Doğuma Hazırlık 2014 popüler kız bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Beğendiğim isimlerden yazayım size fikir olsun.
Rana, Mina, Beren, Masal, Derin, Berfu, Ilgın, Eylül, Nil, Güneş, Lina, Sahra, Yağmur gibi gibi...

Bende kizim olursa eylul zeynep istiyorum. Zeynep ismini cok seviyorum eylul de esimle sevgili oldugumuz ve daha sonra dugunumuzun oldugu ay. O yuzden benim icin anlamli. Erkek olursa da furkan talha diyo esim. Daha 9. Haftadayiz dusunmeye cooook zaman var bakalim :110::anneadayı:

kızımızın adı belli artık YAREN olucak. Almina düşünüyorduk ama açıklama yapmaktan yorulduk insanlara..bizde yaren de karar kıldık:KK70::emir_bebek::emir_bebek:

ya benim merakım da şu: neden iki isimde ısrar ediyorsunuz? emin olun o çocuk büyüdüğünde okul hayatında ciddi sıkıntılar yaşıyor. genelde iki isim koyuluyor ama aile arasında bir isim söyleniyor. okulda yada arkadaş ortamında da diğer ismi söyleniyor. ee o zaman neden bu karışıklık? tek isim neye yetmiyor onu anlamadım

ya benim merakım da şu: neden iki isimde ısrar ediyorsunuz? emin olun o çocuk büyüdüğünde okul hayatında ciddi sıkıntılar yaşıyor. genelde iki isim koyuluyor ama aile arasında bir isim söyleniyor. okulda yada arkadaş ortamında da diğer ismi söyleniyor. ee o zaman neden bu karışıklık? tek isim neye yetmiyor onu anlamadım

genelde insanlar kendi anne baba isimlerini koymak istyorlar kırmamak içinde kendi istedikleri 2.ismi koyuyorlar sanırım

kızıma ikra ismini koymak istiyorum ama kararsızım sizce nasıl ?
Benim kulağıma çok sert geliyor. Manevi anlamından dolayı koyuluyor bu isim ancak anlam olarak baktığımda da kızıma Türkçe "Oku" ismini koymak ne kadar anlamsızsa Arapça "İkra" koymak da öyle bence. İlla Kuran'dan koymak istiyorsanız çok daha güzel ve kızlara yakışan seçenekler var.

Benim de kızım olacak çok şükür Allah'ıma :) Biz de eşimle Alya koymaya karar verdik :) Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Allah'ım hepimize inşallah.

Kızimin ismi Ceyda ama simdi ikiz kızlarıma isim bulamıyorum duru güzel ama Ceyda dışarıda kalmadan yanına ne olmalı bulamıyoruz. Ceyda Duru ve ...
Meraba kiziniza isim buldunuz mu bilmiyorum ama ceyda ve duru yu okuyunca yanina sare yi cok yakistirdim 3 u de naif isimler ondan mi bilmiyorum eger bulmadiysaniz bi dusunun derim ;-)

sonuna su gelen isimler o kadar fazla ki artık çoğu bebeğin ismin sonunda olmazsa olmazı gibi oldu..
biraz üreticilik hanımlar yahu:)
kolaya kaçmayın :)

X