**2018'de Meleklerini Bekleyen Anne Adayları**

Meleğinizin cinsiyeti?

• Kız

• Erkek

• İkiz-kız

• İkiz-erkek

• İkiz-kız ve erkek

• Üçüz ve fazlası

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

sabotta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2016
299
100
34
Merhabalar sevgili anne adayları. Çok şükür meleklerimiz geldi :) Allah isteyen herkese bu tadı aratmadan tattırsın inşallah :nazar:
Ben 2018 in ilk günlerinde anne olucam inşallah :emir_bebek: İlk bebeğim olacak. Acemiyim yani :KK76: Bu topicte haberleşip bilgilerimizi, araştırmalarımızı, keşfettiklerimizi, bebeklerimizin durumlarını, alışveriş hallerimizi vs paylaşabiliriz diye düşündüm :KK5:
Hepimiz sağlıcakla meleklerimizi kucaklarımza alalım inşallah :anneadayı:

Merhaba hayırlı olsun öncelikle. Benim de sizden bir iki hafta önce olacak doğumum Aralığın 20si gibi görünüyor şidmilik:KK200::anneadayı: bende çok acemi hissediyorum kendimi çok korkuyorum hatta.. Neler bekliyor bizi çok heyecanlıyım:110:

Merhaba hayırlı olsun öncelikle. Benim de sizden bir iki hafta önce olacak doğumum Aralığın 20si gibi görünüyor şidmilik:KK200::anneadayı: bende çok acemi hissediyorum kendimi çok korkuyorum hatta.. Neler bekliyor bizi çok heyecanlıyım:110:
birlikte araştırıp okuyup öğrencez işte :emir_bebek:
ben ihtiyaç listesi oluşturmayla başladım hazırlıklara:KK49: tamamlayınca paylaşırım :anneadayı:

Merak ettiğim bir konu daha var kilo değişikliği var mı hiç? ben 500 gram aldım daha 18 haftam bitiyor.. Doktorum çok iyi gidiyor dedi ama kilo almaktan çok korkuyorum. Kendi kotlarım hala oluyor, giyebiliyorum. Ama son bir haftadır hissetmeye başladım karnımı:anneadayı:

Merak ettiğim bir konu daha var kilo değişikliği var mı hiç? ben 500 gram aldım daha 18 haftam bitiyor.. Doktorum çok iyi gidiyor dedi ama kilo almaktan çok korkuyorum. Kendi kotlarım hala oluyor, giyebiliyorum. Ama son bir haftadır hissetmeye başladım karnımı:anneadayı:
ben 2,5 kilo aldım. gebelik öncesi kilo fazlaysa çok kilo almamak gerek. ben normal kilodaydım. senin kilon nasıldı?
iştahım fazlalaştı benim. doymak nedir bilmiyorum. kendi kotlarımın belleri sıkıyo karnım çıktı benim. 12.haftadan beri hamilelik pantolonu giyiyorum ben.

Benim de kilom tamamen normal 53 kilo ile hamile kaldım. Şuan 53 ve 54 arasında geziniyorum.. Ben fazla takıyorum galiba kafaya.. Sonrası çok korkutuyor beni. Şimanlamaktan çok korkuyorum:110: Ama bebeğin gelişimi tamamen normal gidiyor..

Benim de kilom tamamen normal 53 kilo ile hamile kaldım. Şuan 53 ve 54 arasında geziniyorum.. Ben fazla takıyorum galiba kafaya.. Sonrası çok korkutuyor beni. Şimanlamaktan çok korkuyorum:110: Ama bebeğin gelişimi tamamen normal gidiyor..
iyi ozaman :KK66: ben de takıyordum kilo almayayım diye ama sonradan canım ne istiyorsa yemeye başladım. :))

selam kızlar bende 2018 ocak annesiyim inşallah ,
inşallah bebislerimizi sağlıkla kucagimiza almak nasip olur 12 haftalık 3 günlük olmuş kalp atışları normal dedi doktorum hamdolsun inşallah sağlıkla büyüsünler...
ben 39 yasinda 19 yıllık evliyim iki kızım var büyüğü 18 küçüğü 13 yaşında ..

kızlar 39 yaşındayim
boy 1.53
kilom 50 kilo ile hamile kaldim şuan 52 ile 53 arasindayim sabah 52 ortalama olarak geliyorum
cok kilo almak istemiyorum dogumum sezeryanla olacak önemli olan bebeğim sağlığıyla gelsin inşallah saglikla gelsin bebislerimiz

selam kızlar bende 2018 ocak annesiyim inşallah ,
inşallah bebislerimizi sağlıkla kucagimiza almak nasip olur 12 haftalık 3 günlük olmuş kalp atışları normal dedi doktorum hamdolsun inşallah sağlıkla büyüsünler...
ben 39 yasinda 19 yıllık evliyim iki kızım var büyüğü 18 küçüğü 13 yaşında ..
aramıza hoşgeldin ozaman :KK66: allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin size de inşallah.

günaydın kızlar hayırlı sabahlar
bugün bas ağrısıyla uyandim ilkdefa minoset ağrı kesici ictim
inşallah gecer basimin agrisi dayanamıyorum

günaydın kızlar hayırlı sabahlar
bugün bas ağrısıyla uyandim ilkdefa minoset ağrı kesici ictim
inşallah gecer basimin agrisi dayanamıyorum
soğuk suyla yüzünü enseni falan yıkasaydın bir de. şu aralar kan miktarı artıyor ya oyüzden olabilirmiş. bende de oluyor ara ara.
bi de minoset gebelikte kullanılan ilaçlardan mı?

Bende geldim. 2 yıllık hasret bitecek Rabbimin izniyle. Yeni hamileyim ben daha kesemi bile görmedim inşallah sağlıklıdır bebişim pazartesi randevum var inşallah gittiğimde görürüm

soğuk suyla yüzünü enseni falan yıkasaydın bir de. şu aralar kan miktarı artıyor ya oyüzden olabilirmiş. bende de oluyor ara ara.
bi de minoset gebelikte kullanılan ilaçlardan mı?
annem eczaneye sorarak aldi hamilelerin ictigi ağrı kesiciymis canım benim demek hamilelikte olabilen agriymis inşallah birdaha olmaz

Bende geldim. 2 yıllık hasret bitecek Rabbimin izniyle. Yeni hamileyim ben daha kesemi bile görmedim inşallah sağlıklıdır bebişim pazartesi randevum var inşallah gittiğimde görürüm
allahim keseyi gormeni pit pit lari almani karninda buyuyup kucağına almayi nasip etsin inşallah canım benim . allahim hayırlı kılsın hayirlisi olsun inşallah

Meraba kızlar bende inşallah aralık annesi olacam aralık sonu bizimki 17 haftaligim 2 kilo aldim morelim boZuluyor ama doktor normal dedi bu arada cinsiyetimiz kız olacak insallah:halay::halay: bu sene erkek yiliymis aslında burada bir topik te tüm arkadaşların oğlu oluyor bir tek benim kızım şanslı annelerin ilk çocuğu kız olurmuş sağlıklı olurlar insallah:KK15::KK15:

Meraba kızlar bende inşallah aralık annesi olacam aralık sonu bizimki 17 haftaligim 2 kilo aldim morelim boZuluyor ama doktor normal dedi bu arada cinsiyetimiz kız olacak insallah:halay::halay: bu sene erkek yiliymis aslında burada bir topik te tüm arkadaşların oğlu oluyor bir tek benim kızım şanslı annelerin ilk çocuğu kız olurmuş sağlıklı olurlar insallah:KK15::KK15:
hoşgeldin aramıza ozaman :KK66: moralini hiç bozma. hamilelik öncesi kilon fazla değilse şu zamanlarında 2 kilo alman çok normal. sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur inşallah :anneadayı:

kızlar bi de biliyorsunuz ki gebelikte kalsiyum alımı önemli. oyüzden günlük 2 porsiyon süt grubu almak gerek.
1 kase yoğurt + 1 bardak süt
2 bardak ayran + 1 bardak süt
1 kase yoğurt + 2 bardak ayran
bu şekillerde gün içinde tüketilebilir. kalsiyum eksikliğinde özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında kemik eklem ağrıları falan olabilir. ödemleşmeye de sebep olabilir. hatırlatma olsun :KK66:

X