2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Kızlar bana 2li test yapılmıstı ve sorun çıkmamısti daha sonra 4lü test yapıldı ve sonuç düşük risk yazmasına rağmen down sendromu 270:1 yazıyo bu nasıl dusuk risk anlamadım doktorum izinli soramadım yarın baska doktora gitcem her sey iyiyken boyle sonuç benim moralimi bozdu ya 😌

Ikiz anneleriiii biraz buralara da ugrayin... Az kaldi benim de, heyecanlaniyorum. Surekli bu konu ile ilgili konusasim var.
Allah kolaylık versin son günler çok heyecanlı oluyor 😊 sormak istediğin birşey olursa buralardayım girdikçe yazarım benimkiler 2,5 aylık oldular doğduktan sonra hızlı geçiyor zaman

Selam kizlar ☺
Ben idrar yolu enfeksiyonu geçirdim antibiyotikten sonra tekrar kültür vercem inşallah geçmiştir.
Eğer ki gecmemisse sanırım serklaj yapılmıyor bilginiz var mı?

Güle güle kullanın canım 🥰
Casual a karar verdik bizde 😇
İnşallah memnun kalırız hepimiz
Allah kolaylık versin son günler çok heyecanlı oluyor 😊 sormak istediğin birşey olursa buralardayım girdikçe yazarım benimkiler 2,5 aylık oldular doğduktan sonra hızlı geçiyor zaman
evet ya, valla 30-31 biraz bunalimdi da simdi cok iyi hissediyorum yaklastikca... Ay cok sorum var:
1) Kac hafta kac gun dogum yaptiniz?
2) Kacar kilo dogdular?
3) Mama verdiniz mi?
4) Ayni anda mi emziriyorsunuz?
5) Emzik marka tavsiye, ben philips avent aldim ama daha alacagim 1 cift daha.
6) Biberon kac tane alayim?
7) Sut sagma makinesi ne kullaniyorsunuz?

Ikiz anneleriiii biraz buralara da ugrayin... Az kaldi benim de, heyecanlaniyorum. Surekli bu konu ile ilgili konusasim var.
Heyecan korku ağrılar artıyor. Haklısın canım ama kolay geçer inşaallah senin ki. Biz de 2,5 aylık olduk fırsat bulduğum an ya işimi yapıyorum yada başımı koyup uyuyorum. Istedigin sorabilirsin tabi

Kızlar doğumdan sonra vitamin ilaçlarınızı kullandınız mı. Ben kullanmadım diye hala celebesini çekiyorum dogumdan bi kac gun sonra ayak kasık kalça kemiklerim de agrilar olustu. Topallayacak derece de. Kan değerlerimde de çıktı sıkıntı. Fizik doktoruna yönlendirdi aile hekimi. Gittim. Şuan ilaç kullanıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum, günlük yarım saat güneşin önüne çıkıyorum. Kendinizi ihmal etmeyin kızlar. Benim gebeliğim çok zor geçti aşırı ödem oluştu 20 kg aldm. Sizinkiler kolay geçer inşaallah

evet ya, valla 30-31 biraz bunalimdi da simdi cok iyi hissediyorum yaklastikca... Ay cok sorum var:
1) Kac hafta kac gun dogum yaptiniz?
2) Kacar kilo dogdular?
3) Mama verdiniz mi?
4) Ayni anda mi emziriyorsunuz?
5) Emzik marka tavsiye, ben philips avent aldim ama daha alacagim 1 cift daha.
6) Biberon kac tane alayim?
7) Sut sagma makinesi ne kullaniyorsunuz?
1) 36+4 epiduralli normal Doğum kendi sancımla ve açılmamla
2) 3195 oğlum- 2755 kızım
3) doğar doğmaz emme refleksi için mama verdi ebeler sonra birdaha verilmedi sütüm indi emzirdim 3 gece hastanede kaldık kaybettikleri kiloyu geri aldılar, eve çıktıktan sonra mama aldım düzenli olarak günde bir kez akşamları veriyorum çünkü hiç enerjim kalmıyor
4) ikiside aynı anda acıktıysa emziriyorum değilse tek tek emiyorlar biri uyurken diğeri uyanıp emiyor genelde
5) ben hamileyken nuk almıştım, hastanede ikişer emzik daha hediye ettiler bebedor ve dodie marka.. benim bebeler nuk olanı tuttu diğerlerini tutmadılar kesinlikle
6) ben Philips avent almıştım birer tane, hastanede dodie biberon hediye ettiler onlar ilk zaman kullanışlıydı sonra yetersiz geldi Philips i de bebeler çok iyi tutamadı, mam marka aldım bu hafta onunla daha iyi içiyorlar 3er biberonumuz var ama iyi tutuyorsa bebeler 1er biberon bile yeter
7) bende mastit problemi var daha önceden de yaşadığım için hastanede reçete yazdı dr hemen çıkışta eczaneden kiraladım profesyonel büyük bir makine çift başlı, çekim gücü çok kuvvetli 5dk bile sürmüyor 240 ml süt sağılıyor.. eğer imkan varsa öyle bir makine kesinlikle doktora danışın isteyin C2188A9A-4167-45B6-B4A2-F2C8A6E65D6C.png

Allah sağ Salim bebeklerinize kavuştursun hamilelik çok zor Yani ben çok zorlanmıştım annelik daha keyifli ikiz bebek büyütmek zor olsa da düzeninizi kurduğunuzda herşey çok daha güzel 💕

1) 36+4 epiduralli normal Doğum kendi sancımla ve açılmamla
2) 3195 oğlum- 2755 kızım
3) doğar doğmaz emme refleksi için mama verdi ebeler sonra birdaha verilmedi sütüm indi emzirdim 3 gece hastanede kaldık kaybettikleri kiloyu geri aldılar, eve çıktıktan sonra mama aldım düzenli olarak günde bir kez akşamları veriyorum çünkü hiç enerjim kalmıyor
4) ikiside aynı anda acıktıysa emziriyorum değilse tek tek emiyorlar biri uyurken diğeri uyanıp emiyor genelde
5) ben hamileyken nuk almıştım, hastanede ikişer emzik daha hediye ettiler bebedor ve dodie marka.. benim bebeler nuk olanı tuttu diğerlerini tutmadılar kesinlikle
6) ben Philips avent almıştım birer tane, hastanede dodie biberon hediye ettiler onlar ilk zaman kullanışlıydı sonra yetersiz geldi Philips i de bebeler çok iyi tutamadı, mam marka aldım bu hafta onunla daha iyi içiyorlar 3er biberonumuz var ama iyi tutuyorsa bebeler 1er biberon bile yeter
7) bende mastit problemi var daha önceden de yaşadığım için hastanede reçete yazdı dr hemen çıkışta eczaneden kiraladım profesyonel büyük bir makine çift başlı, çekim gücü çok kuvvetli 5dk bile sürmüyor 240 ml süt sağılıyor.. eğer imkan varsa öyle bir makine kesinlikle doktora danışın isteyin Eki Görüntüle 2302631

Allah sağ Salim bebeklerinize kavuştursun hamilelik çok zor Yani ben çok zorlanmıştım annelik daha keyifli ikiz bebek büyütmek zor olsa da düzeninizi kurduğunuzda herşey çok daha güzel 💕
Ya masallah kilolari ne kadar iyi dogmuslar, darisi basima😇

• Beğen
Reactions: LaL
Kızlar doğumdan sonra vitamin ilaçlarınızı kullandınız mı. Ben kullanmadım diye hala celebesini çekiyorum dogumdan bi kac gun sonra ayak kasık kalça kemiklerim de agrilar olustu. Topallayacak derece de. Kan değerlerimde de çıktı sıkıntı. Fizik doktoruna yönlendirdi aile hekimi. Gittim. Şuan ilaç kullanıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum, günlük yarım saat güneşin önüne çıkıyorum. Kendinizi ihmal etmeyin kızlar. Benim gebeliğim çok zor geçti aşırı ödem oluştu 20 kg aldm. Sizinkiler kolay geçer inşaallah
Benimda sezeryan yerim.iyilesmiyor.egilip kalkamiyorum.bir turlu 12 gun oldu

Selam kızlar 36 . Haftada sezeryan oldum Bır haftalıklar suan 2200 biri 2700 digeri dogdu Kuveze gırmedıler cok sukur Ama emmıyolar bir tanesı arada emiyor bes dk sonra bırakıyor Kucuk oldukları ıcın biberonuda bıraz zor alıyorlar Yorucu gecıyor ama cok sukur ıyıler
Amelıyata gelınce genel anestezi oldum Depend hastane kılodu cok ışımı gordu Gecrmıyor belı acıtmıyor 5tane falan kullandım ıkı gunde Bebeklerın kıyafetını ucer takım koydum yetmedı sonradan ıkıser takım evden aldık Kustular bez alırken çiş degdı derken yetmedı Ona gore kıyafet alın Üçüncü gün sancılarım gectı Dorduncu gun arbayla diserı bıle cıktım cok şükür Hiç stres yapmayın sonrası cok guzel oluyor
Suan emzırme dısında problemımız yok ıns sızınkıler cok emer bolbol sutunuz olur ☺️

X