2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Merhaba arkadaslar bugun saglik ocagina gittim birinden cok net kalp sesi gelirken digeri cok zayif atim.var dedi kafama takmamaya calisiyorum ama boyle durum.yasayan var mi tesekkurler
Benimde aynı şekilde olmuştu birinin kalp atışı normalken ve güçlüyken diğeri zayıf ve azdı,kendi doktoruma gidince sordum cihazla alakalı takılma dedi, kendi ultrasonla hem dinletti hemde kalp atış hızına bakmıştı içim öyle rahatlamıştı

Masallah canim bebisler buyumus fark da yok denir yani super🙏💕 ins gidebilirsn gidebiliriz izinler sorasinda cok lazim olacak bize ama zor da oluyor acikcasi. Cogul gebeler icn frkli bisi olsa keske 30 dn sorada rapor alabilse dnlenme icin dogum izni bslamasa☺ bi arkads dogm iznine cikti gcn hfta 37 hftalk vala kiz benden iyi gorunuyodu masallah oyle calisilir tabi😀😀
hem de nasıl lazım. geçen denk geldim memur ve normal işçi izinleri vs herşeyi farklı. pardon yani onlar anne de biz neyiz? bu çifte standart bi an önce kalkmalı ayrıca ikiz gebelikte verilen 2 hafta neyimize yetecek acaba. 6 ay anne sütü diyorsun verdiğin izin 1 ay önce çıkarsan 3 ay.. anne psikolojik olarak kendini eksik hissediyor zaten çocuğunu erkenden bırakmak zorunda kalmış vicdan azabı vs. ama tabi seçilene kadar herkes vaatler vaatler, seçilince ye oğum sömür oğlum.. kendi eşine dostuna kanun değiştirir bizi düşünmeye vakti kalmaz tabii yancı beslemekten. lanet olsun böyle düzene. hani insanlık hani müslümanlık?

Merhaba arkadaşlar, ciğer geliştirici iğne olan var mı? 28+6 yım bugün kontrolümde doktorum ciğer geliştirici iğne verdi ilk dozu oldum diğer dozuda 12 saat sonra olacağım bir hafta sonra da aynı şekilde tek doz olacağım, sanki bana biraz erken gibi geldi, aramızda yaptıran var mı
Merhaba, ben de tek yumurta ikizi bekliyorum, 29.haftada iki doz vuruldum. Şu an 35.haftadayım. Doktorum tekrar bu iğneden verecek, doğuma yakın bir tarihte. İğnenin faydası, akciğerde salgılanması gereken sürfaktan maddesini erken doğum durumunda tamamlaması, işlevini görmesi bildiğim kadarıyla. Akciğer gelişimi 34 35 haftalardan sonra tamamlanıyormuş ama yine de doğduklarında solunum sıkıntısı yaşayabiliyorlarmış.

hem de nasıl lazım. geçen denk geldim memur ve normal işçi izinleri vs herşeyi farklı. pardon yani onlar anne de biz neyiz? bu çifte standart bi an önce kalkmalı ayrıca ikiz gebelikte verilen 2 hafta neyimize yetecek acaba. 6 ay anne sütü diyorsun verdiğin izin 1 ay önce çıkarsan 3 ay.. anne psikolojik olarak kendini eksik hissediyor zaten çocuğunu erkenden bırakmak zorunda kalmış vicdan azabı vs. ama tabi seçilene kadar herkes vaatler vaatler, seçilince ye oğum sömür oğlum.. kendi eşine dostuna kanun değiştirir bizi düşünmeye vakti kalmaz tabii yancı beslemekten. lanet olsun böyle düzene. hani insanlık hani müslümanlık?
Ikizlerde de mi 37. haftaya kadar calisabiliyorsun? Bir de bu 37, 37+6 mi mesela?

Selam kizlar bu sayfayi ihmal etmisim🙈 1 hftadr yatiyorm evde. Yarin kontrol var ins iyi sonuclanack. Kilolari ayni veya cok yakndi en son gectgmz ctesi fark acilmsti o biraz dusunduruyo🙁 1050 ve 900 di. Gobek kordununda bi damarimz ekskti ve gelism geriligi olabilr yakin takp denmsti detylida ins onun etkisi degldir🙏 daha zayif olan bebegimde aslnda haftasiyla uyumlu cikiyo gun ve olcu olarak digeri biraz onde ins fark daha aclmz
Merhaba kaçtaydı randevun ne yaptın??
ben 33+0 a kadar çalışacağım. normalde 37+0 a kadar çalışılabilir ama ikizlerde bu ayrım nedir yada var mıdır bilemiyorum. ama dr bana 36. haftan alacağım dedi.
Ben çoklu gebeliklerde 35+0 a kadar çalışabilirsin diye biliyorum ama bir sonraki kontrolde netleştiririm.

Merhaba, ben de tek yumurta ikizi bekliyorum, 29.haftada iki doz vuruldum. Şu an 35.haftadayım. Doktorum tekrar bu iğneden verecek, doğuma yakın bir tarihte. İğnenin faydası, akciğerde salgılanması gereken sürfaktan maddesini erken doğum durumunda tamamlaması, işlevini görmesi bildiğim kadarıyla. Akciğer gelişimi 34 35 haftalardan sonra tamamlanıyormuş ama yine de doğduklarında solunum sıkıntısı yaşayabiliyorlarmış.
Ben aynı gün 2 doz vuruldum 12 saat arayla, haftaya tekrarlayacağız dedi doktor, herhalde doğuma yakın tekrar yaptırır gibi düşünüyorum. Benim yüzüm şişti sanki iğnelerden sonra ve sanki koşmuşum gibi yüzüm kızardı, yapan hemşire ödem yapabilir demişti ama sizde de oldu mu öyle

Cok dogru soliyosn canim bi farkimiz 2 hafta🙄 bnde ozel bnka memuruym ama bisi degsmiyo devlet kadrosu herzaman ayricaliklidir😊 gecen is kanununda okumstm cogul gebelklerde dogm izni uzatilabiliyorms bile yani tamamen dr raporuna bagli ilerliyor yaziyor da bizlerde o uygulanmaz☺

Merhaba kaçtaydı randevun ne yaptın??

Ben çoklu gebeliklerde 35+0 a kadar çalışabilirsin diye biliyorum ama bir sonraki kontrolde netleştiririm.
Selam canim tam 27 haftalik olduk doldurduk bugun. Eve yakn die gittigim bi yerdi kontrole cagirdi bugn makine olcumu frkli benim doktormla farkediyor baya hftaya ctesi kendi druma gidicem randevuma. Ragm agzi iyi ckti kapali suan icn risk yok dedi. Aradaki fark net 150 gr🙄 bundn sora daha onemli perinatologa gorunmelisin tekrar dedi. Benim daha zayif olan bebegimn gobek kordonunda 1 damar eksk cikmsti o da gelism geriligi yapabilir demslerdi sanirim smdi etkisini gosteriyor smdiye kadr denk gidiyordu🙁

Canım senin kontrolün nasıl geçti
Iyi gcti canim rahim kapali gorunuyo sukur olcu sormayi unuttm rakami da cok iyi kapali dedi. Carsmba donucm ise. Ctsi kendi doktormda gorucek bakalim. Dinlenmek cok iyi geldi ihtiyacim varmis. Regl agrilari gecti hep yatinca progstn kullannca. Bi kizim kucuk iste ona uzuldm biraz cok geri kalmaz ins🙁 tkrar perinatolog onerdilr randevu bakcm smdidn cok zor bulunuyo onlarada. Kizlar cok utangac ya gostermediler yine yuzleri hep kapali🤗

Iyi gcti canim rahim kapali gorunuyo sukur olcu sormayi unuttm rakami da cok iyi kapali dedi. Carsmba donucm ise. Ctsi kendi doktormda gorucek bakalim. Dinlenmek cok iyi geldi ihtiyacim varmis. Regl agrilari gecti hep yatinca progstn kullannca. Bi kizim kucuk iste ona uzuldm biraz cok geri kalmaz ins🙁 tkrar perinatolog onerdilr randevu bakcm smdidn cok zor bulunuyo onlarada. Kizlar cok utangac ya gostermediler yine yuzleri hep kapali🤗
Canım inşallah aralarındaki fark kapanır üzülme. İkiz olunca görmek zor oluyor bizde göremiyoruz hiç yüzlerini. Sağlıklı olsunlarda minnaklar doğduklarında görürüz inşallah

Canım inşallah aralarındaki fark kapanır üzülme. İkiz olunca görmek zor oluyor bizde göremiyoruz hiç yüzlerini. Sağlıklı olsunlarda minnaklar doğduklarında görürüz inşallah
Inss canim ya sagolasn🙏 evet ay yeterki saglikli olsnlar dogunca gorucez doyamicaz az kaldi artik🙏🤗

Selam canim tam 27 haftalik olduk doldurduk bugun. Eve yakn die gittigim bi yerdi kontrole cagirdi bugn makine olcumu frkli benim doktormla farkediyor baya hftaya ctesi kendi druma gidicem randevuma. Ragm agzi iyi ckti kapali suan icn risk yok dedi. Aradaki fark net 150 gr🙄 bundn sora daha onemli perinatologa gorunmelisin tekrar dedi. Benim daha zayif olan bebegimn gobek kordonunda 1 damar eksk cikmsti o da gelism geriligi yapabilir demslerdi sanirim smdi etkisini gosteriyor smdiye kadr denk gidiyordu🙁
İyi de zaten ikizlerde fark normal karşılanıyor. Ben başından beri perinatoloğa gidiyorum. Şu an fark 50 gr. 25+3 üz bugün. Canını sıkma. Bak herşey yolundaymış. Riskli zamanlar da geride kalıyor. Güzel enerji ver kızlarına ki güzel olsun herşey.

Herkese selam, benim de kontrolum cok iyi gecti; 14’unde detayliya girecegim onu da atlatirsam insallah iyi sonuclarla...
Dr cok iyi gorunuyorlar dedi, biri 145 biri 159 gram olmus, 14-15 cm arasi boylari...
Diger bebegim de kizmis cinsiyetini de ogrendik; tahminim dogru cikti bir kiz bir oglan😇

X