2014 eylül gelinleri de buraya:))

merhabalar, ben de eylül gelini olucam.
yılbaşından sonra alıcaz tam olarak günümüzü,
6 eylül inşallah :KK16:

Bana soyleneni sana soylemek istiyorum. Gelinligi giymeden modeline karar verme het modelden dene gelinlik hangisi olmali belli ediyor kendini. Begendigin model varsa daraltirlar sana uygun hale getirirler. Begendigin modelin ustune model bakip aklini karistirma.amin canim insallah hepimiz mutlu mesut olur guzel gelinler oluruz

ya öle diyosunda ben kapalıyım türbanlı gelinlik modeli hazır çokta fazla yok bildiğim kadarıyla genelde straplez model var üstünde pek oynama yapamıyorlarmış kollu modellerin o yüzden öyleymiş boleroluda istemiyorum tek parça olsun diyorum diktirceğim yerde belli bide akraba işi olcak o yüzden kafamda tam model oluşturmam gerek nişanlığımda yaşadım aynı sorunu pek hayalimdeki gibi olmadı açıkçası gelinlikte işimi şansa bırakamam... gidip model bakıcam gelinlikçilerde ki ona göre anlatcam nasıl bişi istediğimi genede bulursam üstüme uygun içime sinen hiç uğraşmam dikimle kayınvalidem dedi zaten gelinliğinde hazır bakarız olmazsa diktiririz diye :)

:nazar: selammm:)))
eylülde düğün planlayıp da şmdiden hiçbişeyi hazır olmayan var mıdır benm gibi? bu durum normal midir:):18:

Ben varım, inşallah eylülde düğün henüz tarih almasak da... Ama eşya yok, düğün yeri yok, gelinlik damatlık yok. Yok da yok ama acele etmiyoruz:) Hepsi olur. Çeyizlere gelince her şeyim hazır benim (yemek takımından küçük ev aletlerine, çay kaşığına kadar) Ama ev bulma, büyük eşya, gelinlik, düğün hepsi zor bir süreç. Herkese kolaylıklar dilerim. Çeyizim tamam olduğu için fikir almak isteyen soracağı şeyler olanlara yardımcı olurum. Öpüldünüz kızlar.

Son düzenleme:
kızlar siz yine iyisiniz :) bizim hiç birşeyimiz yok ama düğün tarihimiz belli...üfff gözümde büyüyor nasıl bitecek bu hazırlıklar

kızlar siz yine iyisiniz :) bizim hiç birşeyimiz yok ama düğün tarihimiz belli...üfff gözümde büyüyor nasıl bitecek bu hazırlıklar

Canımm benimde öyle düğün eylülde olucak ama ne ev var ortada nede çeyiz. Yani bir çaydanlığım dahi yok :KK1: benim gözümde büyüyor ama bi yerden başlarsak arkası gelir diye düşünüyorum:44::44:

kızlar üşenmeyinde başlayın artık biyerlerden sora çok sıkışırsınız he benden demesi benim hazırlık ben çocukken başlamış daha hala eksik çok :KK70:

Bana soyleneni sana soylemek istiyorum. Gelinligi giymeden modeline karar verme het modelden dene gelinlik hangisi olmali belli ediyor kendini. Begendigin model varsa daraltirlar sana uygun hale getirirler. Begendigin modelin ustune model bakip aklini karistirma.amin canim insallah hepimiz mutlu mesut olur guzel gelinler oluruz

amin canım amiiiiiiin :))))

Meraba eylül gelinleri :-) evvett bende bi eylül gelini olucam. Ben biraz daha şanslıyım sanırım çünkü ev bakma gibi sorunum yok ama ev içi dizaynı bana ait cok arastırıyorum ama hala kararsızım :-( umarım bana da yardımcı olursunuz ;-)

Meraba eylül gelinleri :-) evvett bende bi eylül gelini olucam. Ben biraz daha şanslıyım sanırım çünkü ev bakma gibi sorunum yok ama ev içi dizaynı bana ait cok arastırıyorum ama hala kararsızım :-( umarım bana da yardımcı olursunuz ;-)

bende aynı evin içi yapılcak ama hiç anlamam böle şeylerden bişiler öğrenirsen kurban olam banada haber et..

Kızlar aynı sorun bende de var. Ev dizaynı. Nereden başlamalı ne yapmalı bilemiyorum ama bugün okuduğum bir dergide mimar yazmış, yeni evleneceklere öneriler diye, bana çok mantıklı geldi. Aklımda kalanları paylaşmak istedim.

1-Eşyalarınızı almadan önce alacağınız her parça için maksimum bütçenizi belirleyin.
2-Döşeyeceğiniz alanın hangi tarzda olacağına karar verin (spor, klasik, rahat ve şık vs)
3-Şık bir alan yaratmanın püf noktası eşyaların yer zemini ve pencere kenar renkleriyle uyumudur. Yer zemini koyu kahverengi olan salona klasik beyaz renkli bir oturma gurubu pek de zevkli bir görüntü oluşturmaz.
4- Mobilya renklerini belirledikten sonra ona uygun olarak diğer eşyaların (oturma gurubu, perde, halı, aksesuar) renklerini belirleyin fakat tüm renklerin aynı ya da benzer olması her zaman şık algısı yaratmaz. Renk patlatma dediğimiz durumu yaratarak zıt renkler kullanın. (Kahve rengi-mavi, gri-pembe, kırmızı-siyah gibi)

5-Alacağınız aksesuarları salon tarzınıza uygun olanlardan seçin. ( Spor bir salonda klasik veya afrika esintileri taşıyan parçalar pek de hoş olmaz.)

Kızlar aynı sorun bende de var. Ev dizaynı. Nereden başlamalı ne yapmalı bilemiyorum ama bugün okuduğum bir dergide mimar yazmış, yeni evleneceklere öneriler diye, bana çok mantıklı geldi. Aklımda kalanları paylaşmak istedim.

1-Eşyalarınızı almadan önce alacağınız her parça için maksimum bütçenizi belirleyin.
2-Döşeyeceğiniz alanın hangi tarzda olacağına karar verin (spor, klasik, rahat ve şık vs)
3-Şık bir alan yaratmanın püf noktası eşyaların yer zemini ve pencere kenar renkleriyle uyumudur. Yer zemini koyu kahverengi olan salona klasik beyaz renkli bir oturma gurubu pek de zevkli bir görüntü oluşturmaz.
4- Mobilya renklerini belirledikten sonra ona uygun olarak diğer eşyaların (oturma gurubu, perde, halı, aksesuar) renklerini belirleyin fakat tüm renklerin aynı ya da benzer olması her zaman şık algısı yaratmaz. Renk patlatma dediğimiz durumu yaratarak zıt renkler kullanın. (Kahve rengi-mavi, gri-pembe, kırmızı-siyah gibi)

5-Alacağınız aksesuarları salon tarzınıza uygun olanlardan seçin. ( Spor bir salonda klasik veya afrika esintileri taşıyan parçalar pek de hoş olmaz.)

ben daha o aşamaya geçemedimki daha fayans, mutfak-banyo dolabı falan seçme aşamasındayım... evimiz şuan komple inşaat halinde herşeyi zevkimize göre yapılcak ama bn daha duvar rengine karar verebilen biri değilim gerisi nasıl olcakki... :s misal mutfak dolaplarını ne renk önerirsiniz beyaz çok mu zor olurki..

ben daha o aşamaya geçemedimki daha fayans, mutfak-banyo dolabı falan seçme aşamasındayım... evimiz şuan komple inşaat halinde herşeyi zevkimize göre yapılcak ama bn daha duvar rengine karar verebilen biri değilim gerisi nasıl olcakki... :s misal mutfak dolaplarını ne renk önerirsiniz beyaz çok mu zor olurki..

Arkadasim 1senelik evli beyaz kullaniyor ve memnun bende beyaz kullanmayi dusunuyorum. Lake bir suru cekmecesi olan beyaz dolap cok guzel olur

hayırlı olsun canım :KK3: bulduğum her yeni detayı iletirim sana merak etme :21: bende cok kararsızım ne yapıcam ama bilmiyorum :18:

canım aynısını bende düşünüyorum :KK9: hatta siyah beyaz karışık olsa daha iyi olur diyordum görüntü açısından ama siyah beyaz mutfak dolabı kullanan bi tanıdığım siyah cok cabuk leke oluyo dokunsan iz kalıyo dedi bütün fikirlerim alt üst oldu:KK14: sanırım bende düz beyaz lake yaptırırım :106::106:

paylaşımın gerçekten çok doğru canım teşekkür ediyorum. evet öncelikle ne tarz birşey istediğimize karar vermek lazım ona göre bakmak lazım:KK16: beyaz konusu ise bence kesinlikle beyaz lake düşünmelisin temizliği çok kolay iz bırakmıyo nemli bi bezle sil yeterli bende aynı senin gibi temizlik açısında beyazda kararsızdım kullananlar cok memnun kesinlikle öneriyorlar:21:

Arkadasim 1senelik evli beyaz kullaniyor ve memnun bende beyaz kullanmayi dusunuyorum. Lake bir suru cekmecesi olan beyaz dolap cok guzel olur

ya annem diyoki çocuksuz eve bişe olmaz ama yarın öbür gün çocuğun olunca başa çıkamassın heryeri çizer boyar parmaklar vs.. şindi düşününce tırsmıyorda değilim hani haklı olabilir..

X