2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

merhaba arkadaşlar size bir soru soracağım. ben önlisan mezunuyum. ayrıca suan da acık öğretimden 4.sınıfta kamu yönetimi okuyorum 1.dönemim uzadı ama tek dersten sayet ki 2.dönemdeki 6 dersimden de başarılı olursam tek ders sınavına girip nasipse mezun olacağım ama ortalamam düşük olduğu için risk var ben dershaneye gittim sınava lisans mezunu olarak hazırlandım.ama simdi neyapacagım bilmiyorum sınava lisans olarak başvuru yaparsam mezun olamazsam 1yıl puanımı kullanamayacağım önlisans olarak girebilrim o zman risk yok ama lisans kadar alımı yok cok moralim bozuk dershanemdeki rehberlik hiç yardımcı olmadı ne olur bana bi yardımcı olun

Merhaba, ikisine de girseniz? Hem lisans hem önlisans sınavlarına yani. Zaten eğer mezun olursanız artık önlisans puanıyla tercih yapamayacaksınız o puan yanacak, ama mezun olamazsanız da 1 sene beklemek zorunda kalmayacaksın. Yani şu aşamada her iki sınava da girmek en mantıklısı gibi gözüküyor.

Merhaba, ikisine de girseniz? Hem lisans hem önlisans sınavlarına yani. Zaten eğer mezun olursanız artık önlisans puanıyla tercih yapamayacaksınız o puan yanacak, ama mezun olamazsanız da 1 sene beklemek zorunda kalmayacaksın. Yani şu aşamada her iki sınava da girmek en mantıklısı gibi gözüküyor.

canım sadece bir sınavabasvuru yapabiliyorum sınava lisans olarak girer ve mezun olamazsam tercih yaapmıyorum önlisans olarak girersem mezun olsam bile tercih yapabiliyorum ama nitelikli alım olmuyor önlisanstan :S

canım sadece bir sınavabasvuru yapabiliyorum sınava lisans olarak girer ve mezun olamazsam tercih yaapmıyorum önlisans olarak girersem mezun olsam bile tercih yapabiliyorum ama nitelikli alım olmuyor önlisanstan :S

Evet ikisine de girilmiyormuş ben onu bilmiyordum. Valla bilemedim hani desem ki ön lisanstan atan sonra çalışırken lisansı bitirip lisans kadrosuna geçersin, bu sefer de ön lisanstan atanamazsan lisans sınavını da kaçırmış olacaksın 2 sene beklemen gerekecek. Bence puanlara bak hangisi daha düşük. Bölümün neydi?

Evet ikisine de girilmiyormuş ben onu bilmiyordum. Valla bilemedim hani desem ki ön lisanstan atan sonra çalışırken lisansı bitirip lisans kadrosuna geçersin, bu sefer de ön lisanstan atanamazsan lisans sınavını da kaçırmış olacaksın 2 sene beklemen gerekecek. Bence puanlara bak hangisi daha düşük. Bölümün neydi?

kafam karıştı benim de iste ikisinde de girebilirim ama lisanstan mezun olmama riskim var bölüm kamu yönetimi önlisanta yerel yönetimler

kafam karıştı benim de iste ikisinde de girebilirim ama lisanstan mezun olmama riskim var bölüm kamu yönetimi önlisanta yerel yönetimler

Bence gir lisansa, sınavlarına da asıl biraz bitirmeye bak yani en mantıklısı bu gibi, hem kamu yönetiminden 2015'te de girebilirsin A kadrolar için.

önlisansta 80 85 alsan atanabilirsin ama lisansta 85 en az alman gerekir ve iyi bir net demek bu
yapabileceğine inanıyorsan lisanstan gir :KK31:

önlisansta 80 85 alsan atanabilirsin ama lisansta 85 en az alman gerekir ve iyi bir net demek bu
yapabileceğine inanıyorsan lisanstan gir :KK31:

işte kendimi tam hazır hissetmiyorum lisansa geecen yıl önlisanstan girmiştim kitap açmadan 73aldım bilmiyorum ben ne yapmam gerek bilmiyorum dershanedeki hocalrda bilmiyor kafam karısıkk

arkadaşlar mrb lise mezunuyum 3 senedir marketlerde çalışıyordum anladımki bu işin sonu yok evden kpss ye hazırlanıcam en azından kendimi denemek istiyorum bana önerebileceğiniz kitaplar varmı.......?

ama içlerinde herşey dahil olması gerek çünkü ben hiçbirşey bilmiyorum az zaman kaldı farkındayım ama ben denicem şansımı

yeniden mrb kızlar galiba sadece ben boşlamamışım konuyu... HEY!... E.Ç.K. SAKİNLERİ NERELERDESİNİZ?... Peki evsahibi nerede? ben sayfaya son girdiğim gün ailemle birlikte zorlu bi trafik kazası geçirdik.. çok şükür ufak tefek sıyrıklarla atlattık.... ama çocuklarda bende uzun süre kendimize gelemedik.. belkide büyük konuştum kimbilir...velhasıl kelam kpss hak getire.... ama genede çıkmamış candan ümit kesilmez... cep kitapları deneme bişeyler yapmaya çalışıcam inşaallah... yeni gelen arkadaşlara bişeyler söylemek isterdim ama kelin merhemi olsa..HEPİNİZİN MİRAÇ KANDİLİ MÜB. OLSUN..RABBİM HAKKIMIZDA HAYIRLI OLANI KARŞIMIZA ÇIKARSIN...

yeniden mrb kızlar galiba sadece ben boşlamamışım konuyu... HEY!... E.Ç.K. SAKİNLERİ NERELERDESİNİZ?... Peki evsahibi nerede? ben sayfaya son girdiğim gün ailemle birlikte zorlu bi trafik kazası geçirdik.. çok şükür ufak tefek sıyrıklarla atlattık.... ama çocuklarda bende uzun süre kendimize gelemedik.. belkide büyük konuştum kimbilir...velhasıl kelam kpss hak getire.... ama genede çıkmamış candan ümit kesilmez... cep kitapları deneme bişeyler yapmaya çalışıcam inşaallah... yeni gelen arkadaşlara bişeyler söylemek isterdim ama kelin merhemi olsa..HEPİNİZİN MİRAÇ KANDİLİ MÜB. OLSUN..RABBİM HAKKIMIZDA HAYIRLI OLANI KARŞIMIZA ÇIKARSIN...

Çok geçmiş olsun canım. :KK50: Çalışmaya devam ediyorum ben ama pek umudum yok gibi, hala bir sürü saçma sapan yanlış yapıyorum. :KK5:

Çok geçmiş olsun canım. :KK50: Çalışmaya devam ediyorum ben ama pek umudum yok gibi, hala bir sürü saçma sapan yanlış yapıyorum. :KK5:

Aynı durumdayım canım hala bir sürü yanlışım çıkıyor ama umudunu kaybetme son bir ay çok önemli

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aynı durumdayım canım hala bir sürü yanlışım çıkıyor ama umudunu kaybetme son bir ay çok önemli

Önemli olmasına önemli de, bilmediğimden değil hep dikkatsizlikten yanlış yapıyorum. Nasıl halledeceğim bunu :KK50:

teşekkür ederim andROMEdaecim...
Böyle umutsuz olma lütfen sınavla denemeler bir olmaz.. panik yapmadan ve kendini hep yanlış yapıyorum diye kodlamadan çöz soruları... bide sen üzerine düşeni yapmışsın gerisi ALLAH'A kalmış bol dua et özellikle ''Ya Hayyum Ya Kayyum'' ismi şerifini bol bol söyle.. neden bilmiyorum ama senin kazanmanı en az kendim için istediğim kadar çok istiyorum...

teşekkür ederim andROMEdaecim...
Böyle umutsuz olma lütfen sınavla denemeler bir olmaz.. panik yapmadan ve kendini hep yanlış yapıyorum diye kodlamadan çöz soruları... bide sen üzerine düşeni yapmışsın gerisi ALLAH'A kalmış bol dua et özellikle ''Ya Hayyum Ya Kayyum'' ismi şerifini bol bol söyle.. neden bilmiyorum ama senin kazanmanı en az kendim için istediğim kadar çok istiyorum...

Allah razı olsun canım, ben de hepimiz kazanalım istiyorum, emek veren herkes karşılığını alsın istiyorum. Kolay değil çünkü hayatından kısıp çalışıyorsun. Hele ki sizler çoluklu çocuklu... Rabbim hayırlısını versin inşallah. :21:

Sınava sayılı günler kala nerelerdesiniz? Çalıştığınız için mi yoksunuz ortalıkta yoksa boşladınız mı? :KK14:

Slm canım kendi adıma söyleyeyim boşlamadım ama azimlede çalıştığım söylenemez ite kaka çalışıyorum valla

Kızlar bu hafta sonu sınava girecek herkese başarılar, inşallah pazartesi günü güzel haberlerle geliriz. :KK16:

X