2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

mrblar bende bu seneki kpss kervanına katılanlardanım. bu topiği tesadüfen keşfettim ve çok sevdim :KK52: aynı amaç için çabalayan emek veren insanların bir arada olması çok güzel. kimya mühendisliği mezunuyum ve 2014 kpssden oldukça yüksek bir puan almam lazım malesef :18:

Hoşgeldin arkadaşım,

Evet topiğimiz çok keyifli ve faydalı :KK34:

Başarılar :KK19:

Pambık Şekerim hoşgeldin,

Ben de merakla bekliyordum şu fuarı. Ve senin fuarla ilgili yorum ve önerilerin.

Neyse en azından dereneme sınavların için sevindim :KK34:

Vatandaşlık konusunda benim aynı Büşracım, elime her aldığımda sıkılıyorum, çalışmak istemiyorum. Haftaya da sınav var tabi

Vatandaşlığa karşı ben :KK36::KK36::KK36::KK36: modundayım.

Dershane bize geçen hafta çıkmış sorular kitabı verdi tatlım. Ben soru bankalarını filan beklerken, ne yaprak test ne başka bişi. Öylece bekliyorum.

Bu arada Muratla ilgili yorumlarını da bekliyorum, 1 set daha soru bankası alcam ama ne alsam kararsızım.

Çok öperim Büşracım, kolay gelsin.:79:

Hoşbulduk canım benim.:KK16:
İnternet fiyatlarıyla fuar fiyatları arasında 5-10 lira fark var aslında. O yüzden en mantıklısı internetten almak. En büyük kârım deneme sınavı olayı oldu dediğin gibi.:KK61:
Bu arada vatandaşlığı bi şekilde halletmemiz lazım canım. Tarih için hakan dede, coğrafya için nihan akar öneriliyor da bu vatandaşlık için bir hoca yok mu yahu?:KK1:
Çıkmış soruları çözmek için daha çok erken, bizim de daha soru bankalarımız gelmedi. Yaprak testlerimiz bu hafta geldi. Hocalar işlediğimiz yerlere kadar olan kısmını verdiler. Bir tomar yaprak testim var şimdi çözülmeyi bekleyen.:KK1:
Murat için de yorumlarımı çözmeye başladıkça yazarım kuzum.
Ben de çok öpüyorum. Kolay gelsin.:KK16:

mrblar bende bu seneki kpss kervanına katılanlardanım. bu topiği tesadüfen keşfettim ve çok sevdim :KK52: aynı amaç için çabalayan emek veren insanların bir arada olması çok güzel. kimya mühendisliği mezunuyum ve 2014 kpssden oldukça yüksek bir puan almam lazım malesef :18:
merhaba canım, hoşgeldin, meslektaşmışız. Topiğimizde baya meslektaşımız var.:KK61: Malesef bölümümüzün atama puanları yüksek olduğu için çok sıkı çalışmamız gerek. İnşallah atanabilecek puanlar alrız canım.:KK16: Sen çalışmaya başladın mı?
Bu hafta örgütlenip gitcez inşallah Pamuk Şekerim :)

3 tane daha hoca varmış, isyanlardayız :84:
Gidin gidin valla. Sadece sen şikayetçi olsan neyse de herkes şikayetçiyse hocada bir sorun var demektir zaten. İlgilenmezlerse merkez ihtiyacı bile arayabilirsiniz toplu olarak. Anında indirirler hocayı.:KK9:
Kuzular bu arada _asmunikal_ı görünce aklıma geldi. Nihan akar videolarını almak isteyen var mı bizden başka? Ben önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum. Eğer almak isteyen varsa parayı paylaşıp ortaklaşa alabiliriz.

cnm ben daha yeni katıldım bu topiğe ama nihan akarın namını çok kişiden duydum ve bikaç videosunu izledim gerçekten süper bir hoca coğrafyaya yardımcı olması için bende almayı düşünüyorum uzun zamandan beri :26:
Tamam o zaman canım. Şöyle yapmayı düşünüyoruz. 75 kredilik paketi içimizden biri 100tlye alacak (bu kişi ben olabilirim). 4 kişi toplanıp alırsak 25er lira düşüyor mesela. Paketi alan kişinin hesabına 25 lira yatıran kişi de şifreyi alıp çalışabilir. Eğer alacağım diyorsan seni alacaklar listesine ekleyeyim. Ne kadar kalabalık olursak o kadar az para düşer. O yüzden birilerinden daha cevap bekleyelim canım.:KK31:

Son düzenleme:
Kızlaarr, sonunda ilk maaşımla birlikte laptop da alabildim kendimee:21:
Artık evdeyken de bilgisayardan internete girebileceğim.:KK8: Sizi daha rahat takip ediciim artık. Ona göre çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.:KK9:
Ben sonunda bayadır beklediğim tüyap'a gittim. Ama malesef orada data, yediiklim, uzman kariyer gibi yayınların standı yoktu.Vardıysa da ben bulamadım:KK50: İhtiyaçın standı baya büyük ve güzel indirimler vardı ama dershanede ihtiyaçın kaynaklarını kullandığımız için hiç bakmadım. Murat'ın setini ve yargının tüm dersler-yaprak testlerini aldım. Muratın setini zar zor pazarlıkla 35'e bıraktırdım. Ve de murat'ın deneme sınavlarına ücretsiz girme hakkı kazandım. Yaprak testleri de 15tl'ye aldım. Piyasaya göre 5-10 tl daha ucuzdu anlayacağınız. Öyle aman aman bir fiyat farkı yok. Tek kazancım şu deneme sınavı mevzusu oldu.:KK61:
Bu arada haftaya deneme sınavımız var, konu tarama sınavı daha doğrusu. O yüzden haftaya kadar geldiğimiz yere kadar tekrar yapıp elimdeki tüm kaynaklardan soru çözmek istiyorum. Şu an için ilk ünitesini en oturtamadığım ders vatandaşlık. :KK50:
Özellikle şu anayasaların maddelerinde ve yapılan değişikliklerinde çok takılıyorum. Umarım en yakın zamanda halledebilirim.
Sizin çalışmalar ne alemde bakalım güzellikler?:KK16:
Ben bir koşu geçmişe gidip tablomuzu güncelliyorum.:KK55: Hepinizi bolca öperimmm:KK16::KK16:

laptop un hayırlı olsun büşracım, güle güle kullan :KK16:

ben yeni plan yapcam kendime, o yüzden şu alesin geçmesini bekliyorum şimdilik ve çıkmış soruları çözüyorum hız için :KK31:

canım senden bir şey rica edebilir miyim :26:sen ihtiyacın dersanesine gidiyordun, acaba dersaneden bir sorabilir misin dışardan gelen birine konu anlatımlı tek bir kitap ücret karşılığı verilebiliyor mu ? çok bekledim tek kitaplarını çıkarmalarını ama bir türlü çıkarmadılar. benim ihtiyacım olan sadece tarihi, tek bir kitap için sete para vermek istemiyorum. ona para verirsem soru banakalarına falan param kalmıcak. bulunduğum şehirde bir tane dersaneleri var ve oturduğum yere baya uzak kalıyor, aradım fakat çıkan kişi bilgisinin olmadığını söylemişti telefonda. dersaneye giden de hiç tanıdığım yok :KK50:
sana zahmet olmazsa bir sorar mısın ?

ALLAH razı olsun canım..
ben gk ve gy diye diye ayırdım derslerimi..

tarih çoğrafya ve anaysa giye gittim..
önce tarihi bitirdim sonra çoğrafyayı sonra anayasayı..
mesela çoğrafyaya geçtiğimdede "ihtiyacın ters notları olan kitaptan sürekli okurdum" tarih 30lu denemeler var tüm konular karışık. böylese hem günlük tekrarımı yapıodum hemde sorumu çözüyodum. yanı çpğrafyayı geçince tarihi ikinci plana at demiyorum..

inanın şunu abartmadan söylüyorum. ben yasama yargı yürütmeyi 3günde sular seller gibi bildim.. yani anayasıyı bitirmem 1haftamı aldı neredeyse.. çok şükür..

saol canım :KK16:ders ders gitmeyi düşünmüyordum ama coğrafya veya vatandaşlıktan herhangi birini tamamen bitirip iki sözel dersi de birlikte çalışmayı düşünüyorum. en azından biri çıksın aradan :KK9:

Tamam o zaman canım. Şöyle yapmayı düşünüyoruz. 75 kredilik paketi içimizden biri 100tlye alacak (bu kişi ben olabilirim). 4 kişi toplanıp alırsak 25er lira düşüyor mesela. Paketi alan kişinin hesabına 25 lira yatıran kişi de şifreyi alıp çalışabilir. Eğer alacağım diyorsan seni alacaklar listesine ekleyeyim. Ne kadar kalabalık olursak o kadar az para düşer. O yüzden birilerinden daha cevap bekleyelim canım.:KK31:

benide ekle canım listeye. acele etmeyim. nekadar çok olursak ücret okadar düşer..

yeni evliyim kpss 3 kere girdim ama olmadı. şuan rahatım evimde çok fazla işim olmuyo oturup kpss çalışıyorum. inş bu sene olacak. :KK9:

benim de hayalimde hep samsun ve ilçeleri var :)

rabbim utandırmasın hiçbirimizi.

inşallah canım, tüm dualarım sizlerle, dersanedeki arkadaşlarla :) azmedip çalışmamız lazım. Bugun 200 tl lık daha kitap siparişi verdim :)) kitaplar her geldiğinde daha bi iştaha geliyorum :))) çoookk soru çözmem lazım :KK76::KK34::KK34:

Hoşbulduk canım benim.:KK16:
İnternet fiyatlarıyla fuar fiyatları arasında 5-10 lira fark var aslında. O yüzden en mantıklısı internetten almak. En büyük kârım deneme sınavı olayı oldu dediğin gibi.:KK61:
Bu arada vatandaşlığı bi şekilde halletmemiz lazım canım. Tarih için hakan dede, coğrafya için nihan akar öneriliyor da bu vatandaşlık için bir hoca yok mu yahu?:KK1:
Çıkmış soruları çözmek için daha çok erken, bizim de daha soru bankalarımız gelmedi. Yaprak testlerimiz bu hafta geldi. Hocalar işlediğimiz yerlere kadar olan kısmını verdiler. Bir tomar yaprak testim var şimdi çözülmeyi bekleyen.:KK1:
Murat için de yorumlarımı çözmeye başladıkça yazarım kuzum.
Ben de çok öpüyorum. Kolay gelsin.:KK16:

merhaba canım, hoşgeldin, meslektaşmışız. Topiğimizde baya meslektaşımız var.:KK61: Malesef bölümümüzün atama puanları yüksek olduğu için çok sıkı çalışmamız gerek. İnşallah atanabilecek puanlar alrız canım.:KK16: Sen çalışmaya başladın mı?

Gidin gidin valla. Sadece sen şikayetçi olsan neyse de herkes şikayetçiyse hocada bir sorun var demektir zaten. İlgilenmezlerse merkez ihtiyacı bile arayabilirsiniz toplu olarak. Anında indirirler hocayı.:KK9:

BU HOCA MANYAK YA :))) BENDE KATILIRIMMM BENİDE YAZ. Bİ ŞİFRE OLUNCA SIKINTI OLMAZ DİMİ :s

kızlar bende katılayım aranıza...bilgi yöetimi mezunuym...batmanda yaşyorum..evliyim..2 aylıkta hamileyim..2010 kpss den 84 aldım 2012 den 80 aldım...şuan dersaneye gitme imkanım yok...bana akıl verin nasıl ve nerden başlayayım...

Ya aslında nihan akarın videolarını ben de almak istiyorum ama nasıl olur bilemedim. 4 kişi alacaksak her bir kişiye düşecek kredi sayısı bellidir buna da dikkat etmek gerekir ortak aldığımızda hakka girmemek için. Sonuçta tek şifre olacak. Bu arada soru bankası olarak elinizde hangileri var memnun olduğunuz kaynakları söyleyebilir misiniz ( soru bankası olarak sadece) ?

nihan hoca nın vieolarını bende almak istiyorum ama eşimi ikna edemeim kızlar akşam yeniden konuşurum
biz birlikte çalıştığımız için coğrafyamız zaten iyi bizim videolarda iyi anlatıo istiyorsan ayrı alırız bikaç derse bakarsın demişti püfff
pamukşekerciğim eşim daha önce murat dershanesine gitmişti geçen yıllarda
ona sormuştum aldığımızda beğeniyorum ben demişti ona güvenerek aldım
olsun elimizde bulunsun
ama çöpe atacak kadar da değil abartmışlar

inşallah canım, tüm dualarım sizlerle, dersanedeki arkadaşlarla :) azmedip çalışmamız lazım. Bugun 200 tl lık daha kitap siparişi verdim :)) kitaplar her geldiğinde daha bi iştaha geliyorum :))) çoookk soru çözmem lazım :KK76::KK34::KK34:

Ooh güle güle kullan o zaman tatlım :nazar:

Kitapların içinden öneri kabul edilir :KK66:

Ooh güle güle kullan o zaman tatlım :nazar:

Kitapların içinden öneri kabul edilir :KK66:

çoğu burda tavsiye edilenler haricen yargının kozmik odası tarih türkçe anayasa aldım. pegem soru bankası yedi iklim yapraktestler. ihtiyacın 24 saatte özet kitaplarını, x yayınları ders notlarını aldım. daha öncede datadan beyaz kalemden teoremden almıştım. beyaz kalemle teoremi hiç beğenmedim. insanı yanlışa sürüklüyor. yaprak yestlerini almıştım ama beğenmedim :S dersanedede fem kaynaklarımız var ama daha soru bankalarımız gelmedi :):KK34:

kızlar ben cep kitabı almayı düşünüyorum yayın olarak öneriniz var mı

ben İHTİYAÇ ın aldım 11.9 dı sanırım konuyu işledikten sonra biyere gitceksem götürüyorum arabada falan bakıyorum iyi oluyor. bide aklına bişey takıldı yada unuttun hemen aç bak :) iyi oluyor.

ben İHTİYAÇ ın aldım 11.9 dı sanırım konuyu işledikten sonra biyere gitceksem götürüyorum arabada falan bakıyorum iyi oluyor. bide aklına bişey takıldı yada unuttun hemen aç bak :) iyi oluyor.

cnm benimde arabada çok zamanım gidiyor yolum epey uzun serviste bakarım dedim
birde iş yerine koca kitabı getiremiyorum göze batıyor tek ders değil mi o fiyata hepsi aynı mı

cnm benimde arabada çok zamanım gidiyor yolum epey uzun serviste bakarım dedim
birde iş yerine koca kitabı getiremiyorum göze batıyor tek ders değil mi o fiyata hepsi aynı mı

set canım hepsi 11.9 tarih, mat-geo , tarih, coğ., vatandaşlık, türkçe 5 tane kitap minicik çok güzel :):KK16:

laptop un hayırlı olsun büşracım, güle güle kullan :KK16:

ben yeni plan yapcam kendime, o yüzden şu alesin geçmesini bekliyorum şimdilik ve çıkmış soruları çözüyorum hız için :KK31:

canım senden bir şey rica edebilir miyim :26:sen ihtiyacın dersanesine gidiyordun, acaba dersaneden bir sorabilir misin dışardan gelen birine konu anlatımlı tek bir kitap ücret karşılığı verilebiliyor mu ? çok bekledim tek kitaplarını çıkarmalarını ama bir türlü çıkarmadılar. benim ihtiyacım olan sadece tarihi, tek bir kitap için sete para vermek istemiyorum. ona para verirsem soru banakalarına falan param kalmıcak. bulunduğum şehirde bir tane dersaneleri var ve oturduğum yere baya uzak kalıyor, aradım fakat çıkan kişi bilgisinin olmadığını söylemişti telefonda. dersaneye giden de hiç tanıdığım yok :KK50:
sana zahmet olmazsa bir sorar mısın ?

saol canım :KK16:ders ders gitmeyi düşünmüyordum ama coğrafya veya vatandaşlıktan herhangi birini tamamen bitirip iki sözel dersi de birlikte çalışmayı düşünüyorum. en azından biri çıksın aradan :KK9:
Tabiki sorarım tatlım, cumartesi günü dershaneye gidince sorarım inşallah. Aleste de Allah yardımcın olsun canım:KK16:
benide ekle canım listeye. acele etmeyim. nekadar çok olursak ücret okadar düşer..
Tamamdır canım. Ne kadar çok olursak o kadar kâr. Ne de olsa 1 kere izlediğimiz bir videoyu sınırsız izleyebiliyoruz dimi?

Bu arada ben sana birşey soracaktım canım, atanmış bir memur olarak bilgin vardır belki diye soruyorum.. Diyelim ki seneye kasımdaki atamalarda atandım (inşallah) Çalışmaya başlamadan ücretsiz izin almak gibi bir durum olabilir mi acaba? Benim yüksek lisans var ya, en iyi ihtimalle seneye haziranda bitecek. Bırakmak da istemiyorum. Atamaları da yüksek lisans için bir kenara atamam. Ne yapsam şaşırdım:44:

yeni evliyim kpss 3 kere girdim ama olmadı. şuan rahatım evimde çok fazla işim olmuyo oturup kpss çalışıyorum. inş bu sene olacak. :KK9:
Hoşgeldin canım aramıza.:KK16: Kendine güvenmek en önemli adım ve sen bunu başarmışsın bile:KK16: Evdeki boş vakitlerini güzelce değerlendirerek çok iyi bir puan alabilirsin inşallah. Kolay gelsin şimdiden.:KK16:
BU HOCA MANYAK YA :))) BENDE KATILIRIMMM BENİDE YAZ. Bİ ŞİFRE OLUNCA SIKINTI OLMAZ DİMİ :s
İzlediğimiz bir videoyu defalarca izleyebiliyormuşuz canım. Ben de konunun yabancısıyım aslında ama daha önce alan arkadaşlarda sıkıntı çıkmadığına göre sorun olmaz inşallah.:KK16:

merhaba beni de ekler misiniz :) bende düzenli bir şekilde çalışmak istiyorum
Merhaba elmascan, hoşgeldin.:KK16: ekleyelim tabiki. bölümün neydi?
kızlar bende katılayım aranıza...bilgi yöetimi mezunuym...batmanda yaşyorum..evliyim..2 aylıkta hamileyim..2010 kpss den 84 aldım 2012 den 80 aldım...şuan dersaneye gitme imkanım yok...bana akıl verin nasıl ve nerden başlayayım...
Daha önce de gayet iyi puanlar almışsın zaten canım, anladığım kadarıyla çok fazla konu eksiğin yok. Eksik olduğun ders ve konulardan başlayabilirsin. 1-2 ay içinde tüm konu çalışmalarını bitirip bol bol soru çözersen çok rahat 90 alırsın bence canım.:KK34:
Ya aslında nihan akarın videolarını ben de almak istiyorum ama nasıl olur bilemedim. 4 kişi alacaksak her bir kişiye düşecek kredi sayısı bellidir buna da dikkat etmek gerekir ortak aldığımızda hakka girmemek için. Sonuçta tek şifre olacak. Bu arada soru bankası olarak elinizde hangileri var memnun olduğunuz kaynakları söyleyebilir misiniz ( soru bankası olarak sadece) ?
Canım izlediğimiz bir videoyu sınırsız sayıda izleyebiliyormuşuz. Yani sonuçta hepimiz coğrafya için aldığımıza göre fazla kredi bile kalıyor geriye. Onda da ortak bir ders belirleyip izleyebiliriz.
Soru bankası olarak da bende şu anda yargının yaprak testleri var, sorularını beğendim ben, ne kolay ne zor, tam kovamında. X yayıncılığın da aynı şekilde yaprak testi ve çözümlü soruları var, onlardan da çok memnunum. Pegem var bir de ama ben pegemi pek sevemedim niyeyse. Yanlış çıkan 1-2 soruya denk geldim. ondan sanırım...

nihan hoca nın vieolarını bende almak istiyorum ama eşimi ikna edemeim kızlar akşam yeniden konuşurum
biz birlikte çalıştığımız için coğrafyamız zaten iyi bizim videolarda iyi anlatıo istiyorsan ayrı alırız bikaç derse bakarsın demişti püfff
pamukşekerciğim eşim daha önce murat dershanesine gitmişti geçen yıllarda
ona sormuştum aldığımızda beğeniyorum ben demişti ona güvenerek aldım
olsun elimizde bulunsun
ama çöpe atacak kadar da değil abartmışlar
İyi bari canım ya, ben de senin gibi düşünüyorum. En azından elimizde bulunsun. Sonuçta murat da baya iddialı bir dershane, yayınları da ne kadar kötü olabilir ki. Her tür soru tarzını görmüş oluruz bu sayede..61:

Tamamdır canım. Ne kadar çok olursak o kadar kâr. Ne de olsa 1 kere izlediğimiz bir videoyu sınırsız izleyebiliyoruz dimi?

Bu arada ben sana birşey soracaktım canım, atanmış bir memur olarak bilgin vardır belki diye soruyorum.. Diyelim ki seneye kasımdaki atamalarda atandım (inşallah) Çalışmaya başlamadan ücretsiz izin almak gibi bir durum olabilir mi acaba? Benim yüksek lisans var ya, en iyi ihtimalle seneye haziranda bitecek. Bırakmak da istemiyorum. Atamaları da yüksek lisans için bir kenara atamam. Ne yapsam şaşırdım:44:

2010 sitem o şekildeydi..
zaten arkadaşları toplamadan önce bir aramak lazım..
ben numarasını aldım. akşam konuşcam zorlu e okulla sizide bilgilendiririm..
yani eskiden 1 videoyu istediğin kadar izle.. ister 1 kişi isterse 10kişi izlesin.. ama aynı anda olayını bilmiyorum.
akşam bunları sorucam inşALLAHçç

bu dediğin kurumuna bağlı.. mesela bnm bir arkadaşım kürahyada DGS ile kazandı. kendisi doğuda bir yerde görevde.. ama malesef kurum ne izin nede tayin veriyor.. çünkü o üniversiteye atandı. üniversiteye atanmak demek Çakılı kadro demek. malesef tayin istenmiyor..

ben milli eğitimdeyim.. burdakiler aynı şehirdeki üniversiteye gittikleri için çıkıp rahat rahat gidiyorlar okullarına..
bizim kurumda 10gün iznimiz var.. başkada iznimiz yok. başka kurumları bilmiyorum..

X