2017 Kpss öğretmenlik için hedefim +90

yenigelinn05

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
61
48
31
Evet 2014 lisans mezunuyum daha önce çalışmadan iki kpss deneyimim oldu. Artık boş boş sınavlara girip çıkmaktan sıkıldım. Atanan binlerce öğretmenden biri gayet de ben olabilirim. Bu yıl atanamayan milyonlarca öğretmenden biri olmak istemiyorum ve sıkı bir şekilde çalışmaya başlıyorum. ( Sıkı dediysem en az on saat çalışanlardan olamam asla ):bicak:
Hamileyim ve şuan boşanma sürecindeyim ama bunları bahane edip bir yılımı daha heba etmiyeceğim. Bu yaşıma kadar hep bi bahanelerin ardına sığındım zaten fazlasıyla ve olan bana oldu. Doğacak bebeğimin geleceği için bu yıl atanmalıyım.
Hedefim +90. Çünku 90 üstü alanlar benden daha zeki değil eminim. Ne var canım ben de alabilirim :KK59:
Youtube dan benim hocam videolarını izliyorum. Gk+Gy+Eğitim videoları yükleniyor yavaş yavaş, ders video notlarını da sipariş verdim. Konu eksikliklerimi bu şekilde gideririm. Soru bankası set olarak ise Beyaz Kalem 2017 gk+gy ve Pegem 2017 Eğitim Bilimlerini tercih ettim.
Hadi Bismillah... Hayırlısı Allah'dan:dua:

Tükçeden;
1.Sözcükte ve söz öbeklerinde anlam
2.Cümlede anlam
3.Anlatım Bilgileri
4.Paragraf
5.Dil Bilgisi
konularını video olarak dinledim. Bu konuların soru çözümü yapacağım bugün

Benim de 90 almam lazım, bunu benim de bebegim ve ailem icin yapmm lazım 2 yıldır gryorm ve çıkıyorum bisey oldugu yok...

Benimde durum aynı kızlar 2014 mezunuyum evliyim ama hiç çalışmadım boş boş girip çıkıyorum sınavlara artık bende çalışıp atanmak istiyorum devamlılık getirip derslere çalışmak istiyorum nerden başlayacağım hiç bilmiyorum ama ya

merhaba bende lisans son sınıf öğrencisiyim öğretmenlik için kpss a mı b grubumu oluyoruz acaba biz hiç bir bilgim yok kpss hakkında bilenlerden yardımcı olmasını beklyorum tesekkurler :)

Bende 2012 mezunuyum ozel sektor ve ozel ders ogretmenligi yaptim hep , benimde kucuk bebegim var ve evdeyim suan bebegime bakiyorum bi yandan da formasyon aliyorum bu sene artik bende atanmak istiyorum umarim hepimiz sikica calisabilir ve sorunsuz ataniriz

Ben aksama kadar evdeydim.inanır misiniz saat 4te kahvaltı yaptım bos bos oturuyorum ne is arıyorum ne sınava calisiyorum

bölümüm coğrafya
Merhaba mayıs takı KPSS a sınavına giriyorum parasını yatırırken gk-gy eğitim bilimleri ve alan sınavı tercihi yapoyosun alan sınavı daha sonra yapılıyor
Gk-gy tüm bölümlerle ortak sonra ogleden sonraki eğitim sınavına giriyoruz bende tarihciyim sınavın ne zaman yapılacağını osym sitesindeki sınav takviminden takip edebilirsin

Artik kpssnin hic onemi kalmadi. Mulakat denen sacmalikta kpssden yuksek alana dusuk veren komisyonlar oldu. O yuzden cok da umursamayin arkadaslar... 65 alani icabinda 80 alanin onune gecirdiler. Emeklerinize yazik olmasin diye soyluyorum. Şahsen ben alinacaklarin arasindaydim, siralamadaydim ama mulakatta herkese 80leri 90lari verip onume gecirdiler haksiz yere. 1 sene dersaneye boşuna gittim, maddi manevi...

Artik kpssnin hic onemi kalmadi. Mulakat denen sacmalikta kpssden yuksek alana dusuk veren komisyonlar oldu. O yuzden cok da umursamayin arkadaslar... 65 alani icabinda 80 alanin onune gecirdiler. Emeklerinize yazik olmasin diye soyluyorum. Şahsen ben alinacaklarin arasindaydim, siralamadaydim ama mulakatta herkese 80leri 90lari verip onume gecirdiler haksiz yere. 1 sene dersaneye boşuna gittim, maddi manevi...
Puaniniz kacti ve hangi
bolum, cok yuksek puanlar alirsak umudumuz olur gibi gelio bana

Puaniniz kacti ve hangi
bolum, cok yuksek puanlar alirsak umudumuz olur gibi gelio bana
Bu konuda gruplari vs takip etmenizi oneririm, suanki alimlarda yasananlari gormeniz açisindan. Valla biz o kadar calistik, benden dusuk alan onca insani 90 95 vererek onume gecirdiler. Komisyondan komisyona cok fark etti puanlar. Eskiden kpss diye bir umut vardi, simdi yuksek alsan da garantin yok.
Benim alanim İngilizce, 1555 kişi alinacak, ben p121 den 75 küsür ile siralamanin icindeydim yani 1500ün icindeydim. Ancak mulakatta benden dusuk p121 puanina benden yuksek mulakat puani verdiler. Allah bilir kaçlara dustum. Dusunsenize 21i açsam kesin atanabilecekken simdi buyuk ihtimal açiktayim.

Merhaba bende size katılabilir miyim? Ders çalışmayı pek sevmem çabuk sıkılırım ama artık sıkı bi şekilde asılmak gerek ama nasıl bi plan program yapacağımı bilemedim birileriyle olursam iyi olur diye düşündüm

eminmisiniz acaba iki tane dersane rehner hocasına sordum biri kpss a biri kpss b dedi çok kafam karıştı :KK43:

A grubu, B grubu, Öğretmenlik diye farklı başlıklar var çünkü. Öğretmenlik A'nın ya da B'nin içinde değil. Kendisi başlı başına bir grup. Koca bir grup bayaa büyük bir grup gümbür gümbür bir grup :halay:

X