2017 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 129 41,7%
  • Erkek

OY: 170 55,0%
  • İkiz Kız

OY: 6 1,9%
  • İkiz Erkek

OY: 2 0,6%
  • İkiz; Bir Kız Bir Erkek

OY: 2 0,6%

• Ankete Katılan
    309
Kızım 1 yaşına girdi kızlar inek sütü konusunda ne düşünüyorsunuz nasıl yapıyorsunuz inek sütü mü çocuk devam sütü mü veriyorsunuz fikirlerinizi yazar mısınız lütfen

Kızım 1 yaşına girdi kızlar inek sütü konusunda ne düşünüyorsunuz nasıl yapıyorsunuz inek sütü mü çocuk devam sütü mü veriyorsunuz fikirlerinizi yazar mısınız lütfen

dr umuza sordum . 1 yasına geldi inek sütü de vereyim mi ? diye.
hayır kesinlikle başlamayacasınız dedi. ne zaman 2 yasında mı daha sonra m ıdedim . hiç bi zaman dedi.
kutu sütler saglıksız. açık sütlerden bakteri vs. gibi hastalıklar kapma olasılıgı yüksek . sindirim sorunu yapar vs..
onun yerine kefire alıştıracaksınız düzenli yogurt vereceksiniz. dedi . keçi yogurdu keçi peyniri de verebilirsiniz dedi.
artık avrupada da süt yerine kefir tercih ediliyor kahvaltılarda bile dedi.

ben neredeyse dogdugundan beri formül süt de veriyorum . o yuzden hem emziriyorum hem formül süt veriyom . töpfer keçi sütü bazlı

merhaba kızlar ,

10 ocak dogumluyuz. altta 2 diş çıktı üste 1 diş cıktı üstten 2. diş henüz patlamadı , çok huzursuz. dr umuz calpol verdi. rahatlatır dedi. suana kadar maaşallah çok iştahlıydı son günlerde kaşıgı reddediyor başını çeviriyor. ne vereceğimi şaşırdım.
2 hafta önce grip olduk . öksürügü halen bitmedi . neler yapabilirim kızlar . sizler neler yapıyorsunuz.

3-4 aydır çalıoşıyorum . gruptan baya koptum.gebelikte hergun bu forumdaydım :KK43:

merhaba kızlar ,

10 ocak dogumluyuz. altta 2 diş çıktı üste 1 diş cıktı üstten 2. diş henüz patlamadı , çok huzursuz. dr umuz calpol verdi. rahatlatır dedi. suana kadar maaşallah çok iştahlıydı son günlerde kaşıgı reddediyor başını çeviriyor. ne vereceğimi şaşırdım.
2 hafta önce grip olduk . öksürügü halen bitmedi . neler yapabilirim kızlar . sizler neler yapıyorsunuz.

3-4 aydır çalıoşıyorum . gruptan baya koptum.gebelikte hergun bu forumdaydım :KK43:
Biz de koptuk canim grup kaybetti eski formunu.
Emziriyorsun sanirim ve devam sütu verdiğini de yazmissin yukarda. Yemedigi zamanlarda israr etme daha cok emzir, yetmedigi yerde ddevam sutu ver. Ac kalmaz merak etme.
Yani ben oyle yapiyorum. Kac tane disi var bilmiyorum su an 15 falan oldu herhalde artık takip edemiyorum :)))))
Cani isterse yiyor, istemezse emiyor. Emmeyi de azaltti eskisine göre ama cok sukur gelişimi iyi bence onlar biliyor islerini.

merhaba kızlar ,

Diş zamanı normal iştahları kesiliyor emerek idare ediyorlar benim kız pek öksürmedi ama bu kadar uzun zamandır öksürüyorsa doktora danış istersen şurup verir herhalde ıhlamur verenler biliyorum bide tereyağı eritip balla karıştıranlar var galiba ama bana pek sağlıklı gelmiyor açıkçası ıhlamur olabilir belki

Diş zamanı normal iştahları kesiliyor emerek idare ediyorlar benim kız pek öksürmedi ama bu kadar uzun zamandır öksürüyorsa doktora danış istersen şurup verir herhalde ıhlamur verenler biliyorum bide tereyağı eritip balla karıştıranlar var galiba ama bana pek sağlıklı gelmiyor açıkçası ıhlamur olabilir belki
Yok tereyagini eritip pekmez karistirilir. Bi zarari yoktur. Inatci oksurugu keser. Gece tikanmasina falan iyi geliyor.

kizlar merhaba bebeklerinizii nasil uyutuyorsunuz bizim kerem memede uyuyor beni mafediyor.gece uzun uzun beni emzik yerine kullaniyor e birde isin icine sabah kizlarimi ojula gonderme isi olunca ben hicbir seye yetisemiyorum.bu ara resmen depresifim yetersiz kaliyor musum gibi hissediyorum.doktorumiza sordum emzige kesin alistir seni mafeder dedi.damakli emzik onerdi birkac marka denedim ama nafile alismiyor.internette biraz arastirinca bakkal emzigi varmis fatos marka bebekler cok kolay tutuyormus sanirim ama bulamadim.nereden bulabilirim fikri olan var mi

Yok tereyagini eritip pekmez karistirilir. Bi zarari yoktur. Inatci oksurugu keser. Gece tikanmasina falan iyi geliyor.
ben bu atrifi denedim pek ise yaramadi.ama baska bi tarif var o ise yaradi.muzu eziyorsunuz uzerine kaynar suyu dokup iyice macun kivamina getiriyorsunuz.sonra uzerine keci boynuzu ozu veya pekmez dokuyorsunuz.bir kavanozun uzerine tel suzgec koyup karisimi suzgecten ezerek suyunu alttaki kavanoza akitiyorsunuz.bu suyuda ara ara kasik kasik yediriyorsunuz.oksuruge iyi geliyor

Sevgili anneler merhaba nasılsınız, yavrularınız da siz de çoookk iyisinizdir inşallah. Bişey sormak istiyorum sizlere. Oğluş 12,5 aylık ama hala geceleri özellikle mide gazı sebebiyle ağlayarak uyanıyor kaç kez. Gaz probleminin artık geçmiş olması gerekmez miydi, bizim gibi durumda olanlar var mı? Normal olduğunu bilsem sıkıntı yapmıcam ama artık endişelenmeye başladım.

Sevgili anneler merhaba nasılsınız, yavrularınız da siz de çoookk iyisinizdir inşallah. Bişey sormak istiyorum sizlere. Oğluş 12,5 aylık ama hala geceleri özellikle mide gazı sebebiyle ağlayarak uyanıyor kaç kez. Gaz probleminin artık geçmiş olması gerekmez miydi, bizim gibi durumda olanlar var mı? Normal olduğunu bilsem sıkıntı yapmıcam ama artık endişelenmeye başladım.
Bizim de oyle. 27 ocak dogumlu. Ilk 4 ay falan geceleri 7-8 saat kesintisiz uyurdu gazin g si yoktu .
Simdi her gece 40 dk da bir ayakta. Gaz cikariyor. Geri uyuyor.
Gaz yapicak oyle bir besin de vermiyorum ama iste yuruyor falan soguk mu aliyor ayaklari bilmiyorum ev ayakkabasi giymiyor corapla geziyor bazen corabida cikariyor usutuyor heralde.
Bide kisir dongu. Gece kalkiyor emiyor uyuyor oda gaz yapiyor oyle oyle sabahi zor ediyoruz her gece...

Bizim de oyle. 27 ocak dogumlu. Ilk 4 ay falan geceleri 7-8 saat kesintisiz uyurdu gazin g si yoktu .
Simdi her gece 40 dk da bir ayakta. Gaz cikariyor. Geri uyuyor.
Gaz yapicak oyle bir besin de vermiyorum ama iste yuruyor falan soguk mu aliyor ayaklari bilmiyorum ev ayakkabasi giymiyor corapla geziyor bazen corabida cikariyor usutuyor heralde.
Bide kisir dongu. Gece kalkiyor emiyor uyuyor oda gaz yapiyor oyle oyle sabahi zor ediyoruz her gece...
Mide gazı mı bağırsak gazı mı yoksa ikisi birden mi, bizde mide gazı ağırlıkta. İlk zamanlarda da vardı ama bu dönem çok feci durum, ayakkabı bizde giymiyoruz belki onun Da etkisi vardır. Ağlayarak mı uyanıyor. Aynen canım kısır döngü. Gündüz pek bi şikayetimiz Yok ama

Mide gazı mı bağırsak gazı mı yoksa ikisi birden mi, bizde mide gazı ağırlıkta. İlk zamanlarda da vardı ama bu dönem çok feci durum, ayakkabı bizde giymiyoruz belki onun Da etkisi vardır. Ağlayarak mı uyanıyor. Aynen canım kısır döngü. Gündüz pek bi şikayetimiz Yok ama
Ikiside var. Bagirsak gazi daha yogunlukta..
Evet agliyor yapiyor geri dalamiyor kendi emip uyuyor.
Gunduz bizimde sikintimiz yok ne oluyorsa gece oluyor :/

Ikiside var. Bagirsak gazi daha yogunlukta..
Evet agliyor yapiyor geri dalamiyor kendi emip uyuyor.
Gunduz bizimde sikintimiz yok ne oluyorsa gece oluyor :/
Geçer gider bi an önce inşallah kuzulardan çok yıpratıcı bi süreç. Ağızdan kolay da çıkmıyor her uyanmada kucağa al zıplatarak gez bel falan kalmadı ben de:/

Her emzirme sonrasi cikartin tikamaz o kadar. Ya da fazla mi besleniyor acaba yedigi agzina mi geliyor?
Zaten sıkıntısını bildiğimiz için her emmeden sonra çıkarmaya çalışıyoruz, özellikle gündüz bakıcımız iyi yediriyor ama minyon bi bebek,bi doktor Da kilosu 10 kilonun üzerindeyse fazla beslenmeden olabilir demişti ama 10 kg altındayız

Iste annemlerdeyken basladi pazardan beri boyleyiz 1 hafta oldu. Bahsettigin tum belirtiler var. Cildi kuru bugun bezini degisirken bel kisminda zeytin kadar soyulma gordum kuruluktan. Suan bu sekilde ilerki donemde ona ne gibi rahatsizlik verir peki krem kullanmak sartmi yani huysuzluk mu yapiyor aglamami yapiyor baska sikinti yasatiyormu.

Kizlar atopik dermatit teshisi konulanlar kimlerdi. Belirtileri neydi. Kizimin yuzinde kizarikliklar var ve sol bacaginin diz bolgesinde pullanma seklinde kuruluk var. Birde kulak arkasinda kabuklanma oluyor bunlarda belirti sanirim kafam karıştı yarin doktora gidecegiz. Cuma gunu zaten cocuk doktoruna goturduk cok faydali oldu sagolsun ya atopik dermatit yada sut alerjisi dedi sanki ben bu ikisini dusunmemisim gibi demekki bende dr olabilirim :))
Merhaba.Benim kızımda da atopik dermatit vardı.2 ay çok çektik.Göz kapaklarından ayak parmaklarına kadar kırmızı döküntüler vardı.Denemediğim krem kalmamıştı.Sonunda doktorumuz şampuan ve deterjanını değiştirin dedi.Değiştirdik birde linola adında bir nemlendirici krem kullandık günde bir defa tüm vücuduna sürdük.Kulak arkası da kabuk bağlıyordu ona da travazol adında mantar kremi kullandık.2 3 gün içinde geçti.Kızım şimdi 4.5 aylık çok şükür teni yumuşacık ve pürüzsüz süt gibi :) oldu.

X