2014 Aralık Anneleri

gecmisi nekadar bilmiyorum ama yurtdisinda da mecburi yapiyorlar bi arkadasimin ilk cocugunda detayli ultrasyonda bebegin gelisimini tamamlamadigini dogumu yapsa bile cok yasamiyacagini bi sürü haszalikla dogup anneye bile zarari oldugunu sölediler ve karari kadina biraktilar oda en zor karari verdi sirti kapanmamis zaten normal dogum yaptirip göstermisler..tehlikesi olsa bi kere burda yapmazlar diye düsünüyorum

Bi bebeğin gelişip gelişmediği detaylı ultrasona gelene kadar normal ultrasonda da belli olmaz mıydı bnm de bi arkadaşıma bebeği 13 haftalık olması gerekirken 10 haftalıkta kalmıştı doktor gelişemediği söylemişti her doktora gittiğimizde haftasıyla uyumlu diye gelişimine bakılıyo çünkü yanlış anlama bi bilgim yok ama fikir yürüttüm sadece

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ya kızlar bir sorum daha olacak:nazar:

şimdi ben 18+1 haftalık hamileyim. ay hesabı yaparsak kaç aylık hamileyim :)

Dort bucuk aylik oluyo 16 hafta 4ay ediyo 2 haftada fazlan var 20 haftalik oluncda 5 ay bitmis olacak. Bu arada cok acik tenli degilsen yuksek faktor gunes kremi alma cunku faktor arttikca kanserojen madde icerme miktari artiyor ve 30 fak ile 50 fak arasinda koruyuculuk acisindan cok fazla fark yokmus bir doktorun soyledigi bu bana

Ya kizlar yazdiklarinizi okudum da ben ilk hamilelegimde drum steril ortamda dogum yapacaksin gerek yok demisti o yuzdende tetenoz asisi yaptirmadim..bu hamisliktede dr sen bilirsine birakinca bende asiymis igneymis pek tirsinca birde benide saglik ocagindan falan kimsecikler aramayinca yaptirmamaya karar vermistim..ama burdaki herkes yaptirmis yaa..bendemi gitsemki bi :-\

Doktor nasıl böyle birşey söylüyor ki.zaten herkes steril ortamda doğum yapıcak yanılıyomuyum kimse evde doğurmuyor sonuçta kaldık i herşey olabilir bence yaptır kaçıncı haftada sın canım

günaydın kızlarrrr :21::21: iyisiniz inşallahhh, benim kafama takılan soru varr.malum bayram geliyo ziyaret edilecek yerler var, eşimin annesi ve benim babam vefat durumundalar.bayramda mezarlığa girsem hamileyken bişi olur mu acap?:44:

Rabbim mekanlarini cennet eylesin canim. Hicbisey olmaz hem o da ziyaret olmus olur kabir ziyareti peygamber sunnetidir. Buarada seninle ne kadar cok ortak noktamiz var arasam bulamam boylesini benimde esimin annesi benimde babam yok. Rabbim sabir versin canim.

kızlar ben biraz önce süt içiyim dedim kokusunada bakmadım hiç içtim biraz tadı değişik geldi sonra kokladım bozuk gibi kokuyodu tarihide geçmemiş. Beni bi telaş aldıı bebeğime bişey olurmu acaba kusmayı denedim kusamadım da :18::KK43::KK43:

Sanmam canim ya panik olma hemen.. Allah korusun zehirlenme olsa dahi önce annenin vücudu ishal bulanti ateş gibi belirtilerle alarma geçer atmaya calisir ictigini. Biraz bekle bakalim atesin falan cikarsa o zaman Dr a görünn

Doktor nasıl böyle birşey söylüyor ki.zaten herkes steril ortamda doğum yapıcak yanılıyomuyum kimse evde doğurmuyor sonuçta kaldık i herşey olabilir bence yaptır kaçıncı haftada sın canım

19.haftadayim...gittigim dr da bulundugum yerde oldukca ragbet goren bir dr :) ben saglik ocagiyla bi istisare edeyim haftaya bende postu deldirecegim gibi...

19.haftadayim...gittigim dr da bulundugum yerde oldukca ragbet goren bir dr :) ben saglik ocagiyla bi istisare edeyim haftaya bende postu deldirecegim gibi...

Ben doktoruma sordum ol senın içinde bebek içinde bi sıkıntısı yok. Olman senin yararına tavsıye edıyoruz dedı.

Merhaba kızlar... Umarım yoktur ama aranızda riskli gebelikte takibi yapılan var mı? Benim suyum ileri derecede azalmis doktorlar bir şey yapamıyolar. Etlik Zübeyde, Koru , zekai tahir, Ankara Üniv. Hepsine gittim. Şimdi saracoglunun bir kurunu uyguluyorum ama sonuç elde etmedim henuz

Ben doktoruma sordum ol senın içinde bebek içinde bi sıkıntısı yok. Olman senin yararına tavsıye edıyoruz dedı.

Anladim canim...aslinda benim dr da yillardir cozmus beni artik..cok korktugumu biliyo onun icinmi oyle dedi acep?? Neyse artik korkunun ecele faydasi yok deyip yapicaz sanirim..zarari da yoksa olalim gitsin

Ben almanyadayim...burda kadin dogum dr.muaynanesine gidiyorum.ama özel degil sadece ultrasyona ücret ödüyoruz.onun da 3 tanesini devlet karsiliyor.dogum icin de üniversite hastanesini düsünüyorum.bide bana dr 3 boyutlu yapalim mi diye sormadi ben meraktan istedim bu ay erken önümüzdeki randeuda yapariz dedi.cunku dr.yaninda calisanlar her defasinda soruyor normal ultarsyon istermisin diye.bunu biz sorduk.ahh şu merak varya merak..benim dr türk.samimi biri sorarim ona.su an ben 20.haftadayim

3 boyutlu farklı detaylı ultrason farklı ama canım detaylı 2.düzey ultrason diye geçiyo detaylı inceleme yapılmıyo 3 boyutluda
Zaten şu merak şu evham varya doğurana kadar daha neler bulcaz nelere takılcaz neleri dert etcez bakalım

Anladim canim...aslinda benim dr da yillardir cozmus beni artik..cok korktugumu biliyo onun icinmi oyle dedi acep?? Neyse artik korkunun ecele faydasi yok deyip yapicaz sanirim..zarari da yoksa olalim gitsin

Yok cnm zararı olsa saglık ocaklarıda dıktorlarda olun demezki. Ben bayramdan sonra hem detaylı hem ıgnemi olucam

Kızlar bişey sorcam. Benm aşıyla detaylı ultrason aynı gun bişey olmaz dimi. Bide aşıda aç tok farkedıyomu

Benimki hastaligimdan olsa gerek canim. Prolaktin hastasi oldugum icin hamilelikte tavan yapmistir bende. Ama ozamandan beri sabit :) benimde oldum olasi ucu yoktur ama cikti sukur biseyler :KK66: dun bana otobuste minibuste yer bile vermediler bagirip hamileyim la ben kalksaniza diyesim oldu :) ama dun kiyafet ararken fark ettim ki bende artik buyuyen bi gobek sahibiyim :)

Hmm anladim canim.. tabiki buyuyecek gun gelecek rahat yatamicaksin karnindan :) ben simdiden zorlaniyorum. Oturdugum yerden hemen kalkamiyrm faln.. bi tanidigim 1 ay erken dogum yapti onun bile bnmki kadar karni anca varmis. Ben heralde 9. Ayimda yerimden bile kalkamicam oyle gorunuyoo :)) dun detayli ultrasona girdim minigim baya buyumus masallah. Boyu 25 cm faln olmus kuzucumunnn

Kızlar bişey sorcam. Benm aşıyla detaylı ultrason aynı gun bişey olmaz dimi. Bide aşıda aç tok farkedıyomu

Tabiki birsey olmaz canim ama tetanosa ac gitmen lazim cnku kan tahlili de yapacaklar. Aclik sekeri ve kan sayimi testi.. her ay yapicaklar sanirim rutin olarak..

bnde hep gidene kadar düşünüp duracagım zararı varmı acaba diye? inşallah yoktur duyan var mı bilmiyorum ama normal ultrasonla aynı sonuçta bakılma şekli sadece süre fazla ve ultrason ayrıntıyı gösteriyo sanırım doğru mu kızlar? doktora danışmadım ben bu konuyu git dedi ama memlekette olacagımdan burada girecegim ben ayrıntılıya.bayram sonrası girene kadar içim içimi yiyecek sanırım hata mı yapıyoruz acaba? aksini düşünen var mı kızlar ben girmem diyen???

bı arada bizde 19+4de tetanoz aşımızı olduk kalp atışlarını duydum yavrumun çok şükür.19u geçince 20sayılıyor vuruyoruz dedi. KAlp sesini net duydukları zaman vuruyorlarmış sanırım gitmeyenlere duyrulur ben aranmayı beklemedim. Memleketteydim hatta orda vurundum aşı kartı verdiler.1ay geçince 2.doz dedi hemşire .1 tane korumaya yetmiyomuş.Allah korusun tetanozun çaresi yok ölünüyor dedi.ihmal etmeyin kızlar.Saglıcakla kalın.Hamiş kalın:KK49:

Bende aynı senin gibi düşünüyorum canım benim normal girdiğim ultrasonda da bebeğimin omiriliğine midesine kalbine kadar bakıyo doktor Allah korusun Rabbim esirgesin bi sorun olsa orda da anlaşılmaz mıydı bu acaba yani istenilse normal gittiğin doktor muayenesinde de bakılabilir
Yaptırmıcam demiyorum şu an hala kararsızımım 2li 3lü 4lü tarama testlerinin hiç birini yaptırmadım ama içim o kadar rahat ki sadece yüzdelik ihtimaller için o kadar sinir stres yaşayamazdım

Tabiki birsey olmaz canim ama tetanosa ac gitmen lazim cnku kan tahlili de yapacaklar. Aclik sekeri ve kan sayimi testi.. her ay yapicaklar sanirim rutin olarak..

Hmm bak bunu bilmiyodum mesela. Cok sagol canımya.

Niye hamile kadinlara dünyada standart uygulama yok anlamiyorum.herkes tetenoz aşısi yaptiriyor.bana da kizamik yaptilar almanya da ve hatta hamile kalmadan cocuk düsündügümüz icin yapildi.yoksa hamileyken yapilir dedi.bunu ögrendigim iyi oldu benbir sorayim.

Eğer kızamık olmadıysan çocukluğunda hamileyken olursan çok riskli bi durum oluyomuş canım bebek için de senin içinde sana da onun için yaptılar heralde ama tetanoz da olsan daha iyi olur

Merhaba kızlar... Umarım yoktur ama aranızda riskli gebelikte takibi yapılan var mı? Benim suyum ileri derecede azalmis doktorlar bir şey yapamıyolar. Etlik Zübeyde, Koru , zekai tahir, Ankara Üniv. Hepsine gittim. Şimdi saracoglunun bir kurunu uyguluyorum ama sonuç elde etmedim henuz

Sebebi belli mi canim? Bol bol su icmiyo musun? Vucudun susuz kaliyosa anlarsin. Bnde de enfeksiyon var biraz. Kansizliktn dolayi her dk su icinde kaliyorm cok su icsem de vucudumda su kalmiyo sanirim..

X