2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
bak cnm bugun özlem de paylaşmış ibrahım saraçoğlunun tarifini hemen annemle yaptık incirleri suda haşla 4 e 5 e bölüp ama başka bir tencerede sütü ısıt,ikisini karıştırıp sütlü bişey yaptı annem çok iyi geldi bana,birde dere otu sabah akşam yemeklerden önce bir tutam aç karnına demiş ama yoyemezsen öyle sende bnm gibi doğra yoğurda karıştırıp yemeyı dene
Ben yazdım ama daha kendim denemedim. Tüm kürleri aynı anda yapamayın diye birşey okudum nedenini belirlemişler ama. Kuru inciri öyle boş boş yiyorum günde birkaç tane ara ara. Benim sütüm bir türlü artmıyor. Sağan arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var. Emzirince çoğalır mı acaba? Ilk günlere göre artmaya başlayınca böyle böyle artacak diye sevinmiştim ama arttığı falan yok artık. Biberonun dibini zor kapatıyor sağdığımı süt. Sürekli ara verip sağmaya masaj yapıyorum. Masajdan sonra artar gibi oluyor sonra hemen duruyor. Zorlamaktan göğüslerimi yara edeceğim diye korkuyorum. Hastaneye sordum takviye veriyorlarmış. Ona da çok üzüldüm. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hergün Litrelerce su içiyorum, komposto, bitki çayları, süt... Anneme çekeymişim, kadının şarıl şarıl sütü olurmuş. 4 çocuk büyüttü hepimiz 2-2,5 yaşına kadar sömürmüşüz. Dünden beri çok stres yaptım bu konuyu..

Benimki kaka yapamadığı için sabaha kadar ayaktayiz annem esim kardesim
Şimdi babam annem ben hastaneye gidiyoruz sarılık durumuns bakılacak salı günü 15 çıktı değer cuma ya kadar bj bakalım dedi doktor düşmezse yatış olabilir dedi inşallah düşmüştur beni daha iyi emiyor mama vermedik dünden beri
yikama olayına gelince hergün yıkayın dedi hem cocuk doktoru hem kendi doktorum 9 günlük olduk daha düşmedi göbek plastik bardakls kapatıyoruz orayı yikiyoruz

Ben yazdım ama daha kendim denemedim. Tüm kürleri aynı anda yapamayın diye birşey okudum nedenini belirlemişler ama. Kuru inciri öyle boş boş yiyorum günde birkaç tane ara ara. Benim sütüm bir türlü artmıyor. Sağan arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var. Emzirince çoğalır mı acaba? Ilk günlere göre artmaya başlayınca böyle böyle artacak diye sevinmiştim ama arttığı falan yok artık. Biberonun dibini zor kapatıyor sağdığımı süt. Sürekli ara verip sağmaya masaj yapıyorum. Masajdan sonra artar gibi oluyor sonra hemen duruyor. Zorlamaktan göğüslerimi yara edeceğim diye korkuyorum. Hastaneye sordum takviye veriyorlarmış. Ona da çok üzüldüm. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hergün Litrelerce su içiyorum, komposto, bitki çayları, süt... Anneme çekeymişim, kadının şarıl şarıl sütü olurmuş. 4 çocuk büyüttü hepimiz 2-2,5 yaşına kadar yömürmüşüz. Dünden beri çok stres yaptım bu konuyu..

bence stres yapma zamanla olacak,daha 8 günlük lohusayız çok normal bence,bende 20 dk sağıyorum anca 30 ml oluyor
sen sağ ve sol memeyı toplam kaç dk emiyor bebeğn ?

veeeeeeeee minione minione sahalara döndü:KK66:

ahhh kuzum mememi tutabiliyor slikon uçlada uçsuzda ama emmek istemiyor sütüm aktığı halde

önce güç bela tutturuyorum başlıyor homurdanmaya

sonra çığlık çığlığa ağlama

böbreğinden dolayı aç bırakma lüksüm yok

bütün uğraşlarım sonucunda biberonu alıyor sanırsın kıtlıktan çıkmış

ayyyy bir homurdanıyor bir sitemler tripler şaka gibi

böyle anne memesini reddeden bebekte varmış piyango bana vurdu
söyledğin belirtiler bende de oluyo ama ya bezimiz pisse ya gazımız varsa yada burnumuz tıklaıysa,sende zaten bu olaylar olsa bıberonuda emmez hay allah eflalim yaa acaba biberonamı alıştı cnm ondanmı böyle olduki

ozlmsd ozlmsd canim sut zamanla artiyor bebekler guclu cektikce ihtiyaca gore kanallar gonderiyor ilk zamanlar cok emmezdi azdi sut simdi cenesi az yoruluyr dah iyi sen dusunme yavrun yanina gelsn emsin bak nasil artiyor..ona olan sevgin arttikca sutunde artacak fotografina bakarak sag canim:KK72:

Kizlar dogumdan sonra cok sikinti cektim haftasinda parca geldi hast gittik kanamam fdurmadigi icin içerde birikmis pıhtılaşma olmus Temizlediler 3 gun hast. Yattım antbiyotik tedv. Uyguladilar son gun yine ultrasonda bakildi hala parçalar vardi yine temizlediler. Iki defa kurtaj oldummm mahfoldum hala kanamam var eve geldik

Nego Nego zorluk yASadigini biliyorum ozellike buyuk oglun bunaltiyor seni Allah yardim etsin sabir baska cozum yk malesef benim kizim alisti opuyor falan ama canini acitmaya calismiyr uyandrmiyor sukur arada misafir gelincw farkli davraniyor..simdi tv izkeyipkesme yapiyor bende kitap okuyorm..sonrada tv sirasi bNa geciyor yoksa kapattrmyr cok izlemesn dye boyle cozm buldum iste ...

ayyyyy kızlar sabah yazdım pes ettim diye

maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam b

Ikinci operasyonda da iki dikis atildi bugun baktim tutmamis atti aciklik var napacam bilmiyorum ya hast. Gitmekten biktim universite hast oldg icin gittinmi birakmiyolar dikisi atan ldumu normal dogum da

........

Son düzenleme:
yyyy kızlar sabah yazdım pes ettim diye

maşaallah süphanallah tebarekallah

emiyor sabahtam emiyor sabahtam emiyor sabahtam emiyor sabahtam beri

ne olur dua edin bırakmasın ne olur

o güzel duyguyu yaşıyorum sonunda

emzirmek nimet kıymet

bence stres yapma zamanla olacak,daha 8 günlük lohusayız çok normal bence,bende 20 dk sağıyorum anca 30 ml oluyor
sen sağ ve sol memeyı toplam kaç dk emiyor bebeğn ?
Henüz emzirmek nasip olmadı . Sadece sağıyorum. 5 saatte 30-40 ml zar zor oluyor. Sürekli olup bi birini bi diğerini sağıyorum. İnşallah emdikçe artar, tabi bit başka sıkıntı da acaba eve gelince meme tutacak mı sorusu????

X