2013 smmm stajı yapan arkadaşların paylaşım alanı

selam naber? işler nasıl gidiyor? teos 3.sınavın açıldı mı? ben giremedim sabah..

bu arada odanın ücretsiz bilgisayar kurslarına kayd oldum
ama kesin kayıt listesini daha haber vermediler
şu 2007 Microsoft diye öğreneceğimden değil biraz çevre edinirim diye

bende odanın kurslarına katılmak istiyorum özellikle staj kısaltanlardan :)) ama kurs yerleri ve saatleri bana ters kalıyor.. sınav sınav çok sıkıldım artık.. teos daki dersleri çalışmak zorunda mıyız? ben direk sorulara dalıyorum çünkü zamanım çok kısıtlı..

canım stajdan sayılan kurslara katılmak istiyorsan
yeterlilik sınavına hazırlık kursları veye işletme İngilizcesi kursları onlar sayılıyor
teosdaki derslere çalışmak zorundamıyız derken fırsat buldukça oku göz at
bende sınav olurken bilmediğim yerlerde gooldan aratıyorum veya bölüm 3 bakıyorum

ben staja hazırlık kursuna gittim tesmerde 3 ay onu stajdan sayıyorlar
ama dediğim gibi fırsat buldukça teos bölüm 3 derslerinede göz at oku ÇÜNKÜ pratikde de bize lazım olacak bilgiler çok örtüşüyor
ama dediğn gibide sınav sınav çalış çalış çok sıkıcı geliyor yani bi mali müşavir olabilmek için çok meşakkatli bir süreç
bazen keşke KPSS ye mi hazırlansaydım diyorum

Aaaahhhh miniminibonnnnnnn aylar geçmiş sen ben yeterlilik sınavınıda kazanmış büroyuda açmışşş
işler yolunda gidiyor ilerde öyle yazışıyormuşuzzzzz

benimde aklımdan kpss geçti bugün :)) ders çalışmaya alışmışken aradan onudamı çıkarsam acaba diyordum.. özel sektör nereye kadar çocuklu insanlarız.. çok şans lazım iyi bir yer denk gelmesi için

Aaaahhhh miniminibonnnnnnn aylar geçmiş sen ben yeterlilik sınavınıda kazanmış büroyuda açmışşş
işler yolunda gidiyor ilerde öyle yazışıyormuşuzzzzz

:)) dimi ... senin kaç mükellef oldu? bugün bir firma daha buldum vs. vss...

sonra fikir alışverişi yaparız..

sen başlatma kursuna gittiğin için benden önce gireceksin galiba yeterliliğe

miniminibon süreci kısaltmak için hiç yüksek lisans düşündün mü
özellikle odanın anlaşmalı olduğu özel üniversiteler var
yani tezsiz yüksek lisans (hani stajdan 1 yıl düşüyorlar ya)

miniminibon süreci kısaltmak için hiç yüksek lisans düşündün mü
özellikle odanın anlaşmalı olduğu özel üniversiteler var
yani tezsiz yüksek lisans (hani stajdan 1 yıl düşüyorlar ya)

onu da düşündüm :)) ama yüksek lisans bitişi stajın bitişine denk geliyor.. 2 sene sürüyor sanırım yüksek lisans birde sınava girme süresi bekleme süresi vs vss... daha önce yapmak lazımdı onu (

evet haklısın sanırım bende öyle düşünmüştüm
ya şu kpss için bilmiyorum içimde şevk kalmadı
ama bide şöyle düşününce en düşük memur maaşı bile şuan benimkinden iyiii

öyle tabi ama smmm olunca da bu maaşla çalışmayız yani :)

bizim smmm muhasebe müdürü 5000 küsüratlı alıyor, altında şirket arabası var.. varda var yani.. sade bir smmm yani yabancı dili yok, ezbere iş yapıyor... birgün bize de şans dönecek inşallah..

ben bugün bi mali müşavir bayan arkadaşımı aradım bi konu için her neyse
oda benim gibi şirketten gelme
büroyu ilk açtığı zaman ben vardım onun ilk elemanı
3 , 5 tane mi mükellefi vardı sağdan soldan tanıdık
ben bürodaydım kendisi dışarda muhasebe müdürlüğü yapıyordu ben büroya sahip çıkıyor o arada bişeyler öğrenmeye çalışıyorum
hiç unutmam bi adi ortaklık kuruluşu yapacağız sözleşme hazırlıyoruz daha doğrusu hazırlayamıyoruz ikimizde
internetten araştır olmadı noter geri gönderir tekrar düzenleriz sözleşmeyi vs vs (neyse sözleşmeyi sonunda düzgün bi şekilde hazırlayıp notere sunduk )....................

ama o bayan arkadaşım o arada güzel çevre yaptı 5 yıl içinde evini arabasını bile aldı şimdi 2 tane elmanı var eşi ve kendisi yürütüyor büroyu YANİİİİİİ birazda nasip kısmet meselesi
(gerçi o bayan arkadaşım acayip akıllı ve hırslı bişey nede olsa ASLAN burcu)

inşallah canım inşallah

bende bunu merak ediyordum acaba ofis açınca bir şekilde toparlayabiliyor muyuz? çevre nasıl edinilir? doğma büyüme bursalıyım evlenince eşimin işi dolayısıyla istanbula geldik burda çevre yok... ofis açarsam bursa da açarım diye düşünüyordum ama istanbulda ki potansiyel orda yok..

bakar mısın halimize daha stajın başındayız hayallere başladık :) gerçi 1 yılı bitti sayılır çabuk geçti ben bişe anlamadım.. 2 yılda geçecek bir şekilde

bak dediğin gibi 1 yıl doldu nerdeyse o yüzden sağlam bi çevre yapmalıyız
hem yardımcı olacak arkadaşlar açısından da sahip olacağımız mükellefler açısından da
işleri toparlarız gibime geliyor çünkü yardımcı olacak çok kaynak var internet olsun odanın açtığı kurslar her ay çıkan yayınlar her hangi bir mevzuat değişikliğinde hemen bildiriyorlar muhasebe bürolarına yönelik programlar ne bileyim luca gibi mesela
diyelim bir şirket açılışı için ne gibi evraklar mı gerekli internete bakarsın en kötü vergi dairesine gider öğrenirsin öyle öyle hem öğrenmiş hem gelişmiş oluruz. Yani mevzuat değişikliklerini sistemi takip edeceğiz

Çevreeeee işte ama sanmam ilk iki sene büro kendini dönderirse şükret derim .
Ben o bayan müşavir arkadaşımın yolundan gitcem büroyu hemen açsamda büroya güvendiğim birini koyarım kendim sigortasız muhasebe müdürlüğü falan yaparım büro kendi kendini çevirene kadar
aayyyy ne bileyim hayırlısı canım yaaaaaa

cumartesileri dedim yaaa bizim mali müşavirin bürosuna takılcam geçen cumartesi gittim mesela çok faydalı oldu
Allah tan öyle kasıntı birileri değiller.
Ama borçlarımı sıfırlayım deneyim olsun diye büroya geçcem
stajın bitmesine yakınnn
büronun işleyişini öğrenmek lazım

selam farmela nbr?? geçen hafta giremedim bi türlü yazamadım bişeler.. nasıl geçiyor işler.. ben 3. sınavıda çözdüm.. Google sağolsun :))

selam farmela nbr?? geçen hafta giremedim bi türlü yazamadım bişeler.. nasıl geçiyor işler.. ben 3. sınavıda çözdüm.. Google sağolsun :))

eehhh işte fena değil. Bizim burası aynı zamanda bir sigorta acentalığı kasko trafik dask poliçeleri çalışıyorum. Yani adamın 2 tane ayrı şirketi var ben diğeri olan ticaret şirketinde stajımı gösteriyorum. Türlü türlü işler ama muhasebe adına çok bişey öğreniyorum denilmez yani şirket büro gibi olmuyor yani şuan burda zaman dolduruyorum evrak kayıtları tahakkuk kayıtları mizan hazırla hep aynı şeyler.

3. sınavı daha çözmedim konuları şöyle bi okudum evde de internet yok bi şekilde işyerinde yapcam işte

mesela bir limited şirket kuruluşu yap deseler şuan
anca kitap internet karıştırır ona buna sorarım
ne gibi evraklar gerekli
sözleşme nasıl hazırlancak
kuruluş nerelere bildirilecek (doğru yanlış biliyorum)
yaaaaaaaaaa
bunun gibi bi sürü şeyyyyyy
nasıl büro açacaksam

bir benimdir herhalde 3. sınavın sorularını Google den bakıpta geçemeyennnn
şey gerçi bir iki site gördüm aynı sorulan sorular kırmızı butonla işaretlenmiş cevapları onlar nasıl cevapladıysa bende öyle işaretledim
yani direk cevabını falan aramadım

şey diyecektim bu şeyle ilgisi yoktur değilmi hani 3 taksitde 200 küsür bişey ödenmesi lazımdı (toplamda 600 küsür) yaa staj bitene kadar senede 1 defa
ben onun ödemesini yapmadım acaba sınav ondan dolayı geçersiz falan değildir değil mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…