2015 SMMM Adayları

Başarılı olduktan sonra kolayı bulunur. Parayı nereye vermiyoruz ki? yeter ki belgeyi almaya hak kazanalım.
Yeterlilik için kursa gitmek faydalı olur. İstanbul da olsam ben de giderdim. Kursa gitmeden kazanmak çok zor.

Evet çok haklısın asıl konu çalışmaya zaman ayıramamak. Bende günlerdir kendime söylüyorum derslerin şurasından tutayım şurdan başlayım vs vs vs işteyken işle ilgileniyorum. Eve geliyorum kızın dersleri yemek vs vs vs . Bir türlü kendimi ders çalışma konusunda disipline edemiyorum. O yüzden 2015 de yeterlilik sınavına hazırlık için kursa gideceğim benim için hatrı sayılır bir para masraf etmek zorundayım yani kazanayım da bitsin şu staj yeterlilik sitres.

Eşiniz smmm ise sizin için kaçırılmaz bir fırsat dedim çinkü , İnanın stajı bitmiş yeterlilik sınavında 7/7 yapmış kazanmış tanıdıklarım var yani orta seviye bi işyerinde çalışıyorlar o kadar emek ve çalışmaya karşılık. Hadi ben bu sınavı da geçtim ruhsatı da aldım büroyu da açtım ...... muhasebe defteri bulmak çok zor eğer sağlam geniş bi çevren yoksa (Tabi herşey ilk önce nasip kısmet meselesi) büroyu yürütmek çok zor hadi küçük esnaflardan başla 100 diyelim muhasebe ücreti onu bile biriktiriyorlar biriktiriyorlar tahsilat da sıkıntı...... İşte asıl sıkınta smmm belgemi ruhsatı aldıktan sonra başlıyor......Birde o kadar masraf yapacağım dosya açılcak para , kursa gitcem para, en son ruhsat için 3.000 tam bilmiyorum 4.000 TL yakın bi rakam ödeyeceksin oooooo . Ben şahsen smmm belgemi alırsam bayan bir ortakla düşünüyorum ama herşeyin hayırlısı bakalım

O yüzden siz eşiniz smmm olduğu için çok şanslısınız . Hayat da her daim başarılı ve şanslı olmanız dileğiyle ...
çok teşekkür ederim. siz de benim gibi çok isteklisiniz inşallah siz de başarılı olursunuz.
Dersler zor değil aslında sadece vakit ayırmak lazım. Ama dediğiniz gibi hem iş hem ev hem dersler zor oluyor. Kursa giderseniz düzenli çalışmış olursunuz. Bence imkanınız varsa mutlaka gidin, İstanbul da olduğunuz için de avantajlısınız.

Dediğiniz gibi; belge almakla da iş bitmiyor, sonrası daha zor bir süreç. Eşimden biliyorum müşterilerle çok sıkıntı yaşıyor, geliri sabit değil, çalışma saatleri düzensiz, her gün oraya buraya koşturuyor ... Ben belgeyi alınca bürodaki işleri idare edeceğim, o da dışarıdaki işlere bakacak. Büroyu tek başına idare etmek zor. Elemanlarınız olsa bile belli bir yere kadar güvenebilirsiniz. Ortaklık daha iyi bu piyasada.

Başarılı olduktan sonra kolayı bulunur. Parayı nereye vermiyoruz ki? yeter ki belgeyi almaya hak kazanalım.
Yeterlilik için kursa gitmek faydalı olur. İstanbul da olsam ben de giderdim. Kursa gitmeden kazanmak çok zor.
çok teşekkür ederim. siz de benim gibi çok isteklisiniz inşallah siz de başarılı olursunuz.
Dersler zor değil aslında sadece vakit ayırmak lazım. Ama dediğiniz gibi hem iş hem ev hem dersler zor oluyor. Kursa giderseniz düzenli çalışmış olursunuz. Bence imkanınız varsa mutlaka gidin, İstanbul da olduğunuz için de avantajlısınız.

Dediğiniz gibi; belge almakla da iş bitmiyor, sonrası daha zor bir süreç. Eşimden biliyorum müşterilerle çok sıkıntı yaşıyor, geliri sabit değil, çalışma saatleri düzensiz, her gün oraya buraya koşturuyor ... Ben belgeyi alınca bürodaki işleri idare edeceğim, o da dışarıdaki işlere bakacak. Büroyu tek başına idare etmek zor. Elemanlarınız olsa bile belli bir yere kadar güvenebilirsiniz. Ortaklık daha iyi bu piyasada.

AAAAHHHH :) BAKALIM HAYIRLISI Dediğiniz gibi hele hayırlısı ile şu staj tam bir bitsin yeterlilik sınavınıda bir vereyim yani inş . Ondan sonrası ne olur tam bilemiyorum sadece dua edebilirim şimdilik. Allah karşıma ortak olacak daim düzgün bilgili iyi niyetli doğru dürüst bir bayan çıkarsın karşıma (Eşim erkek ortak olmasına karşı)
Çok da kasmamaya çalışıyorum şimdilik akışına bıraktım hayat ne getirir bilemiyorum. İnanın tek derdim verdiğim bu kadar emeğin karşılığını almak ve süs olsun diye almak istemiyorum o smmm belgesini. Çünkü etrafımda ki herkes ailemde dahil olmak üzere yaaa ne yapacan Allah aşkına bu saatten sonra oku oku ne okuyorsun bitmedi falan filan vb şeyler..... çünkü ben evlendim 6 sene sonra üniversiteye başladım ardın smmm staj başlatmaya girdim işte şimdi staj 2015
de bitiyor eylül mü kasım mı yeterlilik sınavına girmem lazım...... yaşım bu arada 33 oluyorrrrr
Galiba itiraf etmeliyim çevreme ve aileme karşı onur gurur meselesi yaptım bu smmm belgesini ..... Ama ne yapabilirim evlendim belli bi yaşdan sonra ben tekrar okumak şöyle olmak istiyorum dediğimde ; Tamam köstek olmadılar AMA destek de olmadılar....... Böyle yarım ağızla haaa sen ne okuyordun halaaa yaaa diyenlere karşı AMAN NEYSEEEE

En azından sigorta işi de yapıyorum muhasebeyle de birlikte ileride çocuğuma kurulu bir düzen bir yer kalır
aman ne bileyimmmm (Yani çocuğumda isterse tabi)
AMMA YAZDIM YAAAAAA :)
Bu arada siz nerde yaşıyordunuz

baya masraflı iş.. Gelecek vaat ediyo ama şanslı olana..

evet arkadaşım bayağı masraflı ama dediğin gibi gelecek de vaat ediyor..
Bu arada benim çevremde ne kadar tanıdığım smmm varsa hepsinin de iyi hayatları var yani ekonomik durumları iyi
iyi şartlarda yaşıyorlar . Kışın kış tatiline yazın yaz tatilini ..Öyle yaşını başını almış kimseler de değiller ama
Nasip Kısmet Meselesi sanırım... Ben şimdi bir smmm adayı olarak defter bulmak zor diyorum... Geçtiğimiz yaz bir smmm bayan arkadaş var tanıdığım 2 ,3 kişi ben yönlendirdim

evet arkadaşım bayağı masraflı ama dediğin gibi gelecek de vaat ediyor..
Bu arada benim çevremde ne kadar tanıdığım smmm varsa hepsinin de iyi hayatları var yani ekonomik durumları iyi
iyi şartlarda yaşıyorlar . Kışın kış tatiline yazın yaz tatilini ..Öyle yaşını başını almış kimseler de değiller ama
Nasip Kısmet Meselesi sanırım... Ben şimdi bir smmm adayı olarak defter bulmak zor diyorum... Geçtiğimiz yaz bir smmm bayan arkadaş var tanıdığım 2 ,3 kişi ben yönlendirdim
Tabi ki ilk etapta defter bulmak zor.. Ama en azından smmm belgeli bir muhasebeci olarak firmalarda en kötü 2500 tlye başlanır, bu arada çevre edinilir iş daha çok öğrenilir, smmm lik çok kapsamlı çok bilgi isteyen bir meslek, gelişime sürekli açık olmak zorundayız.. Ben hem çocuk istiyorum (yaşım 28) hem smmm olmak daha staja başlama sınavına çalışmam lazım ikisi bir arada yürür mü bilmiyorum, en azından denicem, okumanın yaşı yok ama anne olmakta gerekiyo yaş geçiyo.. Hadi hayırlısı :)

Tabi ki ilk etapta defter bulmak zor.. Ama en azından smmm belgeli bir muhasebeci olarak firmalarda en kötü 2500 tlye başlanır, bu arada çevre edinilir iş daha çok öğrenilir, smmm lik çok kapsamlı çok bilgi isteyen bir meslek, gelişime sürekli açık olmak zorundayız.. Ben hem çocuk istiyorum (yaşım 28) hem smmm olmak daha staja başlama sınavına çalışmam lazım ikisi bir arada yürür mü bilmiyorum, en azından denicem, okumanın yaşı yok ama anne olmakta gerekiyo yaş geçiyo.. Hadi hayırlısı :)

Olur olur sen yeterki gerçekten iste azimli ol. Ben üniversiteye evlendikten 6,7 sene sonra başladım. Staj başlatma sınavına hazırlenırken 2 yaşındaydı kızım hemde bir tekstil firmasının muhasebesindeydim. Akşam işten sonra kursa akşam geç saat 22 , 23 gibi evde oluyordum. eve gel tekrar yap soru çöz mutfağı temizle çok şükür tek seferde verdim sınavı bir dönem böyle geçti :) sonra staj yapacak düzgün daim bir yer ara tekrar ... Zaman denen şey yalan o kadar çabuk geçiyor ki . Ama bütün bu koşturmamın yanında annem hep yanımda idi kızıma baktı. Çok şükür kızım büyüdü ana sınıfı tarzında bir okula gidiyor . Ve kardeşşşşşş istiyor şimdi de
Ve 2015 benim için gene yoğun geçecek yeterlilik sınavına hazırlık yapmam lazım kursa gitmem lazım aynı zamanda kızıma ve aileme eşime sigorta işime zaman ayırmam lazım
Yaşım 32 eşim dahil olmak üzere herkes 2. çocuk ne zaman diye sorup duruyor. (Herkese ağız burun girişesim var onlar söylerken) Ama bir yandan kızım için bir çocuk olsun bir kardeş olsun diyorum. Yoksa çok şükür çocuk yönünden bütün egolarım tatmin oldu :)

Kısacası benim bu SMMM BELGESİNİ 2015 de almam lazımmmmmmm. Çünkü 2. çocuk yapcam Allah nasip ederse Kimseye söylemedim sadece buraya yazdım şimdilik... Naisp kısmet herşeyin hayırlısıııı

Senin de hayatın çok zormuş.. Azimlisin ne güzel,istedikten sonra herşey olur,zaman dediğin geçip gidiyo haklısın,önemli olan boşa geçirmemek.. İnş hedefine ulaşırsın ben de tabi :)

Arkadaşlar,
2015 te SMMM staja başlama veya yeterlilik sınavlarına girecek olanlar yok mu?
Varsa birbirimizle her türlü bilgiyi paylaşalım ve destek olalım.
Şimdiden başarılar diliyorum sınavlara hazırlananlara...

Arkadaşım bu TEOS SİSTEMİN DE
eUSE SUSEV3 - 04. Değerlendirme Testi ni
çözdün mü hiç geçtin mi
özellikle sermaye piyasa soruları kazıkkk
YARDIM EDİN LÜTFENNNNN
BİLENNN ARKADAŞLAR

Arkadaşım bu TEOS SİSTEMİN DE
eUSE SUSEV3 - 04. Değerlendirme Testi ni
çözdün mü hiç geçtin mi
özellikle sermaye piyasa soruları kazıkkk
YARDIM EDİN LÜTFENNNNN
BİLENNN ARKADAŞLAR
yardımcı olmayı çok isterdim ama daha o aşamaya gelmedim cnm. Bilen arkadaşlar varsa yazsınlar biz de öğrenmiş oluruz. Bizden başka kimse yok sanırım :KK43:

SMMM 2016 1. DÖNEM SINAVINA HAZIRLANMAYA BAŞLIYORUM . NM AKADEMİYE KAYIT OLDUM . 20 YILLIK KURUMMUŞ HOCA KADROSU DA İYİ OLDUĞUNU DUYDUM HAZIRLANAN ARKADAŞLARIM OLDU. ORAYI DUSUNEBİLİRSİNİZ..

elit smmm staj giriş sınavı dvd setini kullanan var mı acaba?
ya da smmm staj giriş sınavı için uzaktan eğitim kullanan arkadaşlar var mı

merhabalar elinde smmm maliyet ve vergi notları olan var mı acaba

baya geç gördüm ama ben şuan 7 ders için deha ya gidiyorum isterseniz notlarımı sizinle paylaşabilirim

SMMM 2016 1. DÖNEM SINAVINA HAZIRLANMAYA BAŞLIYORUM . NM AKADEMİYE KAYIT OLDUM . 20 YILLIK KURUMMUŞ HOCA KADROSU DA İYİ OLDUĞUNU DUYDUM HAZIRLANAN ARKADAŞLARIM OLDU. ORAYI DUSUNEBİLİRSİNİZ..

ilk defa szden duyuyorum istanbulda oturuyor olmamdan dolayı sanırım inşallah hedefinize ulaşrsınız başarılar :)

elit smmm staj giriş sınavı dvd setini kullanan var mı acaba?
ya da smmm staj giriş sınavı için uzaktan eğitim kullanan arkadaşlar var mı

forumstajyer in uzaktan eğitimini duydum sadece ama hiç uzaktan eğitimle bir sınava hazırlanmadım birşey tavsiye edemeyeceğim

X