2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
S
Me

Merhaba, diş öncesi tükürük ve elini ağzına sokmalar oldu mu biz de 3 buçuk aylık oldu kızım eli ağzından çıkmıyor. Oğlum 8 yaşında onda hiç bu kadar erken başlamamıştı. Ya da ben mi unuttum bilemiyorum 🤷🏻‍♀️
ok 106 günlüğüz aynı bizde de öyle e el hep ağızda salyalar akıyor ağız bezini veriyorum eline o sürekli agzında

Valla işte annemlere gittik az önce geldik eve.. Netten ambalaj kağıdı almıştım paketlemek için ama bugün gelmiş kargo tabi evde yokuz şubeye bırakmış, o da uzakta nasıl gidip alacaz bilmem. Onları alınca mutfakta kullanmadığım ya da az kullandığım şeyleri paketleyerek başlayacağım inşallah..

Benimki 2670 doğmuştu 2 gün önce 5230 gram çıktı. 3 ayda 2ye katlamışız o zaman maşallah 🧿 Ama dediğin gibi küçük doğduğu için daha kolay..
Oh masa

Bizimde 2840dı şimdi 6350gr oldu.masallah gercekten minik bebek daha cabuk serpilir diyoya büyükler
Maşallah kuzulara bizim kız çok kilo alamıyor cuma 3 aylık olucaz merak ediyorum boy kilosu nasıl gözüme büyümemiş geliyor

Kizlar ben memleketteyim kiza hava carpti sanirim ilk gunler mamadan sonra kustu migdesini bulandiriyordu. Birde bir sefer sari kustu cok az korktum doktor malfor plus damla demis esime aldirdim birşekilde ama sari kusma devami olmayinca vermek istemedim. Bugun sanki daha iyi gibi. Onun disinda ana kucagi siparis etmistim cok kotu geldi tas gibi hic begenmedim birde kiz dusecek diye tedirgin oldum ani bir hareketle elimdeki kamera kizin alnina dustu agladi biraz sonra durdu hafif kirmizi olmustu annemler yoktur birsey deyince sakinlestim iki gündür daha iyi gibi insallah iyi olur buradada yoruluyorum ablamlar gezmelere gidiyor ben bebekle evdeyim annemde yasli kolu agriyor bebegi veremiyorum cogu zaman. Sagolsun salincak yaptik sallanıyor. He birde yemek flan yapmiyorum tabi o konuda rahatim. Herkese selamlar..
Baharın valla ben memlekette daha çok yoruldum çok yere gittik ama iyi gelmedi mi geldi😊 hava çarpsa da alışır merak etme ben koca kadın oldum köy havası çarptı beni 1 gün kustum ishal oldum mahvoldum yani geçer ama nereden nereye gittin

Biz de sahil görevini başarıyla tamamladık🤪 1saat durduk ama alıştırma evresi gibi çıkmıyorduk dışarı arabaya alışması lazım daha🤣 şöyle sahile gittiğimde arabasında uyusa bende arkadaşlarla otursam ohhh benden iyisi olmaz yarım saat uyudu ama arabada uyumustu alıp koyduk bebek arabasına öyle uyudu😍

Bazen gerçekten emme refleksinin olmadığını düşünüyorum 😣

Eklentiler

• 1E21C1D5-BE5B-476C-B912-E405F99724DF.jpeg
    1E21C1D5-BE5B-476C-B912-E405F99724DF.jpeg
    89,2 KB · Görüntüleme: 69
kuzummm benim maşallah çok güzel umudum.❤❤❤ bol bol oku sen bu minige. bir de anneyi üzmese tam olacak da. inşallah şapur şupur emer bundan sonra...
Nerdeeee 😑 bir saati tamamladım ağzında biberonla . Okuyorum sürekli . İçtiği 10 cc . Bir daha ki seans a ne zaman kalkayım ben şimdi 😖 içim rahat etmiyor çocuk aç aç yatıyor . Uykusu da bir ağır bir ağır . Altını değiştirdim , oynadım sağı solu ile ama nafile .

Bahceli bi evdeyim yani hersey var sebze meyve türü kendimizin. Ya soyle soyleyim mamanin icindekileri okuyorum bir sürü sey var ha illaki icecek mecburum ama benm düşüncem ilerleyen zamanlarda kendim yapmak hazir bisey de verme taraftari degilim buyudugunde bile. Atiyorm danone onu da kendim yaparim yani cogu seyi yaparim bahcemizden gelen seylerle hep. Birde etrafmda herkes mama şişirir lafi var aldirmiyorm da buna zaten ama eger ki kendi yapacağım bisey varsa mamaya tercih ederim tabi ki
Anladım canım. Annesi olarak sen öyle düşünmüş öyle karar vermişsin saygı duyarım. Ne desem senin içine sinmeyen şeyler var, imkanlarım var bağım bahçem var, herşeyini yapmaya enerjimde var, zamanımda var diyorsun. Etrafında tecrübelerinden faydalanacağın insanlarda var. Organik yiyecekler hazırlaya bilirsin tatlım, sana kolay gelsin

Anladım canım. Annesi olarak sen öyle düşünmüş öyle karar vermişsin saygı duyarım. Ne desem senin içine sinmeyen şeyler var, imkanlarım var bağım bahçem var, herşeyini yapmaya enerjimde var, zamanımda var diyorsun. Etrafında tecrübelerinden faydalanacağın insanlarda var. Organik yiyecekler hazırlaya bilirsin tatlım, sana kolay gelsin
Hazırlayacak zamanım olur evet. İnan bende tek yaşasam da bazı şeylerle vakit bulamasan diyorum. 🙄ama olmuyor işte.

Ahhhhhhh bu arada görümcek gidecek artık günü tam belli değil. Giderken annesini de götürecek işte artık 1 2 gün ondan da kurtuluyorum:KK49::halay::halay::halay::halay::halay:

Normalde 6 ayinda ek veriliyor canm ama yegenim de anne sütü almasina ragmen cok cok az bi sekilde verdik hep 5 ayliga yakındı bende oyle düşünmeye basladm hani. Herkesn görüş acisi farkli hani yine mama aldiririm o ayri bütçe meselesi degil derdim eşim olsn kb olsn iyisini aldilar hep bu zamana kdar suan sma aldirdim hipp alirz bitsin de diyolar mesela.
Olur ya vanım herkesinn durumu iyi değil olabilir yani, kv bu kadar kızıp kendin erken başlaman şaşırdım ince düşündüm sadece . Tabi herkesin kendi canı bebeği

Hazırlayacak zamanım olur evet. İnan bende tek yaşasam da bazı şeylerle vakit bulamasan diyorum. 🙄ama olmuyor işte.

Ahhhhhhh bu arada görümcek gidecek artık günü tam belli değil. Giderken annesini de götürecek işte artık 1 2 gün ondan da kurtuluyorum:KK49::halay::halay::halay::halay::halay:
İyi gitmesine sevindim ikinizde kurtulursunuz 🤣

Nerdeeee 😑 bir saati tamamladım ağzında biberonla . Okuyorum sürekli . İçtiği 10 cc . Bir daha ki seans a ne zaman kalkayım ben şimdi 😖 içim rahat etmiyor çocuk aç aç yatıyor . Uykusu da bir ağır bir ağır . Altını değiştirdim , oynadım sağı solu ile ama nafile .
Ya canım çocuğun şekeri mi düşüyor acaba açlıktan?

Mama değiştirdin mi hiç kuzum doktor ne diyor emme refleksi olur tabi Li

Ya da biberon mu değişsem

X