2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bu damladan denesene canim. Ben çok memnun kaldim. Anlamda bende kullanıyoruz
Faceden de kullanan annelerin yorumları Eki Görüntüle 1394402 olumlu
Canım sen kullandın mı bu damladan? Alacağım ben de, eczanelerde satılıyor mu acaba? Internette var ama şimdi sipariş versem araya hafta sonu girecek. Eczanede satılıyorsa yarın alayım hemen.
Çok teşekkürler tavsiyen için...

Kizlar sut sitmasi olmusum atesler ocinde yaniyorum sut sagiyorum bebk uyurken dediM,titreme nobeti tutuyo atesim 38 derece nasil duser?

Henüz emzirmek nasip olmadı . Sadece sağıyorum. 5 saatte 30-40 ml zar zor oluyor. Sürekli olup bi birini bi diğerini sağıyorum. İnşallah emdikçe artar, tabi bit başka sıkıntı da acaba eve gelince meme tutacak mı sorusu????
İnsallah tutacak guzl bak olunlu bak,kv hastanede delirtti beni aaaa yok yok sutun yokkk vah vahhh ucu yokk 1 degil 2 degil sonunda cinnettt gecirdimmm yeterrr dedimmm ne kdr negatifsiniz pozitif konusun biraz diye azarladim o gnden beri citi cikmio bak bugun ucuda cikti ck sukur azda olsa sutte gelio elhamdulillah,yogurtla tere otunu karistirip lutfen yeneyi ihmal etme ozlemm

Kizlar dogumdan sonra cok sikinti cektim haftasinda parca geldi hast gittik kanamam fdurmadigi icin içerde birikmis pıhtılaşma olmus Temizlediler 3 gun hast. Yattım antbiyotik tedv. Uyguladilar son gun yine ultrasonda bakildi hala parçalar vardi yine temizlediler. Iki defa kurtaj oldummm mahfoldum hala kanamam var eve geldik
cok geçmiş olsun canım ya neler yaşamışsın yaaa

Sukret @eflalim sutum var diye.. 23.gun sutum artmadi mama takviyeli gidiyoruz..memedeyken sut bitince sinirlenmeyede basladi..Sık sık emzirmekte mumkun degil cok sinirleniyor..herseyi denedim ama olmuyor..anne sutu verin verin bagiriyorlar cok onemli bende biLiyorum Ama olmuyor..olmayinca caresi ne var mi..soran yok dusunen yok anca soruyolar emziriyosun dimi sutun yeterli dimi..izole edecem kendimI insanlardan, sanki isteyerek vermiyorum sutumu..ne yapmali sasirmis durumdayim..kabullenmek gerek belkide ruh sagligim ve bebegimin ruh sagligi icin :KK43:

Sütün geldi mi sorunundan nefret ediyorum yaaaa... emzir emzir gelir laflarindan da
inşallah duzeliriz bi an önce canım

Kızlar bebeği için vitamin kullanan var mı? Bir arkadaşım daha ilk kontrolünde doktorun d vitamini içeren damla verdğini söyledi, benim doktor vermedi, verilmesi gerekli mi şimdiden?

15. Günde dvit3 başlanacak

Bugün 11 günlük olduk. Hala emziremiyorum. Hemşireler doktorlar da çare olamadı. Memeyi ağzına dayayınca basıyor yaygarayı. Katılana kadar ağlıyor. Biberon verdirmedi Dr sonda ile parmağımla besliyorum. Pompa yap sonda ile besle tam eziyet. Foruma doğumdan sonra şimdi ilk girişim. Önümde okunacak çok sayfa var.

Ay canim yaaa su memeleri bi alsalar yara olana kadar emseler bile diyorum artık yani

Kızlar bebeği için vitamin kullanan var mı? Bir arkadaşım daha ilk kontrolünde doktorun d vitamini içeren damla verdğini söyledi, benim doktor vermedi, verilmesi gerekli mi şimdiden?
canim 15.gunden itibaren gunde 3damla dvitamini veriliyor bingildagn kapanmakis bebklerine verili6r

Kizlar bebegim surekli mememi istiyor emzirmesigim zamanlarda yalanci meme versem emmeyi birakir mi? Bi de cok gazli rezene, kimyon veriyorum yinede gazli baska ne verebilirim
canim gazdan dolayi oldugunu dusunuyorsan ac degilse ver emzik ..ben omnivit kullandm gaz damlasi simdi gunde bi defa falan vrriyrm zinco dan memn kalanlarda var

Bugün 11 günlük olduk. Hala emziremiyorum. Hemşireler doktorlar da çare olamadı. Memeyi ağzına dayayınca basıyor yaygarayı. Katılana kadar ağlıyor. Biberon verdirmedi Dr sonda ile parmağımla besliyorum. Pompa yap sonda ile besle tam eziyet. Foruma doğumdan sonra şimdi ilk girişim. Önümde okunacak çok sayfa var.
canm kolay gelsin gercektn zor bi duruum ins bi qn once emer yada cozum bulursun o dedigin yontemi ilk defa duydum ilgincmis

Kizlar sut sitmasi olmusum atesler ocinde yaniyorum sut sagiyorum bebk uyurken dediM,titreme nobeti tutuyo atesim 38 derece nasil duser?
Ilik dus almak parol harici aklima bisey gelmedi gecms olsn cnm
Biz hastanedeyiz su an
sariligimiz artmış bebegim ışın alıyor :KK43:
Saat 10 a kadar alacak azalma varsa cikacaz yoksa kalacaz hastanede
dua edin lütfen
gecmis olsun cnm ins bugun cikarsnz bi daha da gerek kalmaz

mastit cnm o . Doktora gtmen lazım antibiyotiksiz geçmez birde Allah korusun ates havale bile geçittirebiliyormuş . Geciktrmeden git. Sut memede çok bekleyinde peynirliyor ondan oluyr.

cok geçmiş olsun canım ya neler yaşamışsın yaaa

Sütün geldi mi sorunundan nefret ediyorum yaaaa... emzir emzir gelir laflarindan da
inşallah duzeliriz bi an önce canım

15. Günde dvit3 başlanacak

Ay canim yaaa su memeleri bi alsalar yara olana kadar emseler bile diyorum artık yani
ama gerçekten emzirince geliyor canim ; ))

Biz hastanedeyiz su an
dua edin lütfen
geçmiş olsun cnm gecer inşllah benm oglanında artmış sarılıgı 15 olmuş paAizartesi tekrar olçulecek artarsa bizede işin tedavisi uygulanacak.

Kızlar verdiğim tüm doğum kilolarını emzirirken HIZLA aldım benim givi olan var mı? Herkes kg verirken ben deli gibi alıyorum ve malesef engel olamıyorum da. Aslında abartı yemiyorum kompostom bile şekersiz ama beden böyle bilmiyorum. Benim gibi kg alan var mı? Doğumdan sonra:))

Kızlar verdiğim tüm doğum kilolarını emzirirken HIZLA aldım benim givi olan var mı? Herkes kg verirken ben deli gibi alıyorum ve malesef engel olamıyorum da. Aslında abartı yemiyorum kompostom bile şekersiz ama beden böyle bilmiyorum. Benim gibi kg alan var mı? Doğumdan sonra:))
ah canim sakin o hatayi yapma emzirmek cok isrmtah aciyor bi sure sonra doydugunu bile anlamiyorsun cocuk bi 3aylik olnca. Malesef doyma hissi hele birde regl olmazsak uzun sure yandik ben emzirmede kizimda 72ile dondm eve 76oldm emzirken ustume yapisti sonra da veremedim bi sene kestikten sonrada aman ikinciyi yapcam dite zayifkamadm sonuc buna 75ile hamile kalip 91grdm simdi 79um almamaya calisyrm toplamda 12kilo gtti ama bnm eski kiloma 4 istedigim kilo yani 70e 9kilomvar deli gibi yemw istegm var kurabiyeye dayanamyrm :KK43: 15dk spor yaptm bi iki gun yok cnm sikiliyor tek basima kaljamucm diyetisyene gidicem onymuZdeki hafta sana tavsuyem diyetsyene git sakn koyverme ilk bebegn daha ilerdw kuzularn olcak

ayyyyy kızlar sabah yazdım pes ettim diye

maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam maşaallah süphanallah tebarekallah emiyor sabahtam b
Canim maşallah oğluna
Burada her okuduğunda yazilarini isyanlarini dua ediyordum inşallah bırakmadan devam eder

Sukret @eflalim sutum var diye.. 23.gun sutum artmadi mama takviyeli gidiyoruz..memedeyken sut bitince sinirlenmeyede basladi..Sık sık emzirmekte mumkun degil cok sinirleniyor..herseyi denedim ama olmuyor..anne sutu verin verin bagiriyorlar cok onemli bende biLiyorum Ama olmuyor..olmayinca caresi ne var mi..soran yok dusunen yok anca soruyolar emziriyosun dimi sutun yeterli dimi..izole edecem kendimI insanlardan, sanki isteyerek vermiyorum sutumu..ne yapmali sasirmis durumdayim..kabullenmek gerek belkide ruh sagligim ve bebegimin ruh sagligi icin :KK43:
Canim bir kaç defa yazdim buraya tekrar yazayim
Ben ve ablam bu damladan kullanıyoruz memnunuz
Screenshot_2015-01-28-19-00-36.png

Canım sırf senin için pc yi açtım telden beceremeyince

hiç sütüm gelmiycek bitti deme gelecek Allah'ın izniyle canım inan bana kendine de inan lütfen, olumsuz konuşanlarla bu sürede görüşme lütfen

bak eltim iki ay mama verdi sütü çok çok azdı şimdi bir aydır kendi sütünü veriyor sadece yani artıyor emdikçe artacak

ee emmiyor kızıyor diyeceksin onun için bir sistem geliştirmişler canım ekliyorum sen bak lütfen

http://www.amazon.com/Medela-009-0003-Supplemental-Nursing-System/dp/B000W73YKY

http://pratikanne.com/2007/03/urun-...viye-sistemi-supplemental-nursing-system.html

bu da videosu

supplemental nursing system

Eki Görüntüle 1394406

Ay canim ne güzel bir yontemmis
İnşallah kimsenin ihtiyacı olmaz ama olanlar için çok iyimis ilk defa gördüm

Canim saglik ocagi verdi banada
15. Gün kullanmaya baslayacakmisiz
Bende canim öyle oldu
Şekerli suyla önce parmagimi emdirdim
Sonra gogsume şurup verdim öyle alistirdim
Hala tutmamakta israr ediyor bazen
Şekerli suyla tutturuyorum o zamanda

Canım sen kullandın mı bu damladan? Alacağım ben de, eczanelerde satılıyor mu acaba? Internette var ama şimdi sipariş versem araya hafta sonu girecek. Eczanede satılıyorsa yarın alayım hemen.
Çok teşekkürler tavsiyen için...
Evet canim kullanıyorum
Her eczanede var mi bilmiyorum
Gittigidiyordan al p.tesi elinde olur.

Biz hastanedeyiz su an
dua edin lütfen
Kuzuya çok geçmiş olsun..inşallah cikarsiniz bugun

X