en kısa zamanda öğrenir.aslında topiğe geri dönmüş değilim sadece haziran anneleri paylaşım alanına girmiyorum ama yine de sevindim böyle düşünmene :KK16:

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

14 haftalık hamileyim, haftaya cumartesi yani 15+2 iken doktorla randevum var. Sizce cinsiyetin belli olmama ihtimali var mı?:44:

Herkese merhaba,

14 haftalık hamileyim, haftaya cumartesi yani 15+2 iken doktorla randevum var. Sizce cinsiyetin belli olmama ihtimali var mı?:44:

belli olur canım eğer erkekse tam anlamıyla belli ediyor kendini bebeğin pozisyonuda uygunsa öğrenebilirsin benim doktorum 12. haftada tahminde bulundu 14. haftadaki farklıydı tespiti bir dahada gitmedim 18 i bekliyorum garantilemek için tecrübeli ve kendinden emin bir doktor rahat rahat tahmin yapar merak etme............

Merhaba arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim, 2013 haziranda bebeğimi hayırlısı ile kucağıma alacağım. Sizlere bir sorum var ilk tarama testinde T-hcg hormonu 50 ve üzeri ise kız bebek mi demek oluyor :KK70:

Merhaba arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim, 2013 haziranda bebeğimi hayırlısı ile kucağıma alacağım. Sizlere bir sorum var ilk tarama testinde T-hcg hormonu 50 ve üzeri ise kız bebek mi demek oluyor :KK70:

canım ben ikili tarama yaptırmadım ama yaptıran arkadaşlarda genelde tuttu istisnalarda var tabi ama genelde 50 üzeri kız çıkıyomuş galiba

Herkese merhaba,

canım bol su iç 2 gün boyunca ozaman bebek daha rahat hareket edebiliyomuş ve cinsiyeti daha kolay görülüyomuş.sıvısı az olunca bebek hareketsiz olurmuş.doktorum söylemişti

slm kızlar..:KK3: bende nasipse haziran annesi olucam ve hala cinsiyetini öğrenebilmiş değilim baya bi sürpriz olucak doktorum 12.haftada hiçbir yorum yapamam ocagı bekle dedi bakalım ocagı sabırsızlıkla bekliyorum bugece rüyamda dua eden bi hoca vardı ona sordum sence cinsiyeti neolacak diye oda senin kızın olacak dedi :) bende sırıtarak uyandım bakalım kızımmı olacak yoksa rüyaların tersi çıkar diyolar erkekmi olacak ikiside olursa diğerinde aklım kalmaz kız çocukları çok başka oluyor..zaten bir kızım var arkadaş olur erkek olursada ben iki duyguyuda tatmış olurum bakalım hayırlısı sağlıklı olsunlarda....

belli olur canım eğer erkekse tam anlamıyla belli ediyor kendini bebeğin pozisyonuda uygunsa öğrenebilirsin benim doktorum 12. haftada tahminde bulundu 14. haftadaki farklıydı tespiti bir dahada gitmedim 18 i bekliyorum garantilemek için tecrübeli ve kendinden emin bir doktor rahat rahat tahmin yapar merak etme............

o zaman inşallah doğru pozisyonu yakalarız:nazar: zaten emin olmadan yapılan cinsiyet tahminleri sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor..Bir arkadaşımın bebeği baya bir süre erkekti alışverişler yapıldı falan sonradan bebiş kıza dönünce aldıklarının hepsini değiştirmek zorunda kaldılar.:106:

o zaman inşallah doğru pozisyonu yakalarız:nazar: zaten emin olmadan yapılan cinsiyet tahminleri sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor..Bir arkadaşımın bebeği baya bir süre erkekti alışverişler yapıldı falan sonradan bebiş kıza dönünce aldıklarının hepsini değiştirmek zorunda kaldılar.:106:

bende de oldu yanılma ama allahtan hazırlık yapacak kadar uzun süre geçmedi aradan sadece ruh sağlığımı bozdu o en önemlisi ama önemli olan bebeğin sağlıklı olması deyip toparladım....
benim çevremde de uzun süre bebeğini farklı cinsiyette sanan oldu o yüzden eğer güvenmiyorsan farklı doktorada gitmek en doğrusu...
birde ilk söylenen cinsiyete kapılıp hemen alış veriş yapmamak lazım 6 ayı bitirmek daha iyi oluyor insan dayanamıyor biliyorum ama o zamanda ortak kullanılabilecek renkte şeyler almak lazım ben ilk oğlumda öyle yaptımm gerçi doktorum çok güven vericiydi ve tecrübeliydi 16. hatftam bitene kadar hiç yorum yapmamıştı bana...

Kızlar kontrolüm ay sonu ama ben cinsiyetini cok merak ediyorum bildiin catliycam,biraz belirti yazayımda bi tahminde bulunun lütfen.
bebek sagımda doktorda orda buluyor
ilk günler biraz bulantım oldu ama çıkarmadim
canim acı istiyor çigköfte acılı şalgam falan,birde yogurt
kıymadan tiksindim
yüzümde sivilce var zaten ergen gibi hep cıkardı
kilo almadim gibi yada 2-3 almışımdir kiyafetten belli degil,biraz göbek cikti hemde 2 ayda
neyse daha yazsam yazarim cvp bekliyorum tsk ederim kızlar

Bizde öğrendikkkk :)
Doktorum 10+6 haftalıkken %65 kıza benziyo dedi, 13+1 haftalıkken 2li tarama testi için gittiğimizde %100 erkek dedi. Bize pipisini de gösterdi :)
yine de 16 hafta mı beklenmeli yani ??

kızlar merhaba siteye yeni üye oldum.13+5 teyim.2li taramada ultrasonda sırtını döndü bizimki bişey göremedik.10 ocakta 3lü taramaya gidicez.inşallah öğreniriz.

Kızlar kontrolüm ay sonu ama ben cinsiyetini cok merak ediyorum bildiin catliycam,biraz belirti yazayımda bi tahminde bulunun lütfen.
bebek sagımda doktorda orda buluyor
ilk günler biraz bulantım oldu ama çıkarmadim
canim acı istiyor çigköfte acılı şalgam falan,birde yogurt
kıymadan tiksindim
yüzümde sivilce var zaten ergen gibi hep cıkardı
kilo almadim gibi yada 2-3 almışımdir kiyafetten belli degil,biraz göbek cikti hemde 2 ayda
neyse daha yazsam yazarim cvp bekliyorum tsk ederim kızlar

:-)))) Hayrılısıyla kucağına al bebeğini cnm :KK70: Canın tuzlu acı ekşi çekiyo demekki oğlun olacak :))) koca karı bilgisi .. Tarama testinde t hcg değeri var ona bak 50 ve üzeri ise kız altı ise erkek bebek deniliyor Ama en doğrusu zamanını bekleyip öğrenmek :KK70: Bende 15. haftamdayım canım bişe çekmiyor bulantıdan ağrılar çok kalp çarpıntım çok hiç kilo almadım aksine aşırı kiloluyken 3 kilo verdim :KK70: Ama çok şükür sağlıklı bebeğim :KK66:) Allah tüm hamilelerin yardımcısı olsun.

kızlar ben hamile kaldığımdan beri hep tuzlu ekşi eyler çekti cnm :KK49:
hala da öyle :)
bi de karnım yayvan şekilde büyüdü.. baya da çıktı karnım

bu hafta başında pazartesi doktora gittik. 14+5 günlüktü vee kız dedi.. :KK8:

zaten hep kız hissediyodum..

gerçi sağlıklı ve hayırlı evlat olması önemli.. Rabbim herkese bunu nasip etsin öncelikle. :KK34:

bu arada cinsiyete baktıracağım için çikolata yedim.. bir kaç yerede okudum. hareketlendirir diye..

artık çikolatadan mı bilmiyorum çok hareketliydi kızım. :nazar: :KK1::KK1:

Evet ben varim 3. Cocugum olcak insallah hayirlisiyla. Biri kiz biri erkek olmasina ragmen bende
3. Istedim bir kizim daha olsun istiyorum kismetse .
Doktof kiza benzetti 16. HaftAmizda ama net degildi.

Allah gönlune göre versin canım inş.ben de kızıma arkadaş olur demiştim şimdi de oğluma arkadaş olur diyorum:))))

X