Popüler Konu 2020 Ocak Anneleri

Tgcervanne0133

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
1.501
11.363
30
Minnagim kütür kütür öksürüyor,malûm hastaneye gitmeye de pek istekli değilim ama ne yapım bilemedim..önerisi olan??

_Ravzaa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
1.792
1.420
_Ravzaa_ _Ravzaa_ 3 çocukla daha da zorlaniyordur.Etiketledim görür belki
Ay canımsınız ya :) cidden 3 çocukla hiç fırsat bulamadım. Hamileyken uyku tutmuyordu gece bakabiliyordum. Şimdi boşluk yok minik kızım da 12 yada 1 de gece uykusuna giriyor sonra da ben yorgunluktan bayılıyorum:KK66: nasılsınız bebisler nasıl? Büyümüşlerdir😍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 469 gün geçti.

difabu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
269
207
35
Minnagim kütür kütür öksürüyor,malûm hastaneye gitmeye de pek istekli değilim ama ne yapım bilemedim..önerisi olan??
Gecmis olsun. Hastane ortamina sokmak istememekte cok haklisiniz. Ama poliklinige goturebilirsiniz. Ben kizimda hep oyle yapmistim. Hic hasta cocuk olmuyordu neredeyse. Icimiz rahat ediyordu. Oksuruk de cigerlere inmisti gecenlerde. Ates de varsa gidin bence.

hercai2019

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
194
198
31
Kızlar bede 30. haftaya gireceğim dün tansiyonumu ölçtüm 13*9 bugünde sabah 12*9 alfamet başladık günde üç tane bebeğimin hareketleri var ama öyle abartılı değil sizinde öylemi vurup çekiyo yada zıplıyo gibi ama sürekli değil. Birde ben 62 kilo ile hamile kaldım şuan 76 kiloyum çok hızlı alıyorum ne yapmam lazım kilo için ne yaptınız valla çalıştığım için de yürüyüş yapamıyorum

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
3.783
3.410
35
Kızlar bede 30. haftaya gireceğim dün tansiyonumu ölçtüm 13*9 bugünde sabah 12*9 alfamet başladık günde üç tane bebeğimin hareketleri var ama öyle abartılı değil sizinde öylemi vurup çekiyo yada zıplıyo gibi ama sürekli değil. Birde ben 62 kilo ile hamile kaldım şuan 76 kiloyum çok hızlı alıyorum ne yapmam lazım kilo için ne yaptınız valla çalıştığım için de yürüyüş yapamıyorum

Surekli hareket etmez zaten gun icinde 2 saat araliklar bi kac kez ust uste hisset yeter. Kilo konusunda saglikli ve dikkatli beslenmekten baska yapacak bisey yok

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 467 gün geçti.

lindalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
3.521
7.281
Kizlar ya bi sey sorucam. 1 ay sonra ise baslayacagim icin sut stoklamam lazim bugun bi deneyeyim dedim sol gogsumu kizim emerken sag taraftan sagim yaptım ilk basta 40 cl cikti 1 bucuk saat sonra tekrar sagdigimda da toplam 2 göğüsten 60 cl cikartabildim. Bebegim 2 aylik dolaba kac cl olarak atmaliyim yani bi ogunde kac cl yeterli olur? Az mi bu bi de arttirmak icin ne yapabilirim?

ayysskolik

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
835
1.048
Kizlar ya bi sey sorucam. 1 ay sonra ise baslayacagim icin sut stoklamam lazim bugun bi deneyeyim dedim sol gogsumu kizim emerken sag taraftan sagim yaptım ilk basta 40 cl cikti 1 bucuk saat sonra tekrar sagdigimda da toplam 2 göğüsten 60 cl cikartabildim. Bebegim 2 aylik dolaba kac cl olarak atmaliyim yani bi ogunde kac cl yeterli olur? Az mi bu bi de arttirmak icin ne yapabilirim?

Sürekli sağım yaparsan sütün artar. Tabi en az 2 saat aralık olmalı. Bebeğinin ne kadar içtiğini sen gözlemleyeceksin. Benimkine 2 hafta önce 120 cc yetiyordu. Ama şuan bilmiyorum, biberon vermiyorum ne zamandır. Benimki de 2 aylık.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 484 gün geçti.

lindalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
3.521
7.281
Sürekli sağım yaparsan sütün artar. Tabi en az 2 saat aralık olmalı. Bebeğinin ne kadar içtiğini sen gözlemleyeceksin. Benimkine 2 hafta önce 120 cc yetiyordu. Ama şuan bilmiyorum, biberon vermiyorum ne zamandır. Benimki de 2 aylık.
Surekli sagarim ya yeterki artsin. Ya da gunde bir kere mama versem 3.5 aylıkken. En azindan ben öğlene kadar isteyken bi kere mama alir ben geldigimde de emziririm. Dolaba atanlar nasil atiyor ya.

ilkbahar79

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
457
34
Gazı var mı ?bide meme de mi uyuyor Benim ki de böyle de uykusuzluktan sinirlerim bozuldu
gazi var malesef. bugun dr a gidiyorum .ilac istiyecem gaz için, bio gaia kullaniyorum ama pek etki etmedi.uyuyor ama 5 dk sonra gazdan sanirim,eller kollar hareketlenip kendini uyandırıyor. memede uyudugu da oluyor,elde ya da ayakta salladigim da

ilkbahar79

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
457
34
sütün artması icin sağım yapma işini ben pek anlayamıyorum. bebek 2 saatte bir emiyor diyelim, peki biz sağım işini ne zaman yapıcaz? bebek emdikten sonra kalanını mi sagıcaz yoksa. nasıl artacak bu sütler