2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

İlk basta acemilik oluyor ama sonradan alışıyorsunuz. Benimki yara olmuştu ama bu biraz da hassasiyetten kaynakli bence. Bebegin ilk emmeye calistigi an muazzam bir sey. Tutamiyor siz degisik duygular icinde oluyorsunuz ama sonra alışıyorlar tabi.

Ilk hamilelik ilk bebekler,neyi nasil yapicam hic bilmiyorum🤷‍♀️ yukarida arkadasimiz tavsiye vermis hastabe tipi sagma nakinasi diye dogum olur olmaz hemen kiralicam nasipse.Yalniz bisey sorucam,bu goguslerim benim 1-1 bucuk ay oncesine kadar tasiyamucagim kadar agri ilurdu.O agridan eser yok,yumusacik.Nedendir bu ?

Tesekkur ederim hani ikizler ya karar veremedim.. ayni giydirenler de var da hastane çıkışı nasil olur karar veremedim :)

Benim ayni hicbirseyleri yok gelen birkac hediye disinda.Hepsi farkli.Hastane cikislari biri yesil biri sari.Tum kiyafetleri biri gri digeri mavi mesela ayni modelin.Farkli darkli daha hosuma gidiyor benim ayni cinsiyette ikizlerde.

Kac dr gittimmkadin dogum.perinatolog endokrin ilk sorduklari soru ailede var miydi diye
BiZde de gen varmis sanirim ama yasaya
Ilk hamilelik ilk bebekler,neyi nasil yapicam hic bilmiyorum🤷‍♀️ yukarida arkadasimiz tavsiye vermis hastabe tipi sagma nakinasi diye dogum olur olmaz hemen kiralicam nasipse.Yalniz bisey sorucam,bu goguslerim benim 1-1 bucuk ay oncesine kadar tasiyamucagim kadar agri ilurdu.O agridan eser yok,yumusacik.Nedendir bu ?
Benim de öyleydi. Simdi ne agri ne aci var yumusak. Bence süt kanallari acilsin diye vucut bastan kendini ayarladi. Simdi hazir bekliyor :)

Benim ayni hicbirseyleri yok gelen birkac hediye disinda.Hepsi farkli.Hastane cikislari biri yesil biri sari.Tum kiyafetleri biri gri digeri mavi mesela ayni modelin.Farkli darkli daha hosuma gidiyor benim ayni cinsiyette ikizlerde.
Teşekkür ederim sanırım ben de öyle alacağım :) siz kaçıncı haftadasınız ben 25 oldum bugün sanırım aranızdaki en geç benim :)

BiZde de gen varmis sanirim ama yasaya
Benim de öyleydi. Simdi ne agri ne aci var yumusak. Bence süt kanallari acilsin diye vucut bastan kendini ayarladi. Simdi hazir bekliyor :)

Ay Allahimm insallah ondandir.Ben 20li yaslarin basindan beri prolaktin hormonundan cok cektim.Sut hormonuymus.Hep yuksekti,adet olmami engellerdi.Hamile kalmadan 3 ay oncesine kadar hala dusurmeye ugrastik Simdi bir ise yarasjn bu prolaktin hormonu.Tabi alakasi var mi bilmiyorum ,kafamdan teori uyduruyo da olabilirim.

Teşekkür ederim sanırım ben de öyle alacağım :) siz kaçıncı haftadasınız ben 25 oldum bugün sanırım aranızdaki en geç benim :)

Bencede oyle yap.Ayni model farkli renk.Cok tatli gorunuyolar oyle. 33. Haftadayim ben ama koca kafalarim iyice dayanmis rahim duvarina incelmis,serklaj tutuyormus.Hep yatiyorum,her an gelebilirler dedi doktorum.Biraz daha dururlar insallah iceride 🙏

Ay Allahimm insallah ondandir.Ben 20li yaslarin basindan beri prolaktin hormonundan cok cektim.Sut hormonuymus.Hep yuksekti,adet olmami engellerdi.Hamile kalmadan 3 ay oncesine kadar hala dusurmeye ugrastik Simdi bir ise yarasjn bu prolaktin hormonu.Tabi alakasi var mi bilmiyorum ,kafamdan teori uyduruyo da olabilirim.
İnşaallah alakasi vardir ve bol sutunuz olur. İnşaallah bizim de :) sadece sık sık emzirin. Yani ben ilkinde yara olmuştu gogsum 3 saate bir emziriyordum oyle acıyordu ki 3 saat bile benim icin yetmiyordu ara olarak. Pismanim simdi 2 saate bir emziririm diye düşünüyorum cunku ilk basta sütüm coktu sonradan azalmisti. Meme ona gore uretiyor. Meme terbiyesi deniyordu sanirim buna. O yuzden sık emzirin ve yaninda da gidalarla bol takviye tabi. Size hemsirelerde bilgi verirler elbet.

Bencede oyle yap.Ayni model farkli renk.Cok tatli gorunuyolar oyle. 33. Haftadayim ben ama koca kafalarim iyice dayanmis rahim duvarina incelmis,serklaj tutuyormus.Hep yatiyorum,her an gelebilirler dedi doktorum.Biraz daha dururlar insallah iceride 🙏
İnşaallah dururlar az daha büyüsünler bebisler saglikla gelsinler uygun vakitte :)

Amin canim insallah 🙏🙏 emzirme konusunda da illaki bilgi verirler,doktorlari,ekibi,yogun bakim unitesi iyi bir hastane sectim diye dusunuyorum,oyle diyorlar yani umarim yardimci olurlar.
Olurlar. Hic orasini dusunmeyin. Hemsireler iyi yardimci oluyor yürütüyorlar emzirme konusunda bebegi alip size gösteriyorlar nasil tutup emsireceginizi. Onemli olan bebisin agzina alabilmesi o ilk an cok sapsik oluyorlar 😍 Hepsi olur gider Allahin izniyle.

Ay ben 2 tane alacagim cok pahalanmis bu hastane çıkışları. Onceden de bolca var zaten idare edecegiz artik inşaallah. Cevabiniz icin teşekkür ederim
Önceden de varsa idare edersin sana tavsiyem battaniye cok kullanılıyor ve kirleniyor en az 4 tane olsun. Birde istanbulda yaşıyorsan eğer eminönü havuzluhandan alışverişini yapabilirsin ben oradan aldım herşeyi

Evet apayni olmasi gereksiz olacak. Sadece karar vermem lazim hangisini giydirecegim diye :) cantami hazırlasam iyi olacak 😨
Evet hazırla söz konusu ikiz olunca ne zaman gelecekleri belli olmuyor bende ilk heves ettim yeni alım baktım tanesi 150 den başlıyor herşeyi 2 ile çarpınca masraf çok oluyor onun yerine başka eksiklerini aldim

Evet hazırla söz konusu ikiz olunca ne zaman gelecekleri belli olmuyor bende ilk heves ettim yeni alım baktım tanesi 150 den başlıyor herşeyi 2 ile çarpınca masraf çok oluyor onun yerine başka eksiklerini aldim
Evet 150 leri gorunce ben de korktum.. en ucuz ve guzel olanindan almaya calisacagim..

X