2013 smmm stajı yapan arkadaşların paylaşım alanı

onunla alakası olduğunu sanmıyorum.. sınav hiç açılmazdı öyle olsaydı.. forumstajer sitede var 3.bölüm cevapları.. bazıları yok sadece genelde var ama

onunla alakası olduğunu sanmıyorum.. sınav hiç açılmazdı öyle olsaydı.. forumstajer sitede var 3.bölüm cevapları.. bazıları yok sadece genelde var ama

anladım canım sağol
uygun bir zamanda tekrar denerim
dedim ya evde de internetim yok
işyerinden halletmiştim geçen sınavları
bu aralar çok yoğunum hızlı hızlı geçtim
niye bide bunlar zorunlu oluyorkiiiiii öööffff

kızlar merhaba bir sorum olucak size bende smmm stajına hazırlanıyorum şuan bi şirkette çalışıyorum çalıştığım firma serbest bölgede staj başlatma sınavını kazanırsamki inşallah sonrasında stajımı bu firmada yapmak istemiyorum. Çünkü buradaki mevzuat biraz daha farklı yapılcak işler kısıtlı muhasebe müdürüm de smmm, bana sürekli stajınıda burda yaparsın stajı kazandıktan sonra iş bulmak hiç kolay olmuyor tek amacın stajını tamamlamak oluyo bu yüzden çok daha düşük maaşlarla çalışmak zorunda kalabilirsin diyo şuandada çok iyi değil maaşım asgari ücretin biraz üstünde zaten işyerimden memnun değilim. Yani benim sorum şu aslında stajyer olunca bakış açısı gerçekten bu mu oluyo daha düşük ücretmi veriyolar nede olsa stajyer diye?

öncelikle sana da merhaba
hayır canım mesela benim bi arkadaşım var kendini ön muhasebe ve genel muhasebe anlamında gerçekten geliştirmiş. Şimdi stajını yapıyor kıza diyemezler ki sen staj yapıyorsun sana şu kadar para diye çünkü kız haftada 6 gün tam mesai çalışıyor 1.600 falan maaş alıyor.
Senin o dediklerin muhasebe adına pek bişey bilmeyen kendini geliştirmekte olanlar mesela bi arkadaşımda var kız muhasebe stajını yapıyor pratikte pek muhasebe yapmamış çok az maaş alıyor

Gelelim bana bende stajımı yapıyorum tam mesai
şirket muhasebesi adına her şeyi yapıyorum ön muhasebe de bende resmi muhasebede bende yani şirket muhasebesi aşağı yukarı aynıdır ama ihracat muhasebesi farklı maliyet muhasebesi farklı büroda öğrenilen muhasebenin işleyişi farklı HEPSİNDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ OLSAM ZATEN piyasa şartlarında 5 bin 6 bin 7 bin alır insan

yani kendini geliştirmekle ve pazarlamakla ilgili
bende muhasebe adına çok gelişmiş değilim hep şirket muhasebesi yaptım
bu işin aslı muhasebe büroları muhasebe adına her şeyi en iyi bürüda öğrenirsin HAAA İŞTE MUHASEBE BÜROLARINDA GENELDE İNSANI KULLANIRLAR STAJER DİYE DE EZERLER AZ MAAŞ VERİRLER tabi taaa kii sen kendini geliştirene kadar

bende tam anlamıyla muhasebe adına kendimi geliştirmeye çalışıyorum
piyasa şartlarına göre maaşım çok düşük değil
AMA ben muhasebe sorumlusu veya müdüresi olup o 5.000 TL 'nin peşindeyim
eee hem SMMM belgeSİNİ alıp hem kendini belli bi seviyeye getirip bi yere başvurduğunda alır insan 5.000 en az niye almasın

inşallah alırsın canım . yanii bende öyle tahmin ediyorum insan bişeyler kattıktan sonra kendisine staj yapıyo diye neden ezilsinki birde dediğin gibi kendini pazarlamakla ilgili, sanırım muhasebe müdürüm işten ayrılmıyım diye beni bunu bahane ederk tutmaya çalışıyo burada:/ bende şuan ön muhasebe resmi muhasebe tutuyorum üstümde bir muhasebe müdürm var yaptığı tek iş beyanneme günleri benim paketlediğim beyannameleri sisteme yüklemek çoğu zaman kontrol bile etmez bazen çok içerliyorum bu duruma işi ben yapıyorum parayı o götürüyo ama yanii adam almış belgesini sende al sende kazan diyorum rahatlık peşinde olmadım hiç bi zaman ama hakkımı alamadığıma inanıyorum bunun içinde bişeyler katmalı mutlaka şu belgeyi almam lazım :/

merhaba görüşmeyeli nasılsın
ben kpss sınavına hazırlanmayı düşünüyorum
yai biri aklıma girdi
onun içinde kursa gitcem ama
bakalım hayırlısı

kızlar dersaneye gidenlere ve çalışanlara souyorum

iş çıkışı dersaneye gidip 7-10 arası derse girmek çok yorucu oluyormu
hafta sonumu öldürmek istemiyorum dersane ile.. hafta içi akşam 10 a kadar full deers yapılıyormu karar veremedim hangi zamanı seçeceğime

öncelikle merhaba

valla sana bağlı . Ben kendimden örnek vereyim . Ben evli 2 yaşında küçük bi kızı olan evine kızına eşine karşı sorumluluğu olan ve aynı zamanda tekstil üzerine bi ithalat ve ihracat firmasının muhasebesinde görev alıyordum işten çık koşa koşa kursa yetiş akşam en erken 10 da çık eve yetiş . Sonra eve gel derslerin tekrarını yap .Ama sınava 1 ay kala işten çıktım testlere sorulara ağırlık verdim çalıştım . Çok şükür bi seferde verdim sınavı

Eğer bekarsan bence hafta sonunu öldürme hafta içi gittt
Evliysen de hafta sonunu hiççççççç öldürme çamaşır temizlikkkkk eşimle gezer takılırım falan filan
HAFTA İÇİ GİTTTT BAKTIN OLMUYOR HAFTA SONU GRUBUNA KATILIRSIN

Arkadaşlar merhaba benimde bir sorum olacak bende 2014 sınavlarına girmeyi düşünüyorum şimdi dosya açtırmak için yatıracağımız parayı ne zaman yatırmamız gerekiyor?

günaydın kızlar,

nasılsınız? ee bir yıl geride kaldı, geriye 2 yıl var :)) o da çabucak bitecek inşallah

günaydın kızlar,

nasılsınız? ee bir yıl geride kaldı, geriye 2 yıl var :)) o da çabucak bitecek inşallah

evet 1 yıl geride kaldı Allah'ım sağlık versin 2 yılda geçer herhalde inanın ben 1 yıl nasıl geçti anlamadım
bazen hayat zaman uzun olduğunu unutturacak kadar çabuk geçiyorrrrrr

size de selamlar staj nasıl gidiyor
Bir şeyler öğrenebiliyor musunuz yani kendinizi geliştirebiliyor musunuz

selamlar,bende stajını bitirmek üzere olan bir smmm adayıyım.28-29 haziran da yeterlilik sınavına gireceğim.ama kafam çok karışık.bu yola çıkarken çok güzel umutlarım vardı.ama piyasa şartlarına bakıyorum iş bulmak çok zor.şu an bi otelde muhasebe uzmanı olarak çalışıyorum.smmm olunca mükellefin olmadan büro açmak zaten çok büyük bir risk...napıcam şaştım kaldım.bir akıl verin kızlar

Merhaba bende SMMm stajyeriyim 1,5 yıl kaldı.
Özel bir şirkette çalışıyorum şartlarım iyi memnunum şimdilik. Belgeyi alınca çok daha iyi olacağının da sözünü aldım patronlarımdan.
Size önerim ise moralinizi bozmayın. Emeklerinizin karşılığını göreceksinizdir. Büro açmak ilk etapta riskli tabiki ama belki 3-4 şirket olan bir firma bulabilirseniz onu tavsiye ederim.
4 firma için her ay 6-7 bin lira ödeme yapıyorlar onun yerine kendi müşavirlerini çalıştırırlar.

ne güzel sizin az kalmış. Bende bir özel şirkette hem muhasebe hem de sigorta işi yapıyorum. 2 ayrı şirket var bizde .Muhasebe olarak bu şirkette kendimi pek geliştiremedim çok ilgisiz bir smmm var . evrak kayıt ve ay sonu tahakkuk kayıtları neyse.

önemli not: size ayrıca tavsiyem sakın mükellefin olmadan muhasebe bürosu açmayın. Çünkü benim ayrıca bir tali sigorta acenteliğim var 3 ay oldu açalı ben hiç müşteri porföyüm olmadan bu işe başladım ama çok zorlanıyorum çok şükür iş oluyor ama hala cepten yiyorum. Size naçizane tavsiyemdir çünkü sigorta işi pazarlanması daha kolay olmasına rağmen ben çok zorlanıyorum. o yüzden kaldıki kimse muhasebecisini 50 , 100 lira için değiştirmez

benimde yaklaşık 2 yıldan az bi zamanım kaldı. sonra yeterlilik falan artık nasıl olur staj başlatmada ki gibi tek seferde yada çok bırakmadan kazanırsam ne ala. Ama bana büro açmak çok riskli geliyor onun için sağlam geniş bir çevre lazım. Tabi şuda var herkes kendi rızkını yer belli olmaz. Niye böyle diyorum kendi sigorta ofisim var ona da çevre gerekli ama sigorta pazarlanabilir bir şey müşteriye fiyat çıkartıyorsun alternatifin çoksa daha güzel . Ve buna rağmen zorlanıyorum

yani muhasebe bürosu açar mıyım ben bilmiyorum ?????

merhaba pelin,bende bu işe başlarken patronumdan güzel vaatler almıştım.ama görüyorumki o iş zor.şirketin muhasebe müdürü 13 yıldır aynı kişi.üstelik smmm değil.tecrübesine saygım sonsuz tabi.ama smmm olup aynı maaşla çalışmak beni mutlu etmeyecek.bu güne kadar yaklaşık 7 bin lira harcadım.dersaneye yazılacağım fiyatı 2 bin.ismmmo da ruhsat için 3 bin lira istiyormuş.bana bu ruhsatın mali tarafı 12 bin lira gibi yani.ama maaş ve koşullar aynı.bu arada şu an 2100 tl alıyorum.ev almak istiyorum.istanbul şartlarında ayda en az 2500 lira taksit ödemem lazımki ev sahibi olayım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…