2014 ikiz anneleri

Canım benimmm ya yazdığın mesajı telefonuma kaydettim sıkıntılarım arttıkça okuyacağım bende diyordum 36 ya kadar çalıştığına göre çok sağlıklısındır diyordum hatta eşime senden bahsettim ne hamileler var nasıl sağlıklılar çalışıyorlar diye valla ne diyeyim sabrına hayran kaldım onca sıkıntıda bile çalışmışın bende söylediklerini yapmaya çalışıyorum sürekli gezindiğim için hergün dışarı çıkıyorum bilgisayar önümde dizi izlemeye çalışıyorum Tabiki oturabilirsem ama sayılı gün geçecek biliyorum son 4 Aydır gün sayıyorum zaten bu son 2 ayımda Allah'ın izniyle bitrcek Tabiki Halime şükrediyorum yoksa şimdi yeni bir tüp bebek yaptırıyor olacaktım allahım büyük bebeklerimize sağlık sıhatbizede sabır ve dayanma gücü versin...

canım benim çok doğru diyorsun bebeklerimizin doğacağı tarih zaten belli doktorlarda bizde o tarihe engel olamayız kimi aylarca yatıyor erken doğumu engellryemiyor kimi ayakta çalışıyor 38. Haftada doğum yapıyor herşey kader biz zaten elimizden geleni yapıyoruz kussamda midemde almasa bebekler için yemeye nefes alamasamda kan ter içinde kalsamda 10 dak bile olsa oturmaya çalışıyorum allahımıza yalvarıyorum dua okuyorum sağlıkla kucağıma vermesi için Allah herkesin hamileliğini güzel sonlandırsın burdan hep mutlu haberlerimizi verelim birbirimize bu arada senin kaçıncı haftan allahım sanada sağlıkla bebeklerini kucağına versin...

Sen giderken bol bol Ayetel kursi felak nas oku Allahimin izniyle hiçbişey olmayacak zaten bebişlerine kavusmana sunun surasinda ne kaldı bi kaç hafta daha ondan sonra bütün bu korkular geçecek Allahımin izniyle keyfini çıkarmaya bak canimcim
Kız Alemsin insan şifresini bilmez mi:)))
Anacığına maasallah subhanallahh demeyi unutmuşum inşallah bizlerde evlatlarimizi böyle buyutebiliriz

Son düzenleme:

şifremi unuttum butonuna tıkla yeni şifre versinler sana

allahtan çok küçükler.3 cm falan boyları…zamanla beyazlayınca daha az göze batarlar…napalım ben elimden geleni yaptım valla…krem kullanmasam belki daha çok çatlayabilirdim…ihmal etme mutlaka nemlendir vücudunu

şifremi unuttum butonuna tıkla yeni şifre versinler sana

Nolur gülmeyin ben tam bi rezaletim ya verdiğim mail adresini o zamanlar yeni almıştım, onun da şifresini bilmiyorum. gizli sorumun cevabını unuttum. ilk okul öğretmenimin adı demişim, gerçek cevabı yazıyorum çıkmıyo ne manyak ne sorunlu bi insanım ben ya... bildiğin teknoloji özürlüyüm. kullanabildiğim tek mail adresim var, onu da vermemişim işte na akla hizmetse, eşim görmesin diyedir heralde. o sıralarda sorunlarımız vardı çünkü. onlarla ilgili yazılar yazmıştım. şimdi de böyle mal gibi kaldım işte şunları duyan "bu muymuş öğretmen" derler valla. şaka gibiyim.

Ya ihmal ediyorum canım ya napayım geceleri zaten normal yatamıyorum, sızıyorum koltukta, oradan yatağa geçince de unutuyorum hemen uyumak oluyo derdim. sabah 6 yirmide kalkıp paldır küldür işe geliyorum, sabah da süremediğim çok oluyo, anlayacağın öööyle bazen sür, bazen sürme şeklindeyim yani... zaten kullandığım krem de ucuz bi krem :)

kremin ucuzluğuyla markayla alakalı değil bence canım.önemli olan nemlendirmek….alemsin alexkesin saçma sapan bi cevap yazmışsındır gizli sorunaah biz kadınlar:)

tecrübeli anneler sizden bir isteğim var 6+3 hamileyim ve ikiz bu gün dr gittik bebeklerden birinin kalbi yavaş atıyor dr sönebilir kendiliğinden dedi böyle bir şey başına gelipte sonrada düzelen yani bebeğin kalp atışı normalle dönen oldumu lütfen cvp yazın için içimi yiyor

kremin ucuzluğuyla markayla alakalı değil bence canım.önemli olan nemlendirmek….alemsin alexkesin saçma sapan bi cevap yazmışsındır gizli sorunaah biz kadınlar:)

Kesin var ya, o da kocam öğrenmesin diyedir kesin şimdi de söyleyemiyorum buraya üyeyim diye, artık takip ediyourm diyorum. yalan da söylemiyorum, sadece biraz kıvırıyorum. yeni üyelik alsaydım hamile kalınca olurdu da, onu da yapmadım işte... şimdi eski yazılarım da hep annesiyle falan ilgili. hoş olmaz yani okuması. hoş, mesela problemlerimizden biri alt üst oturma riskiydi, şimdi ben kendi el caazlarımla alt katımdan üst katımdan ev bakıyorum kayınvalideme ne bileyim ben ikiz geleceğini hayat ne biçim bişey...

ben şırnakta öğretmenlik yapmıştım 3 yıl orda hemşire arkadaşlarım vardı ortopedi kadındoğum doktorları espri yapıyolarmış ağdacı açsak daha çok kazanırız die
Ay yok o konuda temkinliyim.3 güne bi temşzliyorum elimden geldiğince.allah korusun acil bi durum olursa rezil olmaayım diye:)

Benim kv yan apartmanda:)inş hiç gerek kalmaz ama sıkıştığımda yardım alırım bende.napalım el mahkum:)

Canım 6 hafta erken kalp atışı için.belki ondanbirisi riskli demiştir doktor.bi kaç hafta sona inş oda kardeşine yetişir:)ben 7 haftada duymuştum

Merhaba kızlar,amma kaynatmışsınız he:)
faremi aldım geldim nihayet:) ayy pc elim ayağım gibi oldu resmen,kullanamayınca kendimi eksik hissediyorum..
Kızlar karnım çok ağrıyor ya,1 saat filan oldu ağrı başlayalı,bak şimdi dikkat ettim ağrıdan beri oynadı mı ki kuzularım,oynamadı galiba çok az adet ağrısını andırıyor.yanlış birşey mi yaptım yoruldum mu nazara mı geldim anlamadım ki..bugün okulda oo iyisin iyisin lafları duydum yine,kötüyüm mü diyeyim yani her seferinde..İnşaallah birşeyimiz kalmaz birazdan,dinleniyorum,uzanıyorum şimdi..

Hakikaten iyice korkuttun:))şaka şaka,korksakta korkmasakta bi şekilde çıkacak o bebeler:))L beden aldım ben canım gayet kullanışlı görünüyo valla

ben de L alınmalı diye okumuştum,L aldım,daha gelmedi bakalım.

Anladım cnm Allah yardımcın olsun,yalnızlık zordur bilirim,yıllarca ailemden uzakta görev yaptım,sonra evlendim gene başka şehire geldim,şimdi çok şükür ki eşim var ama yalnız dönemler çok zordu..

canım bebeklerin yenidoğan tetanozu olmaması için öneriliyor aşı,bünyen ateş yapmaya müsait,hassas değilse ol istersen ama önce dr danış mutlaka.
bu arada nasıl doğurttun,ben düşer bayılırdım herhalde

Bende devuasyon ameliyatı oldum ama iç çamaşırımi cikarmadim yahu hatta Üşüyorum diye üstüme ortmuslerdi ameliyathanede ufo yakmislardi ben bayılana kadar:))

ufo mu:)) ben de isterim o zaman,ben de kuşun kanat çırpışından donan biriyim ya:)

Ayy kizlar az önce üzerimi degistirirken sol bacagima bi kramp girdi kaldim öylece

canım hergün 1 muz ye,1 maden suyu iç,zaten yakında sana da magnezyum verir dr.ama muzu abartma kabız yapıyor.

Cnm biz ablamin bebegine haftasinda dogdugu halde sariliga karsi verdik cunku sezeryanda sut gec geldi 3 gun mama verdik.bide sariliga karsi sekerli su verdik 2-3 damla verdik gunde 1-2 defa

aa ben de annem yeğenim doğduğunda şekerli su verdi diye kızmıştım en değerli besini verdirmiyor diye,bak eskilerin bi bildiği varmış,ama gene de ben bu konuyu bir araştırmak istiyorum,mama ile cidden ilişkisi var mı yoksa uyduruk bir bilgi mi diye.yalnız şöyle birşey de var,ilk süt yoğun antikor içerdiğinden mutlaka verilmeli,bebişlerin sindirim sistemini kuşatarak mikroplardan koruyor,ilk önce süt yerine başka birşey verilince bu olmuyor diye biliyorum ve çocuğun bağışıklığı daha zayıf oluyor.

Aptamil ya da bebelac oneriyorlar canım misal benim kuzenin oğluna Aptamil acaip gaz yaptı bebelac a döndüler sonradan inşallah gerek kalmaz ama nolur nolmaz dimi minik bi paket alalim

ben de hipp markasını duyuyorum son zamanlarda,ama araştırmak lazım dediğim gibi.

cnm Allah bu kuzunu sana bağışlasın inşaallah,yazmak istersen gene yazabilirsin buraya,illa ikiz bebeğin olması gerekmez,burda herkes çok tatlı insanlar Allah razı olsun.

20lerden sonra çok alınıyor canım.ilk aylar pek almamak gerek.ben eskiden de çok ekmek yemezdim,ekmek yerine pilav,makarnayı yemekle yemeyi daha çok severdim.şimdi de öyle devam ediyorum,bulgur yemeye çalışıyorum,ekmeği de arada yiyorum tabi.yani aslında dikkat etmeye çalıştığım kaç dilim yedim filan değil,o gün içinde ekmek-makarna-pilav-makarna-şekerli gıda vs. ne kadar karbonhidrat tükettiğim..atıyorum muz yemişsem,çikolata veya ekmeği abartmamam lazım diye düşünüyorum.hani proteinler kuzulara yarıyor ya,ben karbonhidrat eğırlıklı beslenen daha doğrusu seven bir insandım,kuzularıma faydası yoksa azaltayım dedim böyle bir yöntem buldum.sen de kendi bünyene göre ayarla işte cnm.

canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu

canııımm,harika bir haber bu maşallah yavrularınaRabbim nazardan korusun,hayırlı,uzun,güzel bir ömürleri olsun,hayırlı kul-ümmet-evlat olsunlar,iyi yerlere gelsinler,sizi hiç üzmesinler inşaallah..Şimdi hande'yi bekliyoruz duayla inşaallah,Rabbim sırayla doğum yapmayı nasip etsin,erken doğumlar,üzücü haberler olmasın inşaallah.

ya benim böbrekler kötü durumda diye çoook fazla portakal suyu içiyorum,bi sürü şeker alıyorum vücuduma ama ne yapacağımı da bilmiyorum,portakala başladığımdan beri düzelmedi ama en azından daha kötüye gitmemiş çok şükür.napalım birkaç kilo da burdan gelsin artık,sağlığımıza kötü bir etki olmasın da.

hande'cim düşündüğümden daha güçlü bir annesin sen maşallah,inşaallah kendin gibi güçlü evlatların olacak ve inşaallah bu sıkıntıların sonu ferahlık,güzellik olacak,hayırlı güzel haberlerini bekliyorum canım,en kalbi duygularımla duamdasın..

Kaçak seni! merak ettik de mi! hiç düşünmüyorsun,bari mail adresini verseydin,bir haberleşirdik..cık cık cık..
Kuzulara maşallah o gün orda annesiyle gelen biri vardı,sen olabilir misin diye dikkat ettim de tek bebekmiş,2 haftaya da doğuruyormuş,dedim yok bu değil:)benim karnım ondan büyüktü neredeyse:)
her gün bir ses ver en azından,böyle yapma.
geçmiş olsun,şimdi iyisindir inşaallah.

ben face kullanmıyorum bu yüzden.çok okumalı valla,iyiyim demeye gelmiyor.çok ağrıyor karnım.
ben de dua ederken isimleri bilmediğim için ya toplu olarak topik diyorum ya da sıkıntısı olan ark varsa nick söylüyorum.
baby shower'in da hayırlı olsun,ne düşünceli ark varmış ne güzel:)
ya şeker filan hazrılıyorsunuz ben de heveslenmeye başladım,ama etrafta 5-10 kişi dışında dağıtacak kimsem yok işin kötüsü,o yüzden ona masraf yapacağıma kuzularıma birşeyler alırım diyordum,kimse 10-20 şeker de yapmaz herhalde,belki başka bir hatıralık bulurum..bi de oda için nasıl şeyler aldın canım,ben bu korkularım yüzünden hastaneyi değil,nasip olursa onların odasını süslerim sonra diyorum..nerden aldınız,maliyeti ne oldu?

ay bu alex pek iyi oldu,yazması zor geliyordu:)

ben biraz kuzuları oynatmaya çalışayım yoksa korkmaya başlayacağım.
görüşürüz hanımlar.

Son düzenleme:

canım canım hepimizin başına neler geldi ben sana yazsam yaşadıklarımı ki bendede erken doğurma korkusu var her gün şükürler olsun Allahım bugunde yavrularım içimde diyorum..tiroid,10-18 arası kanama,düşük tansiyon,enfeksiyon,gebelik şekeri bunların hepsi bende var diyet yapıyorum şimdi içim gidiyor 2 kaşık fazla yi,yim diye ama yemiyorum annelik bu işte yavruların için dayan bak ne güzel Allah nasıl nasip etmiş senin yerinde olmak isteyen milyonlarca kadın var bi bayan doktor tanıyorum milyarder ama yumurta üretemiyor çocuğu olmuyor amerikalara gitti çaresi yok keşke olsa 9ay yatarım kakmam diyo ama yok yazık halimize şükür edelim bende çok korkuyorum küçücük bişeyde ağlıyorum korkudan ama sonra şükrediyorum Allahım bugünleride gösterdi 10. haftada gece aniden kanama olunca düşük yapıyorum dedim bugünlere geleceğimi hiç akıl etmiyordum Allahım büyüktür dua et kişi kendi kendinin psikoloğudur unutma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…