2014 ikiz anneleri

Canim yaa kusura bakma:KK17: kaç kişinin ki gözümden kaçmış:KK43: Allah kabul etsin... Bu hafta daha dikkat ederim artik :KK16:

estağfurullah canım,Allah hepimizinkini kabul etsin,bebeklerimizi korusun inşaallah.

Kızlar desteksiz ürünler kullanıyorsanız büyümeyi farketmeniz gecikmiş olabilir mi?

Canim ben sormadan birşey demedi ben sorunca o da filiz hoca gibi bir kız bir erkek dedi. Tabi yanilma payi vardir daha...
Ayy kagidi buldun demek orada iki bebek için ayri ayri kombine risk, ikili test ve yaş riski yazan kısımda ne yaziyor? Bide ense kalinliklari ne çıkmıştı (ultrason bilgisi yazan yerin sağ üstte nuchal translucency yaziyor) çoook sağol şimdiden :KK16:

nuchal translucency 2.20 -1.39 diğeri 1.60 - 1.05 crl 58 mm diğri 61 mm
kombine risk 1.2993 diğeri 1.10000
ikili test : 1.2634 diğeri 1.4187
yaş riski : 1.849 diğeri 1.840
trisomy : 1.10000 diğeri 1.10000

umarım yardımcı olmuşumdur ense kalınlığı bu kagıtta mı yazıyor

Son düzenleme:
nuchal translucency 2.20 -1.39 diğeri 1.60 - 1.05 crl 58 mm diğri 61 mm
kombine risk 1.2993 diğeri 1.10000
ikili test : 1.2634 diğeri 1.4187
yaş riski : 1.849 diğeri 1.840
trisomy : 1.10000 diğeri 1.10000

umarım yardımcı olmuşumdur ense kalınlığı bu kagıtta mı yazıyor

Maşallah çok iyi çıkmış canım değerin, demek ki ikizlerde kötü çıkacak diye birsey yokmuş, sanirim yaşında 30un altı... Nuchal translucency ense kalinliği...

Benim kombine risk iyi ama ikili testim kötü :KK43:( ister istemez kafama takıyorum:KK14: prenatest diye bir kan testti varmış amniyosenteze alternatif ama direk kanda bakiliyor hicbir riski yok ve %99 doğru sonuç veriyormuş, bu testler gibi tarama tahmin değil direk dna analizi.. ikizlerde yapilabiliyor mu yaptirayim mi diye hocaya sormayi düşünüyorum. Fiyati çok yüksek bide 2800 TL civariymiş :KK14:
bu konuda bilgisi olan var mı kızlar :KK43:

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81-------- 15 -------------- 15 Okudu

Sedef.........

Seybil........

Pınar..

Sdtive..........

Aylin..............

Mrsbeyaz......

Kengo..........

Flufem.............

Kuzey.........

Fpmk........

Zuzu...........

Cansu..........

Eylül...........

Asbelove..

Alexandria.....

Melis......

Ankara12....

Yeni listemiz hayırlı olsun kızlaar :KK16: Allah kabul etsin şimdiden....

Maşallah çok iyi çıkmış canım değerin, demek ki ikizlerde kötü çıkacak diye birsey yokmuş, sanirim yaşında 30un altı... Nuchal translucency ense kalinliği...

Benim kombine risk iyi ama ikili testim kötü :KK43:( ister istemez kafama takıyorum:KK14: prenatest diye bir kan testti varmış amniyosenteze alternatif ama direk kanda bakiliyor hicbir riski yok ve %99 doğru sonuç veriyormuş, bu testler gibi tarama tahmin değil direk dna analizi.. ikizlerde yapilabiliyor mu yaptirayim mi diye hocaya sormayi düşünüyorum. Fiyati çok yüksek bide 2800 TL civariymiş :KK14:
Canım yaptırsan ve olumsuz sonuc alsan bebeklerine kıyacak misin? Ona gore karar ver iste..bebeklerine kiyamayacaksan öğrenmenin üzüntü yaşamaktan baska ne manası var ki..bu arada amniyosentez disinda bütün testler ne kadar tani testi dense de %100 olmuyormuş canım..bence gerek yok kafan yeteri kadar karıştı zaten bitaz daha karıştırma derim..inan bana bence bebeklerin gayet saglıklı ve akıllı bebekler olacak kuzum..sen kendini ve bebeklerini bisina uzuyorsun simdi..

Son düzenleme:
Canım yaptırsan ve olumsuz sonuc alsan bebeklerine kıyacak misin? Ona gore karar ver iste..bebeklerine kiyamayacaksan öğrenmenin üzüntü yaşamaktan baska ne manası var ki..bu arada amniyosentez disinda bütün testler ne kadar tani testi dense de %100 olmuyormuş canım..bence gerek yok kafan yeteri kadar karıştı zaten bitaz daha karıştırma derim..inan bana bence bebeklerin gayet saglıklı ve akıllı bebekler olacak kuzum..sen kendini ve bebeklerini bisina uzuyorsun simdi..
Bu arada aksucum diyosun ki illa kötü çıkacak diye bisi yokmuş ikizlerde diye..oyle bisi yok zaten hepsi kötü çıkar denmiyo ki..iyi de çıksa kötü de çıksa yanıltıcı oldugunu gercegi yansıtmadığını söylüyo doktorlar..için rahat edecekse benim doktorum yaşadığım sehirde ünlü bi Prof ve ayrıca esimin cok sevdiği bi arkadaşı bana bi abi olarak gercekten gereksiz ve cok yanıltıcı oldugunu ben istesem de yapmayacağını söyledi..yani belki bende yapsam benimki de riskli çıkacaktı ne biliyoruz? Bence daha fazla bu isi kurcalama canım kendini üzüyosun..sen üzüldüğünde bebegin de üzülüyor bunu unutma..kendini bu testi yaptırmamış say ve hamileliğinin tadını çıkar kuzum olur mu?

2 tane 5. Gun embriyosu konuldu ben istedim özellikle ikiz olsun diye..allah da nasip etti canım..tedavin hayırlı olsun.

Kız sacmalama herkeste aynı olcak diye bisi yok :) deli ya:) burda acısından ağrısından duramiyoz esim sarilirken sıkma sakın diye ittiriyorum..:) bide biraz daha şişman gösteriyo beni boyle olunca:) iyi yönünden bak iste:)
:))ne bileyim kız bende azıcık büyük olsun istiyom:)karnım kocaman,onlar küçük:)ay kızlar çıplakken karnım çok komik ya:)))gülesim geliyo kendime:)
:)) ben de aynı soruyu soruyorum. Benimki de 80 ve büyümedi. Ya zaten ben kendimi sana çok benzetiyorum hamilelik süreci bakımından :)

Canım benim:KK16:herkeste aynı değil demekki bu meme konusu:)napak onlarda ufak kalsın:)göbek onun yerinede büyüyo:)

:))ne bileyim kız bende azıcık büyük olsun istiyom:)karnım kocaman,onlar küçük:)ay kızlar çıplakken karnım çok komik ya:)))gülesim geliyo kendime:)

Canım benim:KK16:herkeste aynı değil demekki bu meme konusu:)napak onlarda ufak kalsın:)göbek onun yerinede büyüyo:)
Elbet benimde karnım onlardan buyuk olacak merak etme birlikte eşit büyüyecek değiller :) :) bi yandan komik ama bi yandan da cok guzel geliyo bana hamile göbüsü :) hele guzel kıyafetler giyince cok yakisiyo bi kadına..ins bana da yakışır :)

2li ,,3 lütest normalde ikizlere yapılmıoki benim doktorum yapmadı 12.de ense ölçtü dopler yaptı 20de ayrıntılıya gönderdi perinatoloji uzmanına gittim (riskli gebelik)..eğer riskli bir durum varsa seni ayrıntılıya erken göndercem demişti bana 12deyken hamdolsun sorun görmedi.

Canım geçmiş olsun. Korkulacak birşey olacağını sanmıyorum. Benim de karnım bazen çok sert oluyor. Mesela ayaktayken çok sert oluyor. Yatarken daha yumuşak. Kimi zaman sağda oluyor sancım kimi zaman solda. Bu sabah mesela öyle bir sancı girdi ki nefes alamadım korktum. 1 dakika içinde geçti. Sanırım bebeklerin hareketi de bazen ağrıya sebep oluyor.

Ahmet Hoca rapor mu verecek? Ben geçen gittiğimde çok yoruluyorum ağrılarım oluyor dedim bana sık dişini dedi :)

kendi vermeyecek hastaneden heyet raporunu alacak

çünkü ben artık çalışamaz hale geldim nefes bile szor alıyorum

işim de çok yoğun olduğu için riske atmak istemedi

Kizlarr birazz rahat biraksaniz kendinizi o zaman bebeklerinizde cok mutlu olucakk..cok inceliyosunuz sorguluyosunuz yani Allah korusun gercekten sorunlu bi bebek olsa kurtajmi olucaksiniz tabiki hayir dedinizi duyar gibiyim.rabbinize siginin bu mucizeleri o verdi aramizda ne kadar zor sartlarda hamile kalan var bende dahilim.bu mucizeyi veren rabbum elbett yardimcida olurki cok i doktorlara gidiyosunuz ve sizi rahatlatiyolar artik takmayin biraz gebelin tadini cikarinn

kızlar nerelerdesiniz haftasonu diye hepiniz evde kocişlerinizle uyuyonuz demi :KK52::KK52: biz uyandık kocişin bugün işi vardı erken çıktı sütümü içtim kahvaltımı yaptım dualarımı ettim evi biraz topladık giyindik süslendik minniklerimle altın gününe gidiyoruz arkadaşlarla pasta börek yiyip biraz da kaynatıcaz herkese iyi haftasonu dilerim babyler :KK54::KK54::KK54:

kızlar nerelerdesiniz haftasonu diye hepiniz evde kocişlerinizle uyuyonuz demi :KK52::KK52: biz uyandık kocişin bugün işi vardı erken çıktı sütümü içtim kahvaltımı yaptım dualarımı ettim evi biraz topladık giyindik süslendik minniklerimle altın gününe gidiyoruz arkadaşlarla pasta börek yiyip biraz da kaynatıcaz herkese iyi haftasonu dilerim babyler :KK54::KK54::KK54:
Oh ohh :)gezmeler cok guzel oluyo sen gez bizim yerimize..ama maalesef ben pastadan ve pasta kokan evlerden tiksinir oldum:KK43: bide herkes ikizmi aa nerde saklıyorsun falan deyince rahatsız oluyorum niyeyse her gezmeden bas ağrısiyla donüyorum bide belki havasizliktan..ne olumsuz bi hamile oldum ya:)
ben sabah erken kalktım bizimkiyle kahvaltı yaptım o ise gitti ben yatağa cumm:KK66: ikinci uykumu uyudum sindi kalkıp elma yicem:) evde cok mutluyum :) allah ayırmasın:)

Seybilcim afiyet olsun bizim yerimezede yee
bayilirim hamur islerine sebze yemegi verme bana pasta borek ver hic bikmam ;-)
Bugun evdeyim bulantim var hala
sabah hepsi cikti.depresyon kapimda anliycaniz hergun ayni seyleri yasamaktan ikadar sikildim

bende dr dan geldim.çok şükür herşey yolunda.şeker ölçümü yapıldı sonuç öğleden sonra.
bebişler 784-790gr lar.:nazar::nazar: enfeksiyon yok(ama akıntım var:).serviks 5.5.
bizden haberler böyle.sizler napıosunuz?
seybilcim iyi eğlenceler.

Kizlarr birazz rahat biraksaniz kendinizi o zaman bebeklerinizde cok mutlu olucakk..cok inceliyosunuz sorguluyosunuz yani Allah korusun gercekten sorunlu bi bebek olsa kurtajmi olucaksiniz tabiki hayir dedinizi duyar gibiyim.rabbinize siginin bu mucizeleri o verdi aramizda ne kadar zor sartlarda hamile kalan var bende dahilim.bu mucizeyi veren rabbum elbett yardimcida olurki cok i doktorlara gidiyosunuz ve sizi rahatlatiyolar artik takmayin biraz gebelin tadini cikarinn
Zor şart ne demek k.cimizi yırttık hamile kalalım diye:)

bende dr dan geldim.çok şükür herşey yolunda.şeker ölçümü yapıldı sonuç öğleden sonra.
bebişler 784-790gr lar.:nazar::nazar: enfeksiyon yok(ama akıntım var:).serviks 5.5.
bizden haberler böyle.sizler napıosunuz?
seybilcim iyi eğlenceler.
Oh ne guzel bi gun iyi haberler alınmış :) hep iyi haberler alalım ins..büyümüş ogluslarin masallah..:nazar::nazar:

X